• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėInter nos loquendo, in moribus suspecia. *
2009-01-02, 17:21:22
Dovilė Tuskenytė


Žmogaus evoliucija priklauso nuo jo smalsumo. Kuo daugiau ieškai, tuo daugiau atrandi. Kuo daugiau atrandi, tuo daugiau suvoki. Kuo daugiau suvoki, tuo daugiau supranti. Elementaru, Vatsonai. Apmaudu, tačiau visų laikų geriausius išradimus vagia "blogiukai". Dažniausiai geriečiai laimi tik filmuose, o visas pasitaikančias blogas pabaigas kasdien matome per vakaro žinias.

Sparčiausiai tobulėjanti ir labiausiai tobulinama sritis, kurios atradimai greičiausiai pritaikomi praktiškai, yra technika. Nuo žemės ūkiui reikalingų padargų iki kasdieniuose reikaluose naudojamų kompiuterių. Mokslininkai ieško, atranda ir pateikia mums, vartotojams. Tačiau tuomet kodėl šiuos savo apmąstymus rašau ant languoto popieriaus juodu "ADD elite class" parkeriu? Juk galėčiau barškėti klaviatūra ir dar nemokamai klausytis mušamųjų grupės. Tiesiai per aplinkui – pati patyriau tų "blogiukų" suręstus spąstus.

Internete sklandantys virusai žmonijai pridarė neišmatuojamų bėdų. Bankuose dingsta pinigai, ligoninėse – žmonių ligų istorijos, mokyklose – mokinių asmenų bylos. O mano mylimas ir garbinamas kompiuteris, be kurio neišsiverčiu nė dienos, užsikrėtė virusu. Temperatūra pakilo, veiksmai sulėtėjo, organų veikla pakriko. Viskas būtų gerai, bet... tas "bet" mane ir žudo. Iš gėdos rausta skruostai, o man kyla didžiulis ir nenumaldomas noras kaltininkui pasiūlyti pamirkyti savo genitalijas fekalijose. Žinoma, ir pati esu kalta. Nesugebėjau atsinaujinti savo antivirusinės programos ir mano "berniukas" tapo atviras visiems įmanomiems virusams ir jų atmainoms.

Noriu visus perspėti ir kai ko atsiprašyti. Turbūt turėčiau pradėti nuo pradžių ir labai neišsiplėsti. Pradžioje buvo žodis. Tuomet veiksmas. O tada tik įvykių grandinė. Nesu užsidariusi nuo aplinkinio pasaulio ir domiuosi savo kolegų kūryba. Kadangi patogiausia ją rasti interneto platybėse, ten ir ieškau, skaitau, diskutuoju, o labiausiai patikusius kūrinius nusikopijuoju ir saugau savo kompiuteryje. Kam? Tam, kad galėčiau tobulėti, gėrėtis kitų rašiniais ir lyginti savo darbus su kitų žmonių. Tačiau atsitiko tai, ko visai nesitikėjau ir nelaukiau. Į mano kompiuterio smegenis įsisukęs virusas sumaišė visus dokumentus, nuotraukas, muziką, nacionalinės akademijos namų darbus ir, svarbiausia, mano kūrybą su kitų žmonių darbais. Ilgai šito nepastebėjau, nes pastaruoju metu mano mūza pasiėmė dekretines atostogas. Kai prie manęs priėjo Ausma su Egle ir pasakė, kad aš pasisavinau Eglės eiles, nežinojau, ką sakyti. Tuomet nesuradau jokio realaus paaiškinimo, kaip tai galėjo atsitikti. Kai supratau – viską paaiškinau ir atsiprašiau, kad nesugebėjau tos informacijos apsaugoti.

O dabar noriu viešai pasakyti: "Egle, atsiprašau". Labai tikiuosi, kad jokiam publikavimui kitų autorių darbai nebebuvo nusiųsti mano vardu. Autorinių teisių pažeidimas – labai rimtas nusikaltimas. Net tada, kai tai atsitinka dėl internetinio viruso. Saugokite savo kompiuterius, nes taip gali atsitikti bet kuriam iš jūsų.

Rašyti juodu ant balto gal ir nepopuliaru, tačiau labai malonu. Buvau pamiršusi tikrosios kūrybos skonį. Nėra to blogo, kas neišeina į internetą. Nėra to blogo, kas neišeina į gera.

* Tarp mūsų kalbant, įtartinos doros.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kino seansas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje
Švietimo ministras apsilankė ir Utenoje
Tu tiktai žmogus
"Knygos kelias"
Finišo tiesioji
"skaidri poĖzija. instaliacija."
Aparatiniai žmonės
Inter nos loquendo, in moribus suspecia. *
O aš dar neisiu
Aš nežinau
Kada žmogus gali pažinti save?
4-ever
Nacionalinė moksleivių akademija – gabių vaikų mokykla
"Mes ilgai laukėme įrodymų."
Viena
"Ir po šimto dienų..."
Utenos gyvūnų globos namai
Utenos 746-asis gimtadienis

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 1327

Įvertink!

Komentarai [ 3 ]
2009-01-17, 21:52:00
meiltė Jurga rašo:
cha cha !!! kokia įtikinama istorija ir koks jasmingas atsiprasymas
Tačiau pažvelkime į visa tai kitaip. Kodėl gi tu negalėjai iškart paaiškinti Eglei, kodėl pasisavinai jos darba? Ogi todėl, kad nebuvai tuo metu sukūrusi įtikinamos istorijos, juk tave užsipuolė netikėtai.Per naktį sugalvojai įtikinamą įstoriją,pasiaisškinai ir parašei tokį "nuoširdų" atsiprašmo laišką.vuolia
kaip paprasta ir genialu.Tačiau nevisai, Dovile.Paklausk kitų žmonių , o ypač Eglės ar ji tuo patikėjo
bet gali ir nesivagrinti, aš paklausiau
O atsakymas buvo :ne.
ir dar turiu tau pastebėjimą dažniausia kūrėjas nesupainioja savo darbų su kitais , kad ir kur juos padeda ir kad ir kokios fazės jis bebūtu(girtas ar apsisūtęs), nes tai jo sukurtas darbas, kurio su kitais nesumaišysi. Nebent, tu nepeskaitai ir nepažiūri ką publikuoji.
Negražu Dovile, oi kaip negražu.
Negėda tau? dar neraudonuoji?
2009-01-04, 15:46:07
Dovilė. rašo:
Ačiū Klausyk, Egidijau, man reikia su tavim pasikalbėt. Visgi įstojai, tai norėčiau viską išgirst iš pirmų lūpų if it's possible.
2009-01-02, 21:38:58
Egidijus Jurgelionis rašo:
"...man kyla didžiulis ir nenumaldomas noras kaltininkui pasiūlyti pamirkyti savo genitalijas fekalijose...", - super

O šiaip tai turiu keletą patarimų:

1. Prieš siunčiant darbą į bet kokią redakciją, nesvarbu "Literatūrą ir meną" ar "Utenos Jaunimą", atsidaryk dokumentą ir pasižiūrėk ar tikrai tai tavo darbas.

2. Naudok NOD32. Pats naudoju ir kitiem rekomenduoju - niekada per trejus metus tokių nesąmonė nepasitaikė

Sėkmės kūryboje.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos