Draugai

Sportas"Juventus LKSK" klubas - NKL pusfinalyje
2009-04-05, 21:33:10
Eimantas Skersis

Utenos "Juventus LKSK" klubas tęsia kovą dėl Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) apdovanojimų. Ketvirtadienį uteniškiai lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse namuose 109:73 (19:20, 22:15, 40:17, 28:21) sutriuškino traumų išretintą Pasvalio "Pieno žvaigždžių" klubą, laimėjo seriją rezultatu 3:2 ir pusfinalyje susitiks su Pakruojo "Merestos" ekipa.

Kitoje pusfinalio serijoje iki trijų pergalių kovos "Mažeikių" ir Prienų "Rūdupio" klubai.

Lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse atkakli kova aikštelėje vyko tik pusantro kėlinio. Žydrūno Valuckio vedini pasvaliečiai pirmajame ketvirtyje ne tik nieko nenusileido aikštės šeimininkams, bet po pirmųjų dešimties minučių turėjo minimalų pranašumą - 20:19.

Antrajame ketvirtyje įspūdingai beveik pilnos Utenos arenos palaikomi "Juventus LKSK" krepšininkai po Mariaus Kugaudos ir Giedriaus Kulbio metimų laimėjo atkarpą 9:2 ir įgijo šešių taškų persvarą - 28:22. Nors svečiai po Gabrieliaus Ramono dvitaškio vėl buvo persvėrę rezultatą savo naudai (31:30), "Juventus LKSK" laimėjo paskutinę trijų minučių atkarpą 12:4 ir įpusėjus susitikimui jau turėjo septynių taškų pranašumą - 42:35.

Visi reikalai šiose rungtynėse buvo išspręsti po didžiosios pertraukos. Trečiąjį kėlinį aikštės šeimininkai pradėjo spurtu 17:2 ir sužaidus keturias minutes šiame ketvirtyje "Juventus LKSK" jau turėjo triuškinančią persvarą - 59:37. Labai nervingai šią atkarpą sužaidė "Pieno žvaigždžių" komandoje rungtyniaujantis amerikietis Jasonas Warrenas, kuris iš pradžių buvo nubaustas technine, o netrukus ir nesportine pražangomis. Per šį ketvirtį uteniškiai surinko net 40 taškų ir po trisdešimties minučių jau triuškino varžovus rezultatu 81:52.

Trečiojo kėlinio viduryje "Juventus LKSK" gretose pasirodęs Eimantas Narušis paskutinį ketvirtį pradėjo aštuoniais taškais iš eilės, o įpusėjus ketvirčiui šimtąjį tašką dideliam žiūrovų džiaugsmui pelnė uteniškis Aurelijus Avižienis. Iki paskutinių akimirkų "Juventus LKSK" klubas išlaikė sukauptą persvarą ir iškovojo pergalę rezultatu 109:73.

Nugalėtojams po 17 taškų surinko Marius Kugauda (tritaškiai 4/6) ir Audrius Mineikis (14 atk. kam.), po 14 - Saulius Raziulis (5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Gintautas Matulis (tritaškiai 3/5), 13 - Eimantas Narušis (tritaškiai 3/4), 11 - Raimondas Ambrulaitis, 9 - Vaidas Trepočka, 6 - Giedrius Kulbis, 4 - Eimutis Petravičius, po 2 - Aurelijus Avižienis ir Mindaugas Kalvelis.

Be traumuotų Martyno Binzos ir Bryano Harrisono rungtyniavusių pasvaliečių gretose pasižymėjo Žydrūnas Valuckis (20 tšk.), Vaidotas Jatulevičius (15 tšk.), Gabrielius Ramonas (14 tšk. ir 8 atk. kam.), Nerijus Lisauskas ir Jasonas Warrenas (po 11 tšk.).