• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-12-06


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Pagrindinė"Barakas"
2008-10-29, 18:00:43
Kamilė Akelytė


Bendrabutis. Geriausiai šito žodžio reikšmę turbūt žino tie, kurie tokį gyvenimo būdą yra išbandę savo kailiu. Taip, kalba eina apie studentus ir šis rašinukas bus būtent apie visus "barako" teikiamus malonumus ir nemalonumus.

Kadangi esu jau antrakursė, nutariau, kad pats laikas būtų ir man pasižiūrėti, koks gyvenimas verda studentiškoje aplinkoje, kur gyvena vien jauni, akademinei visuomenei priklausantys žmonės. Turbūt iškart kyla klausimas, kodėl tik būdama antrakursė sumaniau gyventi bendrabutyje? Tiesą pasakius, nė pati to gerai nežinau. Kažkodėl vien pats žodis, apibūdinantis tą gyvenamąją vietą aoscijuojasi... su tarakonais ir netvarka. O tiems gyvūnams, nors niekada nesu net iš toli jų mačiusi, simpatijos nejaučiu. Įsivaizdavau, kad baisiausias dalykas, gyvenant bendrabutyje bus tarakonai, pelės, apipeliję sienos, neužsidarantys langai, prišnerkšta virtuvė ir baimė maudytis bendrame duše.

Matyt, amerikietiški filmai apie tai, kaip moksleiviai, vos baigę mokyklas, svajoja gyventi bendrabutyje, nes ten pilna gražių vaikinų ar merginų, yra įvairių alfa, beta (bei kitokių graikų abėcėlės raidžių) draugijų, kurioms priklauso tik išrinktieji, nuolat vyksta vakarėliai ir visi yra draugiški bei mieli, daro tam didelę įtaką.

Gaila nuvilti, bet, deja, mūsų Lietuvėlėje vaizdelis nėra toks viliojantis. Taip, pačios gyvenimo sąlygios nėra tokios kraupios, kaip įsivaizdavau būdama pirmakursė studentė, iškeliaudama gyventi į laikinąją sostinę, kur nieko nežinau, nepažįstu ir bijau pasiklysti didžiuliame mieste. Deja, gyvenimas bendrabutyje nėra toks baisus dalykas: kambariai neapipeliję, dušai irgi visai pakenčiami, o virtuvėje galima gaminti maistą :).

Didžiausia problema - ne pats bendrabutis, o žmonės jame. Kadangi gyvenu ne savo universiteto, o kitos mokslo įstaigos bendrabutyje, dauguma aplinkinių tikrai nėra nusiteikę draugiškai. Pasakysiu taip: mes trys kambario draugės mokomės Kauno universitetuose, o gyvename vienos kolegijos bendrabutyje. Tikrai nenoriu, kad pamanytumėt, jog jaučiamės geresnės ir vaikštome užrietę nosis, taigi niekas su mumis nebendrauja. Toli gražu ne. Pirmiausia aš nerūkau, taigi neturiu priežasties eiti į virtuvę aštuoniolika kartų per dieną, o būtent ten visi ir susipažįsta. Be abejo, lankausi ten, kai noriu karšto maisto. Tada ir prasideda patys juokingiausi dalykai. Vos įėjus į virtuvę, visi ten esantys nuščiūva ir tyliai rūko, laukdami, kol padėjusi savo puodą ant viryklės išeisiu aš, arba patys, vos sutraukę paskutinį dūmą, bėgte bėga į savo kambarius. Na, ką čia ir bepridursi – juokinga. Pasijuokdavome su "kambariokėmis", bet nieko nedarėme ir labai dėl to "nesiparinome".

Pamažėle situacija kiek pasikeitė. Dabar integruojamės į bendrabučio "visuomenę" ir prisitaikom prie "vietinių". Aišku, iniciatyvą parodėme pačios, antraip turbūt ir toliau studentiškus džiaugsmus minėtume vienos savo kambarėlyje.

Tai štai, istorijos moralas toks: studentiškas gyvenimas ne visada yra kerinčiai gražus ir "fainas", kaip galbūt dauguma įsivaizduojate. Ir ne tik todėl, kad kartais tenka maitintis makaronais ar tėvų įdėtomis bulvėmis, bet todėl, kad yra daug žmonių, su kuriais labai sunkiai sekasi susidraugauti ir su kuriais gyventi kartais neįmanoma. Taip, visi žinome, kokie "mieli" kartais gali būti kaimynai...

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
"Barakas"

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 1108

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2008-10-29, 19:13:18
Valentina rašo:
bar(d)akas
taip,žmonių pasitaiko įvairiausių.. o ir naivu tikėtis,kad visi iškart puls siūlytis į draugus. aš bent jau taip nedaryčiau tad laiko ir kantrybės.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos