• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-10-19


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MuzikaIš širdies į širdį - su "Atika"
2008-11-18, 19:02:15
Valentina Kovalenko


"Atika" atvyksta į Uteną! Aaaa! Kokiais tik jaustukais ne(iš)reikšdavau savo džiaugsmo. Su nekantrumu vis laukdavau tos dienos, kada pagaliau galėsiu juos išgirsti gyvai. Svarsčiau, ar daug žmonių ateis pasiklausyti muzikos. Nerimavau, kad tik nebūtų taip, jog susirinks tik "chebrytė" su alaus buteliais, pradės "stumti" laiką ir gyvas garsas liks tik fonas. Klydau. Ir labai tuo džiaugiuosi. Visų pirma koncertas buvo suorganizuotas puikiai: iš pradžių lėtos arba mažiau žinomos dainos, paskui 5 minučių pertrauka (tokiu būdu galima sužinoti, kas iš esančiųjų rūko), o tuomet... atliekami hitai ir dainos, kurios "veža". Buvau susitarusi su Dariumi ("Atikos" vokalistu) po koncerto trumpai pasikalbėti, bet jis taip greitai pabėgo, kad man teko vytis. Užkalbinau kitą grupės narį, pagaliau bendromis jėgomis pavyko jį pagauti. Jaukiai susirinkę mažyčiame kambarėlyje pradėjome pokalbį su "Atika". Daugiausia į mano klausimus atsakinėjo Darius Žvirblis, o kiti grupės nariai sutartiniai linkčiojo, šypsojosi ir kartais nusijuokdavo iš mano ir jų vokalisto pokalbio.

Kaip jaučiatės po koncerto?
Darius: Gerai. (vis dėlto kelias tolimas iš Klaipėdos). Iš tikrųjų mes šiandieną važiavome iš Šiaulių, nes vakar ten koncertavome, tad viskas čia "vietoje".

Neabejoju, kad daugelis to Jūsų klausė, tačiau... Kodėl būtent "Atika"?
Darius: Hmm.. (mano nuostabai visi grupės nariai labai susimąstė, o tada pradėjo juoktis) Visi to klausia ir kažkaip... Aš nežinau, gražus skambesys... Atika... Prie "Metallica" kažkodėl traukia (visi juokiasi) Nežinau, tiesiog gražus skambesys, pavadinimas. Aš pats esu "bitlų" fanas, yra John Lennon daina "Attica State", man "atika atika"... Gražu.

Vieni Jūsų muziką apibūdina kaip roką, kiti kaip dainuojamąja poeziją. Kuris apibūdinimas yra tikslesnis? Prie kurio patys labiau linkstate?
Darius: Man atrodo, kad "Atika" yra "Atika", ji turi savitą skambesį. Ir kur tą paklodę tempsi, vis tiek nutempsi nuo "Atikos", aš taip manau. Mes kažkaip neįsipaišom niekur, niekas mūsų taip iki galo ir nepriėmė, jokia subkultūra – nei dainuojamoji poezija mūsų iki galo nepriėmė, nei roko muzika.

O Jūs patys lengvai įsileidžiate į dainas naujovių? Ar stengiatės išlikti prie savito skambesio?
Darius: Na, mes specialiai kažko savo muzikai, em... (Negalvojate, kad štai dabar yra tokia mada ir mums taip reikia daryti?) Kad ne.. Ganėtinai laisvas kiekvieno iš mūsų "įnešimas" į muziką, nemanom, kad reikia groti taip ar kitaip... Viskas ateina per pojūčius – ką jauti grodamas tą dainą, ką galima pridėti, tą ir pridedi. O tokių aptarimų kas yra populiaru, kas ne, pas mus nelabai tokių dalykų būna, aš nepastebėjau. (Pritariamai linkčiojama).

O koks keisčiausias įvykis buvo nutikęs per Jūsų koncertus? Vis dėlto daug metų grojate kartu, juk turėjo būti įdomybių?
Darius: Hm. Reikia pamąstysi... ( 3 sekundžių tyla). Sunku kažką taip staigiai atsiminti. (Nieks nešaukė per koncertą "aš noriu nuo Jūsų vaiko?". Šis klausimas kone išvertė visus iš juoko.) Ne, dar to nebuvo. Keisčiausias įvykis yra tai, kad 2002 metais mus pakvietė sudalyvaut krikščioniškame festivalyje ir mes jame nugalėjome. Tai čia MAN buvo keisčiausias įvykis ,nes dalyvių, ką jie tuo metu atliko, kokia tai buvo kūryba, tai.. Mane labai nustebino, nes mes dalyvavom vos ne, kaip čia pasakyti, taip... nebuvo, kam dalyvauti, todėl ir sudalyvavom. Ir laimėjom kaip geriausia krikščioniška grupė – čia buvo didžiulė nuostaba.

Jūs pasižymite, drįsčiau teigti, kandžiais tekstais. Kaip manote, ar būtent dėl to jaunimas pamilsta Jūsų dainas?
Darius: Sunku pasakyti. Aš manau, kad galbūt tos dainos yra nuoširdžios, nesumeluotos – apie kiekvieną iš mūsų. Kai kurie žmonės prieina ir sako, jog jie tą patį galvoja, bet negalėjo taip pasakyti. Gal tokia mūsų sėkmės formulė.

O Jums dažnai tenka būti Utenoje? Kada paskutinį kartą teko čia pabuvoti?
Darius: Mes pirmą kartą koncertuojame Utenoje. Esam groję arčiausiai Zarasuose, Jonavoje, Šiauliuose, Panevėžyje... Bet štai, Utenoje neteko. Nors teko girdėti, kad Utenoje yra išties labai daug gyvos muzikos gerbėjų ir čia yra gyvos muzikos centras.

Kokie būtų Jūsų linkėjimai Utenos jaunimui?
Darius: Klausykit geros muzikos!

Šis palinkėjimas, ištartas su šypsena, tikiuosi, pasieks Jūsų širdis. Dar kartą ačiū "Atikai" už gražų koncertą, už atliktas dainas, kurios sukūrė viduje neįprastus jausmus, už šį pokalbį, kuriame virpėjo nuoširdumas. Ačiū Jums ir lauksime kitų kartų!


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Pievoj. Du
Paskutinis iš rudenio
Skaičiuoju naktis ir žmones
Pa
Tu mano
Iš širdies į širdį - su "Atika"
Upe
Mano šokio pažinimas
Užrašysi

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1133

Įvertink!

Komentarai [ 3 ]
2008-12-07, 2:51:45
Vikuse rašo:
Dabar gailiuosi, kad ten nebuvau... Aš klausausi ,,Atikos'' ir man labai patinka jų dainos. Bet tądien kai vyko jų koncertas atsirado nenuplanuotų darbų . Kad ir kaip ten bebūtų tikuosi dar bus jū pasirodymų Utenoje ir nieks nesitrukdys man nueiti. O šeip ačiū Valiuke, kad straipsnį parašei ir, kad interviu paruošiai. Buvo įdomu paskaityti. ;*
2008-11-22, 19:44:08
Miglė rašo:
geras koncertas buvo, tik žiauriai erzino mane visokie kvailiai, kurie, atrodo, šiaip sau sumokėjo 15 litų ir nesiklausė, o šnekėjo tarpusavy. pirštais nerodysiu kad, bet geriau gėdytųs. ir namie galima pakalbėt. ir pigiau, nei 'Atikoj'..

šiaip dar būtinai reikėjo paklaust, kas per bajeriukai jų, tai išsiskiria, tai atsikuria..;/
2008-11-18, 20:21:10
kristina rašo:
Iš tiesų labai labai geras buvo koncertas

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos