• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-10-17


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėAr naudinga skaityti knygas?
2009-04-24, 23:47:38
Rūta Verbickaitė


"Dauguma žmonių skaito knygas", - sakydavome anksčiau. Dabar gi, turbūt negalime to taip drąsiai teigti. Žmonės vis labiau atsirenka dalykus, kurie jiems vienaip ar kitaip naudingi, o visa kita atmeta. Knygos kartais atsiranda prie pastarųjų sąrašo, tačiau, manau, kad taip elgiasi tik tie, kurie nesupranta, ką iš tikrųjų praranda.

Anksčiau knygų skaitymas buvo savotiška pramoga, atotrūkis nuo kasdienės rutinos. Dažnai žmogus leisdavo sau vakare, po sunkių darbų, atsipalaiduoti ir įsijausti į tai, kas pasakojama spausdintuose puslapiuose. Perskaitęs vieną ar kitą knygą, pasakodavo apie tai kitiems. Vaikams paūgėjus, tėveliai pirkdavo knygutes ir skatino juos domėtis, skaityti. Tokiu būdu buvo lavinami ne tik skaitymo įgūdžiai, bet ir vaizduotė. Knygų nauda buvo akivaizdi.

Dabar knygas dažnai pakeičia kompiuteriai ar televizija. Ir jei žmogui padovanojame knygą, jis nebūtinai tuo džiaugiasi. Nors knygų naudą vienareikšmiškai apibūdinti sunku, bet paskaičius keletą įdomių, suprantame – ji yra. Aš manau, kad skaitantys žmonės sugeba žymiai lengviau reikšti savo mintis, jų turtingesnis žodynas. Dauguma rišliai dėlioja sakinius ir gali papasakoti daug įdomių dalykų.

Man knyga – ne tik pramoga, bet ir mokymosi šaltinis. Žinoma, informacijos ieškau ir internete, bet vis dažniau suprantu, kad tai, ką randu knygose – tiksliausia. Geros knygos skaitymas suteikia daug teigiamų emocijų. Netgi pastebiu, kad savo kalboje kartais pavartoju vieną ar kitą frazę iš tam tikrų kūrinių. Tokius aspektus priimu kaip savo tobulėjimą.

"Knyga - tai indas, kuris mus pripildo, bet pats netuštėja",- kadaise pasakė A. Debruselis. Absoliučiai su juo sutinku. Kiekviena knyga skleidžia žinią, ir mes turime galimybę rinktis tarp nežinomybės ir naujų potyrių. Kiekvienas pasirenka savo kelią.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Didinga pati savimi
Ar naudinga skaityti knygas?

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1317

Įvertink!

Komentarai [ 8 ]
2014-03-22, 12:50:21
Justas rašo:
Tai žinoma, kad naudinga, tik šiuolaikinis knygos supratimas visiškai keičiasi. Popierinėms knygoms gręsia išnykimas ir jų vietą keičia pdf knygos. http://knygos7.lt/knygos-internetu/ čia šneku čia tema plačiau
2012-03-25, 16:27:32
.... rašo:
Knyga - tai indas, kuris mus pripildo, bet pats netuštėja",- kadaise pasakė A. Debruselis. Gal kas zinote,autoriaus pilna varda,ieskau internete,bet niekur nerandu.Lb reikia, jei kas zinote pasakykite,buciau labai dekinga.
2012-01-24, 9:19:38
Karina rašo:
valink nx su tom knygom piderastai
2010-04-24, 15:05:38
bybi jum rašo:

2009-05-05, 20:15:38
Q rašo:
Rasinys sakai? Kur konkretus argumentai? Kur socialine/kulturine patirtis? Pilstai is tuscio i kiaura reiksdama asmenine nuomone ar uzsimindama apie kazkokias nuogirdas, vos ne "internete skaiciau..."

Nieko ypatingo atvirai psakius
2009-04-25, 20:19:29
Rūta rašo:
G.M, koks pastabumas tamstos!
"-" , deja, tai iš tikrųjų lietuvių kalbos rašinys)
Be to, ačiū už komentarą.
2009-04-25, 19:48:47
"-" rašo:
Koks skirtumas, ar tai LT rašinys, ar ne? Jei geras, prašau, dėkit visi. MAN patiko ir MAN nesvarbu, kam jis skirtas. Be jokių pamokslų, trumpas, aiškus ir rišlus... Atsibosta skaityti tūkstantinius tekstus su bereikšmiais žodžiais...Žodžiu, šaunu, taip ir toliau
2009-04-25, 19:34:36
G.M rašo:
Gal visi pradedam deti savo lietuviu kalbos rasinius?

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos