• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-15


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėDraugystė bei jos klaidos
2008-10-28, 17:58:24
Kristina Tubytė


Draugystė – kas tai? Draugystė yra kažkas nuostabaus, kada tu gali surasti žmogų, kuris tave supranta ir užjaučia, kurį gali kad ir vidurnaktį pakelti ir pasakoti jam savo rūpesčius, bendrai juos spręsti arba dalintis džiaugsmais, ir nesvarbu, kokia tavo rasė, mokymosi lygis ar tu turtingas, vargšas - svarbus žmogaus vidus. Žinoma, aš negaliu sakyti, kad, jei jis bus nesiprausęs, tikras nevala ar, dar blogiau, girtuoklis ir narkomanas, tada bus sunku, nes tokių žmonių negalima smerkti ar teisti, nes jiems reikia pagalbos, bet aš ne apie tai.

Kai kurie žmonės draugų ir ieško vien tik dėl pinigų arba tiesiog, kad juos išnaudotų. Draugystė gali būti įvairi: tai gali būti draugystė tarp vyro ir moters, kuri išauga į daug nuostabesnį bei subtilesnį jausmą. Tai pat yra draugystė, kuri būna tarp draugių ir draugų: yra kelios pakopos - paprastas pažįstamas, geras draugas ir pats geriausias draugas. Net ir dėl tokių kriterijų suabejočiau, juk retkarčiais žmogus glaudesnį ryšį jaučia su paprastu pažįstamu nei su geru draugu, bet jei du žmonės yra skirtingi, tai dar nereiškia, kad jie negali drauge būti. Žinoma, jei žmonių draugystė yra stipri, ji gali ištverti bet kokius skirtumus ir laikui bėgant vienas prie kito prisideriname arba, kitaip kalbant, "susistyguojame". Atsitinka taip, kad būtent dėl skirtumų iš karto sakome "ate", ir net nebando aiškintis kodėl. Tokiems žmonėms yra paprasčiau: jie, iškilus pirmiems nesklandumams, bėga, nes taip gyventi lengviau.

Prašysit pavyzdžių? Jų nereikia toli ieškoti: aš pati turiu draugę, su kuria bendrauju jau ne vienerius metus, esame labai skirtingos: tarkim, aš labai mėgstu skaityti - ji tiesiog nekenčia knygų ir skaito tada, kai priverstinai reikia. Aš mėgstu draugų kompanijoje išgerti, o ji yra visiška abstinentė: jokio alkoholio ar dar ko. Nė už ką! Tokie, trumpai sakant, mūsų skirtumai, bet jau bendraujame penkerius metus. Draugystę reikia saugoti ir mylėti. Kai draugauji, negali būti egoistas ir rūpintis vien tik savimi - turi rūpintis tuo žmogumi, kuris yra šalia, ir turi jam padėti visapusiškai. Ne, aš nekalbu apie tuos smulkius padėjimus mokykloje. Gyvendamas niekada nežinai, kas gali atsitikti.

Nuo draugų negalima nieko slėpti (jokių paslapčių, o juo labiau melagysčių), nes tai skaudina bei žeidžia. Ir nesvarbu, kokia tai būtų forma: ar niekučio paėmimas, ar dar kažkas,- bet to reikia vengti. Kaip vienas žmogus yra pasakęs: "skaudu yra ne tai, kad tu man melavai, bet tai, kad daugiau nebegalėsiu tavimi pasitikėti". Taip, reiktų susimąstyti, ar nebūtų geriau skaudi tiesa negu saldus melas? Ir, žinoma, pats svarbiausias dalykas - nuoširdumas ir neapsimetinėjimas geresniu (ar geresne) už kitus, nes draugai tave myli, gerbia tokį, koks esi - su visais privalumais ir trūkumais ir geriau turėti mažiau tikrų draugų negu draugų, kuriais galbūt net negalėsi pasitikėti, nes jie gali išduoti.

Tai pat svarbu draugų būryje išlikti savimi ir nejausti "Bandos jausmo". Paaiškinsiu trumpai: jei visi šoka nuo stogo, tai šoksiu ir aš? Jokiu būdu. Jei tau siūlo rūkyti draugų kompanijoje teigia, kad, jei nerūkysi, būsi ne draugas, tada nuo tokių draugų reikia bėgti kuo toliau - jie nėra draugai, jie tiesiog žmonės, kurie tavimi naudojasi. Ką gali žinoti, ką jie lieps daryti kitą kartą. Draugystę ugdo, saugo keli jau išvardinti būdai. Žinoma, tai ne viskas, ką galima pasakyti, tai tiesiog mintys ir pamąstymai. Aš pati taip stengiuosi elgtis su savo draugais. Tikiuosi, kad jie taip su manimi elgiasi ir bendrauja.


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Ar literatūra moko gyventi?
Žmogus ir visuomenė
Muzikinė veikla Utenoje
Draugystė bei jos klaidos
Gamta ir jos saugojimas
Dauniškis gąsdina? Bet ar tikrai?

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1294

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2008-11-04, 3:22:02
Karlas rašo:
Straipsnis patiko. Tik del "bandos jausmo" drisciau gincytis. Praktika sako, kad dazniausiai reikia daryti taip, "kaip reikia", o budamas savimi taip dazniausiai nedarai. Visada vertinau buvima savimi, tik reikia prisiminti, jog sis "malonumas" labai daug kainuoja.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos