• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-11-14


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėApie tai, kodėl vyrai bijo į eiti kariuomenę…
2008-04-04, 17:48:34
Gintarė Sabakonytė


Daugelis šiuolaikinių vaikinų baidosi tarnauti už tėvynę. Vos tik gavę įspėjimą ar panašaus tipo laišką, puola tvarkyti dokumentų, įrodančių jų mokymosi įstaigą arba sveikatos sutrikimą... Nebūtina sirgti vėžiu, užtenka toliaregystės arba elementaraus susirgimo, kuris atleidžia vyriškosios lyties atstovą nuo kariuomenės. Jie teigė, jog tai yra pigi darbo jėga. Ypač trikdo kontrolė, fizinis krūvis ir, pasirodo, "veltui" išsvaistytas laikas. Tai ką tada siųsime į Afganistaną?

Kaip pasakoja kariuomenės duonos paragavę vyrai, prieš keliasdešimt metų joje buvo itin griežtas rėžimas. Galima buvo tik pasvajoti apie jaukius namus, moters pašonę, kadangi išsisukti galėdavo tik tie, kurie turėjo šeimą su dviem vaikais, sirgdavo nepagydoma liga ar mokydavosi tokioje įstaigoje, kur buvo karinė katedra. Po jos vyrukai gaudavo leitenanto laipsnį, tačiau vistiek tekdavo "grūstis" į Karelijos ar Maskvos kraštus ir ten praleisti vienerius metus. Taigi priežasčių nevykti buvo išties mažai... Kažin, ar Tarybų Sąjungos valdžiai dabartinė situacija nekeltų juoko... Ir iš tiesų, tuo metu, kareivio dienotvarkėjė poilsio buvo gana mažai. Kur jau neužteks jėgų darbui, kai tris kartus per dieną gauni tos pačios košės. Bet jis nebuvo lengvas: nuolat reikėdavo mankštintis, sargauti, dirbti "telefonistais"- atsakyti už kokybišką ryšį ištisą parą, o už nepaklusnumą – į "daboklę", "apmąstymams" arba į virtuvę, kurioje pūpso pilna vonia bulvių. Tai ir skuti jas pusę dienos... Už smarkų "nusitašymą" – valyti tualetų! Tačiau, kur jau ten "nusigersi", kai per mėnėsį tris rublius ir penkiasdešimt kapeikų gauni. Sunkiai gyveno to meto vaikinai... Tačiau, pernelyg nesiskundė, nes kaip ir nebuvo kam, o prie -55o temperatūros nesunkiai adaptavosi. "Nėra" taip sunku bristi per pusnis, kurios siekia trobų palanges, o tuo metu dar ir sniego "nuotrupos" į veidą tykšta. Tuo atveju praverčia virvė, į kurią įsikabinęs puikiai keliauji 200 – 300 metrų iki artimiausio miškelio, o ten - sargyba. Bet būdavo ir linksmybių: dažnai vykdavo šokiai, kur galėdavai išvysti moterišką šypseną, pasiklausyti dainų, dar ir patrepsėti. Dažnai užklysdavo ir nelaukti svečiai: briedžiai, kuriais rūpintis – savotiška pramoga.

Kai paklausiau tėčio, ką jis mano apie dabartinę karinę situaciją, jis nusišypsojo. Ko gero, dėl to, kad dabar tarnauti tėvynei nėra taip sudėtinga: naujesnė technika, tobulesnė buitis, bausmės ne tokios griežtos. O svarbiausia – namai beveik šalia, į kuriuos galima grįžti vos per kelias valandas, nesikankinant, kad lauke "tik" -22o. Kareivėliai negaišta laiko, sėdėdami prie žibalinių lempų ir rašydami laiškus artimiesiams. Popierių ir pieštuką pakeičia mobilusis telefonas… Nors savanoriai, keliaujantys, kaip minėjau, į Afganistaną, ko gero kiekvieną minutę kenčia netik oro "išdaigas", bet ir ištisai klausosi, ar "nepareina" bomba iš dangaus.

Pasiteiravusi savo bendraamžių vaikinų, kodėl jie nori ar nenori tarnauti už tėvynę, buvau gana nustebusi, nes daugelis tik suraukė kaktą ir sumurmėjo: "nenoriu, eina peklon!". Daugelis iš tiesų mano, jog tai yra veltui švaistomas laikas ir darbas už dyką. Jau geriau tuos du metus praleisti universitete, kad ir kolegijoje, negu ten, kur būsi "išnaudojamas"... Bet ar tikrai geriau? Per tokį laiko tarpą vistiek išsilavinimo neįgysi, tad, ar ne vis tiek tie du metai?..

Tačiau mūsų seneliai, tėveliai ir tik maža dalis jaunų vaikinų teigia, jog tikriems vyrams reikia pabūti kariuomenėje. Ne vien dėl to, kad sustiprėtum fiziškai, bet ir tam, kad į kitus žmones pradėtum žiūrėti "kitu kampu"... Tai galimybė išmokti prisitaikyti prie įvairiausių gyvenimo sąlygų, be galo skirtingų žmonių, o taip pat ir įvertinti savo paties sugebėjimus. Net ir pats didžiausias "asas" kariuomenėje bus pastatytas į vietą, o žioplys visada ir liks žiopliu...

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
VPU – viešnamis prie upės?
Kur dingo abiturientų kultūra?
Miesto gatvėmis
Apie tai, kodėl vyrai bijo į eiti kariuomenę…
Kieno stalas?
Tarp Afrikos ir Lietuvos...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1637

Įvertink!

Komentarai [ 7 ]
2010-04-28, 15:33:16
Dedas rašo:
Matosi kad merginos rasytas straipsnis, net juokas sueme beskaitant.
2008-07-07, 11:08:28
Aira rašo:
jėckau, ta kariuomenė rimtai sureikšminama. Kodėl ten balvonų košė? O gi todėl, kad visi a la protingieji stoja į univerus ir sėkmingai sau studentauja. [arba įstoja utenos kolegijon ir toliau geria, čia kaip kam]. gal todėl ten vien balvonai, kurie negali niekur įstot? Visur atsiranda visokių žmonių, nuo lopų nepabėgsi. ir blyn, jei būčiau vyras, tai visai norėčiau armijoj pabūvot, tiek įvairių dalykų esu girdėjus, kai kurie net LABAI linksmai skamba, kad tikrai neatsisakyčiau. ;DD typo mes čia sėdim dabar mokykloj, lankom pamokas, ruošiam namų darbus, esam tobuli protuoliai? nė velnio. nemanau, kad armijoj būtų kažkuo kitaip, tik galbūt ten viskas labiau nukreipta į fiziškai svarbius dalykus, ne protiškai [moksliškai].
2008-05-26, 22:55:21
sanys rašo:
Betgi berniukai iš kur jūs tokie protingi. Gal dar neatsibudot. Iš kur tuos 2 metus ištraukėt. Asmeniškai aš tarnavau 3 ir nepasakyčiau, kad veltui. Paskaičiuokit , kiek man šiuo metu metų. Jei sovietai 2 metų tarnybą įvedė nuo 1966, jei aš į ,,dembilį išėjau kartu su salaga".
2008-05-01, 12:45:07
StuxO rašo:
Matosi ,kad jus labai zali ir nesusipazine su kariuomine... jei verziates i ta "balvonu" kose
2008-04-09, 1:10:48
bebras rašo:
vajei kaip nuobodu šitos straipsnius skaityt. net nebaigiau. ir gana tas kabutes dėliot kur papuola, kas antras žodis!
2008-04-07, 12:44:56
Edvinas rašo:
Na aš asmeniškai noriu eiti į kariuomenę. Manau vyras grįžęs iš kariuomenės tampa vyriškesnis... Susimastykite.
2008-04-06, 21:13:08
StAKSaS rašo:
Na aš tiksliai nežinau kiek laiko reikia armojoi sedėt. Bet manau, jog šis procesas tik į naudą. Netgi jei tai 2 metai. Jie tikrai nebus praleisti veltui.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos