• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


SEKMADIENIS
2019-10-20


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKaire, dešine, kaire, dešine...
2010-05-17, 16:27:50
Jovita Molytė


Visi žmonės yra skirtingi. Visi atrodome ir mąstome skirtingai. Rašome, taipogi, irgi skirtingai. Vieni dešine ranka, kiti – kaire. Visgi didžioji dalis pasaulio gyventojų rašo dešiniąja, ir tik maža dalis – kaire ranka. Taigi kodėl taip yra ir kodėl atsiranda kairiarankių?

Nors ilgus amžius iš kairiarankių buvo šaipomasi ir tyčiojamasi, kairiarankystė nėra nei liga, nei koks nors defektas. Kairiarankystė, mokslininkų teigimu, yra genetinė ypatybė, persiduodanti iš kartos į kartą. Manoma, kad dar įsčiose esančio kūdikėlio sąmonėje, maždaug trečią-ketvirtą mėnesį, kažkas įvyksta ir jo dešinysis pusrutulis tampa pranašesnis už kairįjį (o kaip žinoma, dešiniarankių labiau išsivystęs kairysis pusrutulis, kairiarankių – dešinysis) ir taip žmogutis tampa kairiarankiu.

Visais laikais kairiarankiai buvo engiami, laikyti nevisaverčiais žmonėmis. Viduramžiais, žmonės, rašantys ar labiau besinaudojantys kairiąja ranka, buvo įtarinėjami susidėję su velniu ir kaltinami raganystėmis. Būtent dėl to, jog buvo kairiarankė, Žana Dark buvo nuteista ir sudeginta. Ir tik 20 amžiuje, pastebėjus, kad dauguma pasaulio užkariautojų ir genijų (pavyzdžiui, Napoleonas Bonapartas, Albertas Einšteinas, Julijus Cezaris) buvo kairiarankiai, pradėta manyti, kad kairiarankystė yra genialumo požymis.

Tačiau, kad ir kaip būtų, kairiarankių gyvenimo trukmės statistika nėra labai gera – jie gyvena trumpiau nei dešiniarankiai. Taip yra todėl, kad pasaulis, kuriame gyvename, yra labiau pritaikytas dešiniarankiams. Kairiarankiai nevisada sugeba naudotis dešiniarankiams sukurtais daiktais ir taip dažniau susižeidžia, patenka į nelaimingus atsitikimus. Tyrimų duomenimis, daug kairiarankių vaikų pakankamai vėlai pradeda vaikščioti ar kalbėti, sunkiau skiria dešinę pusę nuo kairės. Taip pat jie dažniau serga kai kuriomis ligomis: astma, diabetu, autizmu.

Tačiau, galime pasidžiaugti tuo, kad šiais laikais kairiarankiams gyventi yra daug paprasčiau nei buvo, pavyzdžiui, prieš šimtą metų. Dabar, nors ir ne visur, galima nusipirkti prekių, skirtų būtent kairiarankiams ir tai ypač palengvina jų buitį, gyvenimą.

Ir pabaigai, keli garsūs kairiarankiai:
Albertas Einšteinas
Julijus Cezaris
Napoleonas Bonapartas
Džordžas Bušas vyresnysis
Bilas Klintonas
Leonardas Da Vinčis
Ludvikas Van Bethovenas
Kurtas Kobainas
Merlina Monro
Neilas Armstrongas


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Astrologinės prognozės
Kaire, dešine, kaire, dešine...
Prisimenant Velykas...
Studijos užsienyje
Japonija

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 747

Įvertink!

Komentarai [ 5 ]
2013-08-14, 23:47:29
oGISJvwaKhD rašo:
Thanks Sonia although I can't make that site work - I <a href="http://jqzmrqgwlre.com">upegadrd</a> flash but no idea what's preventing it loading (I gather it's either my flashblock plugin that I can't override on this site or it's intended for Internet Explorer).The 'info about' page is .
2013-08-13, 2:44:43
Unhk4e1q4 rašo:
Thanks Sonia although I can't make that site work - I<a href="http://qwuvpi.com"> urpeadgd</a> flash but no idea what's preventing it loading (I gather it's either my flashblock plugin that I can't override on this site or it's intended for Internet Explorer).The 'info about' page is .
2013-08-12, 10:55:18
n2TzaZJAK rašo:
Thanks Sonia although I can't make that site work - I uaprgded flash but no idea what's preventing it loading (I gather it's either my flashblock plugin that I can't override on this site or it's intended for Internet Explorer).The 'info about' page is .
2011-10-03, 9:27:00
Laura rašo:
hm... nu pasaulis nepritaikytas kairiarankiams... nu aš dar gyva
2010-05-18, 1:09:20
Egidijus rašo:
Einšteinas - pakvaišėlis, Cezaris - žiaurus, Napoleonas - arogantiškas, Bušas vyresnysis - blogas tėvas, Klintonas - paleistuvis, Da Vinčis - ateivis, Bethovenas - kurčias, Kobainas - narkomanas, Monro - kaip ir Klintonas, Armstrongas - lėtapėdis. Vat ir kairiarankiai Šiaip juokauju, pats iš esmės esu kairiarankis. Nepasakyčiau, kad kažkuo žmonės dėl to skiriasi

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos