• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Kvietimas dalyvauti MAXIMALISTO programoje
2012-06-14, 11:22:01


Dešimtoke,

jei esi gabus ir atkakliai sieki užsibrėžto tikslo, o tavo pasiekimų knygelėje puikuojasi tik aukščiausi įvertinimai, šis laiškas skirtas tau! Prisijunk prie bendraminčių: dalyvauk MAXIMA LT programoje MAXIMALISTAS ir už puikius mokymosi rezultatus gauk stipendiją.Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kvietimas dalyvauti MAXIMALISTO programoje
2012-02-10, 18:27:57


Mieli gabių moksleivių Mokytojai ir Tėveliai,

Jūs esate tie žmonės, kurie vaikams padeda priimti svarbų sprendimą.

Jei Jūsų vaikas ar auklėtinis puikiai mokosi, jo gabumai ir įdėtas darbas
gali būti įvertinti ne tik morališkai, bet ir finansiškai. Paskatinkite jį
dalyvauti MAXIMALISTO programoje ir gauti stipendiją.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Šapokiečiai LRT studijoje
2012-01-23, 18:31:22Sausio 16 dieną, kai laikrodis rodė 9.00 nuo Adolfo Šapokos gimnazijos keliuku išvažiavo mažas autobusas, kuriame sėdėjo du labai protingi šapokiečiai. Tai Kasparas Mociūnas ir Lukas Stankūnas. Kartu su palaikymo komandomis jie vyko į LRT studiją, dalyvauti ,,Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ laidoje.
Filmavimas turėjo prasidėti dvyliktą valandą. Įprasta, jog visa tai vėlavo. Anot Kasparo, grimuotojai nespėjo visų dalyvių ,,padailinti“.

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...UTENOS ADOLFO ŠAPOKOS MOKINIŲ SEIMO TARYBA
2011-11-12, 6:26:57
Odeta Šileikytė


Retas žmogus, jau seniai baigęs mokyklą ir tik kartais matantis ją pro automobilio langą, žino, kas ištikrųjų dedasi šios įstaigos viduje. Dažniausiai manoma, jog vaikai tiesiog mokosi, ruošia pamokas ir porą kartų per metus sudalyvauja kokioje nors šventėje. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos moksleiviai norėtų paneigti šį mitą ir pristatyti savo Mokinių Seimo Tarybą, kuri ir rūpinasi, kad gimnazistai neužstrigtų rutinoje ir patirtų kuo daugiau gerų emocijų.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Problemos su fizika
2011-11-07, 6:34:22
I-E-V-A


Visi dešimtokai mokslo metų pabaigoje privalo pasirinkti dalykus, kuriuos kitoje klasėje mokysis išplėstiniu kursu (A) arba bendru (B). Aišku, teko pasirinkti ir man. Aš prie pagrindinių dalykų (lietuvių k., matematikos, anglų k., istorijos) paėmiau ir fiziką, tik bendru lygiu. Fiziką pasirinkau todėl, kad reikėjo išsirinkti iš trijų dalykų: fizikos, chemijos ir biologijos. Kadangi biologijos nemėgstu, o chemijos nesuprantu, tai pasirinkau mažesnę blogybę – fiziką. Tik tada nesupratau, kad ta mažesnė blogybė, bus didžiausia iš visų.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Utenos Dailės mokykla
2011-10-31, 9:18:50
Gerda Misevičiūtė


Lankau Utenos Dailės mokyklą jau trečius metus ir labai džiaugiuosi, nes ten daug išmokau ir sužinojau. Pamokos vyksta po 2 ir 3 valandas per dieną nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Kiekvienais metais mokykloje yra tapybos, dailės istorijos, piešimo ir kompozicijos pamokos, o kiekvienais metais keičiasi erdvinė plastika, skulptūra , keramika ir grafika. Šios pamokos priklauso nuo to, kurioje klasėje mokaisi. Tikrai rekomenduočiau lankyti šią mokyklą tiems, kuriems patinka piešti , bendrauti ir aišku turi laiko. Man šioje mokykloje patinka ir todėl, kad nėra griežtos tvarkos, kuri neleistų šnekėtis per pamoką ar vieną dieną neateiti. Į dailės mokyklą visi ateina savo malonumui, pailsėti nuo dienos darbų ar šiaip gerai praleisti laiko su draugais. Dirbantys mokytojai tikrai išmano savo darbą, visada padeda, pataria, todėl tikrai neverta jaudintis jei manai, kad nemoki piešti ir neturi menininko gyslelės. Reikia tik didelio noro ir pastangų.Mokytojai puikūs žmonės, kurie turi ką papasakoti ir pasidalyti savo patirtimi.
Tris kart per metus būna darbų peržiūros ir vasaros praktika, kuri trunka dvi savaites. Per peržiūras rašomi pažymiai. Atostogos kaip ir kiekvienoje mokykloje taip pat yra, o po peržiūrų likusią savaitę nereikia eiti į mokyklą. Taigi, viską papasakojau ir manau, kad kiekvienas žmogus norintis tapti turtingas ne materialine prasme turi užsiimti kūrybiniais darbais ir tapti įdomesniu žmogumi.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Utenoje vyko trečiasis mokinių savivaldų forumas
2011-10-20, 7:59:50
Jurga Markūnaitė


Šiuo metu Utenos MSIC yra viena aktyviausių jaunimo organizacijų Utenoje. Ši organizacija organizavo tokias akcijas, kaip „Keliaujanti socialinė virtuvė“, rinko drabužių paramą laikiniesiems globos namams bei spec. ugdymo namams, dalyvavo akcijoje „Darom“, vasario  16-osios bei kovo 11-osios minėjimuose, o šių metų spalio 12 dieną Utenos „Saulės“ gimnazijoje organizavo jau tradiciniu tapusį  mokinių savivaldų forumą (MSF). Šiame forume tradiciškai dalyvavo visos Utenos mokyklos - tiek gimnazijos, tiek vidurinės - kurias atstovauja mokinių savivaldos.
Šiais metais forumas buvo neeilinis – svarbiausia užduotis buvo išrinkti naująjį Utenos MSIC'o pirmininką. Taigi, po sveikinimo kalbos, kurią sakė LMS prezidentas Vygintas Eidėnas, sekė kandidatų – Evitos Meidutės (Utenos Adolfo Šapokos gimnazija) ir Manto Zerono (Utenos Dauniškio gimnazija) rinkiminės kalbos. Po jų įvyko slaptas balsavimas, kurio metu mokiniai ir išrinko naują pirmininką. Tačiau norint išlaikyti intrigą, rezultatų paskelbimas buvo tik pačioje renginio pabaigoje. Taigi, po balsavimo dalyviai pasiskirstė į darbo grupes, kurioms paskaitas vedė LMS prezidentas Vygintas Eidėnas, LMS renginių koordinatorė Gabija Karačkinaitė bei LiJOT tarybos narė, LMS revizijos narė bei Utenos MSIC'o įkūrėja Marija Šaraitė. Darbo grupėse buvo trys pagrindinės temos: Konfliktų valdymas ir moderavimas, žmogiškieji ištekliai, jaunimo iniciatyvos.
Dalyviams darbas grupėse buvo pati ilgiausia, tačiau įdomiausia forumo dalis, nes jose jie gavo ne tik naudingos informacijos, bet ir galėjo praktiškai ją panaudoti. Dalyviai diskutavo, ginčijosi, dirbo daugiau nei valandą, po kurios laukė darbo grupėse pristatymai, kurie buvo labai išradingi ir įdomūs. Visos trys grupės pristatė ir trumpai papasakojo, ką jie nuveikė ir kuo jiems buvo naudingas šis laikas.
Forumui einant į pabaigą buvo atlikti patys svarbiausi darbai – įteiktos padėkos visoms dalyvavusioms mokykloms, svečiams bei paskelbti rinkimų rezultatai. Taigi, įtikinama persvara (9:21) Utenos MSIC'o vairas vėl atiduotas į moteriškas rankas – rinkimus laimėjo Evita Meidutė.
Taigi, nuoširdžiai sveikiname Evitą ir linkime jai didelės sėkmės. Tikimės, jog jai nepritrūks ryžto ir noro dalyvauti šioje veikloje, vienyti Utenos mokyklas ir mokinius bei juos atstovauti. Evita, linkime tau sėkmės!
Taigi, Utenos mokyklų savivaldų forumas praėjo sėkmingai. Daugelis iš susirinkusiųjų užsiminė, kad norėtų grįžti. Utenos mokinių savivaldų informavimo centras viliasi, kad visa renginio metu gauta informacija padės stiprinanti Utenos miesto mokyklų savivaldas.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Informacija
2011-08-24, 18:29:51
Utenos Dauniškio gimnazija


Vyksta priėmimas mokytis suaugusiųjų mokymo skyriuje

2011-2012 m. m.

Stacionarinis mokymas(is)
Pamokos vyksta kiekviena darbo diena vakare.

Neakivaizdinis mokymas(is)
Vyksta grupinės (penktadieniais ir šeštadieniais), individualios konsultacijos, laikomos įskaitos.

Savarankiškas mokymas(is)
• Įgijusiems vidurinį išsilavinimą ir siekiantiems pakartotinai mokytis kai kurių dalykų;
• Nebaigusiems vidurinio ugdymo programos (turintiems nepatenkinamų metinių pažymių ar neatestuotiems).

Modulinis mokymas(is)
Siekiantiems pakartotinai mokytis atskirų dalykų.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kas iš tiesų yra mokykla
2011-06-02, 11:21:42
Monika Morkūnaitė
Atėjus vasarai, didžiausiu mokinių džiaugsmu tampa pagaliau besibaigiantys mokslo metai ir naujais iššūkiais bei potyriais kvepiančios atostogos. Dauguma jaunuolių džiaugiasi, kad pagaliau turės laiko savo mėgstamai veiklai, nebereikės keltis ankstyvą rytą, o vakare sėdėti prie krūvos namų darbų. Tačiau ne visiems išsvajotosios vasaros atostogos atneša vien tik džiaugsmą. Bene labiausiai aptarinėjama tema vasaros pradžioje tampa abiturientai, kuriems ši mokslo metų pabaiga yra kur kas daugiau. Negana siaubą keliančių egzaminų ir neraminančios nežinios dėl savo ateities, ne vienam abiturientui – parodo jis tai, ar ne – širdį suspaudžia mintis, kad jis priverstas užversti vieną spalvingiausių ir gražiausių puslapių savo gyvenime ir visam laikui palikti mokyklą.
Sakoma, kad tai, kas mums brangu, dažniausiai pradedame vertinti arba kaip reikiant įvertiname tik tuomet, kai to netenkame. Galbūt panašiai yra ir su mokykla? Juk dažnai paaugliams yra juokinga klausytis, kaip jų tėvai ar seneliai sakosi norintys bent vienai dienai sugrįžti į mokyklą. Tačiau vis dažniau apie tai prasitaria ir studentai. Juk tie dvylika metų – tai ne šiaip sau prievartinis formulių ir įvairiausių taisyklių kimšimas į galvą, o iš tiesų kur kas daugiau. Mokykla išmoko žymiai daugiau, nei kartais galima pagalvoti. Visų pirma, paminėsiu tai, kas paprasčiausia ir aiškiausia – į mokyklą einame tam, kad gautume žinių. Ir visai nesvarbu, kad ne viskas sekasi ar patinka, tai yra natūralus dalykas, rodantis, kad žmogus geba rinktis ir mąstyti. Nesimokydami visų rūšių dalykų mokiniai niekuomet taip ir nenuspręstų, kuria kryptimi nori pasukti ir susieti savo gyvenimą. Ar yra humanitarai, ar „tiksliukai“, mokiniai dažniausiai supranta vyresnėse klasėse, besimokydami gimnazijoje, o tai padeda jiems suprasti, kokių aukštumų siekti toliau. Tad kažin ar gyvenime apsieitume be tos gausybės žinių, kurias gauname mokykloje, ir visai nesvarbu, ar visas jas iš tiesų panaudosime, bet tikrai verta pripažinti, kad mokykla išmoko mokinius mąstyti. Antra, mokykla suteikia vaikams neeilinį šansą lavinti save bet kokioje srityje, neskaitant mokslo. Juk kiek daug užauga gabių muzikantų, šokėjų, dailininkų, atradusių savo pomėgį ir talentą būtent mokyklinių būrelių dėka. Bene didžiausias jų privalumas yra tas, kad už šitokį neformalų lavinimą nereikia mokėti pinigų, o vaikai gali ugdyti save pasirinktoje srityje dažnai pakankamai aukštu lygiu. Ir dar vienas priežastis, kurios negaliu nepaminėti teigdama, kad mokykla yra vienas nuostabiausių dalykų žmogaus gyvenime – tai būtent joje užsimezgančios meilės, ilgalaikės pažintys ar prasmingos draugystės. Kiek dainų pridainuota, eilėraščių prirašyta apie kiekvienam žmogui malonią prisiminti meilę mokyklos suole. Žinoma, ji retai būna ilgalaikė, nors kartais visgi būna, tačiau šio jausmo neįmanoma pamiršti visą gyvenimą. O ką jau kalbėti apie draugus, su kuriais gera susitikti ir pasidalinti savo gyvenimu kad ir po kelių dešimčių metų. Taigi iš tiesų nesunku suprasti, koks skurdus ir pilkas būtų vaikų ir jaunuolių gyvenimas be mokyklos, nes ji – tai unikalus dalykas ir viena didžiausių vertybių bet kurio žmogaus gyvenime.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vasario 5 dieną vyko festivalis
2011-05-01, 8:39:46
Ingrida Jotkaitė


Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vasario 5 dieną vyko festivalis „ARGO“ 2011. Tai tradicija tapusi, kasmetinė šokių fiesta, kas kartą suburianti šokių kolektyvus iš Lietuvos miestų.

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Profesinio informavimo dienos
2010-04-24, 14:02:11
Agnė Ivanauskaitė


Saulėtą balandžio 15-osios popietę Krašuonos pagrindinės mokyklos aštuntokai skubėjo į atvirų durų dieną surengtą Utenos kolegijos verslo ir technologijų fakultete.

Susirinkusiems moksleiviams kolegijos darbuotoja išdalino anketas, kuriose buvo atliekamas tyrimas apie kolegijos atvirų durų dienų lankytojų tolesnio mokymosi poreikius. Užpildę anketas jaunuoliai įdėmiai klausė kolegijos direktoriaus pavaduotojo akademiniai veiklai Antano Panavo pristatymą pavadinimu "Kodėl koleginės studijos?". Pristatymo metu susirinkusieji sužinojo, kad koleginėse studijose studentai daugiau laiko praleidžia ne auditorijose, o praktikų vietose, kuriose įgyta patirtis labai praverčia įsidarbinus. Dar vienas kriterijus, kodėl verta rinktis kolegines studijas, – mažesnė studijų trukmė. Šis punktas labiausiai sudomino moksleivius. Dar viena labai svari priežastis rinktis kolegines studijas ta, jog gautas diplomas yra pripažįstamas visose ES šalyse. Moksleiviai įsidėmėjo visus koleginių studijų pliusus ir galbūt ateityje šie dabartiniai aštuntokai bus Utenos kolegijos studentai.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Namams - arklys, delnams - tautinė juosta
2009-11-27, 11:10:47
Ovidijus Stauskas


Lapkričio 24 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją aplankė garsus Lietuvos etnologas, gamtos mokslų daktaras ir proistorikas Libertas Klimka. Išvardinti "titulai" neatspindi net pusės svarbių Vilniaus Pedagoginio Universiteto profesoriaus nuopelnų, todėl kandusis gripas, siaučiantis Utenoje, ponui Libertui - vieni niekai. Verta pridurti, jog šis svečias yra netradicinų mokslo šakų kaip etnokosmologija pradininkas Lietuvoje. Taigi, koks Liberto Klimkos vizito tikslas ir kuo buvome nustebinti?

Būtina priminti, jog Adolfo Šapokos gimnazija jau kurį laiką sėkmingai vykdo projektą "Pilietiškumo Akademija". Pedagogai tiki, jog "šapokiukai" tikrai pagilins žinias apie pareigą valstybei dalyvaudami debatuose, integruotose mokytojo S. Eitminavičiaus pamokose bei garbių svečių paskaitose. Būtent pastaruoju būdu Šapokos gimnazijai duoklę atidavė profesorius Libertas Klimka. Pagrindinis tikslas – atskleisti lietuviškos kulturos unikalumą bei pristatyti knygą "Tautos keliu". Pradėkime pamoką!

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...SSE Riga ambasadorių dienos Utenoje
2009-11-17, 17:29:12
Stokholmo Aukštosios Ekonomikos Mokyklos ambasadoriai


Manai, kad turi verslininko gyslelę? Tave visada domino, kaip veikia ekonominiai modeliai? Norėtum ateityje sieti savo studijas su šiomis mokslo šakomis?

Ar kada esi girdėjęs apie Stokholmo Aukštąją Ekonomikos Mokyklą Rygoje? Dabar pats laikas sužinoti daugiau apie galimybes studijuoti geriausioje Ekonomikos ir Verslo administravimo specialybę suteikiančioje aukštojoje mokykloje Baltijos šalyse.

Norinčių sužinoti daugiau laukiame lapkričio 19d. 14:00 Adolfo Šapokos gimnazijoje ir lapkričio 20d. 13:10 "Saulės" gimnazijoje.

Nebūk abejingas aukštojo mokslo kokybei!

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Saulės" gimnazistai nemiega
2009-11-04, 6:59:27
Marija Šaraitė


Kaip žinoma, šiais laikais didėja nemotyvuotų mokinių skaičius. Tad galime džiaugtis, kad "Saulės" gimnazijoje vis dar išlieka tų, kurie turi gyvenimo tikslą ir dirba, kad jį pasiektų. Pastebėkite tai, kad šalia mokosi nemažai pažangių, galvojančių apie savo ateitį jaunuolių. Jie ne tik stengiasi, kuo daugiau sužinoti mokykloje ar darydami namų darbus, bet ir labiau gilinasi į artimus, planuojamus studijuoti mokslus. Tam informaliam ugdymuisi gali padėti neakivaizdinės įvairių mokomųjų dalykų mokyklėlės. Puikus, gyvas pavyzdys yra trečiokai "Saulės" gimnazistai. Mokiniai, pagalvoją apie ateitį, pasirinko neakivaizdinę gamtos mokslų vadybos mokyklą.

Trečiosios C klasės moksleiviai: Rūta Jauniškytė, Justina Indrašiūtė, Jūratė Drazdauskaitė, Martynas Vielavičius ir Faustas Kavolis, užsiregistravo į jaunųjų gamtos vadybininkų mokyklą, kad galutinai apsispręstų, ar tolimesnius savo planus sieti su gamta, ar ieškoti kitų patrauklių mokslų. Taip pat mokiniams šis užsiėmimas pridės nemažai patirties, nes mokymai bei susitikimai vyksta Vilniuje, jie bendrauja su įvairiausiu jaunimu iš visos Lietuvos. O bene didžiausias pliusas yra nauda - kiekvienas mokyklėlės dalyvis sąžiningai atlikęs visas užduotis gaus vertingą baigimo pažymėjimą.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Utenos Krašuonos pagrindinės mokyklos renovacija
2009-10-14, 18:20:20
Konradas Kazlauskas


Jau visiems atsibodęs ir įgrisęs žodis KRIZĖ. Bet iš dalies krizė nepasiekė Utenos Krašuonos pagrindinės mokyklos.

Utenos apskrities viršininko administracija į Utenos regiono renovacijų projektų sąrašą 2007-2010 metų laikotarpiui įtraukė ir Utenos Krašuonos pagrindinę mokyklą. Projekto pasiūlymo teikėjas buvo Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius.

2009m. buvo pradėta renovuoti Krašuonos mokykla. Nors darbai turėjo būti pradėti jau pavasarį, bet mokyklą pasiekė tik rugpjūčio mėnesį. Taigi, rugsėjo 1-ąją mokinius pasitiko ne itin graži ir švytinti mokykla, o apgriozdinta pastoliais ir kitomis statybinėmis medžiagomis mokykla. Tačiau, mes žinojome, kad jau po kelių mėnesių išorinė dalis bus atremontuota ir tai guodė!

Komentarai [ 11 ] Įvertinimas [ 2.8 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Gražiausia gėlė iš visų
2009-10-05, 19:38:26
Ona Baliukienė


Šią dieną vėl miniu mokyklą,
Kaip mokslo šventovę.
Kasdien prie klasės durų 
Mokytojai laukia savo mokinių
Ir šypsosi, atsako į pasveikinimą,
"Jūsų pasiilgau" žodžio nesidrovi,
Paglosto galvas, išskaito nerimą 
Ir rūpesčius tik iš akių.
Nėra kada, kai laikas už šių durų stovi -
Tokia trumputė pamoka gyvenimo tiesų...

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Sunkus pedagogo darbas...
2009-10-02, 16:52:42
Brigita Rušėnaitė


Kokios profesijos atstovai turi ilgiausias atostogas? Ne, tai ne seimūnai. Tai - mokytojai. Jų, kaip antrųjų namų (mokyklos) tėvų, darbas yra labai sunkus ir atimantis daug laiko, tačiau kartu ir labai įdomus.

Šis darbas tiesiog negali nusibosti. Nuo aštuntos valandos ryto mokytojai bendrauja su vaikais, padeda jiems tobulėti, ir tai yra labai džiugu. Tačiau ne visada vien mokytojai moko vaikus, kartais jie patys daug ko naujo sužino iš mokinių. Tai yra geroji šios profesijos pusė.

Šis darbas yra sunkus, nes nevisada mokiniai yra pasiryžę rimtai mokytis, o šiais laikais kartais mokytojams krečiami pokštai, kurie, deja, nevisada būna malonūs, gal tai ir atbaido daugelį jaunų žmonių rinktis šią profesiją. O gal todėl, kad dabartinai mokytojai turėjo žmones (savo mokytojus), į kuriuos patys galėtų lygiuotis? Ar faktas, kad dabar mokytojų mažėja, rodo, kad jie neturi pavyzdžių sau? Mes manome, kad ne – visa tai lemia, kad už tokį pat atlygį šiais laikais galima dirbti lengvesnį darbą.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Utenos absolventai
2009-09-21, 23:53:56
Eglė Daugsevičiūtė


Sveiki visi, pirmiausiai noriu visus mokinius pasveikinti su naujais mokslo metais. Atėjęs ruduo įpūtė daug naujų vėjų į mūsų gyvenimus. Vėl ruduo, vėl mokykla, vėl mokslas. Tačiau kaip ir kur gyvena buvę Adolfo Šapokos, "Saulės" ir Dauniškio gimnazijų praėjusių metų dvyliktokai? Koks kelias laukia "ex's" abiturientų?

Liepos 10 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos dvyliktokai skubėjo į brandos atestatų įteikimo šventę. Brandos atestatus gavo net 198 šapokiečiai (106 merginos ir 92 berniukai). Sveikiname visus! (plojimai). Finišo tiesiojoje net trys universitetai priėmę daugiausiai A. Šapokos gimnazijos mokinių. Nugalėtoju skelbiu Vilniaus universitetą, globojantį net 46 mokinius. Antrasis liko VGTU su 30 "šapokiukų" pašonėje. Garbingą trečiąją vietą užėmė Mykolo Romerio universitetas, surinkęs 19 taškų, oi, atsiprašau, mokinių. Užsienyje šiuo metu studijuoja 6 mokiniai. O Vilniaus ir Utenos kolegijose studijuoja 30 "ex's" abiturientų. Taip pat, šapokiukų yra VDU, LŽŪU, VPU, KTU, KMU, ISM, VU TVM, LKA, LMTA.... 2 mokiniai laikinai nesimoko ir tiek pat nestojo niekur. Tai tiek naujienų iš "šapokiukų" daržo.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Mokslo ir žinių diena
2009-09-03, 20:28:21
Eglė Daugsevičiūtė


Lietuvoje Rugsėjo 1-oji - tai mokslo ir žinių diena. Taipogi ir metas, kai po vasaros atostogų ateina laikas sugrįžti į mokyklos suolą. Vieniems tai pirmi metai mokykloje, kitiem - paskutiniai. Galbūt laukėm, bijojom, buvom abejingi šiai dienai, tačiau, kad ir kokie mūsų, moksleivių, jausmai buvo, išvengti mokyklos bent teoriškai negalėjom.

Nuo pačio ryto miesto turguje galėjai pamatyti įvairiausių gėlių. Pasiūla buvo gana didelė: rožės, gvazdikai, kardeliai... Kvapas ir grožis kaip A. Baranausko poemoje "Anykščių šilelis":

Miškan (turgun), būdavo, eini - tai net akį veria;
Vat teip linksmina dūšią, ažu širdies tveria,
Kad net, širdžiai apsalus, ne kartą dūmojai:
Ar miške (turguje) aš čia stoviu, ar danguj, ar rojuj?!
Kur tik žiūri, vis gražu: žalia, liekna, gryna!
Kur tik uostai, vis miela: giria nosį trina!


Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 2.8 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kodėl aukštojo mokslo reforma užknisa...
2009-08-03, 13:09:02
Rūta Treinytė


Senolių išmintis teigia, kad mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs. Tačiau ką daryti, jei po dvylikos metų, praleistų mokykloje, nuskynei vaisių, kuris ne tik atrodo mažas ir sudžiūvęs, bet yra dar ir neįkandamas? Kaip tada reikia pasiteisinti aplinkiniams – tėvams, tetoms ir dėdėms – jog buvai bloga investicija ne tik jiems, bet ir visai Lietuvai?

Studentus šiandien bene labiausiai neramina prasta aukštojo mokslo reforma. Forumai tiesiog lūžta nuo aibės žinučių, tiek išsakančių pasipiktinimą, tiek dalinančių patarimus. Norėčiau pateikti savo nuomonę, apie kai kuriuos ne tik reformos, bet jau ir pasibaigusių egzaminų niuansus. Žinoma, turbūt su daug kuo nesutiksite, tačiau prašau išklausyti. Jeigu žodžiai priverčia susimąstyti ar diskutuoti, tai jau rodo, kad judama problemos sprendimo linkme.

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...PIT'as
2009-06-20, 17:13:02
Deimantė Bružaitė


Dažnas dvyliktokas ir net jo jaunesnis kolega dar mokykloje susimąsto, kokią gi specialybę reiks pasirinkti baigus mokymo įstaigą. Manoma, kad labai svarbu atsakingai apmąstyti, ką norėtum dirbti, nes tik darbas padės įgyvendinti svajones. Tinkamas profesinis apsisprendimas priklauso nuo gero savęs pažinimo, gero pasirenkamos profesijos ypatumų žinojimo bei mokėjimo teisingai šiuos du žinojimus derinti.

Kokios gi sėkmingos profesijos pasirinkimo sąlygos:
• skirk tam laiko ir pastangų
• įvertink savo norus, polinkius, gebėjimus
• išsiaiškink, ar tavo norai atitinka galimybes
• sužinok, kur galima įgyti norimą profesiją
• susipažink su priėmimo tvarka į aukštąsias ir profesines mokyklas
• pasidomėk įsidarbinimo galimybėmis.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Viščiukai skaičiuojami ne tik rudenį
2009-06-11, 20:47:47
Viltė Smalakytė


Saulės spinduliams žaidžiant ant tavo skruostų, šiltam vėjui apglėbus pečius, pradedi suvokti, jog artėja vasara. Metas, kai gali mėgautis jūros ošimu, žiogų simfonijomis už lango bei su pasididžiavimu prisiminti nuveiktus darbus. Nors liaudies išmintis viščiukus skaičiuoti pataria rudenį, tačiau mokslo metų žygdarbiai vertinami pavasarį. O šį sykį ir metai, ir darbai buvo ypatingi.

2008-ieji paskelbti Skaitymo metais. Metais, tapusiais švente knygų mylėtojams, kada jų namais tapo bibliotekos. Šventė atėjo ir į Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos knygų šventovę – čia netilo literatūros gerbėjų šurmulys. Mokiniai keliavo "Knygnešio keliais", rinko geriausią literatūros žinovą, net sukūrė odę "Lietuviškos raidės keliui". Rašytinio žodžio gerbėjai pratęsė gimnazijos tradiciją – keliavo "Knygnešio taku". Mokyklos bibliotekos vedėjos Vidos Gudelienės į būrį surinkti mokiniai aplankė Ustronę, Paberžę bei Panevėžį. Grupė entuziastų brido knygnešių takais, jautė knygas gabenusiųjų dvasią ir didžiavosi pabuvoję didingų praeities žygių dalimi. Štai taip džiugiai Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje pagerbti Skaitymo metai – praeitį atkeliant į dabartį.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Švietimo ministras neaplenkė ir "Saulės" gimnazijos
2009-05-30, 20:35:58
Marija Šaraitė


Kokios mintys kyla išgirdus naujojo Švietimo ir mokslo ministerijos vadovo Gintaro Steponavičiaus pavardę? Neabejoju, kad kiekvienam absoliučiai skirtingos. Vienų geros ir teigiamos, kitų – gaila, bet neigiamos. Dalies nuomonės objektyvios, o kai kurių - visiškai subjektyvios. Kiekvienas mąsto individualiai, taigi nieko keisto, kad visiems kyla skirtingos mintys. Pats švietimo ministras G.Steponavičius teigė, kad neįmanoma iš visuomenės sulaukti vienodo ir bendro šauksmo, nes visada atsiras tokių, kuriems kažkas bus blogai. Tai yra natūralu ir reikia su tuo susitaikyti.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kino seansas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje
2009-05-15, 21:05:06
Dovilė Tuskenytė


Popietė "Knyga – mano draugas" yra renginio "Knygos kelias" tęsinys. Visi bibliotekos renginiai yra tarsi išplaukiantys vienas iš kito: be pirmojo nebūtų antrojo, be antrojo nebūtų trečiojo. Filmukų peržiūrą gitaros garsais pradėjo Silvija Slapšytė ir bibliotekininkė Vida Gudelienė, demonstruodama nuotraukas iš gimnazijos pirmokų ekskursijos knygnešių keliais.

Vedėjai Rūta Verbickaitė ir Algirdas Dumskis kalbėjo apie knygas, jų reikalingumą ir pristatė visą renginį. Jis susidėjo iš dviejų dalių: pirmokams buvo viktorina iš jų ekskursijos, o antrokai demonstravo filmukus, kurių tema buvo "Lietuviškos raidės kelias". Žiuri, kurį sudarė mokytojai Algimantas Siaurusaitis ir Birutė Kairienė, kompiuterių specialistas Modestas Gadliauskas, direktoriaus pavaduotoja Nijolė Šulgienė ir pats direktorius Saulius Brasiūnas, išrinko geriausius darbus, kurie buvo apdovanoti sekančią dieną vykusiame kasmetiniame gimnazijos Paupoforų renginyje, skirtame spaudos ir knygos dienai minėti.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kalbų mokyklėlė išleidžia pirmuosius mokytojus
2009-05-14, 21:43:32
Algis Bernotas


VO UEKK Kalbų mokyklėlė savo veiklą pradėjo prieš trejus metus. Iš pradžių reikėjo daug sunkaus darbo renovuojant patalpas, užsispyrimo įtraukiant į projektą žmones. Pastangos neliko bevaisės ir jau po metų tapo daug lengviau darbuotis. Žmonės patys pradėjo ieškoti mūsų mokyklėlės. Nuo to laiko sėkmingai plečiame savo projekto veiklą.

Šią vasarą mokykla atsisveikina su savo pirmosiomis mokytojomis: Migle ir Ausma. Jos abi ketina skirtingais tikslais iškeliauti į Angliją. Mokyklėlė nori padėkoti joms abiems už nuoširdų darbą mokant anglų kalbą Utenos gyventojus ir palinkėti sėkmės įgyvendinant savo ateities tikslus.

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Švietimo ministras apsilankė ir Utenoje
2009-05-13, 17:26:52
Dovilė Tuskenytė


Gegužės 12-ąją Utenos Adolfo Šapokos gimnazija sulaukė garbingų svečių. Vienas jų buvo ypač laukiamas Lietuvos Respublikos Švietimo ministras Gintaras Steponavičius, kuris turėjo su abiturientais pasikalbėti apie tas naujoves, kurios yra subrandintos ir pradedamos įgyvendinti. "Mokslo ir studijų reforma pradėta tam, kad sumažėtų nepasitenkinusių",- kalbėjo ministras.

Pirmiausia susirinkusieji panūdo išsiaiškinti, kokie yra mokslo ir studijų pertvarkos tikslai. Gerbiamas ministras kalbėjo, kad visi nori, jog ne tik mokyklose, bet ir universitetuose studentai gautų kokybišką išsilavinimą, o kokybė yra pamatuojama. Tam, kad kokybė atsirastų, reikia finansų. Šiais metais, krizės metais, pinigų yra skirta netgi daugiau, nei praėjusiais. Iš krizės išbristi yra lengviau su išsilavinusia visuomene, nei tokios neturint.

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...VPU – viešnamis prie upės?
2009-04-16, 16:12:48
Gintarė Sabakonytė


Šį klausimą panorau panagrinėti ne dėl to, kad mokausi Vilniaus pedagoginiame universitete, bet todėl, kad pabodo klausyti, kaip protingai "šmaikštuoliai" jį liaudžiai pateikia. Ausiai nemiela klausyti, kaip koks nors rimtuolis, pasirėmęs į medį, esantį VPU kiemelyje, "tampo" cigaretę ir loja kaip nuo grandinės nutrūkęs šuo, kad šis universitetas vos ne grieko vertas. O ir pačiam argi negėda, kai mindžioja kiemelio žolę, mėto "bikus" kur papuola ir dar plyšauja visa gerkle... Rėkauja ir tie, kurie net žalio supratimo apie šį universitetą neturi.

Bet kodėl būtent Vilniaus pedagoginis universitetas? Kuo jis prastesnis už kitus? Gal todėl, kad čia stojančiųjų ne tiek daug (visi baidosi mokytojo specialybės)? O kodėl stojančiųjų mažiau? Todėl, kad šiuo laiku mokytojo vardas su žemėmis maišomas. "Visi mokytojai blogi!" – taip sakydavau ir aš, kai mokiausi aštuntoje klasėje... Pirmoje klasėje mane auklėtoja būtų į kampą pastačiusi už tokius žodžius. Dabar keičiu savo nuomonę ir suprantu, kad būti mokytoju turėtų būti labai sunku. Jis turi nešti didžiulį kraitį atsakomybės, valios, stiprybės ir milžinišką krepšį žinių. O kur daugiau jų gali gauti, jeigu ne VPU?

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Finišo tiesioji
2009-04-11, 16:47:45
Dovilė Tuskenytė


Atėjo pavasaris – atgimimo metas. Džiaugiamės ryškėjančia gamta, šilstančiais orais ir mokslų pabaiga. Kas kitąmet vėl žygiuos į mokyklas, o kas išvažiuos į kitus miestus studijuoti. Kiekvienas pavasaris kiekvienai abiturientų kartai suteikia dar vieną streso ir mirštančių neuronų dozę. Atestatą į dantukus ir beldiesi į universitetų duris. Šį kartą pakalbinau kelis Utenos Adolfo Šapokos ir Saulės gimnazijų abiturientus apie tai, kaip jie jaučiasi, ką planuoja ir kuo nori būti užaugę.

Edita Zacharovaitė
Kokios tavo nuotaikos artėjant egzaminų sesijai? Ar tavo ateities planų nekoreguoja neaiški švietimo reforma?
Labai laukiu egzaminų, ypač matematikos. Įdomu, kokios bus užduotys, juk mes tokių dar niekad nesprendėm. Kadangi labai pasitikiu savo jėgomis ir stengiuosi mokytis, tikuosi gerai išlaikyti egzaminus ir nekvaršinu sau galvos visokiomis reformomis.

Tačiau jei nebūsi pati geriausia - vadinamojo studento krepšelio negausi ir teks mokėti už mokslą. Negąsdina pakilusios mokslo kainos universitetuose? Ypač "matematiškose" specialybėse. Ką ketini studijuoti?
Apskaitą ir auditą. Negąsdina. Kaip jau sakiau, labai pasitikiu savo jėgomis ir nematau rimtų priežasčių nuogąstauti.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Melagių diena
2009-04-03, 22:47:15
Konradas Kazlauskas


Balandžio 1-oji tai vienintelė diena metuose, per kurią mes galime meluoti, kiek tik leidžia fantazija ir nesulaukti jokių priekaištų, nes juk tai melagių diena! Šia proga Utenos Krašuonos pagrindinėje mokykloje vyko akcija.

Nuo pamokų pradžios iki pabaigos beveik visi mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai buvo "užsimaukšlinę" įvairiausius galvos apdangalus. Kai kurie buvo su paprasčiausiais kapišonais, o kiti netgi su perukais, veidą dengiančiomis skaromis... Koks gi viso to tikslas? Ogi mokiniai norėjo mokytojams iškrėsti pokštą. Jie jiems tvirtino, kad Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos internetinėje svetainėje paskelbta, jog mokyklose siaučia mažų padarėlių, vadinamų utelėmis, epidemija ir jie privalo nešioti kepures, kad neužsikrėstų. Atsirado tokių mokytojų, kurie patikėjo, o kiti nesuprato šio pokšto ir liepė nusiimti apdangalus. O, be to, iki balandžio pirmosios apie šią akciją neturėjo sužinoti ir nežinojo nei vienas mokyklos mokytojas.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Suklupę kryžkelėje
2009-03-23, 19:39:26
Ovidijus Stauskas


Kovo 20 dieną Adolfo Šapokos gimnazijos aktų salėje įvyko antrasis teisinių bei socialinių žinių konkurso "Temidė" etapas. Rajoninėse varžytuvėse susirėmė "šapokiukai" "MUDAM" bei Utenos Dauniškio gimnazijos atstovai "Kryžkelė". Salė per akimirksnį pasiskirstė į dvi stovyklas: Šapokos gimnaziją palaikė jos moksleiviai, kurių tarpe aktyviausi buvo "MUDAM" bendraklasiai, apsiginklavę plakatais ir išmargintais marškinėliais. Į svečius užsukė "dauniškiečiai" neatsiliko plakatų bei skatinančių šūksnių mariomis. Po pianinio mylėtojos Justinos dainos buvo pristatyta komisija, kuri savo gausa tikrai nepalengvino Šapokos gimnazijos kėdžių dalios. Komisiją sudarė tokie Utenos visuomenės veikėjai kaip Evaldas Norkūnas, Vladislovas Ragauskas, Bronius Varnas, Kristina Latožienė ir kiti.

Vedėjos Ieva ir Simona paskelbė pirmąją konkurso užduotį – prisistatymą. Pirmieji sugebėjimus demonstravo "MUDAM". Pavadinimo U raidės savininkė Ugnė pianino melodija ir nuotaikinga daina pabrėžė norą keliauti į Zonines varžybas. Merginai kompaniją palaikė kiti komandos nariai, kurie šokio žingsneliais bei "MUDAM" skanduote privertė iš savo vietų pakilti net labiausiai mokslų išvargintų žiūrovų sėdynes. :)

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...18-ąjį gimtadienį atšventus...
2009-03-21, 20:41:04
Konradas Kazlauskas


Kovo 18 dieną Utenos Krašuonos pagrindinė mokykla tapo "pilnamete" - atšventė 18 metų gimtadienį. Nuoširdžiai sveikiname. Tiesa, šventė vyko kur kas vėliau nei įprastai: ne vasario, o kovo mėnesį, nes organizatoriai tuo metu rengėsi vasario 16-osios šventei. Gimtadienio dieną mokykloje per visas pertraukas ir po pamokų buvo įvairų siurprizų, daug dovanų, sveikinimų, bei netikėtų nesklandumų.

Ryte prie mokyklos durų mokinius bei mokytojus pasitiko kelios žavios merginos. Jos klijavo emblemas su užrašu "18". O tai pagyvino linksma šiuolaikinė muzika, kuri patiko ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.

Per trečiąją pertrauką fojė susirinko didėle minia mokinių. Buvo atidaroma "gyvų skulptūrų" paroda. Parodoje pasirodė rankininkė, karininkė, kaklaraiščių pardavėjos, dovana - siurprizas, angelas, popierinės gėlės ir labiausiai visus nustebinusi skulptūra - rytietiška pasaka, kurioje dalyvavo ir tikra gyvatė! Ekspozicijos pabaigoje mokyklos direktorius apdovanojo visus dalyvius padėkomis ir prizais.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 2.8 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Be narkotikų – Tu "kietas"!
2009-03-20, 20:03:01
Ovidijus Stauskas


Kovo 18 dieną Adolfo Šapokos gimnazijos aktų salėje įvyko teisinių bei socialinių žinių konkurso "Temidė" pirmasis etapas, kurio nugalėtojai tvirtai žengia į antrąjį turą, vyksiantį rajoniniu mastu. Užsukau pažiūrėti, ką 2009 metais pasiūlys puikia tradicija tapęs prevencinis renginys. Likau maloniai nustebintas ne tik dalyvavusių komandų žiniomis, tačiau ir išradingumo bei humoro jausmo gausa. Bet nebėkime įvykiams už akių – apie viską iš eilės!

"Temidėje" dalyvauja vien dešimtų klasių moksleiviai. Visoje Utenoje tik Adolfo Šapokos gimnazija atranką į rajonines varžytuves vykdo "žūtbūtinei" kovai paruošdama šauniausias socialinių bei teisinių žinių nestokojančias dešimtokų komandas. Susirinko visų klasių veikėjai: nuo A iki H. Taip, tikrai veikėjai. Salę okupavo kariškiai, policininkai, chuliganai, kultiniai televizijų veidai ir net galantiški džigitai. Komandas atlydėjo išties solidūs sirgalių būriai, nešini ryškiais balionais, plakatais, kurie sužadintų dvasią ir didžiausiems ištižėliams. Galią rodė šurmulys: dalyviai derino paskutinius pasirodymų elementus, garso operatoriaus pareigas atlikinėjęs Irmantas stengėsi atsilaikyti prieš "temidininkų" atstovus, norinčius įsitikinti, ar kompiuteris pajėgs rodyti komandų sukurtus trumpametražius situacijų filmukus. Galiausiai triukšmą pražudė scenoje pasirodžiusi Silvija, kuri skambiais gitaros akordais paskelbė renginio pradžią. Vedėjos Raimonda ir Ieva pristatė rimtąją komisiją, kurią sudarė Šapokos gimnazijos tikybos mokytojas Nerijus Rastenis, gerbiama sveikatingumo fanė – gimnazijos medicinos seselė, dvi "vietinės" trečiokės Enrika bei Goda ir policijos komisariato atstovai Rimvydas ir Rūta.

Komentarai [ 15 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Šapokiukas visur šapokiukas 2009
2009-03-02, 19:55:50
Augustinas Latvėnas


Šiemet, kaip ir kasmet, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje įvyko bibliotekos vedėjos Vidos Gudelienės organizuojamas renginys - "Šapokiukas visur šapokiukas". Sausio 30d., penktadienį, studentų atostogų metu, mūsų gimnazijoje galėjome išvysti buvusius mokinius. Nors laisvų dienų intervalas buvo nuo trijų iki keturiolikos, džiugu, kad biblioteka ir skaitykla buvo pilna studentų.

Į renginį susirinko 72 šapokiukai, na, bent tiek panoro užsiregistruoti. O registracija nebuvo eilinė. Kartu su standartiniu blanku (universitetas, specialybė, kursas), buvo antrasis, kuriame studentai rašė savo adresą, telefono numerį bei ūgį. Pastarasis kėlė nuostabą kone kas antram. Buvo smagu matyti nustebusias veido išraiškas, nors ši grafa neturėjo įtakos programai.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Atsakomasis straipsnis į "Aparatiniai žmonės"
2009-02-19, 17:45:40
Germanas Ičius


Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje kavos aparatas atsirado jau senokai. Kaip ir saldumynų dėžutė. Nors dėžutė turbūt per menkas žodis.
Tai tikras "Saldžių Majų" altorius. O ką jau kalbėt apie tą žavų kavos aparatą, prisišliejusį prie "Snickers" batonėlių lobyno! Ir visa ši kompozicija skirta patenkinti nežabotą aparatinių gimnazistų potraukį per kiekvieną pertrauką permokėti už tris kartus per saldžią kavytę.

Kodėl ta kava tokia populiari? Nejaugi namie neįmanoma išsivirti "Jacobs 3 in 1" ir sau palaimingai sėdėti prie televizoriaus?
O jei tu nori kavos išgert mokykloje/darbe ir nieko čia nepadarysi? Ir kokio velnio gert didžiausią puodą to "3 in 1" chemijos šedevro? Vatsonai, (kaip ten tas taiklus (nors ir ne visada) posakis apie logikos deficitą?) nereikia būt genijum, kad suprastum, jog tą pačią kavą aparatas spaudžia, tą pačią iš pakelių tu išbarstai ir užpili vandeniu. O dideli puodeliai yra priešingybė mažiems. Maži puodeliai, mažos lėkštės, maži maximų vežimėliai... Paskata nesekti JAV nutukėlių pavyzdžiu – džiaukimės, tauta!

Taigi – bandos jausmas. Visi perka, kaip aš nepirksiu?
Nutariau pasiimti paskolą savo smulkiom išlaidom, nes, kaip jau aptarėm anksčiau, mes permokam už du gurkšnius aparato syvų, o su pinigais juk dabar striuka – sunkmetis užklupo... Kaip pirksiu, kai kiti neįperka?

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kova tęsiasi
2009-02-17, 19:34:53
Eglė Daugsevičiūtė


Pirmasis darbas, kurį parašiau "Utenos jaunimui", buvo apie mokymąsi vasarą. Praėjus daugiau nei pusei mokslo metų, moksleiviai vėl stoja į kovą. Nenorėdami sutikti su "okupaciją" ir prievartą, bando atgauti tai, kas kiekvienam vaikui teisėtai priklauso: poilsis, atostogos, vasara be mokyklinio suolo.

"Mūšis pralaimėtas, bet karas dar ne" - frazė kaip kokiame veiksmo filme. Taigi va, mieloji valdžia, mūšį praėjusiais metais laimėjote, bet karas dar laukia. Pabaiga neaiški. O manau kovų bus ne vieną, kol atgausime vasarėlę. Kol Lietuvą kamuoja krizė, politikėliai, pagalvokite ir apie Lietuvos ateitį, apie Mus. Juk mes - ateitis, būsimieji prezidentai, advokatai, mokslininkai, politikai ir kt. Jaunieji Lietuvos protai, kurie tuoj sprogs nuo per didelio informacijos kiekio ir mūsų galvos žibės "ERROR" ženklu. Vaizdelis būtų tikrai ne iš maloniųjų. Bet pasikartosiu dar kartą, juk mes ne mašinos, ne kokie robotai, kuriuos sukonstravo japonai. "Perdegus" galvai, neatsuksite varžtelių ir neįkišite kito degiklio.

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Aparatiniai žmonės
2009-02-16, 20:16:19
Dovilė Tuskenytė


Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje kavos aparatas atsirado jau senokai. Kaip ir saldumynų dėžutė. Nors dėžutė turbūt per menkas žodis. Jau beveik fiziškai jaučiu, kaip mane ketvirčiavimui siunčia visi tie aparatiniai gimnazistai, kurie kiekvieną mielą pertrauką perka tris kartus per saldžią kavą, moka už ją tikrai per daug ir užkanda šį "sveiką" gėrimą dar vienu pilnu chemijos "Snickers" batonėliu.

Kodėl ta kava tokia populiari? Nejaugi namie neįmanoma išsivirti "Jacobs 3 in 1" ir sau palaimingai sėdėti prie televizoriaus? O čia puodeliai mažiukai, gėrimų pasirinkimas nedidelis, galiausiai jei tavo išsirinkto "karšto šokolado" miltelių nebebus aparate – gersi karštą vandenį, o pinigų taip pat neatgausi. Taigi – bandos jausmas. Visi perka, kaip aš nepirksiu?

Kavą geriantys žmonės žino, kad skirtingi kavos virimo būdai nulemia kavos stiprumą, skonį ir netgi kvapą. Tikri gurmanai yra linkę kavą virtis patys, nes Lietuvoje paplitę kavos aparatai gadina kavos skonį ir kvapą. Geriant "aparatinę" kavą prarandama pusė malonumo. Lieka tik žinojimas, kad šiandien kavos jau gėriau.

Komentarai [ 11 ] Įvertinimas [ 2.8 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Konferencija "Drąsinkime ateitį"
2009-02-11, 17:12:54
Marija Šaraitė


Vasario 10-osios rytą į "Saulės" gimnaziją turėjo sugūžėti mokiniai ir pedagogai iš 46 Utenos apskrities švietimo įstaigų. Deja, dėl netikslumų skelbiant susirinkimo laiką, gimnaziją devintą valandą pasiekė tik septynių mokyklų atstovai. Tačiau atvykusiems "Drąsinkime ateitį" projekto vadovams dalyvių skaičius nesutrukdė pradėti konferencijos. Trumpą įžangą pateikė "Saulės" gimnazijos direktorius Valentinas Bubulis, pasveikindamas atvykusius svečius ir pristatydamas mokyklą. Po kelių juokelių kalba buvo perduota konferencijos vedėjui, projekto direktoriui Edmondui Babenskui.

Konferencijoje buvo pristatytos "Drąsinkime ateitį" aktualijos, naujausias žurnalo moksleiviams "PI" numeris (vertas dėmesio žurnalas, kurį gali skaityti ir internete!), iniciatyvos - "Teisinių žinių olimpiada", "Sugrįžimai", "Atkurk Sąjūdžio istoriją". Taip pat projekto vadovas apdovanojo mokyklas, patekusias į TOP 100 (Anykščių Antano Baranausko vidurinė mokykla, Anykščių Jono Biliūno gimnazija ir Utenos Rapolo Šaltenio pagrindinė mokykla). Be šių apdovanojimų visi dalyviai gavo atminimo dovanėlių bei naujausio žurnalo "PI" egzempliorių savo mokyklai. Vedėjas Edmondas ne tik pasakojo apie „Drąsinkime ateitį“ veiklą, bet ir diskutavo su aktyviai dalyvaujančių mokyklų atstovais, kurie pateikė ne vieną klausimą.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Abiturientų 100-dienio horoskopas
2009-02-09, 20:08:18
"Utenos jaunimo" redakcija


Nenaujiena, kad kiekvienais metais dvyliktokus aplanko ši džiugi (bent dažniausiai) šventė. Ne kitaip atsitiko ir šiais metais: jau prieš gerus porą mėnesių moksleiviai subruzgo, ėmė planuoti, kaip švęs, ką pirks, merginos pradėjo diskutuoti, kokią suknelę siūsis ar batelius ausis, pačios to nejausdamos ėmė konkuruoti dėl gražesnio įvaizdžio, ir tai visai suprantama – juk tai šventė, kuri turėtų įsiminti visam gyvenimui, na, bent iki pirmos algos.

Daugelyje Utenos mokyklų ši diena buvo suplanuota vasario 6d., tačiau Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje nustatyta šimtadienio data – vasario 13d. Kyla klausimas, kodėl kitaip nei daugelyje mokyklų? Pamąstykime – vasario 13d. ir dar penktadienis – tikrai bauginanti data, nepaisant to, dar ir pilnatis. Na, neskubėkite to sieti su raganomis, velniais ar kitomis palmiromis, kad ir Adolfo Šapokos gimnazija, tačiau tai ne Helloween'o miestelis. To priežastis – 13-oji gimnazijos abiturientų laida. Mintis daugeliui patiko, kad ir kokia ji mistiška ir bauginanti būtų, todėl visi sutiko ir nekantriai laukė šios šventės.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Žiemos rūpesteliai
2009-02-08, 21:02:14
Violeta Develienė


Sveikiname visus su tikrų tikriausia žiema, kuri jau aplankė mums brangią Uteną, ir raginame nepamiršti mūsų mažųjų draugų - paukštelių.

Utenos vaikų darželio "Želmenėlis" auklėtoja Virginija Deveikienė pakvietė mažuosius į smagią pramogėlę - "Paukštukai". Vaikučiai, atėję į salę, išgirdo visokių paukštelių balsus ir turėjo surasti "pasislėpusias" šarkas, sniegenas, zyles bei žvirbliukus. Ieškoti ilgai neteko - piešti paukšteliai ramiausiai tupėjo ant eglučių šakelių ir slapstėsi tarp salės gėlių. Grupės vaikučiai papasakojo žiūrovams, kodėl reikia statyti lesyklėles ir ką į jas dėti. Pasakojimus keitė dainelės, žaidimai ir eilės, o pramogėlės pabaigoje visi galėjome išmėginti savo jėgas dailės srityje - vaikučiai piešė paukštukus, juos klijavo ir dekoravo.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Dauniškis gąsdina? Bet ar tikrai?
2008-10-02, 16:33:12
Kristina Tubytė


Esu nauja žurnalistė iš Dauniškio gimnazijos, sveiki visi! (dabar visi turėtų atsakyti "labas", kaip gyveni... ar dar kažką panašaus...), bet, kaip visada, tyla. Kur sustojau? A, taip, turiu tęsti pasakojimą, kodėl pradėjau rašyti internetiniam puslapiui "Utenos jaunimas". Visų pirma, mane pakvietė gera draugė ir niekaip nesugebėjau atsispirti pasiūlymui. Svarbiausia priežastis yra ta, kad man atsibodo skaityti raštus apie "Šapokiečius", kada Dauniškio gimnazijos mokiniai net nepaminimi. Net baisu daros, kai pagalvoji! Atrodo, kad mes visai nepažįstama šalis ar planeta. Nusprendžiau papasakoti, kokia šalis "Dauniškis" ir su kuo ji valgoma (čia lyg tarp kitko, jei kas valgyt užsinorėjo).

Komentarai [ 10 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Komentaro papildymas – sakmė apie "Šapokynę"
2008-09-08, 22:36:39
Viktorija Vilkickaitė


"Trūkt už vadžių – vėl iš pradžių", – šia patarle norėčiau pradėti savo straipsnį, na, jei jį galima taip pavadinti... Prasidėjus naujiems mokslo metams, "įšokau" į šią svetainę (www.utenosjaunimas.lt) ir aptikau straipsnį "Šapoka šiandien...", aišku, susidomėjau (juk kiekvienam savas daržas brangiausias). Perskaičiau ir negalėjau neišsakyti savo nuomonės, tačiau komentare vietos pasirodė neužtektinai. Tai štai – komentaro po straipsniu "Šapoka šiandien" tęsinys...

Šiais metais Šapokos gimnazijoje pokyčių apstu: jau vien tai, kad "Šapokynė" išsigandusius ir nedrąsius pirmokėlius pasitiko dulkių kamuoliais ir statybininkų apsuptimi (velniai žino, kas čia kaltas: ar vasarą "pragėrę" statybininkai, ar "trūkinėjantis" darbų finansavimas), mokslo liaudį išmušė iš vėžių. Jau antrą mokslo metų dieną prasidėjo šventės, pirmoji – sporto, aišku, kas gi beliko, negi kiekvienam "šapokiukui" šalmą nupirks (jei koks tinko gabalas netyčia ant galvos nukristų). Tik įdomu, kiek į tą "šventę" mokinių nuėjo? Tikriausiai tik smalsumo ištroškę "naujokėliai" ir keletas patriotų... Kaip supratot, pati nebuvau, nieko nemačiau ir, matyt, nerūpėjo (kaip nepasinaudosi proga "pasiplaut"?). Kitomis dienomis, kad ir kaip bebūtų sunku atprasti nuo vasaros tinginystės, keltis reikėjo anksti. Beje, ne visiems – antrokėliai ir trečiokėliai sau saldžiai parpė, kai mes užtinusiomis akimis žygiavome į mokyklėlę. Visa laimė, kad ir pirmokėliai kulniavo kartu. Che he he... (piktdžiugiškas krizenimas).

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Šapoka šiandien...
2008-09-01, 16:51:04
Eglė Daugsevičiūtė


"Mano manymu, Adolfo Šapokos gimnazija per daug žmonių giriama... Ji paprasta mokykla... Baltos sienos, siauros tualetų durys, painūs koridoriai..." - Karolis.
"Į Šapoką visi einame, nes manome, kad ji pati geriausia gimnazija. Turbūt taip ir yra, bet, kol mes dar nesimokome ten, negalime pasakyt nieko nei gero, nei blogo" - Rūta.
"Kap ligoninė iš vidaus."
"Šapoka - tai keista vieta, kurioje nesigirdi mažiukų klyksmų ir visi vaikšto šiek tiek "paplaukę"."

Taip kalba apie Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją busimi šios mokyklos pirmokai. Kai kurie gal šiek tiek su humoru, o kiti rimčiau, tačiau į šią mokykmosi įstaigą žengia jau rimti, suaugę ir subrendę žmonės (tikėkimės).

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Važiuoti ar nevažiuoti, štai koks klausimas...
2008-08-05, 21:31:23
Saulius Socius


Artėja ruduo. Netrukus tūkstančiai moksleivių ir studentų pradės naujus mokslo metus. Vieni liks gimtinėje, kiti išvažiuos į sostinę ar kitą miestą, kuriame yra įsikūrusi jų pasirinkta mokymo įstaiga, treti rankoje nekantriai spaus bilietą į kokią nors užsienio šalį. Būtent pastariesiems ir bus skirtas šis straipsnis.

Dar prieš ketvertą-penketą metų moksleivis ar studentas, nusprendęs tęsti mokslus užsienyje, buvo gana retas reiškinys. Informacijos stygius, įsigalėjusi „baigiu mokyklą, o tada stoju į VU“ nuostata ir didesni finansiniai kaštai buvo tik kelios iš daugelio nuo tokių studijų atbaidančių priežasčių.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Sėkmės mokykla"
2008-07-15, 20:10:14
Ieva Vieversytė ir Mantas Šliogeris


Šiais laikas atsiranda žmonių (ir be mokyklos darbuotojų), kurie rūpinasi jaunimo užimtumu ir švietimu. Vieni tokių - rūpestingieji studentai. Jie susivienijo ir įkūrė "Sėkmės Mokyklą". Kas gi tai? ši "mokykla" Lietuvoje rengia nemokamus seminarus, kurių įvairovė leidžia pasirinkti tokias temas kaip "Žmogaus mąstymo galia" ar "Laiko valdymas".
Tiesą sakant, ir Utenos Adolfo šapokos gimnazijoje vyko šios organizacijos pagalba surengtas seminaras apie verslą, kurio metu mūsų miesto mokiniai galėjo susipažinti su pirmaisiais verslo žingsniais bei sužinoti, kaip kurti savo konkurencinius pranašumus. Reikėtų paminėti, jog daugumos mokinių atsiliepimuose atsispindėjo noras sudalyvauti panašiose paskaitose. Be viso to, "Sėkmės Mokykla" jau suorganizavo 3 nemokamas konferencijas, į kurias susirinko jaunimas iš visų Lietuvos kampelių, taip pat ir mes.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...100% iš egzaminų – misija įmanoma!
2008-07-01, 11:29:56
Rūta Treinytė


Vieniems abiturientams po paskutinio skambučio šventės prasideda bemiegės naktys - dėl streso, kad "ant nosies kabo" egzaminai, arba dėl noro suspėti perskaityti krūvas knygų, įsiminti "moksliukų" skolintus konspektus, "išsunkti" mokytojus, vienu žodžiu, padaryti tai, ko nesugebėjo per dvylika mokslo metų. Kiti ramiai susidėlioja į savo "smegenų stalčiukus" tai, ką jau ir taip yra surūšiavę: rašytojų kūrybos programas, istorines datas, žmogaus griaučių pavadinimus... Kyla klausimas, kaip sekėsi uteniškiams per šių metų egzaminų maratoną? Norėdama sužinoti, griebiau už skvernų bene žinomiausią tarp Utenos "moksliukų" (ne tik olimpiadų, bet ir rajoninių bei respublikinių konkursų nugalėtoją) Dauniškio gimnazijos abiturientę Justiną Banytę. Taigi jums, Utenos jaunime, interviu su šia "šimtukininke". Malonaus skaitymo.

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kas vyksta, kai nuskamba skambutis (III dalis)
2008-06-04, 17:38:39
Egidijus Jurgelionis


Prasideda pamoka, kurios nėra. Laisva pamoka - tarsi pertraukos tęsinys (tiesa, ilgesnis, nei pati pertrauka. Vis galvoji, kad nebus ką veikti, tačiau supranti, jog klydai, nes užuodi nuotykių tvaiką.

11:01 Nuskamba skambutis ir pradedu betikslį "šnirynėjimą".
11:03 Nusibeldžiu prie bibliotekos. Atidarau duris ir katiniškom akim pažvelgiu į tuos, kurie kompiuterius užsiėmė pirmesni nei aš. Tarp knygų sėdėti nesinori, todėl užtrenkęs duris ir "gražiai lietuviškai" nusikeikęs tiesiąja varau iki žaidimų automato.
11:04 Stebiu, kaip naivūs kolegos meta pinigus ir šypsodamiesi traukia prizus.
11:05 Apsilankau rūbinėje ir pamatau, jog ne aš vienas pasipiktinęs laisvalaikiu. Išklausau visus keiksmus ir, jei reikia, nuvalau vieną kitą ašarą, paguodžiu.

Komentarai [ 32 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kas vyksta, kai nuskamba skambutis (II dalis)
2008-06-03, 12:39:37
Egidijus Jurgelionis


Skambutis nuskamba ir... Prasideda pertrauka - laikas, kurį gali praleisti, beveik kaip nori. O štai, kas vyksta tada, kai miegą nutraukia skambutis:

10:35 Nuskamba skambutis. Kelios akimirkos ir mes, aš ir mano klasės draugas, kurį antrą kartą pažadino skambutis, jau koridoriuje bandom galynėtis su dvigubai už mus stambesniais ėdrūnais (bandelės su džemu - deficitas). Mes smulkesni ir greitesni, todėl greičiau įlendame į atsiradusius plyšius (geras daiktas yra evoliucija!).
10:36 Užkalbina draugas. Kažko paklausia. Nesuprantu, ko jam reikia, todėl atkertu griežtu "NE". Tęsiu kelionę toliau.
10:37 Vos "neįvarau" į valgyklos durų staktą.
10:38 Atsistoju į "krūvą". O kaip kitaip pavadinti tą figūrą prie bandelių? Eile? Gal juokaujat?
10:40 Atsiduriu prie pardavėjos staliuko. Pardavėja neria į valgyklos gilumą. Išsitraukiu iš kišenės du litus ir pradedu juos įvairiai sukinėti.

Komentarai [ 29 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kas vyksta, kai nuskamba skambutis (I dalis)
2008-06-02, 12:10:13
Egidijus Jurgelionis


Norom nenorom pastebėjau, kad garbingiausius pasaulio meno apdovanojimus ir šlovę gauna tie kūriniai, kurie būna išleidžiami po tris - trilogijos. Pavyzdžiui, garsioji epopėja "Žvaigždžių karai", filmas apie boksininką "Rokis" (tiesa, jo yra penkios dalys, tačiau žiūrėti įmanoma vis tiek tik tris), "Gražiausios lietuvių pasakos" ir taip toliau. Taigi nutariau neatsilikti "nuo mados" ir sukurti vieną tokią. ši trilogija bus apie tai, ką mes, "šapokiukai", veikiam per pamokas, kurios būna ir kurių nėra, ir pertraukas (ilgąsias).

Pirmoji trilogijos dalis apie didžiausias kančias sukeliantį dalyką - pamokas. Per kiekvieną pamoką jaučiuosi lyg kalėjime. Aplink sėdi mano kolegos, kurie praktiškai niekada nesišypso, o sėdi surūgę, kameros (ačiū Dievui, kad ne vienutės) priekyje stovi mokytojas (prižiūrėtojas), kuris kartkartėm turi ir lazdelę (policininko bananą). Tačiau iš baimės niekas nemiršta ir jaučiasi laisvai.

Komentarai [ 32 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Ir jie atėjo - Paupoforai
2008-05-28, 8:13:26
Karolina Kaušylaitė


Paupoforų šventė - jau tradicija tapęs šapokos gimnazijos renginys.Viena linksmiausių, įdomiausių pavasario švenčių. Nežinantiems pasakysiu, kad ji rengiama spaudos dienai paminėti, organizavimo dažniausiai imasi "Paupėjos" laikraščio redakcija arba dvyliktokai - mokytojo Bauros mokiniai. šiemet šventė vyko Gegužęs 7 dieną, ogi tema buvo neeilinė - Lietuviškos vestuvės.

Paupoforai visada išsiskiria savo originalumu: mus džiugino tokios vestuvės, kurias tikrai mažai kas yra matę. Nebuvot? Gailėkitės. Pagrindinius vaidmenis atliko dvyliktokai (juk jie šiemet yra svarbiausi). Buvo labai juokinga pamatyti nerimtus abiturientus, vaidinančius rimtus personažus. Idealus buvo kunigas: mokėjo puikiai tarmiškai reikšti savo mintis. Salėje sėdėjau kaip tikroje kaimo bažnyčioje, tarsi viskas vyktų iš tikrųjų. Tik tiek, kad kunigas ne seneliukas buvo, o visai gražus jaunuolis, kuris net apranga pasirūpino!

Komentarai [ 34 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Mažieji "abiturientai"
2008-05-26, 16:12:14
Violeta Develienė


Ne tik rimtuolius dvyliktokus, dar vėjavaikiškus dešimtokus jau krečia atsisveikinimo nuojautos virpuliukai. Draugai, bendraklasiai, mokyklos vaizdai, prisiminimai - lyg foto nuotraukų albumo puslapiai prieš akis.

Utenos vaikų l\d "Želmenėlis" visų trijų paruošiamųjų grupių vaikučiai jau irgi atsisveikina su savo draugais, auklėtojomis, darželiu. Gražų gegužės sekmadienį dviaukščiu autobusu pajudėjome link Vilniaus. Smagi kelionė neužtruko, ir mes jau Keistuolių teatre stebime spektaklį "Pelytė Zita". Aktorių vaidyba, melodijų smagumas, istorijos vingiai užbūrė ne tik mažuosius žiūrovus. :) Rekomenduoju kiekvienam pamatyti nors po vieną šio teatro spektaklį - malonumas garantuotas.
Po spektaklio "Želmenėlio" keliauninkai apsilankė A.Čepo stručių veislyne. Labai svetingai priimti savininko sužinojome daug įdomių gamtinių dalykėlių. Galėjome glostyti avinėlius, stebėti peštuko gaidžio haremą, vaišinti stručius pienių puokštėm, žaisti krepšinį ir iškylauti prie ilgiausio vaišių stalo pievoje... Smagumėlis. Tokios išleistuvės jau ne pirmi metai planuoja priešmokyklinių grupių pedagogės G.Juškėnienė, R.Sriubienė, D.Kulikauskienė, R.Safranavičienė ir J.Mizarienė. Neapseita ir be atsisveikinimo koncertų salėje - tiek gražių žodžių, dainelių ir šokių išmokta.

Komentarai [ 20 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Apie pastaruosius metus studentiškomis studentės akimis
2008-05-25, 9:09:16
Eglė Ramoškaitė


Pirmas dublis. Įvadas. Atrodo, jau taip seniai viskas buvo: mokykla, mokytojai, piktoji budinčioji, nerimas dėl praleistų pamokų, kurios pačios, pasirodo, nepasiteisina, kotletai po pusantro lito ir visos kitos "mokykliškosios" gėrybės. Taigi viską prisiminti: 2007 pavasaris. Įeidavai, būdavo, į mokyklą ir pirmas objektas, kurį pamatai, - tai didžiulis kalendorius, kuris su kiekviena diena atiminėja skaičius iš šimto. Sako jis: liko 99 dienos, 98, 70 dienų. Visai kaip bomba prieš sprogimą. Kone mirtį pranašauja. Ačiū susipratusiems, kad dvyliktokams ir taip jau užtenka iš kiekvieno kampo besivaidenančių ir neviltin varančių žodžių. Objektas be didelio pasipriešinimo buvo išgabentas tiksėti kažkur giliai į požemius. Tiksėjo ir nutiksėjo šimtas dienų mielųjų, per kurias nieko nebeišmokome, vilties nepasisėmėme, o ir tą, kuri dar kiek ruseno, kibirais, kibirais vandens apipylėme. Egzaminai praėjo. Nerimas stiprėjo.

Komentarai [ 25 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kur dingo abiturientų kultūra?
2008-05-23, 14:42:32
Gintarė Sabakonytė


Ir kur pradingo triukšmingieji Utenos abiturientai? Ar vis dar švenčia paskutinį skambutį? O gal slepiasi po krūmais, kuriuose į gerklę pylė? Ne, turbūt daugelis laukia senelių pensijos, kad galėtų susimokėti baudas už besaikį "signalijimą", šiukšlinimą ar rėkimą...

Buvo taip. Atėjo gegužės penkioliktos vakaras ir Utenos abiturientai pasileido į gatves su idiotiškai išpuoštais automobiliais ir pilnomis "tašėmis" alaus. Daugelis jau vienuoliktą valandą vakaro pradėjo "taškytis" po aikšteles ir rėkti visa gerkle lyg būtų skerdžiami. Aušros garažas ir mokyklų kiemai buvo pilni gimnazistų, o po darbų išvargę jų tėveliai, net nesulaukę vidurnakčio, keikėsi dėl nesveiko abiturientų elgesio. O taip! Žmonės buvo labai susierzinę ir nepatenkinti, kadangi moksleiviai elgėsi kaip nuo virvės nutrūkę: triukšmavo, daužė butelius, garsiai klausėsi muzikos ir su garsiakalbiais "būktai" kažką kalbėjo. Kur jau nepyksi, kai ausų būgnelius virpina šveplo ir dar išgėrusio gimnazisto balsas...

Komentarai [ 29 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Paskutinis skambutis palydėjo...
2008-05-22, 17:45:27
Rūta Treinytė


Lygiai vidurdienį Utenos "Saulės" gimnazijos paskutinio skambučio garsai palydėjo dvyliktokus iš jų klasių, paskutinį kartą išgirstų auklėtojų pagraudenimų į aktų salę. Rodos, šventės garsai buvo džiaugsmingi, pakylėti, ilgai laukti, o abiturientų veiduose "švietė" šypsenos, bet daugelio akys buvo liūdnos. Matyt, anksčiau taip norėję baigti mokyklą ir pagaliau sulaukę paskutinio skambučio, moksleiviai (nors šis apibūdinimas turbūt nebetinka, bet leiskite taip į jus kreiptis paskutinįkart) suprato, kad tai, kas jau "įaugę" į širdį, tapę jų gyvenimo dalimi, yra nepaprastai brangu ir neužmirštama.

Komentarai [ 24 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."JCI Sėkmės Mokykla"
2008-05-21, 7:35:42
Ieva Vieversytė


"Galimybė būti pastebėtu ir įvertintu kainuoja daug, galimybė būti pripažintu - daugiau, o galimybė pasiekti meistriškumo aukštumas - neįkainojama."

Turite daug idėjų, bet nesiryžtate jų įgyvendinti? O gal svajojate apie savo verslą? Trūksta pasitikėjimo savimi, o gal tik paskatinimo? Džiugu! Jus turite unikalią ir nedažnai pasitaikančią galimybę sudalyvauti šapokoje rengiamame "JCI Sėkmės Mokyklos" seminare, kurio temą savo balsų dauguma pasirinkote patys - "Kaip sukurti savo verslą?". Renginys vyks birželio 22d., bilieto kaina - Jūsų šypsena.

Komentarai [ 34 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Mokslo šaknys karčios...
2008-05-10, 21:34:09
Eglė Daugsevičiūtė


"Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis" ar "Mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs". šiuos žodžius esame girdėjęs ne vienas. Tačiau gal mokslo jau per daug, o ir vaisių kasmet vis mažėja.

šiais metais, 6- 11 klasių moksleiviai mokslų metų uždarymą šalies mokyklose švęs kiek vėliau nei įprasta. Mokslų metų uždarymo šventė paskelbta birželio 21 d. šešiomis dienomis vėliau nei įprasta. Tai reiškia, kad mokiniai papildomai dar šešias dienas turės vos ne "pūti" klasėse, kai vasaros šilti orai juos vilios žaisti, maudytis ar kitaip pramogauti. Tuomet kai mažesni vaikai džiaugsis nuostabiu vasaros oru ir karšta saulute, mes turėsime "gilinti" savo mokslo žinias. Per šias šešias dienas mokiniai mokysis ar vyks į eskursijas, ar į įšvykas, ar kitaip "šviesis". Jei mokiniams vyks pamokos, jie mokysis iš tų pačių vadovėlių, kuriuos mokiniai praėjusiais mokslo metais pabaigė per devynerius mėnesius, šiais metais mokiniai iš tų pačių vadovėlių mokysis, - tik ilgesnį laiką. Savaime suprantama, kad vadovėlius moksleiviai pabaigs ankščiau nei pasibaigs pamokos, bet tada mokiniai tikriausiai gaus papildomų užduočių. Juk mokytojai tikrai neleis moksleiviams sedėti be darbo. O papildomos užduotys moksleivius tikrai labai "nudžiugins".

Komentarai [ 23 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...EURidentiškumas – mano kilmė
2008-05-09, 7:17:02
Rūta Treinytė


ELOS?! Išgirdusi šį žodį bandžiau "atgaminti", kur jį girdėjau (pastangos, deja, buvo bevertės), tačiau greitai gavau išsamų paaiškinimą. ELOS (Europa kaip mokymosi aplinka mokyklose) - šiandien dviejų šimtų mokyklų turimas ženklas. Įdomu, kodėl aš Jums tai pasakoju? Ogi, dažnai daugelis žmonių apie mūsų mieste vykstančius jaunimo projektus net nesužino. Vienas tokių, apie kurį tikrai mažai kas girdėjo, "EURidentiškumas - mano kilmė", neseniai vyko Dauniškio gimnazijoje. Projekto tikslas - paruošti Europos mokytojo ir moksleivio kompetencijos portfelius. Jame dalyvavo Turkijos, Norvegijos, Olandijos ir, žinoma, Lietuvos moksleiviai bei jų mokytojai. šįkart mūsų šalį ir gimtąjį miestą - Uteną - aplankė olandai. Būtų galima papasakoti daug nutikimų ir pasidalinti įspūdžiais, tačiau to niekas kitas geriau už pačius projekto dalyvius padaryti nesugebėtų. Todėl džiaugiuosi galėdama Jums, Utenos jaunime, pateikti interviu su projekto koordinatore Loreta Tarvydiene ir dviem Dauniškio gimnazijos moksleiviais - Justina bei Ramūnu. Galbūt skaitant pavyks užčiuopti nors mažą projekto dvasios dalelę.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Nacionalinė moksleivių akademija – gabių vaikų mokykla
2008-05-07, 19:34:37
Dovilė Tuskenytė


Visi pirmą kartą išgirdę šios mokymo įstaigos pavadinimą suklūsta. Skamba solidžiai, pritariu. Bet tai, kas atrodo gan išdidu, dažniausiai yra paprasta. O paprastume ir slypi esmė. NMA man brangi yra jau antri metai. Kelią į ją man nurodė buvusi mano lietuvių kalbos mokytoja Angelė Musnikienė. Taigi bandžiau, stojau, rašiau ir įstojau ir lietuvių filologijos dalykinę sekciją.

Pagrindis NMA tikslas yra kelti Lietuvos intelektinį potencialą, investuojant į gabius ir norinčius savo gabumus tobulinti moksleivius. ši mokykla kelia sau visai paprastus uždavinius, kurie išsirutuliojo į darbą su garsiausiais ir geriausiais Lietuvos universitetų dėstytojais. NMA nori duoti mums tokių žinių ir praktikos, kurių mes neturime galimybės gauti mokykloje. Ji mums užtikrina žinių ir švietimo kokybę. Mokykla mažina regioninius švietimo sistemos netolygumus, kadangi suteikia galimybę čia mokytis visos Lietuvos moksleiviams. NMA mažina skirtumą tarp gabių, protingų ir didelį potencialą turinčių moksleivių mūsų šalyje ir visoje Europoje. Ir, svarbiausia, ji sutelkia vienam tikslui, mūsų tobulinimui, visos Lietuvos gabiausius meno, verslo, politikos, švietimo, mokslo atstovus ir visuomenės veikėjus.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Žmogus – užversta knyga"
2008-05-02, 12:12:46
Ausma Bernotaitė


Kartais atsitinka taip, jog gyvename bendruomenėje su žmonėmis, kurie išradingai sugeba nuslėpti nuo mūsų tai, ką moka. Tačiau bet ką darydamas kiekvienas nori būti pamatytas. Utenos Adolfo šapokos gimnazijoje balandžio 24 dieną, ketvirtadienį, buvo atrasta nemažai besislėpusių.

Kaip žinia, neseniai mirė vienas iš geriausių Lietuvos bardų, aktorių, prodiuserių, žmogus, kuris, parodė ir įrodė, jog didelę reikšmę muzikoje turi žodžiai, mintys - Vytautas Kernagis. Adolfo šapokos gimnazijoje Vidos Gudelienės ir jos geranoriškų padėjėjų suorganizuota popietė buvo skirta jam atminti. Iš pradžių tai turėjo būti poezijos ir prozos, parašytos gimnazijos mokinių ir mokytojų, renginys, bet vėliau pasirodė, jog daug kas ne tik rašo, bet netgi dainuoja parašyta. Pavadinimo keitimosi proga tik trečiadienį ant mokyklos sienų pasirodė jau į dainuojamosios poezijos popietę kviečiantis plakatas, tačiau ketvirtadienį aktų salė nesiskundė žiūrovų trūkumu.

Komentarai [ 10 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Mes ilgai laukėme įrodymų."
2008-03-03, 16:10:27
Dovilė Tuskenytė


2B klasei sulaukti šių žodžių nebuvo labai linksma. Tai reiškė visišką jų pralaimėjimą ir nekokią reputaciją likusiems keleriems metams mokykloje. Na, ką padarysi, iš klaidų mokomasi. Bet apie viską nuo pradžių. "Temidė" – teisinių žinių konkursas, kuris vyksta tarp antrų gimnazijos klasių ir jau trečius metus būna vienas įdomiausių renginių mokykloje. Mūsų rėmėjai UAB "Dauniškis ir ko", UAB "Abuva", Picerijos "Submarinas" ir "Arena Pizza" ir kiti šiemet buvo labai dosnūs. Labai visiems dėkojame ir tikimės palaikymo kitąmet. Laimėjusi klasė keliaus į apksrities "Temidę", tuomet seks rajoninis konkursas ir galiausiai – respublikinis teisinių žinių patikrinimas.

šiemet komisiją sudarė pavaduoja (komisijos pirmininkė) Nijolė šulgienė, praėjusių metų "Temidę" laimėjusios grupės narės, 3e kl. mokinės Kristina Petravičiūtė, Dovilė Čiurilovičiūtė, Agnė Lukoševičiūtė, mokyklos psichologė Edita Pakalnienė, Vilniaus pedagoginio universiteto studentė Indrė Norkūnaitė ir ("Temidės" organizatorė) socialinė pedagogė Laura Barzdaitė. šiemet, kaip bebūtų gaila, aktų salė buvo pustuštė. Renginys prasidėjo 14val, kurio pradžioje socialinė pedagogė paprašė tylos ir dėmesio. Miglės ir Erikos daina ir Eglės pasirodymas buvo konkurso atidarymas. Paskui klasės išsitraukė eilės numerius.

Komentarai [ 32 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kieno stalas?
2008-02-26, 16:55:42
Gintarė Sabakonytė


Pasijuntu kaip varlė stiklainyje, kai beeinant "šapokynės" valgyklos sale, akis nuplieskia užrašai: "Mokytojų stalas". Iškart pagalvoji apie "kažkieno" pokštą, kuris, matyt, reikalauja kitokių smegenų, nes ne visi geba "pagauti kampą". Visgi tarp mūsų išminčių tikrai netrūksta, tad numoji ranka į "sumautus" užrašus ir keliauji pirkti firminės arbatos. Rodos, iki šiol visi žinojom, kur pietauja gerbiami mūsų mokytojai ir iš pagarbos jiems palikdavom tradicinius stalus ramybej... Visi iki šiol buvo laimingi ir patenkinti, išskyrus tuos, kurie nespėdavo pavalgyti. Anokia čia bėda, laikas "mokytis" skubėti. Taigi gadina akis tie nelemti užrašai, (bent jau dizaino gražesnio galėtų būti – dar eidamas idėjų pasisemtum), bet keistai žiūrisi ir nuolat baltuojantis mokyklos medikės chalatas ir juodasis sąrašėlis jos rankose, kuriame bet kieno pavardė gali atsidurti už sėdėjimą nevalgant. Tai kur kreiptis, jeigu netikėtai "susuko" pilvą? Ko gero, niekur, nes "šapokynės" linksmoji seselė tuo metu atlieka valgyklos "žandaro" pareigas. Gerai, kad jis geras ir tik rektarčiais "nuskanuoja" piktu žvilgsniu. Blogiausia, kad ir pats mokyklos direktorius dažnai pravaiko tuos, kurie į valgyklą ateina tik su tikslu pazaunyti. Tad "von" iš čia, jeigu nevalgai!

Komentarai [ 37 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Ir po šimto dienų..."
2008-02-14, 14:50:59
Dovilė Tuskenytė


Taigi taigi kaipgis... Atrodo, visai neseniai jie mums rengė krikštynas, vertė kažką vaidinti su neaiškios kilmės ir paskirties daiktais, juokėsi iš mūsų gėdos, baimės ir streso sukeltų traukulių, o dabar jau mes vedėm jiems pamoką, kartu juokėmės ir matėm jų akyse šypsenas. Dvyliktokai. Abiturientai. Finišo tiesioji į sėdimą ant savo subinės. Ir paskutinis pasispardymas mokykloje.

Aktų salėje viskas kvepėjo (turbūt ir tebekvepia) smilkalais. šiemet nukeliavom į "100 ir 1 nakties" karalystę. Su Paris Hilton Drauge, Išprotėjusia šventike, Zebriuko Dryžiaus išvaizdos keliauninke ir visom kitom arabiškom atributikom.

Komentarai [ 32 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Sauliečiams" abiturientams pasiūlys kelionę traukiniu...
2008-02-05, 15:12:05
Rūta Treinytė


Mažiau nei prieš mėnesį Utenos "Saulės" gimnazijos skelbimų lenta "prabilo" apie svarbų abiturientams įvykį – šimtadienį. Tai buvo pirmasis signalas apie vis spartesniu ir labiau nemigo naktis gilinančiu žingsniu artėjančius egzaminus: teks parodyti visą dvylika metų kauptą bagažą ir ne tik materealistinio (matematikos skaičių), bet ir dvasinio pobūdžio (kažin kokį kūrinį teks "knaisioti"?). Tačiau šįkart kreiptasi ne į dvyliktokus, o metais jaunesnius – vienuoliktos klasės mokinius. Tradiciškai būtent jie turi ir guosti, ir linksminti, ir gąsdinti, ir išbandyti dvyliktokus per šimtadienį.

Komentarai [ 49 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Priešmirtiniai" abituriento apmąstymai
2008-01-31, 14:26:09
Egidijus Jurgelionis


...štai taip ir baigiasi vaikystė... Dvylika metų kančios tam, kad per paskutiniuosius mėnesius galėtum nuleisti savo ateitį, gyvenimą ir svajones kaip į "unitazą". Blogiausia tai, kad "unitazo" principas leidžia stebėti kaip tavo svajonės plaukia ten, kur jų nebepasieksi. Aišku, drąsesni kiša ranką dar pradžioje ir išsitraukia ką nors. Kaip "Teleloto"... Trauki kamuoliuką ir tikiesi, kad ten tavo išsvajotoji ekonomika, statybos inžinerija ar režisūra... Deja, gali "pataikyti ant" statybininko – apdailininko, santechniko ar... šauktinio. Ir visas dvylikos metų triūsas gali pavirsti ... "unitazo" sūkurėliu keliaujančiu kažkur. Dvyliktokai yra artimiausi žmonėms, kurie vaikšto susiraukę, viskuo nepatenkinti ir pikti... Noras negražiai kalbėti irgi atsiranda būtent paskutiniosiomis dienomis mokykloje. Nors, kaip suprasti "negražiai"? Pavyzdžiui, labai didelė tragedija, kai viešame traktate pavartoji žodį "šūdas". Ir kas čia tokio? "Mėšlas" nieko tokio, o "šūdas" jau amoralu? ( Nesupranta tik tas, kas Donelaičio neskaitė!) Mokytojai į tokius žodžius dėmesio nekreipia. "šūdas tai šūdas..." – viskas "normaliai". Pedagogai supranta, kad iki "smerties"- ne tiek ir daug, tad tampa nuolaidesni...

Komentarai [ 87 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kaip renovuotojai "Šapokynėj" nirvaną gaudė...
2008-01-19, 12:54:31
Egidijus Jurgelionis


Gali būti visiškai aklas ir kurčias, bet šapokos gimnazijoje juos vis tiek pamatysi. štai net mano tiesioginis kolega A. B. – Sabas su jais susiduria kasdien, nors iš esmės yra visiškai aklas ir gana kurčias. Iš pavadinimo turėjote suprasti, jog kalbame apie statybininkus, kurie nuo mūsų senosios (nors nevisai) mokyklėlės pelėsius ir kerpes valo, kaip pasakytų Maironis. Pačioje mokslo metų pradžioje iš pažiūros visai ramūs "vyriokai" sėdėdavo sau ant stogo, tiesdavo "kiliminę dangą" ir niekam labai netrukdydavo, bet štai pastaruoju metu kažkaip jie pradeda įsisiautėti. Dabar net eidamas pro šalį negali "šaudyt varnų", nes reikia žiūrėti, kad neatsitrenktum į kokią plytą ar kad ta plyta į tave neatsitrenktų netyčia, turi apeiti pusę teritorijos, kad rastum kelią namo, nes iš visų pusių mokyklą supa tvoros. Bet tai tik pačios mažiausios statybininkų krečiamos blogybės. Juk kojas galima pailsinti, o tų galvų bus – ne karo metai. Tai "kame replės" (statybininkų žargonu)? Ką jie daro tokio, ko neturėtų daryti?

Komentarai [ 96 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos