• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-10-17


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Problemos su fizika
2011-11-07, 6:34:22
I-E-V-A


Visi dešimtokai mokslo metų pabaigoje privalo pasirinkti dalykus, kuriuos kitoje klasėje mokysis išplėstiniu kursu (A) arba bendru (B). Aišku, teko pasirinkti ir man. Aš prie pagrindinių dalykų (lietuvių k., matematikos, anglų k., istorijos) paėmiau ir fiziką, tik bendru lygiu. Fiziką pasirinkau todėl, kad reikėjo išsirinkti iš trijų dalykų: fizikos, chemijos ir biologijos. Kadangi biologijos nemėgstu, o chemijos nesuprantu, tai pasirinkau mažesnę blogybę – fiziką. Tik tada nesupratau, kad ta mažesnė blogybė, bus didžiausia iš visų.

Šiais metais aš esu 11 klasėje. Todėl mokausi fiziką bendru kursu. Mokslo metų pradžioje fizikos pamokos buvo idealios, nes nebuvo mokytojo, o mums jų niekas nepavaduodavo. Taigi visas tas pamokas praleisdavome valgykloje. Vėliau, kai sugrįžo mokytojas, ir prasidėjo problemos. Visų pirma praleidome keletą pirmų pamokų ir jų su mokytoju neaptarėme. Iškart pradėjome naujas temas. Pačią pirmą pamoką darbas vyko taip: ~ 20 min. susipažinome su mokytoju, nes anksčiau niekas pas jį nesimokė, tada 10 min. skyrėme surašymui visos teorijos į sasiuvinį, o likusias 15 min. tiesiog šnekėjome apie gyvenimą (jeigu gerai prisimenu). Sekančią pamoką visų klausinėjo to, ką mes užsirašėme. Niekas tokio didelio smūgio nesitikėjo. Savaime suprantama, mes, B lygiu besimokantys žmonės, atsakyti į  nors vieną jo klausimą nesugebėjome. Todėl tas, kas kalbėjo, gavo po minusą. Tada klasėje kilo pasipiktinimo banga, nes, trumpai tariant, į fiziką einam tik laiko prastumti. Per kitą pamoką mes rašėme savarankišką darbą iš tos pačios teorijos. Dar kitą pamoką taip pat rašėme ir dar kitą, ir dar kitą... Pažymiai buvo prasti kiekvieną kartą. Bet su paskutiniu savo rašymu sau įrodžiau, kad pasimokius fiziką galima parašyti ir gerai. Kažkaip sugebėjau gauti 10!
Šiandien galiu pasakyti, kad eidama į fiziką šiek tiek pasimokau ir taip pat kiekvieną pamoką yra 50% tikimybė, kad mokytojas lieps vėl rašyti savarankišką darbą iš teorijos. Taigi, problema neišsisprendė. Klasėje tas, kas mokosi fiziką, kiekvieną dieną jaučiasi prastai, jei tą dieną yra ši pamoka. Bet dabar mokytojas stengiasi mus išmokyti pamokoje, o ne priversti mokytis namuose.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Problemos su fizika

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 687

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos