• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-10-16


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKai negali susikaupti mokslams
2010-11-26, 20:26:56
Dalia Smalakytė


Nuplikusiomis medžių šakomis varvėte varva dangaus skysčiai. Išvada – ruduo. Atrodo būtų pats laikas susikaupti ir pradėti mokytis. Bet ne, Dalia ligonė – negali susikaupti. Būtų vaistų nuo dėmesio nekoncentravimo, pirkčiau ir valgyčiau. Na, tiesą pasakius tokių vaistų yra, bet jų lengvai ir pigiai tikrai negausi. Tačiau ne apie savo negalėjimą susikaupti noriu pakalbėti, nors tam ir koncentracijos stoka daro nemažą įtaką. Noriu papasakoti, ką veikiu, kai apima tingėjimas mokytis, o praleisti popiete priešais televizoriaus ekraną gaila.

Jau devintus metus (pati negaliu suprasti, kaip taip ilgai sugebu ta pačia veikla užsiimti), kokius tris kartus per savaitę penkioliktą valandą keliauju į Utenos Jaunimo mokyklą. Žinoma, daugeli išgirdę pavadinimą Jaunimo mokykla iškart suraukia savo išpuikusias nosis ir iš jų burnos pasigirsta daugiau ar mažiau neaiškus niurnėjimas (dažniausiai išreiškiantis nekokią nuomonę apie minimą įstaigą). Galima suprasti, jog kalbinamasis pašnekovas turi kvailą nuostatą (nenoriu nieko asmeniškai įžeisti vartodama žodi „kvailą“) ir net neleidžia man pabaigti pasakoti, jog aš lankau Utenos Jaunimo mokyklos laisvalaikio skyrių, o tai yra visai kas kita nei jaunimo mokykla.

Kadangi jau išsiaiškinome subtilumus apie laisvalaikio skyrių ir jaunimo mokyklą galiu pasakyti, kad lankau „Drabužių dizaino ir dailiųjų darbų būrelį“. Nors žodis „būrelis“ ir skamba nerimtai, tačiau ten ir rimtų darbų padarom. Pavyzdžiui, aš kuriu ir siuvu drabužių kolekciją (na per daug nesitikėkit - gera ar garsi dizainere netapsiu), kiti kuria, klijuoja paveikslus ar dekoruoja stiklinius indus. Visai geras būdas atsipalaiduoti po įtemptos dienos mokykloje. Darbai dar į parodas keliauja, o kolekcijos į pristatymus. Dar vienas svarbus dalykas tai, jog būrelis tai ne pamoka. Gali laisvai rinktis ką nori veikti – visiška demokratija. Negi, jei visiškai apima tingėjimas, gali patingėti, išgerti arbatos ir tiesiog paplepėti. Gali ateiti ir išeiti kada tik nori, niekas tavęs už tai nenubaus.

Štai ir papasakojau, ką šį rudenį (na kaip ir kiekvieną) veikiu, kai tingiu mokytis, o oras pasivaikščiojimams jau gerokai per šaltas. Taigi yra tokia vieta kur galima ir kažką gražaus nuveikti ir šiek tiek patingėti. O moralas didiesiems kritikams paprastas, kaip vandens receptas neskubėkit smerkti net nespėję išgirsti, kaip viskas yra iš tikrųjų. Pavadinimas gal ir nelabai gražiai skamba, tačiau geriau nei laiko švaistymas priešais televizoriaus ekraną.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kai negali susikaupti mokslams

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 636

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos