• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-11-13


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MuzikaAntrasis lakštingalos mėginimas "ringe"
2008-02-12, 19:17:03
Ausma Bernotaitė


Sekmadienį, sausio 13-tą dieną, vyko "Mažųjų žvaigždžių ringo 3" filmavimas, kuriame jau antrą kartą pasirodė uteniškė Justina Trinkūnaitė, nuostabaus balso savininkė ir talentinga muzikantė, jau dabar, būdama šešiolikos metų, kurianti ir netgi parduodaudanti savo muziką.

Pirmąkart sudalyvavus jau trečią kartą LRT vykdomame muzikiniame projekte, mergina jautėsi padariusi viską, ką galėjo, ir patenkinta savimi. Visgi arbitrai pirmosios vietos jai tuomet neskyrė – Justina, atlikusi savąją dainą "Už juodo tilto", liko antra po Žilvino Brazausko su grupe "DND", sudainavusio vertinimo komisiją sužavėjusią "Kalėdų šalį". Tuomet mergina labai stebinančiai lengvai susitaikė su žinia, kad liko antra, grįžo į Uteną ir pamiršo dėtas viltis. Tačiau po kiek laiko jai paskambino pusseserė ir pranešė, kad Justina vėl turi realią galimybę patekti į dar vieną laidą: pasirodo, panelei pavyko sužavėti žiūrovus ir jų atrankinis balsavimas į pusfinalį buvo palankus Justinai. Tereikėjo, kad mažieji dainorėliai iš kitų dviejų laidų surinktų už ją mažiau balsų. Taip ir atsitiko, nors dar viena talentingų vaikų grupė "Žiogas" neužlipo merginai ant kulnų tik dėl penkių balsų trūkumo.

Pasiruošimas antrajam "ringui" prasidėjo nuo naujų drabužių paieškų, kurios miniatiūrinei merginai kainuoja daug laiko ir energijos. Tuomet buvo taisoma praeitoje laidoje išpeikta kaip pernelyg energinga ir nevisai tinkanti dainai orandžuotė. Justinai padėjo savamokslis muzikantas Andrius Telksnys, kurį mergina pavadino bendraminčiu ir kolega muzikos srityje bei perdavė nuoširdžią padėką. Pavyko pakoreguoti fonogramą taip, kad dainuojant išryškėtų puikusis Justinos balsas ir pačios rašyti, nostalgiją paslaptingam susižavėjimo objektui savy talpinantys žodžiai. Kai pasirodymui pasiruošė, jai teko sukurti savo tėvams dar vieną galvos skausmą: pasirodo, šįkart, skirtingai nei praeitą kartą, muzikos mokykla neparūpino autobusiuko į laidos filmavimą važiuoti, tad juo teko pasidomėti Justinos tėčiui.

Važiuodama į LRT studiją, apie savo dainą Justina sakė: "Ji vis dar pati mėgstamiausia". Mergina buvo pasiryžusi būtinai pasirodyti geriau nei pirmąjį kartą, nors jai svarbiausia buvo galimybė būti pamatytai ir išgirstai per televiziją. Justina net nesidomėjo, kokie būsią jos varžovai ir arbitrai, ir suprato, kad per daug vilčių šįkart dėti neverta, nes konkurentai neišvengiamai stiprėja. Apie galimą laimėjimą kalbėjo tik tiek: "Būsiu laiminga, jei mane įvertins geriausiai".

Repeticija filmavimo studijoje praėjo sklandžiai, susitikimas su būsimais varžovais draugiškai, ir Justina be baimės užlipo į sceną. šešių balsingų jaunųjų atlikėjų pasirodymą vertino laidos "Gero ūpo!" vedėja ir etnografė Loreta Sungailienė, maestro Vytautas Juozapaitis, "Saulės kliošo" būgnininkas Laurynas šarkinas. Jis Justinos pasirodymą pagyrė, tačiau pastebėjo, kad orandžuotė dar vis nėra pakankamai gera kūriniui ir jį gadina. Vytautas Juozapaitis kažkodėl pasiūlė merginai "Už juodo tilto" atlikti be pianino – tik merginos balsas ir fonograma. Laidos vedėjas Juozas Liesis pabandė pajuokauti, kad juodas pianinas netgi su dainos pavadinimu derinasi, tačiau maestro liko prie tos pačios nuomonės, tuo sukeldamas Justinos pasipiktinimą. Kerintis grojimas ir stiprus trapios merginos balsas kūrė muzikinę sintezę, kurią pabandė apginti Loreta Sungailienė, pasidalindama savo paauglystės muzikavimo istorija. Ji teigė, jog būdama Justinos amžiaus netgi negalėjo įsijausti į muziką pati sau nepritardama ir pastebėjo, jog nuoširdūs dainos žodžiai dar priduria dainai šarmo. Po visų komentarų Juozas Liesis liepė merginai uždėti ranką ant pianino ir prisiekti, kad ji niekuomet niekur nesitrauks iš muzikos, ką Justina labai rimta mina ir tonu ir padarė.

Deja, arbitrų balsavimas paliko Justiną dalintis trečia vieta su tiek pat balų surinkusia vokaliste, į pirmąją lygiu balsų skaičiumi antrąkart iškeldamas Žilviną Brazauską su grupe bei netikėtai vokalo grožiu sužibusią trylikametę Eveliną Vaitkutę. Nuoskaudų namo iš "Mažojo žvaigždžių ringo 3" Justina neparsivežė, tik liūnai kalbėjo: "Man nepatinka, kad verda antras užkulisių pasaulis, kurio nieks nežino. Ir nieko nepadarysi". Visus savo varžovus prisimena kaip draugus ir tikisi, jog pavyks darsyk visus pamatyti. šįkart Justina tiesiog įsitikinusi, jog žiūrovų balsavimas nebepadės jai patekti į finalą. Tačiau tėvų investicijos į jos pasirodymus, matyt, atsipirks, nes mergina atkreipė į save dėmesį ir gavo kvietimų į įvairius konkursus, taip pat pakvietimą prisijungti prie muzikinio projekto, profesionalių atlikėjų komentarų bei siūlymų kreiptis visuomet, kai tik reiks pagalbos ar patarimų.

Visų sričių specialistai ir filosofai kalba, jog pralaimėjimas, kuriantis perspektyvas ateičiai, yra geriau už efektingą, bet trumpalaikį laimėjimą, tad neverta nusiminti. Justina labai jauna, o jau moka kovoti už save bei tvirtai siekia savo užsibrėžtų tikslų, kuriuos, tikiu, greit įvykdys. Sėkmės jai tolesniame muzikiniame kelyje!

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kelionių dienoraštis:
Kelionių dienoraštis:
Vergvaldė elektronika
Miestas, kuriame visada yra ką veikti
Šaunių mergaičių sindromas
Patriotizmas — slapta priedanga
Kodėl mes pabėgame?
Ar gražus gyvenimas – tau spręsti
Smegenų kung fu – apsiginkite nuo savęs paties!
Nykščiu per Europą
Ekologiškai saikingai ir saikingai ekologiškai
"Aušra" po sparneliu priglaudė jaunąjį menininką
Garsus nesavų tiesų rėkimas
Daiktiško pasaulio dvasingumas
Viskas praeina
Grupės "UGRG" veikla įgauna pagreitį
Akcija Adventui – mokėkite ne pardavėjams
Keliauti su fantazija
11-asis festivalis "Mėnuo Juodaragis"
Vasaros išlydėjimui – filmų festivalis
Ugdantis valytojos darbas
Kaip pelningai išvažiuoti į Norvegiją
Užpaliai suskambėjo naujai
Dialogas su protingu žmogumi
"Rebel rock" atgimė!
Proto mainai į muziką
"Žmogus – užversta knyga"
Suderinti teisę ir pareigą
Gyvenimo prasmė: kuo tikėti?
Antrasis lakštingalos mėginimas "ringe"
Žmogaus savijauta svetur

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1563

Įvertink!

Komentarai [ 7 ]
2013-08-14, 23:43:17
bgaEqTRI rašo:
Finfin trf6ja!Titta ge4rna in i min lilla bloppis. Har<a href="http://cwyrpxedyle.com"> tinedrga</a> plagg till le5ga priser med inkluderad frakt. Blir ne4stan sugen pe5 att handla av mig sje4lv! Ve4lkommen!/ Fyndamode.blogg.se
2013-08-13, 11:45:19
UHv7nHO2IQC rašo:
a. fortis:What an idicenrble poem! Thanks for that.If I manage to get this week's cartoon done, maybe I can think about a Cybils doohickey. I've got the cartoon idea. It's just a matter of finding time to do it SIGH. You know, sometimes I wonder what happens to the hours in my day. Then I think about it and I realize large portions of them are devoted to sleeping, eating, and reading. And e-mail. Then there's some TV, and household chores, and husband maintenance and random freelance work and lo and behold, I'm tired again and need a reading break http://nyjzpkee.com [url=http://uqbdex.com]uqbdex[/url] [link=http://ajgdpaovb.com]ajgdpaovb[/link]
2013-08-12, 10:43:44
BhJgT2jzzgO rašo:
I do enjoy the way you have presented this siaottiun plus it really does give us some fodder for consideration. On the other hand, coming from what I have experienced, I simply just trust as the commentary stack on that folks remain on issue and don't embark on a soap box of some other news of the day. All the same, thank you for this superb piece and whilst I do not necessarily agree with the idea in totality, I respect your viewpoint.
2008-03-12, 22:29:19
iš šono rašo:
"Man nepatinka, kad verda antras užkulisių pasaulis, kurio nieks nežino. Ir nieko nepadarysi" Žvelgiant iš šono ir žinant situaciją, tiesiog juokinga, kai panelytė Justina, būdama silpnesnė už varžovus, visada pabrėžia savo vaizduotės užkulisių pasaulius. Manot, jei netyčia ji būtų pasirodžiusi stipriau nei kiti ir laimėjusi, ji nors lūpų kampeliu būtų apie tai užsiminusii?? Deja. Kartais tenka įžvelgt ne tik vieną medalio pusę.
2008-03-07, 21:47:01
padnoškia rašo:
jei ką, aranžuotė, o ne orandžuotė. koktoka skaityt, sakyčiau. švieskimės, broliai, švieskimės. na gerai, seserys.
2008-02-13, 21:22:42
Ingrida rašo:
Straipsnis labai įdomus. Justina turi tikrai gerą balsą ir puiku, kad turi minčių naujoms dainoms, nes šiais laikais jau sunku būti išskirtiniam
2008-02-13, 18:18:46
Greta rašo:
Straipsnio neskaičiau, nes jį jau buvau skaičiusi laikraštyje. Jau tada man jis patiko puiku žinoti kad Utenoje yra tokių talentingų žmonių o pats straipsnis parašytas tikrai gerai.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos