• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-15


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKasdienis pasipiktinimas
2008-06-25, 13:45:20
Eglė Ramoškaitė


Cha cha cha. Va taip pasijuokime gyvenimui į akis. Taip imi ir nei iš šio, nei iš to pasidarai didžiausias gyvenimo ir visos kultūros kritikas. Kalbu apie lietuvių kultūrą, nes visgi čia gimiau, tai sako pilietis esu. Visai neseniai buvau koncerte Katedros aikštėje. Gražu gi buvo žiūrėti, kaip jauni ir nesuformuoti protai (neturiu nieko prieš) drąsiai su įsijautimu skanduoja pop/rock dievų dainų tekstus. Pasijutau kaip visiška nepatriotė. Tuo tarpu, kol visi skandavo "Lietuva, Lietuva, Lietuva", tyliai traukiau "Rusija, Rusija, Rusija". Ir žinot, nė kiek nebuvo man gėda, nes sovietizmas vis dar gniaužia gerkles. Griaužia ne tik jis. Graužia šlykštus neigimas viso, ką vadiname valdžia. Taip, nepatinka ir man, ką daro valdžios organai, bet ateina toks laikas, kai pradedi suvokti, kad tik mes ir tik mes, ateinančioji karta, kažkada sėdėsime Seime, ministerijose ir kituose rimtuose politiniuose dariniuose, o kaip bus tada? Peiksime Mamontovą, kad dainose kolioja seimūnus? M?

Susimąstau vėl (nepaisant to, kad imu sau nepatikti, nes mąstau pastaruoju metu per daug ir visai pesimistiškai), nuo ko prasideda kelias pokyčių link. Ar nuo to, kad įsikalame į galvas žvaigždūnų žodžius? Ar nuo to, kad juos kartodami imame nebeieškoti kažko savito: požiūrio, idėjų, kritikos? Pasakysiu negražiai, bet jei bus taip, kaip dabar darosi visuomenėje, jaunų žmonių tarpe, grįšime į autoritarizmą. Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad visi jaunuoliai nelenda į visuomeniškumą ir į teisėtą kritiką, neieško sprendimo būdu ar giliai širdy nekuria planų, kaip užvaldyti pasaulį. Gal ir gerai, reikia gi jaunystėje nerūpestingais pabūti, tik žinokit, kad vieną dieną nubusite su tokiu karučiu pasidygėjimo viskam, kad nebepadės nei alus, nei kiti antidepresantai. Sėsit ir rašysit sapaliones, kurių dauguma nesupras, kurias išpeiks 99%, bet su viltimi rašysit, kad atsiras nors vienas žmogus, kuris jaučiasi panašiai, nors kuriam dar galbūt svarbu, ką apie jį pasakys aplinka ir kuris nedrįsta viso karvašūdžio išdrėbt į viešumą. Manau, kad prasideda ėjimas pokyčių link tada, kai sakai tai, ką galvoji, kaip šiandien man vienas žmogus paskė: "Dugumos nuomonė yra negerai(čia pašvelninau), nes bandos ir susikuria tam, kad negalvotume". Bandomis senoliai vadino avių, karvių ir kitų gyvūnų susibūrimus. Išsigimė lietuvių kalba ir net posakis "bandos jausmas" atsirado. Man to gaila. Jog ne vienodi asmenys sudaro valstybę. Jėbau, net Platonas savo antikvariniais laikais taip sakė. O ką darome mes? Aš irgi turiu bandą. Aš savotiškai seku tuos, kurie priešinasi, seku. Cha cha cha. Ar tu kartu?

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Vienateizmas
Priežastis
Kai aš sutikau Merę
Modelių taikymas praktikoje
Tyros vakaro mintys
Perskaityk ir sudegink. Kažkoks konfliktas, kažkam.
Pasaulinei AIDS dienai paminėti
Nuo pradžios. Pačios pradžios.
Apie džiaugsmą, kuris būna
Kasdienis pasipiktinimas
Kai nebėra, kur skubėti
Apie pastaruosius metus studentiškomis studentės akimis

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1443

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos