• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Pagrindinė11-asis festivalis "Mėnuo Juodaragis"
2008-09-03, 16:38:00
Ausma Bernotaitė


Zaraso ežero Didžioji sala 22-24-ą dienomis buvo pilna keistai atrodančių žmonių. Vieni vaikščiojo apsitaisę drobiniais drabužiais, senoviškais papuošalais, kiti tiesiog juodai. Visi gyveno palapinėse ir didvyriškai nebijojo lietaus. Šie žmonės buvo ten susirinkę į jau 11-ąjį nepriklausomą post-folk alternative muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalį, kuris šiais metais buvo skirtas minėti Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės susikūrimui.

Diena prieš festivalio pradžią buvo skirta dalyviams ir organizatoriams įsikurti, pradėti ręsti pašiūres ir patiems ankstyviausiems festivalio svečiams pasistatyti palapines – tam buvo skirti du kempingai: ramusis ir nelabai. Organizatoriai pradėjo kurtis atskirame VIP kempinge. Naktį per salos kalveles jau aidėjo dainos ir jau buvo tokių, kurie tvirtino negalėję dėl jų užmigti.

Kitą dieną prasidėjo tikroji veikla: amatai, paskaitos, filmai, koncertai, šokio spektakliai. Pažiūrėjus į programėlę net akys raibdavo. Buvo tiek daug veiklos, kad aplankyti viską, ką norėjosi buvo tiesiog neįmanoma, nes, matyt, kad būtų pasirinkimo vyko keli dalykai vienu metu. Paskaitoms dauguma lektorių puikiai pasiruošė. Buvo ir vietinių, zarasiškių, ir iš tolimesnių kraštų atvykusių apie lietuvių praeitį žmones apšviesti. Labai įdomią paskaitą apie šokamąsias ir žaidžiamąsias sutartines pravedė dr. Dalia Urbonavičienė, vėliau pati prisijungusi prie grupės „Kūlgrinda“ kvietimo kartu šokti rateliais ir dainuoti. Vėliau vakare prasidėjo nenutrūkstantis filmų seansas.
Dar vykstant paskaitoms prasidėjo įvairių grupių – daugiausiai atliekančių folklorinę muziką – pasirodymai. O vėlai naktį, patenkindami ir kitokio stiliaus muzikos gerbėjus, organizatoriai pasirodyti pasikvietė ir tris didžėjus. Žmonės, norėję patys pamuzikuoti, buvo mielai kviečiami prisijungti prie grojimo dambreliais. Kai kurie dieną amatų kieme, kur jau tądien buvo prekiaujama, buvo nusipirkę šį muzikos instrumentą, tad pasiryžusių groti buvo.

Beje, labai apdairiai buvo pasirūpinta krepšinio transliacijomis fanams. Trumpiau tariant, iš pat pradžių pasirodė, kaip kruopščiai ir apgalvotai padirbėjo organizatoriai – laimingi ir beveik negirti balsai netilo per visą naktį.

Nedaug kas gerai išsimiegojo savo patogiose palapinėse, nes paaiškėjo, kad žmonių buvo daugiau nei buvo galima įsivaizduoti – tik miegantys kiečiausiu miegu sugebėjo nepabusti nuo ankstyvą pietų metą prasidėjusių diskusijų. Žinoma, žadino ir nerimą kėlė ir tai, kad šeštadienį, 23-čią dieną, daug kas matė tikrų tikriausius aitvarus. Jie skraidė virš pievų, bet, matyt, nedrįso ko nors nušvilpti, nes besiskundžiančių nesutikau. Išties net truputėlį keista buvo su pasitikėjimu palikti nesaugomą palapinę su visais daiktais joje, bet čia buvo gyvenama pagal taisyklę: „aš neimu ir mano neims“. Tikiuosi, kad visiems ji suveikė.

Šeštadienis taip pat lepino autoritetingais dėstytojais, ypač visus sužavėjęs buvo dr. Dainius Razauskas, kalbėjęs apie tai, kaip reikai elgtis su skraidančiais velniūkščiais – aitvarais. Taip pat paminėjo, kad jų galima nusipirkti Rygos ir Kaliningrado turguose – jei kada ten apsilankysit, ieškokit pardavinėjančių dėžutes su angliukais. Jei pavyks tokią nusipirkti, šiukštu neatidarykit iki namų!
Daug nuostabios folk muzikos tąvakar sulaukė jos gerbėjai. Šiandien buvo ir ta diena, kai būriais į koncertus pradėjo vaikščioti sunkiosios muzikos gerbėjai ir dvi iš trijų scenų (trečioji buvo skirta tik bardams ir tautinei muzikai) pasidarė juodesnes. Buvo apsilankęs ir pats Andrius Mamontovas, kuris, nors ir neatlieka folk muzikos, susilaukė būrio ritmingai į taktą plojančių gerbėjų.
Tądien ypač suklestėjo amatų kiemas, kur galima buvo sužinoti daug įdomiausių dalykų apie juostų pynimą, žolininkystę, keramiką, tapybą, juvelyriką, kalvystę, stiklo karoliukų ir aitvarų gamybą ir dambrelius.

Šeštadienis buvo festivalio kulminacija. Visi geriausi atlikėjai, lektoriai, filmai ir visa kas apsigyveno šioje dienoje. Galbūt todėl žmonėms buvo labai linksma ir daug kas nusigėrė...

Tikriausiai organizatoriai buvo numatę tai, nes sekmadienį jau buvo galima suspėti visur, kur norėjosi nueiti. Dienos vinis – defilė – parodomoji Lietuvos kariuomenės programa. Tąvakar įvyko ir festivalio uždarymas su visais „kankliuojančiais“ ir daugelis patraukė į namus. Tie, kurie dėl kokių nors priežasčių nesugebėjo ar tiesiog nenorėjo, buvo apdairiai pakviesti į kitą dieną vykusį afterparty, kurio metu buvo siūloma dar truputis muzikos ir festivalio video kronikos.

Festivalis patiko visiems atvykusiems ir nepagailėjusiems pinigų bilietui. Be to, kad programa buvo nepakartojama, visus kvietė ir didelė vonia, teliūskuojanti aplink salą, patogūs kilnojami namai iš brazento ir delikatesninė duona su sardelėm, kuria reikėjo apsirūpinti patiems. Alus, nors ir svaigino, bet ne tiek, kad nukentėtų aplinkiniai. Blogiausiems atvejams didelėje palapinėje buvo įrengtas medicinos punktas, kuriame, beje, buvo galima gauti ir geriamo vandens. Alkaniesiems badauti taip pat neteko, nes iškart išėjus iš salos buvo galima aptikti parduotuvėlių. Na, apsauginiai kiek nepagarbiai elgėsi su jiems kuo nors neįtikusiais ar nepatikusiais žmonėmis tiesiog šaipydamiesi iš jų ir demonstruodami savo proto subtilumą, bet tai buvo vienintelis išties atmosferą gadinęs dalykas viso festivalio metu.

Visa atmosfera buvo labai atpalaiduojanti. Ilsintis, mokantis ir tiesiog džiaugiantis renginiais net laikas pradingo. Nepasipuikuokite aplankyti „Mėnuo Juodaragio“ kitais metais!


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kelionių dienoraštis:
Kelionių dienoraštis:
Vergvaldė elektronika
Miestas, kuriame visada yra ką veikti
Šaunių mergaičių sindromas
Patriotizmas — slapta priedanga
Kodėl mes pabėgame?
Ar gražus gyvenimas – tau spręsti
Smegenų kung fu – apsiginkite nuo savęs paties!
Nykščiu per Europą
Ekologiškai saikingai ir saikingai ekologiškai
"Aušra" po sparneliu priglaudė jaunąjį menininką
Garsus nesavų tiesų rėkimas
Daiktiško pasaulio dvasingumas
Viskas praeina
Grupės "UGRG" veikla įgauna pagreitį
Akcija Adventui – mokėkite ne pardavėjams
Keliauti su fantazija
11-asis festivalis "Mėnuo Juodaragis"
Vasaros išlydėjimui – filmų festivalis
Ugdantis valytojos darbas
Kaip pelningai išvažiuoti į Norvegiją
Užpaliai suskambėjo naujai
Dialogas su protingu žmogumi
"Rebel rock" atgimė!
Proto mainai į muziką
"Žmogus – užversta knyga"
Suderinti teisę ir pareigą
Gyvenimo prasmė: kuo tikėti?
Antrasis lakštingalos mėginimas "ringe"
Žmogaus savijauta svetur

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1296

Įvertink!

Komentarai [ 4 ]
2013-08-14, 15:24:00
brUprLRDy rašo:
That's a genuinely <a href="http://bioksnjpt.com">imvirssepe</a> answer.
2013-08-12, 22:52:27
vRSj2ZuauV rašo:
Most help articles on the web are inaccurate or inoetercnh. Not this! http://lvoktqmwiv.com [url=http://skbkmwzila.com]skbkmwzila[/url] [link=http://coaxvqocf.com]coaxvqocf[/link]
2013-08-11, 17:04:54
9oDmDABGNW rašo:
It's a joy to find <a href="http://gusazdtuhnw.com">somneoe</a> who can think like that
2013-08-10, 23:41:23
IwqCQX4ofKWK rašo:
Nežinau ką ši daina tokio turi, bet man ji patiko. Toks tyras nuoširdus kūrinukas. Ir vltaoisko balsas geras. Manau, kad jie bent jau į nacionalinės atrankos finalą verti pakliūti.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos