• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKaip pelningai išvažiuoti į Norvegiją
2008-08-18, 19:33:17
Ausma Bernotaitė


Prieš kelerius metus emigracija atrodė mistiška, tolima ir nepažįstama. Kažkada tokia rodėsi ir kelionė į svajonių šalį Ameriką laimės ieškoti. Dabar migrantai nusprendė, jog ir Europoje yra ekonomiškai stiprių šalių, kurių tankumą būtų visai neblogai padidinti, todėl šiuo metu, kai kone visi turi ką vasarą aplankyti Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Suomijoj, Norvegijoj ar kitoj nepigioj šaly, galime labai iš arti pažvelgti į gyvenimą, kurį pabėgę iš tėvynės susikūrė emigrantai.

Pati smalsumo vedama praeitais metais nukeliavau į Angliją, kur dirbau saldų darbą -
puošiau angliškus keksus kremu ir karamelės gabaliukais, kuriuos vėliau supakuodavo ir neaišku kodėl pavadindavo tortais. Kadangi per dieną gaudavau daugiau nei 250 litų ir nesugebėdavau išleisti nė pusės tų pinigų pragyvenimui, nusprendžiau per daug nesigilinti ir nesipiktinti angliška "tortyba". O kad smegenys nepradėtų degraduoti, apsimečiau, kad einu ne į darbą, o į lenkų kalbos mokyklą. Toks nusiteikimas davė ir rezultatų, ir dirbti nebuvo nuobodu.

Šią vasarą nusprendžiau, kad lenkų kalbos įgūdžių turiu pakankamai ir kad Anglija nėra ta šalis, kur galima užsidirbti daugiausiai. Vedžiodama akimis po žemėlapį suvokiau ir dar vieną dalyką - Lietuvoje studijos jau bus mokamos. Pavyko surasti šalį, kuri manimi kaip studente rūpintųsi labiau nei gimtinė: ne prašytų pinigų, o duotų už tai, kad sutinku mokytis. Be to, pažinojau nemažai žmonių, kurie svajingai pasakodavo apie užburiančią gamtą ten: fjordus, miškus, didžiulius ežerus... Norvegija pasirodė esanti tikrai gera mintis. Tokia ir buvo.

Darbo ieškoti pačiai buvo sunkoka: nors truputį ir kalbėjau norvegiškai ir rašiau laiškus internete darbuotojų ieškančioms firmoms, nedaug tai naudos tedavė. Kantrybė baigėsi, užsispyrimas ("padarysiu pati") ištirpo, tad teko prašyti ten buvusių pažįstamų man pagelbėti. Jie mielai sutiko ir vieną penktadienį po pareiškimo, kad galiu atvažiuoti, kada reikia, sulaukiau norvego skambučio. Jis pasakė, kad dirbti pradedu antradienį. Na, šiaip ar taip ilgų atsisveikinimų nemėgstu. Ir nors draugai raukėsi ir piktinosi, kad visai vasarai nuo jų pabėgsiu, galop palinkėjo sėkmės ir prižadėjo laukti.

Prasidėjo priverstinai trumpas bagažo krovimasis. Drabužius ir visus reikiamus daiktus pavyko labai lengvai susikrauti. Sunkiausia buvo įsivaizduoti, kiek galiu suvalgyti per du mėnesius, kokio maisto tuo metu galiu užsinorėti ir kaip savo norus suderinti su suvokimu, kad dauguma produktų genda. Kol kas, praėjus vienam mėnesiui, atrodo, kad mąsčiau teisingai, tik neįsivaizdavau, kad duona labai greitai genda - teko išmesti net tris kepalus, kurie turėjo tapti mano maistu. Taip pat supratau, kad saldumynų poreikį labai nuvertinau. Kai taip rašau gali pasirodyti, kad visi norvegai užsiima natūriniu ūkiu, patys save išsilaiko, o maisto parduotuvių ten nėra. Tiesą sakant, yra, tačiau pigiausias batonas, kurį pavyko surasti apėjus tris parduotuves, kainuoja apie 7 litus, o kadangi važiavau užsidirbti, o ne paatostogauti, teko maistą pasiimti iš Lietuvos. Dabar dažniausiai valgau sriubą iš pakelio ir atlieku įvairias improvizacijas su makaronais ir kruopomis, nes jie yra vieni iš tų dalykų, kurie sutinka pakeliauti karštoje automobilio bagažinėje ir pora mėnesių pastovėti spintelėje, nepakeitę formos, spalvos ir kvapo. Beje, net tokia paprasta "pakelinė" sriuba, kuri vis tampa mano vakariene, kainuoja penkiskart daugiau.

Apsirūpinus maistu Lietuvoje, galima žymiai daugiau sutaupyti. Tam, kad viską nusigabentum iki Norvegijos, geriausia važiuoti automobiliu, nes tikrai neįdomu būtų sužinoti, kiek skrendant lėktuvu reiktų sumokėti už 10 papildomų kilogramų. Vėlgi dėl materialų ir apsirūpinimo kompanija kėslų patartina keliauti su draugu, nes vienam dviejų ar trijų dienų kelionė pirmyn ir atgal gali atsibosti ir atsieiti daugiau nei pora tūkstantėlių.

Kitas svarbus taupymo būdas yra susirasti nebrangiai atsieinančią gyvenamąją vietą, nes čia galima tikrai nemažai tam išleisti paskubėjus ir griebus pirmą pasitaikiusį ir neblogai atrodantį kambarį ar butą. Man stebuklingai pasisekė, kad žmogus, su kuriuo gyvenu, neblogai šneka norvegiškai ir panaudojęs visus savo derybų įgūdžius sugebėjo pasiekti, kad gyvenamas plotas jam (vadinasi, ir man) atsieitų tik apie 300 litų per mėnesį. Vienintelis dalykas, kuris sukelia nepatogumų, yra tai, kad atvažiavau čia ne nuosavu automobiliu, o iki darbo maždaug 15 kilometrų. Saulei šviečiant labai gera pasivažinėti dviračiu, tačiau ne taip įdomu būna minti pedalus liūties metu.

Manau, kad susitaupyti pavyks, nes vidutinis uždarbis čia paprastai didesnis nei 50 litų valandai, tad pavyks pelningai susipažinti su kita šalimi ir įdomiai bei vertingai praleisti vasarą. Norvegija išties yra ta šalis, kurioje padirbėjus ir atsargiai leidus pinigus galima geriau apsirūpinti materialiai. Visgi prieš išvažiuojant ilgam laikui reiktų pagalvoti, kiek laiko nenusibostų gyvenimas bendrabučio sąlygomis ir nepastovumas, ypač jei šeima lieka Lietuvoje. Pinigai, jei jie yra svajonė, labai greit gali tapti kančia.


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kelionių dienoraštis:
Kelionių dienoraštis:
Vergvaldė elektronika
Miestas, kuriame visada yra ką veikti
Šaunių mergaičių sindromas
Patriotizmas — slapta priedanga
Kodėl mes pabėgame?
Ar gražus gyvenimas – tau spręsti
Smegenų kung fu – apsiginkite nuo savęs paties!
Nykščiu per Europą
Ekologiškai saikingai ir saikingai ekologiškai
"Aušra" po sparneliu priglaudė jaunąjį menininką
Garsus nesavų tiesų rėkimas
Daiktiško pasaulio dvasingumas
Viskas praeina
Grupės "UGRG" veikla įgauna pagreitį
Akcija Adventui – mokėkite ne pardavėjams
Keliauti su fantazija
11-asis festivalis "Mėnuo Juodaragis"
Vasaros išlydėjimui – filmų festivalis
Ugdantis valytojos darbas
Kaip pelningai išvažiuoti į Norvegiją
Užpaliai suskambėjo naujai
Dialogas su protingu žmogumi
"Rebel rock" atgimė!
Proto mainai į muziką
"Žmogus – užversta knyga"
Suderinti teisę ir pareigą
Gyvenimo prasmė: kuo tikėti?
Antrasis lakštingalos mėginimas "ringe"
Žmogaus savijauta svetur

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1374

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos