• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKaip Utenos liberalus jaunimas tolerancijos dieną minėjo
2010-11-28, 17:08:43
Marija Šaraitė


Lapkričio 16-oji kalendoriuje pavadinta Tarptautine tolerancijos diena, o kad tai neliktų tik užrašas ant popieriaus lapo, jaunimas (ir ne tik) stengiasi šią dieną praleisti prasmingai. Juolab, jog tolerancija – ypač aktuali dvidešimt pirmojo amžiaus tema bei viena svarbiausių liberalizmo vertybių. Tad ne veltui Utenos liberalaus jaunimo organizacijos nariai išties pasistengė įprasminti tolerancijos dieną.

Jaunieji liberaliukai sumanė pasidomėti, ką apie toleranciją mano vietiniai uteniškiai, ar žino, kad lapkričio 16-oji yra tolerancijos diena. Savanoriai, pasiskirstę į nedideles grupeles, šturmavo miestą, o jo gyventojai turėjo pasidalinti savo mintimis bei gražiausias jų įamžinti plakatuose. Liberalus jaunimas aplankė mokyklas, kraštotyros muziejų, karininkus, pareigūnus, viešąją biblioteką, Utenos rajono savivaldybę ir tiesiog apkalausė miesto praeivius.

Grupelė liberaliukų, aplankę rajono savivaldybę, pasikalbėjo su mūsų miesto meru Alvydu Katinu. Meras šiltai priėmė netikėtus svečius ir atrado laiko pasišnekučiuoti apie toleranciją. Pasak jo, tolerancija, kaip ir laisvė – ji turi būti, bet ne visada ir ne visur ji yra. Ji labai svarbi ypač tada, kai reikia rasti bendrą kompromisą. Juk reikia išklausyti bei gerbti kiekvieno žmogaus nuomonę ir norus. Ne veltui meras ant lapo užrašė frazę: „Aukščiausias tolerancijos laipsnis – tai sugebėjimas suprasti kitus, bet ir sugebėti keistis pačiam!“.

Nuo mero neatsiliko ir kiti mažiau ar daugiau žinomi uteniškiai. Pasak miesto seniūno Valentino Vaitonio, tolerancija - pagarba šalia esančiam, pakantumas kito nuomonei. Kraštotyros muziejaus darbuotoja Rita mano, kad toleruoti reiškia būti neabejingiems vieni kitiems, suprasti, atjausti, padėti. Kelių eismo pareigūnas Rolandas išdėstė ir savo nuomonę: „gerbti kitų asmenų įsitikinimus, ginčytis korektiškai, nežeminant kitų asmenų. Visada iki galo išklausyti kito nuomonę ir tik po to pareikšti savo“, o jo kolega Antanas paliko užrašą: „tolerancija – gebėjimas suprasti, užjausti, paguosti žmogų. Mokėti įsigilinti į kito nuomonę.“

Grupelė organizacijos narių apsilankė A. ir M. Mškinių viešojoje bibliotekoje, kur vyko Vlado Braziūno poezijos vakaras. Poetui muzikaliai pagelbėjo kompozitorius Algirdas Klova. Miesto svečiai mažai kalbėję apie toleranciją užrašė po skambią frazę. Poetas Vladas Braziūnas: „norėčiau šitą žodį sulietuvinti, deja – nemoku: tolerancija yra kur kas daugiau nei pakanta, tolerancija arčiau širdies supratingumo, laisvės ir pagarbos“. Kompozitorius Algirdas Klova palinkėjo: „būkime geri ir protingi“.

Taip pat išmintingai pasisakė Utenos švietimo darbuotojai. Anot Dauniškio gimnazijos direktoriaus Donato Juodelės, tolerancija – tai priėmimas kito, tokio koks jis yra. Savo nuomonę išdėstė ir „Saulės“ gimnazijos pavaduotoja Birutė Juodvalkienė: „tolerantiškumas – kultūros dalis, bet kartu ir asmeninė pozicija: aš esu toks, o ne kitoks. Tolerantiški žmonės visada leidžia išsakyti savo mintis kitiems, jie niekada nepuola ginti savo nuomonės, neišklausę kitų“.

Su jaunimu pasidalino savo žiniomis ir kiti mokyklų darbuotojai. Dauniškio gimnazijos socialinė pedagogė Vida teigia, kad tolerancija – tai pakantumas kito žmogaus nuomonei, mokėjimas būti šalia kitaip mąstančio, atrodančio, jo nekeičiant ir nekritikuojant.

Pagal jos kolegės Lauros iš Adolfo Šapokos gimnazijos nuomonę, toleranciją ugdo žinojimas, atvirumas, bendravimas. O tos pačios gimnazijos psichologė Edita parašė savo mintį apie toleranciją: „suprasti vienas kitą ir gerbti vienas kitą, tai galimybė būti savimi ir leisti kitam būti savimi“.

Taigi aplankę tiek ir dar daugiau uteniškių jaunieji liberaliukai įsitikino, jog tolerancija yra šių dienų aktualija bei susidarė įspūdį, kad ji yra svarbi kiekvienam iš mūsų. Tad visi viduje pagalvokime, kiek aš esu tolerantiškas, ir susimąstykime apie tai ne tik Tarptautinę tolerancijos dieną, bet kiekvieną mielą dieną, kad ši būtų dar mielesnė. Pagalbai siūlau įsiminti karininkės Lolitos motyvuojančius žodžius: „siekti tolerancijos būtina“!

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip Utenos liberalus jaunimas tolerancijos dieną minėjo
Sekant tėvynainių pėdomis arba nacionaliniai lietuvių aukso paieškos ypatumai svajonių saloje (I dalis)
Uteniškiai vasaros atostogas pasitiko kūrybingai
Utenos liberaliam jaunimui – vieneri!
Mes darom, o TU?
Kovo 11-oji paminėta kitaip
"Utenos gimnazistų savaitė"
Europarlamentaras Leonidas Donskis susitiko su Utenos gimnazistais
Utenos jaunimą išjudino "Šokiai po atviru dangum"
Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas aplankė uteniškius
Utenos liberalus jaunimas nemiega
Stiprėja ir Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras
Rokiškyje ugdomi jaunimo treneriai
Šių dienų "Mičai Haselhofai"
"Saulės" gimnazistai nemiega
Vokiška popietė
Vienas perspektyviausių krepšininkų Lietuvoje – uteniškis Jonas Valančiūnas
Švietimo ministras neaplenkė ir "Saulės" gimnazijos
Garbus "Verdenės" jubiliejus
Uteniškiai brido pirmieji
Kultūringa popietė
Uteniški, netingėk
Pikantiškoji "Arbata"
Sportininkų vakaras
Konferencija "Drąsinkime ateitį"
Meilė šokiui ir Tau
Sportuok ir tu!
LMS (Lietuvos Moksleivių Sąjungos) konferencija Utenoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 841

Įvertink!

Komentarai [ 5 ]
2012-03-17, 19:18:04
bxdvpjpVqnDGdadnRP rašo:
wVtZri , [url=http://xhrazlfbqvuu.com/]xhrazlfbqvuu[/url], [link=http://yqseuguonchs.com/]yqseuguonchs[/link], http://fxpynwcdjmtk.com/
2012-03-16, 5:31:31
QdVEmdpIGND rašo:
7TufJv <a href="http://hvxyzzbrkkbe.com/">hvxyzzbrkkbe</a>
2012-03-15, 4:29:09
vcZfwXazPTKOnJRjwIu rašo:
civNC6 , [url=http://bulxkujbwyjs.com/]bulxkujbwyjs[/url], [link=http://eummxtqddwku.com/]eummxtqddwku[/link], http://anmxkmrigpzn.com/
2012-03-15, 1:49:18
mDDfKRyKhNeqqdNtl rašo:
Tz6Gbt <a href="http://thvixtazgrlc.com/">thvixtazgrlc</a>
2012-03-14, 15:36:52
XgJQtvGPfmPlBv rašo:
Fuerralz? That's marvelously good to know.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos