• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


SEKMADIENIS
2019-10-20


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MuzikaGrupės "UGRG" veikla įgauna pagreitį
2009-01-16, 21:29:01
Ausma Bernotaitė


Praėjusį penktadienį, sausio 9-tą dieną, klube "Dis Par" vėl įvyko koncertas. Šįkart įvykio kaltininkė – grupė "UGRG". Jos nariai panoro surengti savo ir draugų koncertą. Kaip tarė, taip padarė: susitarė dėl patalpų, laiko, iš Seimo nario Edmundo Pupinio gavo paramos plakatams išspausdinti ir štai – koncertas įvyko. Ypač aktyviai prie organizavimo prisidėjo neseniai prie Užpalių grupės prisijungusi vokalistė Miglė Petronytė iš Utenos.

Ji pasikvietė dvi grupes iš Zarasų - "T&T", atliekančius hip-hop’ą, ir punk-rokerius "Typoshytaka". Su abiem grupėmis "UGRG" susipažino ir susidraugavo įvairiuose festivaliuose.

Su "T&T" Ignalinoje vykusiame festivalyje jie kūrė net bendrą dainą. Matyt, kūrybinis procesas labai suartina, nes jų ryšiai nenutrūksta iki šiol. Ši grupė, kaip ir pati "UGRG", gyvuoja jau trečius metus. Jie susikūrė norėdami sukurti autorinę dainą konkursui "Undinėlių daina". To padaryti nespėjo, bet grupė pasiliko iki kitų metų. O tuomet jau nebedelsė, sudalyvavo konkurse ir gavo labai garbingą geriausios festivalio grupės apdovanojimą. Dabar du vaikinai (trečiąjį pametė tarp skirtingų požiūrių) jau yra išvažinėję kone visą Lietuvą. Jiems vis dar patinka muzika, kurią kuria, tad atrodo, jog tai nebus paskutinis kartas, kai juos matėme Utenoje.

Kiek kitokia grupė man pasirodė "Typoshytaka". Jie kalbėjo nedaug, bet užtat su daug keiksmažodžių ir aiškiai. Gyvuoja jau pusę metų, yra "grupė iš "lempos", ir net 6 kartus koncertavo blaivi. Per šį koncertą rekordo jiems nepavyko sumušti. Tačiau svarbiausia tai, kad jie tiki savo muzika: vokalistas ir gitaristas (slapyvardžiu Džo) užtikrintai pasakė: "Mes grojam prieš sistemą ir mums patinka, ką mes grojam". Nežinau, kokią jie sistemą turėjo omeny, bet supratau, ką turėjo omeny "Pragaro garažas", kai sakė, jog jie "ne tokie, kaip "Typoshytaka", bent užpakalių" nerodo.

Apie "Pragaro garažą" galėčiau rašyti labai daug, nes jie pateikė galybę gilių filosofinių minčių apie muziką, jaunosios kartos vertybes, 1926-ųjų metų ideologiją ir repetavimą du kartus per metus, per pilnatį, ir kai nebeįstengiau daugiau nieko užsirašyti dėl rankos skausmo, vienas grupės narys, labai norėjęs prisistatyti Juoduoju Princu, pats už mane tai padarė. Vieninteliai rimti faktai apie juos, kuriuos pavyko išpešti, tokie: visi grupės nariai baigė A.Šapokos gimnaziją, dabar mokosi skirtinguose miestuose (todėl ir repetuoja tik dukart per metus, tik kodėl būtent per pilnatį, – nežinau), kai susitinka, groja hard-roką ir labai dažnai keičia pavadinimus.
Šiems linksmiesiems filosofams ir atiteko privilegija groti pirmiesiems. Pristatyti kaip visada žavios renginio vedėjos Eglės Neseckaitės, jie užlipo į sceną ir iškart užkariavo visų "metalistų" širdis. Po jų grojo "T&T", kurie savo ruožtu užkariavo visų hip-hop’o mėgėjų širdis. Nors žmonių ir nebuvo labai daug, bet dauguma aktyviai palaikė pasirodančias grupes. "Typoshytaka" taip pat gavo daug dėmesio ir galvos kratymo iš klausytojų.

Paskutiniai pasirodė vakaro šeimininkai "UGRG". Nors iš pradžių atlikėjai patyrė techninių nesklandumų, vėliau viskas buvo sutvarkyta ir koncertas pasibaigė sklandžiai. Po pasirodymo "UGRG" nariai sutiko pasidalinti mintimis: "Mes esame patenkinti koncertu ir dėkojame publikai ir svečiams. Mums patinka mūsų grojama muzika ir pastebim, kad prie folk-roko vis dažniau pripranta publika. Labai smagu, kai per koncertą visa salė dainavo ne tik "koverius", bet ir liaudies dainas." Jie taip pat džiaugėsi ir dėkojo Aurelijui Janaudžiui – žmogui, kuris mėgsta muziką ir globoja "Užvedančią Grupę Roką Grojančią". Šis koncertas - dar vienas įrodymas, jog "UGRG" žengia tolyn muzikiniu keliu.

Viskas baigėsi kaip pasakose: niekas nesusimušė, grupės liko patenkintos savo pasirodymu, klausytojai taip pat laimingi. Įdomu tai, kad "UGRG" pavyko į vieną koncertą privilioti dviejų jaunimo subkultūrų atstovus – žmones, klausančius hip-hop’o, ir sunkiosios muzikos mėgėjus. Drįsčiau teigti, jog tai buvo kone toleranciją skatinantis koncertas, o ne tik eilinis vieno muzikos stiliaus mėgėjų vakaras. Jei įmanoma rengiant koncertus tobulinti žmonių sąmoningumą, tai šįkart taip ir buvo padaryta.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kelionių dienoraštis:
Kelionių dienoraštis:
Vergvaldė elektronika
Miestas, kuriame visada yra ką veikti
Šaunių mergaičių sindromas
Patriotizmas — slapta priedanga
Kodėl mes pabėgame?
Ar gražus gyvenimas – tau spręsti
Smegenų kung fu – apsiginkite nuo savęs paties!
Nykščiu per Europą
Ekologiškai saikingai ir saikingai ekologiškai
"Aušra" po sparneliu priglaudė jaunąjį menininką
Garsus nesavų tiesų rėkimas
Daiktiško pasaulio dvasingumas
Viskas praeina
Grupės "UGRG" veikla įgauna pagreitį
Akcija Adventui – mokėkite ne pardavėjams
Keliauti su fantazija
11-asis festivalis "Mėnuo Juodaragis"
Vasaros išlydėjimui – filmų festivalis
Ugdantis valytojos darbas
Kaip pelningai išvažiuoti į Norvegiją
Užpaliai suskambėjo naujai
Dialogas su protingu žmogumi
"Rebel rock" atgimė!
Proto mainai į muziką
"Žmogus – užversta knyga"
Suderinti teisę ir pareigą
Gyvenimo prasmė: kuo tikėti?
Antrasis lakštingalos mėginimas "ringe"
Žmogaus savijauta svetur

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.2
Jau įvertino: 1319

Įvertink!

Komentarai [ 17 ]
2009-05-23, 10:07:33
Leja rašo:
Tikrai istobulejus grupyte XD ivedziau google UGRG tai ziuriu jau visai nebloga biografija turi. Maladiec
2009-02-07, 23:43:13
Edita B rašo:
Asmeniškai nepažįstu nei pirmųjų grupės vokalisčių, nei antrųjų. Tik jau ne kartą esu girdėjusi Miglę atliekant savos kūrybos dainas, neseniai mano buvusioje mokykloje jos dainavo drauge su antrąja mergaite, jei neklystu vardu Greta. Ir išties pradėjau labai vertint šiuos žmones, nes tiek Miglė viena, tiek drauge su Greta(tikiuosi nemaišau) viską atlieka labai nuoširdžiai, jos abi kažką atsineša su sava daina ir sugeba tai palikti publikai. Gaila, nesu jų girdėjusi dainuojant su grupe, bet noriu palinkėti visad išlikti tokioms šviesiomis ir jautriomis atlikėjoms. Ir tikiu, ypač Migle, bet žinoma ir Greta, kad neužges jų kūrybinė gyslele... Mergaičių dainos labai šiltos, be galo apmąstyta tematika ir tikrai gerais bei išmintingais tekstais. Manau, kad ir pati grupė UGRG turėtų būti saviti ir profesionalūs, jei su Jumis gera dirbti Miglei ir Gretai.
2009-02-05, 22:24:43
Ofke rašo:
Ko jus cia varot ant sitos grupes balsu! ir esamu ir buvusiu! Paziurekit kiek jie yra ir be grupes asmeniskai daug pasieke ir kokia patirti susikrove!!! Man geda uz visus situos balvonus, kur patys nieko nepadaro tik paciuozt ant kitu tesugeba!!! Pirmi balsai buvo svelnesni (pagarba), antri daug aktyvesni ir nenuobodus, sunkiasnes partijas dainuoja irgi pagarba, tdl susikiskit savo visus ne i taktus ir t.t. i subine Vienintele grupe Utenoj padoria turim tai dar ir ant tos sugeba pavaryt! Šlykštu man!
2009-02-05, 22:22:08
TomB rašo:
per praeitų metų rebelrock draugeliai per UGRG ėjo pakūryt, o aš likau pažėt...atvirai??? ko jau ko, bet jokie šiurpuliai nebėgiojo, žiauru klausyt, tų nugeibusių balselių.Kokios dar aukštos natos?? jos ten išvis dainavo? :O .o geras,kažkaip nepastebėjau. tik bosas vienintelis geras gal buvo ten iš jų visų.o db frype neseniai klausiau tų jų įrašų.yra klaidų..bet daug geriau.net gabalai kitokie atrodo
2009-02-05, 22:18:42
Giedrė rašo:
Nauji grupes balsai yra per aukšto lygio but sitoj grupej Nes URGR pradejo dainuot net dviem balsais kazkaip seniau to nejutau ir bent jau paost per jus db afigienai galima Pagarba grupes muzikantams ir nuostabiems balsams
2009-02-04, 13:50:43
lalaila rašo:
Sutinku, kad UGRG grupė yra ryškiai pervertinama. Tai būtų labaiu tikę seniau buvusioms atlikėjoms - eglei ir jugai... Galbūt jų balsai nebuvo tokie"stipri", bet bentjau dažniau pataikydavo į taktą ir jų balsai tarpusavį žymiai labiau derėjo... O kai aukštesnes natas dainuodavo net širpuliukai visiem kiek girdėjau bėgiodavo, ko nepasakyčiau apie pastarasias... Per aukstas vietas tik ausis norisi uzsidengti.. Galiu pagirti tik tiek, kad nors - su boruzele(vokaliniu atlikimu) negėda... Nuosirdziai - klausytoja
2009-01-26, 19:34:18
Satisafaction rašo:
Manau, kad UGRG vis tobulėja, jai sugeba per trumpą laiką tapt žinomais. O gerbėjai ne tik draugai, nes aš jų nepažįstu, bet gerbiu :>
2009-01-26, 2:35:32
enigma rašo:
Gyva muzika gerai, ir UGRG yra visai nieko, nors jei atvirai, manau jie yra kiek pervertinami. Beabejo draugu pazystamu palaikymas - tai labai grazu, taip ir turi buti, bet tai dar nera kokybes rodyklis ar kazkokios daugiau ar maziau apciuopiamos idejos israiska. Nesakau kad siu dalyku nera, tik manau visu pirma cia yra didi organizuota ir draugiska chebra palaikanciu zmoniu kuriai reiktu isreiksti pagarba, o grurpei dirbti ir dirbti ir palaikantiems dekoti Sekmes.
2009-01-25, 16:03:49
Jurga rašo:
O man ir girtai ir bliavai jie labai geri yra Sitame renginuke tai UGRG ir Typoshytaka pavarge mano sirdi
2009-01-24, 17:50:28
Bebras rašo:
Nu tipo sakot kad gyva muzika veza bet kazko kai buna gyvas koncas klube tai ateina zymiai maziau snukiu nei tada kai buna parpastas disko
2009-01-24, 17:48:22
Dzonis rašo:
nu aisku kai ten nueinat vos ne kominiai tai ir veza tokia muzika nueikit issiblaive tada pasakysit pagal koki cia slamsta as sokau ;DDD
2009-01-22, 19:39:43
velniava rašo:
UGRG garbinai kyla savo sloves laiptais
2009-01-21, 19:11:27
Aleksas rašo:
Prireikė čia šokių muzikos iš ušsienio. Pirma išmok lietuviškai rašyt, po to prašyk užsienio. Ir šiaip disco jau mirė. Pamiršk. Džo šikną pamatėi ir sėdėk laiminga.
2009-01-21, 12:48:03
Sandra rašo:
To Nesamonė>>> Radai tu čia su kuo palyginti.. Tikrai, pasileisk muziką namie, ir klausykis, o į Dis Par klubą eina pašėlti. Nesuprantu tokių kaip tu.. Man pasirodė, kad tu nesupranti, kas yra gera muzika teigdama, kad jie groja kažkokį š***. Geriau slėpkis su savo tokia nuomone..
2009-01-20, 13:16:40
Crucifixion rašo:
Nori disco vakaro - pasileisk namie magę ir turėsi. Čia, tavo žiniai, yra GYVA MUZIKA, kad ir kokia ji bebūtų. Žymiai aukštesnės kultūros požymis..
2009-01-19, 22:04:51
Nesamone rašo:
nesamone krc galtu but paprastas disco vakaras Dis par klube ir gerai butu nors kleisto gera sokiu muzika is uzsienio o dabar atvaro kazkokie tai tipo dainininkai ir groja kazkoki slamsta , aisku pasakysit kad jei nenori neeik bet tai kur eit be Dis par klubo pasitusint? o sita vieninteli normalu kluba uzsiima kazkokie nevykeliai
2009-01-17, 2:19:06
Kami rašo:
Buvo puikus koncertas Patiko visos grupes labai Pasitoosinau UGRG ir TypoHSYTAka galetu rengti atskirus savo koncus Utenoje ...

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos