• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKultūringa popietė
2009-04-02, 21:43:22
Marija Šaraitė


Visiems lietuviams yra puikiai žinoma legendinė Lietuvos nacionalinės televizijos laida "Popietė su Algimantu Čekuoliu", nuo kurios neatsiejamas vedėjas - gerbiamasis Algimantas Čekuolis. Jis – didis Lietuvos žurnalistas su ypač turtinga gyvenimo patirtimi bei įspūdinga biografija. Algimantas kiekvienam daug siekiančiam žiniasklaidos atstovui turėtų būti autoritetas (man jis yra būtent toks). Taigi reikia džiaugtis, kad septyniasdešimt septynerių metų amžiaus garsus Lietuvos veikėjas, rašytojas bei keliautojas su malonumu atvyko į Uteną ir suteikė uteniškiams progą gyvai išvysti bei išgirsti autoritetingą asmenybę. Algimantas Čekuolis pavasariu dvelkiančią penktadienio popietę Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje pristatė savo naujausią, bet jau spėjusią išpopuliarėti knygą "Popietė su Algimantu Čekuoliu". Susitikimo su knygos autoriumi metu dalyviai kėlė įvairiausius klausimus, į kuriuos Algimantas atsakė ypač išsamiai, taktiškai, tiesiog "čekuoliškai". Įdomaus žmogaus neįprasta ir popietė. O jos pikantiškų detalių kvapą pabandysiu perteikti visiems praleidusiems kultūringą susitikimą su ypatingo dėmesio verta asmenybe – Algimantu Čekuoliu.

Popietės įžangoje Algimantas užsiminė, kad Utena jam artima. Nemažai jo jaunystės prabėgo jos apylinkėse. Taigi rašytojui malonu bendrauti su uteniškiais, kurie gausiai susirinko, nes vos visi tilpo į Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salę. Rašytojas nepuolė reklamuoti naujosios savo knygos. Jis nieko nelaukiant pradėjo atsakinėti į gerbėjų klausimus, kurių atsakymai virto smalsumą patenkinančiais bei dėmesį pritraukiančiais pasakojimais, kuriuose atsiskleidė dalelė Algimanto Jurgio Čekuolio gyvenimo istorijos. Vedėjas prisipažino, kad dažniausiai susitikimo dalyviai klausia, kur glūdi jo paslaptis, kad skirtingais laikmečiais išliekate "ant bangos". Vieno paprasto atsakymo uteniškiai nesulaukė. Šis klausimas buvo gvildenamas visos popietės metu. O toliau sekė atsakymai, kurie atvertė įvairiausias Algimanto biografijos kerteles.

Uteniškiams klausiant, žurnalistas mielai pakopomis atskleidė savo ilgaamžiškumo receptą. Kalbėdamas apie savo amžių Algimantas Čekuolis šmaikščiai juokavo (linksmas sąmojis neatsiejamas nuo jo), prisiminęs Lietuvos televizijos bei radijo direktoriaus žodžius: "Galite nebijoti dėl laidos su Algimantu Čekuoliu. Kol jis gyvuos, tol gyvuos ir jo laida". Taip pat gerbiamasis korespondentas džiaugėsi, kad nėra už jį senesnio veido televizijos laidos vedėjo kėdėje, nes jis - vyriausias vedėjas visame pasaulyje. Taip išsilaikyti "ant bangos" tokiuose metuose Algimantui padeda kiekvieną rytą atliekama mankšta. Juk sveikame kūne, sveika ir siela. Be sveikatos nebūtų tiek apkeliavęs bei tiek patyręs. Be to, visiems norintiems taip gerai jaustis bei atrodyti, rašytojas pataria visada praustis po šaltu dušu ir per dieną vaikščioti mažiausiai vieną valandą.

Išsilaikymas "ant bangos" priklauso ne tik nuo išorinės bei vidinės išvaizdos ir savijautos. Juk svarbu žmogaus charakteris, intelektas, jo savimonė, siekiai... O Algimantas Čekuolis ir šiuo atveju yra apdovanotas. Jam "užlipti ant banglentės" bei ant jos išsilaikyti padėjo principai. Žurnalistas nerašė apie geriečius, pirmūnus, saldžias pagyras. Jo kūryboje daugiau pasakojimų apie audras, tolimus kraštus, daugelį viliojančią egzotiką. Pagirtina Algimanto savigarba: "Nebuvo nė vieno straipsnio ar kūrinio, dėl kurio man būtų gėda". Tai turėtų drąsiai ištarti kiekvienas rašytojas. Bet įdomu, ar visi taip savimi pasitiki... Algimanto Čekuolio net pasitikėjimas savimi yra apgalvotas. Daug patyręs žurnalistas pasakodamas dar vieną smagų nuotykį pamoko, kad niekada nereikia kalbėti to, kas yra įdomu tik tau (vertingas patarimas!).

Algimantas – rimtas, inteligentiškas, išmintingas vyras, bet sąmojingi juokeliai visada atranda vietos jo pasakojimuose. Rašytojas šmaikščiai juokauja apie naująją savo knygą: "Čia nėra jojimo ant dramblių vadovėlis" (ant knygos viršelio nuotraukoje A.Čekuolis, sėdintis ant dramblio). Taip pat su laime akyse autorius porino apie knygos pasisekimą Vilniaus knygų mugėje. Jis ypač džiaugėsi, kad "Popietė su Algimantu Čekuoliu" populiarumu beveik prilygo "Kamasutrai". Sumanūs juokeliai, žinoma, tik pamargina intelektualius Algimanto pasakojimus. Juk "čekuoliškų" istorijų pagrindą sudaro išmintingas turinys. Algimanto biografijoje yra pakankamai faktų, leidžiančių jam pasigirti intelektu. Jis, baigęs Vilniaus suaugusiųjų gimnaziją, įstojo į literatūrinį Rašytojų sąjungos Gorkio institutą Maskvoje (ten buvo pats jauniausias studentas), kur įgijo literato specialybę. O vėliau tobulino ispanų kalbos žinias vakarinėje John'o Reed'o kalbų mokykloje Havanoje. Algimantas – poliglotas. Jis be gimtosios lietuvių laisvai skaito, rašo, kalba rusų, lenkų, ispanų, portugalų, anglų kalbomis. O be minėtųjų susikalbėti galėtų dar trylika kalbų. Neįtikėtina! Taip pat žurnalisto išmintį paremia garbingi apdovanojimai: Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius, Portugalijos Nuopelnų ordino Komandoro kryžius, Lietuvos nepriklausomybės medalis, Lietuvos krašto apsaugos ministerijos medalis.

Algimantui Čekuoliui ilgalaikį populiarumą lėmė jo įvairiapusiškumas. Jis į Uteną atkeliavo kaip rašytojas (beje, Algimantas bibliografijoje turi aštuonias knygas). Savo popietėje dalyviams atskleidė ir tai, kad naujoji knyga – pasakojimai iš jo televizijos laidų (tai vienintelė knyga pasaulyje parašyta pagal televizijos laidą). Taigi visi puikiai žinome, kad Algimantas yra puikus vedėjas. Be šių darbų jį dar galima vadinti lietuvių žurnalistikos pradininku. Jam žurnalisto darbas brangus, bet ir nėra lengvas: "Mes, žurnalistai, kaip kariai. Mums nuo pradžių įdėta maršalo lazda, bet nežinia, kada tu tapsi tikru karininku". Dar dalį metų jis dirbo korespondentu, vyriausiuoju redaktoriumi, vadovu, vertėju. Algimanto istorijų nebūtų, jei ne jo keliautojo duona. Bet jis visada grįždavo į Lietuvą ir joje buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės narys. O šiuo metu Algimantą Čekuolį galima sutikti Vilniaus universiteto komunikacijų fakultete, dėstantį derybų bei bendravimo meną. Tiesiog pavydėtinas darbštumas.

Turbūt sudėjus visus išgirstus pasakojimus Utenoje popietės su Algimantu Čekuoliu metu, būtų galima parengti dar vieną knygą, kurioje tūnotų rašytojo populiarumo paslaptis skirtingais laikmečiais. Kitąmet ji knygų mugėje tikrai pralenktų "Kamasutrą", o sulaukusi tokio pasisekimo Algimantą Čekuolį pakeltų ant dar aukštesnės bangos. Juk tobulėjimui ribų nėra, o metai tam ne kliūtis. Algimantas puikus pavyzdys ir didis autoritetas (duok Dieve, daugiau tokių asmenybių Lietuvoje). Jis to nusipelnė. Gerbkime Algimantą Čekuolį ir toliau, nes Lietuva turi kuo didžiuotis.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip Utenos liberalus jaunimas tolerancijos dieną minėjo
Sekant tėvynainių pėdomis arba nacionaliniai lietuvių aukso paieškos ypatumai svajonių saloje (I dalis)
Uteniškiai vasaros atostogas pasitiko kūrybingai
Utenos liberaliam jaunimui – vieneri!
Mes darom, o TU?
Kovo 11-oji paminėta kitaip
"Utenos gimnazistų savaitė"
Europarlamentaras Leonidas Donskis susitiko su Utenos gimnazistais
Utenos jaunimą išjudino "Šokiai po atviru dangum"
Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas aplankė uteniškius
Utenos liberalus jaunimas nemiega
Stiprėja ir Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras
Rokiškyje ugdomi jaunimo treneriai
Šių dienų "Mičai Haselhofai"
"Saulės" gimnazistai nemiega
Vokiška popietė
Vienas perspektyviausių krepšininkų Lietuvoje – uteniškis Jonas Valančiūnas
Švietimo ministras neaplenkė ir "Saulės" gimnazijos
Garbus "Verdenės" jubiliejus
Uteniškiai brido pirmieji
Kultūringa popietė
Uteniški, netingėk
Pikantiškoji "Arbata"
Sportininkų vakaras
Konferencija "Drąsinkime ateitį"
Meilė šokiui ir Tau
Sportuok ir tu!
LMS (Lietuvos Moksleivių Sąjungos) konferencija Utenoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.2
Jau įvertino: 1385

Įvertink!

Komentarai [ 2 ]
2013-04-11, 0:35:36
xvRVKMFmyPDmts rašo:
BH93pk , [url=http://gcuiutallpjo.com/]gcuiutallpjo[/url], [link=http://jyvctbruondj.com/]jyvctbruondj[/link], http://hefplkfugiog.com/
2013-04-06, 14:44:10
JUfvVIajdH rašo:
This was a fabulous aditoidn to our Mexico adventure. We bought this hoping we would capture a few good shots over 400 shots and movies at depths of 70 feet. This housing is very easy and simple to use. My only suggestions are get a red filter (everything looks blue the deeper you go), and use the little silica bags to stop fogging. Sometimes the lens area would fog due to battery heat. Simple fix. This is a must have for underwater photos. A GREAT BUY.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos