• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-11-13


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėLietuvos moksleivių sąjungos nariai mokėsi netradiciškai
2010-05-31, 20:57:49
Greta Nakliudaitė


Gražų gegužės rytą Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Utenos centro nariai keliavo ne į mokyklą. Vieni mynė dviračiais, kiti važiavo automobiliais, tačiau visų bendras tikslas buvo vienas – Mirkėnų kaime esanti Alvydo Valiuko sodyba. Jaunieji aktyvistai ten keliavo ne linksmintis ar ilsėtis, o priešingai – mokytis, įgyti naujų žinių bei patirties. Vos tik atvykus ir įsikūrus, LMS nariai susipažino su dvi dienas juos lydėjusiais asmenimis – Jurgita Kregždaite, Merūnu Jukoniu bei Aleksej Žaltkovski. Šie žmonės yra mokymų vadovai, kurių dėka jaunimas turiningai praleido visą laiką.

PIRMOJI DIENA

Pirmąją dieną vyko jaunimo projektų rengimo mokymai, kuriuos padedama Aleksejaus vedė Jurgita. Išklausius įdomiai dėstytą teoriją bei pažaidus keletą mokomųjų žaidimų, jaunuoliai gavo pagrindinę praktinę užduotį. Jie buvo paskirstyti į dvi komandas ir per likusią dienos dalį turėjo sukurti projektą, jį pristatyti ir realizuoti. Nors finansavimo projektų rengimui negavo, pasibaigus duotam laikui moksleiviai stebino vadovus savo išradingumu.

Pirmoji komanda suorganizavo orientacinį žaidimą, kuriame dalyvavo ir projektų vadovai. Žaidimo dalyviai darė įvairias užduotis: kūrė pasakojimus, dainas, statė "tiltelius" ir pan., o organizatoriai už tai juos apdovanojo informacija apie gamtą, įvairius augalus ir jų gydomasias savybes.

Kai visi kupini įspūdžių grįžo į sodybos kiemą, antroji komanda pristatė savo projektą. Tai buvo originalus koncertas skirtas Jurgitai, Aleksejui, Merūnui bei LMS Utenos mokyklų savivaldų informavimo centro pirmininkei Marijai Šaraitei, kuri buvo šių mokymų iniciatorė. Koncertas su dainomis, kurių žodžiai buvo sukurti per kelias valandas, vyko be galo linksmai. Visi buvo pasipuošę šypsenomis bei geromis emocijomis.

ANTROJI DIENA

Antrąją dieną vyko produktyvaus darbo ir laiko planavimo mokymai. Dalis dalyvių jautė nuovargį po įtemptos, interaktyvios dienos, tačiau buvo pasiryžę išmokti kuo daugiau. Dar ankstų rytą Merūnas pradėjo darbą ir pravedė keletą linksmų žaidimų prasibudinimui. Vėliau buvo išdėstyta teorijos dalis. Įvyko nedidelė diskusija. Mokymų dalyviai ieškojo atsakymo į klausimą - kuo realūs tikslai skiriasi nuo ambicingų tikslų.

Po to LMS nariai turėjo surašyti pagrindinius savo tikslus. Buvo pastebėta, kad tikslai gali būti ir labai maži, ir ypatingai dideli, svarbūs ir visiškai nereikšmingi. Kai visi surašė savo tikslus, reikėjo išsirinkti po vieną patį didžiausią, kuris pakeis kiekvieno gyvenimą. Išsirinkę mokiniai gavo tolimesnę užduotį – išsivaizduoti save po dešimties metų ir parašyti laišką sau dabartyje.

Laiškų kūrimas užėmė nemažai laiko ir visus privertė pasvajoti. Nors garsiai šių laiškų skaityti nereikėjo, kai kurie pasidalino savo mintimis, kurios buvo labai įdomios ir kiekvieno asmeniškai skirtingos. Mokymų pabaigai buvo išdėstyti svarbiausi dalykai: kaip įgyvendinti savo tikslus, kaip teisingai susiplanuoti laiką, susidaryti dienotvarkę ir nepasiduoti "laiko vagims".

Dauguma Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos mokyklų savanorių mokymais liko labai patenkinti. Jie įgijo daug patirties įvairiose, reikalingose srityse, tad didžiuodamiesi savimi ir padėkoję mokymų vadovams sėkmingai grįžo namo. Iš šių dviejų dienų buvo išpešta be galo daug naudos, todėl moksleiviams netgi nebuvo gaila praleistų pamokų. LMS Utenos mokyklų savivaldų informavimo centro nariai pažadėjo, jog stengsis visas mokymuose gautas žinias pritaikyti asmeniniame gyvenime bei dalyvaujant visuomeninėje veikloje.Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Lietuvos moksleivių sąjungos nariai mokėsi netradiciškai
Lietuvos moksleivių sąjunga dalino gerumą
Forum-teatras Lietuva ir Aš

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 714

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2011-10-03, 9:18:20
Gerda rašo:
Manau buvo smagu, tikiuosi dalyviai susirado daug draugų. Galėtų būti daugiau tokių projektų, būtų įdomiau mokytis, gauti naujų žinių bei patirties.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos