• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėJaunimo evoliucija III
2008-06-24, 12:03:21
Viktorija Vilkickaitė


Tai štai, jau įsibėgėjus vasarai įvyko trečioji (kaip sakoma, trečias kartas nemeluoja) jaunų ir, kas be ko, mąstančių bei kuriančių žmonių vakaronė. Neslėpkim, oras buvo tikrai ne iš maloniųjų, bet ką padarysi - gamta yra gamta. Ir visgi, šiltas vasaros lietutis įbaugino ne vieną. Išlikome stipriausi ir ištikimiausi (pasiplokime sau), nebijantys nei žaibų, nei darganų.

Žygiuodami tikslo link, baugščiai besidairydami per tvorą, nustebome, kad buvome vieni iš pirmųjų. Nespėjus įžengti į kiemą, mus pasitiko "gitaroto" Edmundo Pupinio balsas. Pasisveikinę su iki šiol mūsų vakaronėse nematytais svečiais, nepamirškime paminėti ir buvusio partizano Broniaus Zabulio. "Išsipakavome", ką atsinešę, ir skubėjome įsilieti į jau įsisiūbavusį pašnekesį. Buvęs partizanas, o vėliau ir tremtinys, garbaus amžiaus žilagalvis, uoliai mums, jaunajai ir gyvenimo sunkumų nepatyrusiai kartai, ėmė pasakoti savo jaunystės istoriją. O ji tikrai nebuvo linksma ir šviesi. Bronius, tuomet teturėjęs vos 17 metų, buvo priverstas tapti kariu, valstybės gynėju. Dar vienas įdomus faktas, kurį įsiminiau iš jo pasakojimo - 11 metų, praleistų kalėjime (tais laikais juk daug "prisidirbti" nereikėjo). šiuos liūdnus išgyvenimus dar labiau sustiprino Edmundo Pupinio užtraukta "Lietus Lietuvoj" daina, kuri mums, "žaliajai" kartai, iš pradžių pasirodė linksma. Bet ne! Netrukus atlikėjas mums paaiškino gilesnę žodžių prasmę (niekada nepasitikėkit daininga melodija - tiesa slypi, na, šįkart ne anapus - tiesiog žodžiuose).

Pasisėmę naujų žinių, iš arčiau susipažinę su Lietuvos istorija šįsyk ne iš vadovėlių, o iš tikro partizano, nekantriai priėmėme šio vakaro organizatorės Otilijos pasiūlymą - gražiausios lauko gėlių puokštės konkursą. Visi įnikome dalytis gėlytes ir, pasitelkę visus meninius gabumus, kibome į kūrybinį darbą. O, kad būtų linksmiau, muzikinį foną palaikė mūsų svečias Edmundas Pupinis. Taip linksmai užtraukta daina (kurios pavadinimo nebepamenu, matyt, buvau labai rimtai įnikus į darbą) privertė kilnotis ir panelių kojas, bei sijonų "padalkas". Stengėmės neveltui - gerbiami svečiai, aišku, ne be visuomenės (mūsų) nuomonės, išrinko tris labiausiai nusisekusias puokštes. Garbingiausioji I-oji vieta atiteko Justei, kuri, sunkiai betramdydama savo begalinį džiaugsmą, visą vakarą prasėdėjo euforijos būsenoje. Aišku, laimėtojai gavo puikias dovanėles - nuotraukų albumus, kuriuos įsteigė gėlių parduotuvės, esančios adresu Aušros g. 39-2 savininkė - dėkui jai! Justė (ir vėl pasisekė) papildomą dovaną - kompaktinę plokštelę "Geriausios partizanų dainos", kurią, asmeniškai nuo savęs padovanojo Edmundas Pupinis.

Atsisveikinę su svečiais nusprendėme savo gera nuotaika pasidalyti ir su kitais. Pasistvėrę savo meno šedevrus - puokšteles, pasklidome po visą (na, ne visai visą) Uteną. Žmonės, gavę dovanų gėlių puokštę, neslėpsiu, buvo tikrai nustebę, tačiau labai laimingi. Įvykdę savo planą grįžome į savo įtvirtinimus.

Vakaras tęsėsi, Ausma mus "apšvietė" apie krišnaistų tikėjimą. Pasirodo, jis turi nemažai pliusų, priėjome išvadą - apsilankyti tokiose "sektantų" susibūrimuose verta vien dėl maisto, kurio, pasirodo, ten tikrai negaili. Na, bet per daug nesigilinome į religinius klausimus (ne į bažnyčią susirinkome), vakarą pratęsėme pasiklausę Viktorijos kūrinėlio "Degtuko ir cigaretės ironija".

Nejučiomis ėmėme burtis į krūvą - visgi gana šalta. Apžiūrėję Ausmos atgabentą vazą, kuri sukėlė nemažai diskusijų, mat, jos forma buvo moters genitalijų pavidalo (o tai mes pastebėjome ne iš karto, linksmiausias spėjimas buvo žuvis), sutūpėme prie laužo ir nusprendėme apsišviesti (tikrąja to žodžio prasme) rusų literatūros skaitiniais. Pasidarė šviesiau ir, be abejo, šilčiau. Virė diskusijos įvairiomis temomis. Pacituosiu vieną labai rimtai užduotą klausimą: "kas pradeda darytis 16-17 metų mergaitėms?" (na, tarkim, kad klausimas panašiai skambėjo). Karolinos atsakymas buvo šmaikščiausias, bet etiniais sumetimais (ar norėdama palikti intrigą) jo neminėsiu. Nejučiomis diskusija pasisuko prie grožio etalono aptarinėjimų...

O kas buvo toliau - nežinau, bet spėju, kad dalis "chebrytės" pasiliko laukti pirmųjų gaidžių. Na, šiaip ar taip, laukite tęsinio.

P.S. Labai dėkojame mūsų neaplenkusiems svečiams - Edmundui Pupiniui, kurio klubas "Tribūna" daug prisideda, kad šios vakaronės vyktų, ir Broniui Zabuliui.
P.S.2 Taip pat ne ką menkiau "dėkui" šio vakaro organizatorei Otilijai ir - pavadinsiu vakaronių mamyte - Ausmai bei jos veiklą padedančiam realizuoti U(tenos) E(konomikos ir) K(ompiuterijos) K(lubui).

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Siekdamas asmeninių tikslų žmogus turi paisyti ir visuomenės poreikių
Intelektas
Išėjo, bet grįš
Ūsuotos gegutės istorija
Ar menas daro žmogų geresnį?
Geriau atviras priekaištas negu paslaptingas pyktis
Komentaro papildymas – sakmė apie "Šapokynę"
Degtuko ir cigaretės ironija
Jaunimo evoliucija III

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1354

Įvertink!

Komentarai [ 2 ]
2008-06-24, 23:57:46
ašei rašo:
Gerai ten, kur manęs nėra
2008-06-24, 22:56:17
Lauriotė rašo:
Šis susiburimas net blogą nuotaiką tada man išvaikė žuvis-vaza, mažieji kompiuteriniai vagys ir dar daug visokių linksmumų
Super, super

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos