• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-10-17


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėJuoda dėmė
2009-04-13, 9:26:35
Gintarė Ažubalytė


Rūkymas - žalingas įprotis, nuo kurio žmogus sunkiai atpranta. Vos keletą kartų užtraukęs cigaretę jis ima priklausyti nuo jos. Tačiau kodėl žmogus pradeda rūkyti? Gal dėl to, kad neturi, ką veikti, o gal kad parodytų kitiems, koks jis šaunus ir pritaptų jų, ar tiesiog jis neturi, kur dėti pinigų ir gali per mėnesį išleisti apie trisdešimt litų ir daugiau vien cigaretėms. Manau, rūkymo priežastys priklauso nuo kiekvieno žmogaus skirtingai, tačiau rūkalius, nors ir kenkdamas sau, turi atkreipti dėmėsi į rūkančiųjų etikos taisykles, nemėtyti nuorūkų bet kur, o jei mėto, tai turi atsakyti už padarytą žalą.

Pravėrusi savo balkono langą galiu išvysti iš kojų verčiantį reginį: nutirpęs sniegas parodė visas nuorūkas, kurios susikaupė per žiemą berūkant daugiabučio gyventojams. Jų tiek daug, jog norint jas visas suskaičiuoti prireiktų kone pusės metų. Besigrožėdami vaizdu ir kvėpuodami grynu oru pro langą rūkaliai užsimano parūkyti. Parūkę ir užuot nešę nuorūką į šiukšlių dėžę jie išmeta ją tiesiog pro daugiabučio langą į pievelę. Juk taip paprasčiau: nereik šlepsėti iki šiukšliadėžės ir atgal. Bet, kur kultūra? Jie mėto nuorūkas, cigarečių dūmai kyla aukštyn į kitų daugiabučio gyventojų butus. O cigarečių dūmai juk kenkia gyventojų sveikatai. Taip daro daugelis daugiabučių rūkančiųjų, bet kodėl uteniškiai mėto jas tik prie daugiabučių, bet ne prie nuosavų namų, kur puoselėja nuostabią aplinką, gėlynus, žolytę? Juk jei nori turėti gražią aplinką, ne tik aptvertą tvora, vertėtų retkarčiais pažvelgti ir į už tvoros besimėtančias šiukšles taip pat ir nuorūkas.... Nuorūkos supus po daugybės metų, na, turbūt jie mąsto, jog sužaliavus ir suvešėjus žolytei jų nesimatys. Galbūt? Tačiau rudenį sudžiūvusi žolė tampa pavojinga, nes gali užsidegti. Labai gerai, jog daugiabučius supančius žolės plotelius nupjauna ir nekyla pavojus, kadangi rūkaliai mėto nuorūkas bet kokiu metų laiku.

Labai skaudu matyti, kada žmogus yra įpratęs mėtyti nuorūkas, mėto jas ir nuvažiavęs į gamtą. O juk tai pavojinga, nes kaimo vietovėse vasarą daugiausia yra nenupjauta žolė, todėl rudenį ar pavasarį ji būna sausa ir ypač pavojinga. Viena numesta, neužgesinta nuorūka gali sukelti gaisrus miškų, pievų ir net sodybų plotuose. Todėl galima matyti didelius, juoduojančius nudegintų pievų plotus, o už tai juk galima gauti dideles baudas. Žmogus visai nepagalvoja, jog daro gamtai didžiulę žalą: žūsta daugybė vabzdžių, paukščių... Ir visa tai atsitinka dėl neapdairaus rūkalio. Tačiau žmogus, įpratęs mėtyti nuorūkas visur, numetęs ją neatsako už savo atliktus veiksmus ir numestą nuorūką. Jis negali gauti baudos ir atsakyti už padegtą žolę, todėl ir gaisrininkai nežino, ką bausti. Juk tai buvo akimirkos veiksmas. O daugiausia suliepsnojusių gaisrų kyla tokių neatsakingų rūkančiųjų dėka! Bet visgi, kas atlygins žalą padarytą gamtai?

Rūkantiems vertėtų pagalvoti, kur jie meta nuorūkas, nes jos gali sukelti pavojų kitiems, tapti didelėmis krūvomis šiukšlių ir kenkti kitų sveikatai, net gamtai. Viena nuorūka gali padaryti daug žalos visiems...

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Juoda dėmė
Nepasisekė...
Maldaujančios akys...
Gražiausia Utenos miesto vieta
ŽMOGAU, SUSIMĄSTYK...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 1008

Įvertink!

Komentarai [ 4 ]
2009-04-28, 16:07:11
Gintare rašo:
Nemanau, jog kiti turi būti atsakingi už nuorūkų rinkimą, nors jie gauna už tai pinigus, nes yra didesnių šiukšlių ir jei valytojams teks rinkti net mažų mažiausias nuorūkas tai bus apgailėtina.... Žmogus turi išmokti nemėtyti šiukšlių, o ne laukti, kada jas surinks kiti...be to, teko matyti, kaip valytoja surinkusi šiukšles išmeta teritorijoje, kuri jai nepriklauso valyti, užuot nešusi į konteinerius. Tai ar gi komunalininkai visgi gali būti atsakingi, surinkti šiukšles, kurios matosi ir yra didelės?o ką kalbėti apie nuorūkas?Juk jos ne šiukšlės? galbūt?
2009-04-27, 21:21:06
dauniškietė rašo:
Mano nuomonė būtų tokia aš nemanau kad nuorukų mėtymas yra labai blogas dalykaas nes vistiek komunalininkai viską surenka ir manyčiau jos rašinyje (straipsnyje) trūksta faktų kurie tikrai parodytų žalą ir konkrečių faaktų o ne vien tik ėjimą užuolankom
2009-04-18, 17:16:39
Ponas M. rašo:
Nežinau, ką šiuo straipsniu norėjai pasakyt, bet tikrai neįtikinai, kad "bikų" mėtymas bet kur yra blogai...
O be to, šiandien dar kartą įsitikinau, jog miškuose ir aikštelėse trūksta šiūškliadėžių, todėl visur viskas ir mėtosi..
2009-04-13, 19:37:33
yytiyt rašo:
grazus straipsnis ta proga einu parukyt balkonan

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos