• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėEi, nevykėli, pakomentuok!
2008-08-25, 20:24:46
Egidijus Jurgelionis


Jei nesate aklas, pastebėsite, kad daugelyje normalių internetinių portalų siūlo galimybę net didžiausiam „durniui“ pasirodyti protingam. Ne išimtis ir „Utenos Jaunimas“, mat mūsų programuotojas įdiegė KSS (Kvailių Saviraiškos Sistemą) – galimybę komentuoti autorių darbus net visiškai nieko apie kūrybą nenusimanančiam puskvailiui. Net jeigu nemoki rašyti, gali mesti snarglį ant autoriaus „dūšelės“, įvertindamas straipsnį, nuotrauką, apsakymą ar eilėraštį tik viena žvaigždute. Iš pradžių tai tikrai nėra malonu, ko niekada nesupras nė vienas iš savo idiotišką nuomonę kišančių pašlemėkų, bet paskui, patikėkit manim, tik juokas ima. Juk nė vienas iš tų kritikų geriau neparašytų. O žinote, kas blogiausia? Kad „ant autoriaus važiuot“ gali visi, o komentarų autoriaus sėdi sau ramus. Tai štai dabar, kolegos, išaušo atpildo metas – komentaras apie komentarus.

Pirmiausia komentarai reikalingi tam, kad klaidingas autoriaus pateiktas faktas būtų ištaisytas, kad būtų galima pridėti su tema susijusią įdomią informaciją, pateikti tam tikrų pasiūlymų. Daugelis komentarų būna arba „šaunuolis“ (kas pradedančiam kūrėjui tikrai labai svarbu), arba „tu nieko vertas“. Po velnių, o jūs ko verti, „kietekai“, sėdintys kitame tinklo gale? Kai sakinį suregsite be klaidų, pasidžiaukite šaukykloje, o kol kas susikiškit savo galvą atgal į šikną ir patylėkit. Nepatiko sakinys? Oi oi oi, kokie mes šiandien moralistai. Komentuodami tai kieti – visus žąsinais ir nevykėliais vadinam, o dabar žodis „šikna“ jau negražus. Aš bent jau už savo žodžius turiu drąsos atsakyt. EGIDIJUS JURGELIONIS esu. Mano elektroninio pašto adresas: egio3@yahoo.com. ONE.LT nepriklausau. O kas tu? Ponas X, Betmenas ar Zuikis Puikis? Net elektroninio pašto adreso ir tikro savo „pavadinimo“ pasakyt nesugebi... Nuo bailių stygiaus pasaulis tikrai nesugrius, akivaizdu. Bet ir drąsos tie bailiai gi turi pakankamai. Turbūt labai sunku mažai mergaitei pasakyt, kad jos eilėraštis - šūdas. Mergaitė verkia, o tu, iškrypėli, turbūt „kaifą gaudai“? Įspūdinga, tikrai įspūdinga. Kaip Mindaugas Budreika pasakytų, tavo komentaras „tikrai kala į klyną, nors, tiesą sakant, visai ne“. Bet aš ir kalbu negražiai, ką? Ir nusispjaut! Aš bent jau savo vardu, o ne „sexiuku69“ pasivadinęs. Neturi ką veikt? Gal pasportuot eik, išsiliek. Tada gal ir rimas eilėraščio geresnis pasidarys, ir problemą pamatysi nekaltindamas autoriaus neturėjimu ką veikt ir nebūtų dalykų išsigalvojimu, ir RSS susitvarkys. O, beje, pas tave RSS veikia?

Jaunasis autoriau, nemesk kūrybos dėl komentaro. Patikėk, daugelis komentarų autorių nė velnio „nepagauna“, kas ten parašyta. Be to, „tie“ peikia visus. Pavyzdžiui, kartą susikrimtau, kad „Literatūros ir meno“ skaitytojai nebuvo pernelyg patenkinti mano kūriniu. Na, ir kas? Kitame numeryje jie jau reiškė neapykantą poetui Justinui Marcinkevičiui. O jis - tai ne aš. Taip pat rodyk pagarbą skaitytojui ir pasirašyk po savo žodžiais pats, o komentarų autoriai... Pfff... Iki tavęs jiems toli. Parulskis, kuris žodžius „šūdas“ ir „šikna“ vartoja gerokai dažniau nei aš, pasakė: „Grafomanus reikia šaudyt!“ Komentatorius reikia šaudyt, o ne grafomanus, nes iš jaunųjų grafomanų išauga klasikai. Pavyzdžiui, galimas daiktas, kad Salomėja Neris jaunystėje buvo paprasčiausia apsiašarojusi kaimo mergelė.
Pasinaudodamas proga, norėčiau padėkoti komentarų autoriams, kurie naudoja lietuviškas raides, nesikeikia ir elgiasi kaip žmonės, xor22h už tai, kad kartais užsičiaupia, būsimiems bei esamiems „Utenos Jaunimo“ autoriams ir geranoriškiems komentatoriams.
Pasirodė, kad tai tik išpūstas burbulas? Įsižeidei? Pagaliau suvokei, kad tai tu tas, kuris neturi smegenų? Pakomentuok, padaryk man šventę, nevykėli...

P.S. Šiuo straipsniu nenoriu skleisti agresijos, gąsdinti visuomenės ar kaip nors paveikti portalo skaitytojus – aš juk geras žmogus. Paklauskit mamos, po galais. Tiesiog „durnus“ komentatorius gydome jų pačių vaistais.


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Utenos kariai kulkų krušoje
Kario tvirtybė praverčia ir civiliame gyvenime
Studijos Estijoje (III): ar čia slypi bent kiek išminties?
Studijos Estijoje (II): „skandinaviška“ lietuvio piniginė
Studijos Estijoje (I): pasiilgau tarakonų...
"Juventus" pirmame etape su grandais nežais
Aukščiausia rankinio lyga Utenoje!
Geriausių šalies mokyklų šimtuke – Utenos gimnazijų nėra
"Juventus LKSK" pergales skina ir naujoje arenoje
Krizinis
"TNS Gallup" duomenimis...
Nežinia apie ką nežinia kam
Ei, nevykėli, pakomentuok!
Kas vyksta, kai nuskamba skambutis (III dalis)
Kas vyksta, kai nuskamba skambutis (II dalis)
Kas vyksta, kai nuskamba skambutis (I dalis)
"Priešmirtiniai" abituriento apmąstymai
Kaip renovuotojai "Šapokynėj" nirvaną gaudė...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 1658

Įvertink!

Komentarai [ 17 ]
2013-01-09, 14:30:45
dGuSTkSCpvReEsiQff rašo:
3j8D6U <a href="http://lxjfwogtmwxw.com/">lxjfwogtmwxw</a>
2013-01-08, 8:04:08
VLRgOPmealRdu rašo:
U0CoOa , [url=http://emflniswscrl.com/]emflniswscrl[/url], [link=http://vyfiivylxalq.com/]vyfiivylxalq[/link], http://cmywkbbirowg.com/
2013-01-07, 9:05:22
JLTfNsoeOObOSS rašo:
I hate my life but at least this makes it baberale.
2010-03-24, 13:50:34
utenasucks rašo:
utena uzknisa mane. Jaunimas duxai vapse.... kaip galima gyvent utenoje? duxu krastas,kausai.....
2009-02-22, 12:28:09
sexiiookazz69 rašo:
uuuUuuu matyt ponui egidijuxui nuoskaudziuxiuxe kad kazkas biskiuka pakritikavo koki eilerasti ;D neverk bus tu eilerasciu. pasakykit man kam jus isvis tada savo susiktus eilerascius cia keliat ? taip BUTENT TAM KAD PAKOMENTUOTU. Cia yra kiekvieno zmogaus asmenine nuomone jeigu ka ir kas nori taip ja ir reiskia jei jam pasirode nesamone tai jis taip ir rasys. Nereikia cia pykt. o jei pyksti tai gali pykt tik ant saves kad ikeliai sekmytes ir nepamirsk egidijau 30y30 5y1 !
2008-09-14, 22:42:30
Mantas rašo:
Savotiškas požiūris;] Tiek pykčio skamba šitame straipsnyje, lyg tie piktieji komentatoriai ne tik būtų neteisingai komentavę tavo rašinius, bet ir primušę už "neteisingas" mintis;>
Iš esmės pritariu tavo požiūriui, kad dauguma komentatorių neturi moralinės teisės peikti tavo darbus, nes patys nieko panašaus parašyti nesugebėtų. Tačiau pasvertuose ir apgalvotuose komentaruose kartais išsakoma ir daug tiesos. Todėl siūlyčiau į neadekvačius komentarus nekreipti dėmesio.
2008-08-31, 23:09:13
Donatas Kaulinis rašo:
Egidijau, draugiškai patariu nekreipti dėmesio į šituos komentarus. Yra visokių žmonių ir visi skirtingai elgiasi tačiau internete, suprantama, nebijo visi pasireikšti, o visiems neitiksi. Aišku yra tokių kuriems dzin kas parašyta straipsnyje, tiesiog parašys šūdas ar dar ką, o autoriui nori tu to ar nenori jį perskaičius geriau tikrai nepasidaro. Komentarai tikrai ne tas dalykas dėl kurio vertėtų sukti galvą ir rašyti straipsnius Čia jau ką aš parašiau čia mano nuomonė, jei nori gali priimti, gali ne.
2008-08-30, 11:22:46
Anonimas :D rašo:
Autorius mėto akmenis į savo daržą.
2008-08-27, 22:13:49
xor22h rašo:
Aš užsičiaupiu kai nerandu prie ko prikibt... Beje, pastaruoju metu administracija tikrai atsižvelgia i kaikuriuos pasiūlimus, ir šiuo metu priekaištu neturiu.

O kaikurie vartotojai tikrai jaučiasi "šustresni". Gal kad jie Uteniškiai ir žino kad aš ne iš Utenos? Norit sakyt Utenos jaunime daugiau niekas negali lankytis?

P.s. Pagarba autoriui už tokį straipsnį.
2008-08-27, 19:27:49
Tiesiog Egidijus rašo:
Gerb. Tiesiog Vaidotai,

1. Dar karta kartoju: komentuti STRAIPSNI galima komentaruose, taciau kai kas, kaip pastebejau, komentuoja ne straipsni, o pacia PROBLEMA, apie kuria rasoma straipsnyje ir visiskai neuzsimindami apie pacio STRAIPSNIO turini. Nesutinkate, kad apie problemas ne apie straipsnius reikia diskutuoti forume?

2. Kadangi komentuoju savo straipsni, tad lyg ir negerbiu saves. O po kitu straipsniais komentaru paprastai nerasau

3. O tai kaip jus tada sprendziate apie kurinio vertinguma? Ar nei vienas kurinys jums nera vertingas? Nemanau, kad apie eilerasti galima spresti apie, pavyzdziui, rima. Tarkim, ar jums vertingas eilerastis:

Mano batai buvo trys,
Du nup*zdino dramblys,
O kad ziema butu salta,
Tai nup*zdino ir palta?

4. Ne, tiesa sakant, netinka. Utenos Jaunime daznai pateikiami tokie straipsniai: faktas -> vertinimas. Pavyzdziui, faktas yra - Sapokos valgykloje mokytojai pazymejo savo stalus, o vertinimas - tai yra neteisingas. Cia faktas yra teisingas, o vertinimas kiekvieno vis kitas. Tai ar galima toki straipsni vadinti sudu, kaip jau yra buve, jei faktas teisingas, bet autoriaus nuomone neatitinka komentatoriaus?
2008-08-27, 11:34:00
PsD rašo:
E.J. arba tiesiog Egidijau

1. Tai kokios problemos dėl diskusijų tiesiai po straipsniu?

2. Ne visi Bauros trejetų bijo Ir vien dėl jo tikrai net neturėjau minties iš tiksliuko pasidaryt filologu. O rašydamas komentarus be lietuviškų raidžių negerbiate kitų žmonių. Tai kuo Jūs geresnis už visus kitus komentatorius taip peikiamus straipsnyje?

3. Turiu aš nuomonę apie kūrinių interpretacijas. Manau, kad yra absurdas ieškoti kūriniuose paslėptų minčių, mėginti įžvelgti eilutėse tai, ko ten galbūt visai nėra. Juk jei pats autorius vėliau nepaaiškino ką jis ten norėjo parašyti, tai gal jis iš tikrųjų tenorėjo parašyti apie geltonas pienes, o ne antro pasaulinio karo žiaurumus?

4. Jeigu straipsnis ne meninis, reiškia jame pateikiami vienokie ar kitokie faktai. Jeigu pateikiami faktai, reiškia jie gali būti teisingi arba klaidingi. Jeigu faktai klaidingi - straipsnis šūdas, o autorius lopas. Tinka atsakymas? : - )
2008-08-26, 19:23:12
E(gidijus) J(urgelionis) rašo:
PsD arba Vaidotai Miciuda,

1. Apie straipsni galima diskutuoti ir cia, bet paprastai cia isreiskiamos mintys ne apie straipsni o apie problema, minima straipsnyje.

2. Taigi vat... Butumet mokesis pas R. Baura butumet kaip as i zurnalistika istojes. Be to praslysti nebuvo sunku - paprastai komentaru R. Baurai nerasydavome, nes jis mums rasydavo, o kai reikia (kaip turbut straipsni skaitydamas pastebejote) naudojame ir lietuviska alfabeta. Komentaruose rasysiu kaip rases.

3. O kokia nuomone? Idomu, nes Breznevas, kurio literatura kritiku ir ekspertu laikoma "pezalu" be jo kio meno, gavo sovietu sajungos medali uz nuostabia literatura. Gal jus, kaip Breznevas, manote, kad menine verte lygi ideologijai?

4. Taip, tamsta, deja, ir sis punktas skirtas jums. Jus sakete, kad galima sakyti straipsnio autoriui, jog jo straipsnis "sudas", taciau kaip jus ketintumete ji vertinti, jei tai ne meninis tekstas ir jame menines vertes paprasciausiai neturi buti? Tik ziuredami i idejinius dalykus. Taip iseina, kad jei autoriaus nuomone neatitinka jusu nuomones, tai straipsnis "sudas", o autorius niekam tikes
2008-08-26, 18:17:49
Edvinas rašo:
Galiu garantuot, kad žmonių, kurių inicialai E.J. Lietuvoj ne vienas ir ne du.
2008-08-26, 17:49:40
PsD rašo:
E.J. arba žmogau kurio inicialai sutampa su puslapio autoriaus : - )

1. To forumo nieks neskaito ir nelanko (nesuprantu kokiu tikslu jis iš viso sukurtas buvo). Negi Tamsta siūlote po kiekvieno straipsnio eiti į forumą ir kurti naują temą norint padiskutuoti apie tą straipsnį? Nelogiška juk.

2. Matosi, kad Jūs daug labiau už mane pažengęs, nes mane R.Baura tik du metus mokė ir nieko neišmokė (tiksliau aš piktybiškai nesimokiau). Tačiau nesuprantu kaip Jūs pro jį praslydote nerašydamas lietuviškų raidžių?

3. Geras pastebėjimas. Ir tikrai - MIF'e filologų neruošia. O apie menines vertes aš turiu savo labai gilią ir įdomią nuomonę, bet dėl to dabar gal nesiginčysim.

4. Šitas tikriausiai buvo skirtas ne man, nes nežinau iš kur šitos prielaidos ištrauktos : - )
2008-08-26, 13:43:41
E.J. rašo:
PsD arba zmogau be tapatybes,

1. Diskusijoms Utenos Jaunimo dievas Edvinas sukure foruma, o komentaras nera forumas.

2. Nezinau, kas tave lietuviu kalbos moko, bet per ketverius metus R. Baura mane ismoke vieno svarbaus dalyko (aisku, ir daugiau nei viena, bet cia tas i tema bus) - niekada negalima vartoti zodzio NIEKAM, nes per pasaulio gyvavimo istorija kritika (o ypac nesveika) tikrai galejo kam pakenkti, tad tai yra stiliaus klaida.

3. Kadangi, kaip pastebejau, darai stiliaus klaidas, leidziu sau daryti isvada, jog neturi filologinio issilavinimo, tad ar tikrai tavo kompetencija leidzia profesionaliai vertinti eilerascio menine verte?

4. Komentuoti straipsni, kuri rasant meninei vertei didelis demesys paprastai neskiriamas, ir vertinti ji kaip "suda" vien del idejiniu dalyku vien del to, jog autoriaus mintys neatitinka tavosios matricos yra neisprususio zmogaus poelgis.

Kas dar?
2008-08-26, 9:21:18
sapokiete rašo:
Geras straipsnis jau vien todėl, kad labai atviras ir pateikti motyvai, argumentai kiekvienam teiginiui. Komentarai be argumentų tėra tik subjektyvi nuomonė, ją išreiškus kultūringai- nauda galbūt irgi bus... Yra šį tinklapį skaitančių ir komentuojančių, kurie nesišiukšlina, yra tokių, kurie dar tik mokosi toliarancijos, bet, aišku, yra norinčių nuolat įkąsti,pavyzdžiui, xor22h...
2008-08-25, 22:06:26
PsD rašo:
Pervadink "komentarus" į "diskusiją" ir viskas bus gerai. Ar ir diskutuoti apie straipsnį ar eilėraštį negalima? O ir kritika dar niekam nepakenkė. Juk jei žmogus parašo šūdą, tai kodėl jam to nepasakius? Kitą kartą pasistengs labiau.

Dėl nick'ų irgi nematau nieko blogo. Negerai nebent tada, kai bijai prisipažinti kas gi iš tiesų esi.

Tiesiog mano komentaras..

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos