• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKada žmogus gali pažinti save?
2008-10-15, 19:31:16
Dovilė Tuskenytė


Visą gyvenimą mes einam, klumpam, svajojam, kuriam, statom. Visąlaik bandom pasiekti tai, ką vadiname gyvenimo pilnatve (namai, sutoktinis, vaikai, darbas). Tarsi taip taptume laimingi. O kas taip pasakė? Brolio žmonos močiutė? O jeigu aš nenoriu taip gyventi? "Ne, vaikel, taip visi gyvena." Bet ar tas peršamas laimingas gyvenimas iš tikrųjų yra tikrasis visa ko siekimas? O jei dabar gydytoju dirbantis žmogus iš tikrųjų norėjo būti šokėjas? Ar užsidaręs tarp keturių sienų, gyvendamas kitų įteigtą gyvenimą jausiesi visavertis?

Turbūt nuo Antrojo pasaulinio karo laikų turime gyvenimo stereotipą, kuriam buvo nevalia nusižengti ilgus metus. Dabar esame laisvesnė visuomenė, kurioje homoseksualai yra toleruojami, moterys ir vyrai turi lygias teises, o juodaodžiai gali gauti tokį patį darbą kaip ir baltaodžiai. Paaugliai privalo žinoti, ką veiks užaugę. Švietimo ministerijai nerūpi psichologų rėkimas, kad žmogus subręsta tik dvidešimt penktais savo gyvenimo metais. Daug vaikų baigia muzikos ar dailės mokyklas, nors jų niekas neklausia, ar jie nori mokytis groti, piešti. Svarbiau diplomas – nebėra aktualus jausmas, kad grojimas pianinu kai kuriems atstoja pora valandų koncentracijos stovykloje. O jei galėtume nuskrieti į ateitį ir sužinoti, kaip gyvensime... Tada būtų lengviau pasirinkti. Tarsi Johano Volfgango Gėtės Faustas – pagyventume ateityje penkias minutes su kitu savimi ir, grįžę atgal, pasirinktume tinkamesnį kelią.

Teodoras Ruzveltas yra pasakęs: "Daryk, ką gali, su tuo, ką turi, ten, kur esi.“ Kodėl daugelis žmonių elgiasi priešingai? Sėdėjimas priešais televizoriaus ekraną ir "Puikiojo šou" žiūrėjimas yra didžiausias kultūrinimosi laipsnis? Televizija man padeda tobulėti: kiekvienąkart, kai kas nors įjungia televizorių, aš einu į kitą kambarį ir skaitau knygą. Ir nė kiek nesistebiu tais žmonėmis, kurie sako, kad namuose neturi televizoriaus. Užtat turi ką pasakyti. Jei darai tai, kas miela širdžiai – atiduodi visą save. Galų gale tikslo siekiantis žmogus išnaudoja visas įmanomas priemones jam įgyvendinti, o jei jų neranda – sukuria.

Visiškai suprantu keliaujančių žmonių sielos troškimus – juk tai, ką žinome, yra taip menka, palyginti su tuo, ko nežinome (P.S. Laplasas). Kiekvienąkart, kai sugrįžtu į namus nuostabioje Frėjos saloje, pirmiausia ką padarau, sėdu ant dviračio ir nuvažiuoju prie jūros. Užsikariu ant "savo" uolos, išskečiu rankas, užsimerkiu ir dar kartą parduodu savo sielą vėjui. Garsioji Anželika Cholina jums tikrai pasakys, kad savo gyvenimo be šokio ir teatro ji nė neįsivaizduoja, o galėjo tapti gydytoja. Juk kas nerizikuoja, tas nepralaimi, bet ir nelaimi, kaip pasakė I. Jasinskaitė.

Iki galo pažinti save gali tik Dievas. Tik jam bus skirta dešimt balų už šią užduotį. Mes verti (daugiausiai) devynių. Su svetimų žmonių vykdomomis užduotimis niekada neišgirsim, ko nori mūsų sielos. Praeities pavojus buvo tas, kad žmonės tapdavo vergais, ateities pavojus yra tas, kad žmonės gali tapti robotais. Nuolatinis televizoriaus žiūrėjimas, minimalus bendravimas su aplinkiniais žlugdo mus kaip asmenybes. Rutina žudo sielą, kenkia protui ir nugali svajones. Egzistencija yra teatras, o mes – tik aktoriai, vaidinantys gyvenimą purvinoje scenoje. Kiekvienam reikia pasistengti sukurti kuo geresnį vaidmenį, kad viskas nebūtų tiktai saldus farsas.


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kino seansas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje
Švietimo ministras apsilankė ir Utenoje
Tu tiktai žmogus
"Knygos kelias"
Finišo tiesioji
"skaidri poĖzija. instaliacija."
Aparatiniai žmonės
Inter nos loquendo, in moribus suspecia. *
O aš dar neisiu
Aš nežinau
Kada žmogus gali pažinti save?
4-ever
Nacionalinė moksleivių akademija – gabių vaikų mokykla
"Mes ilgai laukėme įrodymų."
Viena
"Ir po šimto dienų..."
Utenos gyvūnų globos namai
Utenos 746-asis gimtadienis

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1357

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2009-09-08, 13:07:26
ramunas rašo:
kas cia reikia daryt ?

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos