• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-08-21


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Pagrindinė"Jaunasis kolega"
2010-06-02, 21:53:29
Rūta Nabagaitė


Šių metų gegužės 20 d. visoje Lietuvoje vyko programa "Jaunasis kolega". Joje dalyvavo mokyklos iš įvairių miestų. Iš viso dalyvavo daugiau nei 600 mokinių, daugiausia iš Vilniaus ir Kauno. Šioje programoje taip pat dalyvavo Utenos Dauniškio gimnazijos trečios klasės mokiniai: Indrė, Julija, Ingrida, Vygaudė, Jonas, Rūta ir Daiva.

Minėta programa puikiai iliustravo ryšį tarp mokyklos ir realaus gyvenimo. Mokiniai suprato, kad viskas, ko mokoma mokykloje, labai praverčia ieškant darbo ir kopiant karjeros laiptais. Mokiniams, kurie niekada nesuprato, kam mokykloje mokoma tiek daug disciplinų, ši programa padėjo pamatyti ir suprasti, kaip išsilavinimas gali finansiškai užtikrinti saugią ateitį. Programos tikslas – parodyti, kaip išsilavinimas yra svarbus norint gauti gerą darbą.

Mes vykome į AB "Lietuvos energiją" (Utenos skyrių), kuri yra elektros perdavimo tinklo savininkė. Ji per savo dukterines bendroves vykdo elektros perdavimo sistemos operatoriaus ir kitą elektros energetikos veiklą. Utenos skyrius yra pats didžiausias pagal plotą. Pirmiausia mus supažindino su įmonės darbu ir tikslais. Kalbinome darbuotojus, uždavėme įvairius klausimus. Svarbiausia darbe – tikslumas. Kompiuterinis raštingumas ir anglų kalba – neatsiejama jų darbo dalis. Čia ir atsispindi programos paskirtis – juk to mokoma mokykloje.

Įdomiausia dalis – kelionė į pastotes. Ten mums trumpai, bet įdomiai ir aiškiai, buvo papasakoti jų veikimo principai. Naujesnėje pastotėje labai modernu – viskas matoma viename kompiuteryje. Apžiūrėjus pastotes, mums pasidarė baisu – tiek laidelių ir mygtukų, o jiems viską reikia žinoti.

Po vizito pastotėse vykome atgal į įmonę. Šios programos metu supratome, kad mokytis būtina dabar, nes vėliau viso to išmokti bus daug sunkiau. Ši programa padėjo suprasti, kaip reikia tikslingai siekti užsibrėžto tikslo ir pasirinkti teisingą kelią.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
"Jaunasis kolega"

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 708

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos