• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-12-06


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Aplink pasaulįKibernetinis sportas
2011-11-10, 6:41:36
Anton Romalijskij a.k.a wy


Kibernetika – laisvo laiko praleidimas, n0lif3rimas ar profesionalus sportas?

JAV profesionalūs žaidimų kūrėjai įrodė visam pasauliui, kad žaidimai nėra „NOLAIFERIO“ gyvenimo būdas, tai yra kompetetingas ir realus sportas.

Kaip pavyzdžiu galiu pateikti jums vieno Counter Strike: Source turnyro nugalėtojų prizą: 280 tūkstančių JAV dolerių. Apytiksliai tai yra pusė milijono litais. Ir taip, šitą pinigų sumą gauna mūsų vadinami NO LAIFERIAI, kurie į paprastą šaudyklę žiūri pro kitą prizmę.

Kiekvienais metais JAV ir vakarų europoje vyksta šimtai Online turnyrų, kurių priziniai fondai sudaro nuo 500 eurų, iki kiekvienam komandos nariui po vieną automobilį Audi A3 ( tai yra 5 automobiliai ). Ar ne bepročiai gi tie sponsoriai? Atsakymas – ne.
Dabartinis žaidžiančių žmonių procentas siekia beveik 84% visų JAV gyventojų, ir 72% visų vokietijos gyventojų, kurių amžius nesiekia 48 metų. Net „Nestlé“ kompanijos vienas iš pagrindinių menedžerių priklauso vienam iš TOP 10 komandų Vokietijoje, vardu CADRED.org. Iš čia galime drąsiai teigti, kad žaidžiančių žmonių skaičius yra milžiniškas, prilygstantis futbolo fanų skaičiui, tai kodėl gi į visa tą „hobį“ nepasižiūrėjus iš kitos pusės?

Tokią mintį davė Paul Marino 1996 metais, su topinio žaidimo QUAKE išleidimu, kai ant senų kompiuterių didžioji vaikų masė pradėjo be atsako žaisti. Paul'as įkūrė MACHINIMA ir CEWO turnyrus, kurių prizinis fondas siekė 40 tūkst. JAV dolerių. Turnyras surinko beveik 2000 žaidėjų ir apie 400 komandų.

Nuo 2005 metų JAV ir vakarų europoje (Vokietijoje, Prancūzijoje, Danijoje, Olandijoje, Belgijoje), taip pat šiaurės šalyse (Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje) buvo įkurtos profesionalaus „Gaming“ mokyklos, kuriose vaikai mokėsi turnyrinių žaidimų (Counter strike, Quake, Call of duty, DotA, Wolrd of Warcraft) ypatybių. Tokios mokyklos sulaukė labai didelio pasisekimo per 6 metus, kurias pradėjo lankyti bene 2 milijonai paauglių iš viso pasaulio.

Galbūt reikėtu paminėti, kas yra NOLAIFERIS ir tiesiog labai geras žaidėjas. Mes negalime vadinti kibernetinio sporto profesionalus nolaiferiais, todėl, kad tokiais pat NOLAIFERIAIS galetume pavadinti ir kitus sporto atstovus, kurie savo stichijai skiria begalo daug laiko. Taip pat, galime NOLAIFERIAIS vadinti ir visus muzikantus, kurie bružina smuiką po 4 valandas į dieną, kad pasiekti aukštą lygi. Tačiau mes klaidingai mąstome, kad tokie ambicingi žaidėjai yra nolaiferiai, nes jie nepraleidžia prie kompiuterių po 5 valandas, ne, jie skiria žaidimui maximum 2-3 valandas, tiek pat, kiek vyksta treniruote ar diena muzikos mokykloje.

Kaip tik aukštam žaidimo ligyje žmonės pasiekia visiškai kitokį bendravimo lygį. Jie tampa artimesni, pripratę ir nebijantys sunkaus protinio darbo. Taip, protinio darbo. Kiekvienas mačas reikalauja labai didelios logikos ir išskaičiavimo, žmonių psichologijos pažinimo. Auksčiau minėtos mokyklos dėsto ne tik, kaip reikia pakelti taikinuką, kad pataikyti „headshot'ą“, o moko savo narius žmonių psichologijos, loginio mąstymo, matematikos, meno, kūrybos. Kiekviena taktika ir strategija reikalauja labai įmantraus ir neoriginalaus mąstymo, todėl dažniausia profesionalūs žaidėjai tampa labai aukštas pareigas užimančiais žmonėmis. Pavyzdžiui - Adam Jabroni, užsienyje ir kibernetinio pasaulio gairėse žinomas kaip whiteboy7thst dabar yra vyriausiasis MACHINIMA kompanijos ir EA Games vadovas ir akcionierius. Taip pat, tokių internetinių portalų kaip Youtube vienas iš vadovų.

Kibernetinis sportas lietuvoje yra. Ir labai kompetetingas. Lietuvos Counter Strike žaidimo serijų atstovai yra labai talentingi ir gabūs, būtent žaidimo sferoje. Vokietijos ir Danijos investoriai labai susidominę lietuvos žaidėjais. Lietuvos Counter Strike:Source atstovas, kibernetiniame pasaulyje žinomas kaip „jetty“ dabar yra verygames.de lygos atstovas, gaunantis į savo saskaita kiekvieną menesį 180 eurų finansavimą. Kiekviena *akin menėsį! Už ką? Taip, už tai, kad jis labai gerai žaidžia, šaudo, mąsto ir yra tiesiog geras, šiltas žmogus. Lietuvoje žaidėjai yra slegiami, dažniausia žaidžia todėl, kad užima žemos reputacijos lentelę paauglių visuomenėje, todėl, kad neprimtampa. Tai yra natūralūs bruožai. Bet, užsienio top žaidėjai dažniausia yra visapusiški žmonės, ir vokietijoje jūs nesulauksit į savo fraze „aš žaidžiu žaidimus“ kreivo žvilgsnio, ir nuomonės apie save, kad jūs esate keistas, uždaras žmogus.

Kompetetingas gamingas yra nauja sporto sritis, kuri turi visas galimybes būti įteisinta kaip oficiali sporto šaka, tokiose skiltyse kaip šachmatai ar kriketas, kiorlingas bei kitos sporto šakos, kurios reikalauja daugiau mąstymo ir logikos, negu fizinių galimybių. Ar tai kenkia sveikatai? Žmonės kurie lanko gamingo mokyklas dirba ir treniruojasi tik ant specialių ekranų, sedi ant specialių kedžių, laiko rankas ant specialių stalų, jų riešai ir plaštakos valdo tik ortopedines gaming peles, o pirštai maigo tik ortopedines gaming klaviatūras. Išvada? Ne, akims tokie ekranai nekenkia, fiziškai būsenai, nugarai, taip pat. Kenkia tik ilgas sedėjimas, tačiau tokių mokyklų programa savyje neša taip pat ir fizinį lavinimą ir nuovargio šalinimą. Dalyviai daro pertraukas, mankština akis, nugara, rankas, kojas, kad jų treniruotės neatneštu jokios fizinės žalos. Dažniausia mokyklų dalyviai ne neranda laiko žaisti namuose, galbūt ne su tokiomis technologijomis, kurios gali žaloti, todėl ši sporto šaka tampa visiškai nekenksminga žmogaus sveikatai.

Užsienio kibernetiniai turnyrai pasiekia viso pasaulio mąstą. Paskutinis turnyras - Multiplay Insomnia Gaming Festival UK surinko apie 54 tūkstančius lankytojų ir daugiau negu 35 milijonus žiūrovų aplink visą pasaulį. Šio festivalio priziniai fondai siekė po 25 tūkst. svarų.

Tenka pripažinti, kad žaidimų, kibernetinė epocha jau įsibegėjo, ir jai nusibodo tiesiog būti laiko praleidimu, ji ambicinga ir egoistiška, siurbianti vis daugiau žmonių į save. Galbūt leisti jai skleistis? Aš neesu kibernetinio nolaiferinimo šalininkas, tačiau skyriau pakankamai laiko nagrinėjant visus kibernetinio sporto niuansus, ir galiu drąsiai teigti, kad chebra, na, t4i neišveng1ama, k1berZ0na jau įėjo į mūsų namus su facebuku, simsais, csu, wow'u, l2, pokeriu ir kitais savo pavidalais.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kibernetinis sportas

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 881

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos