• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKaip senimas motyvuoja jaunimą
2013-03-02, 21:57:33
Jomantė Juknaitė


Tikriausiai mažai kas ginčysis, kad turim vieną kitą motyvuotą jauną žmogų, kuris kartais pasirodo renginių ar jaunimo veiklos padangėje. Tam, kad žmogus pasireikštų tokioje veikloje, viskas turi  prasidėti nuo paieškos internete ar klausinėjant mokytojų ar draugų, į kokias draugijas jie jungiasi, kur jie dalyvauja – kompanija visada gerai. Būtent mūsų personažas, dar kitaip vadinamas idealistu Tadu, vieną dieną naršydamas internete sugalvojo stoti į Šaulių sąjungą, galvodamas, kad nieko nėra geriau nei ginti savo tėvynę, žmones.Ir šitaip vieną dieną jis pasiryžo po pamokų keliauti tiesiai į Šaulių būstinę, pasidomėti, kaip ten vyksta. Taip idealistas Tadas ryte į kuprinę susimetė turimas knygas – mat mokykloje irgi yra ką veikti ir netrukus išskubėjo į laukti autobuso. Jaunuolis nesitikėjo, kad autobuse bus tiek daug žmonių – tiesiai šviesiai tariant, panašus vaizdas, kad Tadas atsidūrė „šprotų skardinėj“. Negana to, dar iš pat ryto nutinka labai nemalonus incidentas – vaikinukas moteriškei brūkšteli netyčia su kurpine per nosį. Pastaroji, matyti, buvo ne dovanėlė – ji pradėjo rėkti ant būsimojo tėvynės gynėjo dėl to, kad jos nosis per jį nukentėjo (visa laimė, kad ji nesugalvojo kreiptis į policiją dėl sveikatos sutrikdymo, nes ilgą nosį užkliudyti su kuprine yra ne juokas), kad jis niekam tikęs, veltėdis ir šiaip su kuprine į visas puses makaluojasi.

Iš čia kyla hipotetinis klausimas: kas kaltas – ar jos nosis, kuri tikriausiai uostinėjo, ar vaikinuko kuprinėje nebuvo parako žymių (vertėtų prisiminti, kad kuprinė prikrauta knygų), nes galbūt ji manė, kad jaunasis idealistas yra jaunasis teroristas. Būtent toks nesusipratimas tai visgi jis teroristas, idealistas ar koks nors kitas „istas“ privedė jaunuolį prie šiokių tokių dvejonių. Tikriausiai iš politologijos pamokų jam buvo įstrigusi mintis, kad jeigu nebūtų žmonių, nebūtų ir valstybės. Kaip tik čia įsiterpia jo idealistinis tikslas – ginti tėvynę, vadinasi iš dalies ginti valstybę. Tada jo loginė seka eina toliau: jeigu valstybė egzistuoja tik dėl žmonių, vadinasi jis tuo pačiu turės ginti ir žmones. Prieš kelias minutes jį aprėkusi moteris irgi yra žmogus, todėl tektų ginti ir ją. O čia ir pasipila dar didesnės dvejonės: kas, jeigu dauguma žmonių yra tokie kaip ji? Ar verta aukotis dėl tokių, kurie saviems yra priešas?

Pagaliau istorija baigėsi taip: sukrėstas tokio menko incidento, jaunasis „istas“ galiausiai persikvalifikavo į naują žmonių rūšį, dar kitaip žinomi kaip cinikai. Žinoma, jis taip ir nebenukeliavo iki Šaulių sąjungos būstinės – kam reikia tos tėvynės, kai svetimi kraštai laukia.Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip senimas motyvuoja jaunimą
Vienas žingsnis į šoną (II dalis)
Vienas žingsnis į šoną (I dalis)

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 938

Įvertink!

Komentarai [ 4 ]
2013-04-09, 3:23:29
cPCTFkddQWIUSwb rašo:
wHNrF8 <a href="http://ifgtuygxgepj.com/">ifgtuygxgepj</a>
2013-04-09, 3:23:28
ckHsaXBRQR rašo:
PzaGVV <a href="http://ibtpelsmhwvq.com/">ibtpelsmhwvq</a>
2013-04-09, 3:23:01
iBycjXrsQgsx rašo:
dFfZ3F <a href="http://lqfrnzuzhlrj.com/">lqfrnzuzhlrj</a>
2013-04-05, 2:33:13
QPislZhLBtg rašo:
That's not even 10 miunets well spent!

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos