• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-11-11


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėMicrosoft VS Linux
2008-06-09, 7:40:32
Julius Lisauskas


Kadangi rašau pirmą kartą, prisistatysiu. Esu Julius, nors visur pasirašinėju kaip xor22h. Esu iš Memelio (nežinantiems - Klaipėdos), lyg ir nebesimokau (12 klasė), žadu studijuoti KTU programavimą.

Praėjusią savaitę teko išmėginti ne vieną OS. Tarp jų buvo:
Microsoft Windows XP
Microsoft Windows Vista
Ubuntu 8.04 (Codename: Hardy Heron)

Visos OS buvo testuotos tuo pačiu kompiuteriu.

OS 1: Microsoft Windows XP

Na, visų pamėgta, išbandyta ir, manyčiau, viena geresnių Microsoft Operacinių sistemų. Pats naudoju ir nenusivyliau. Per daug "nestabdo" (per mažai irgi).
Daug pasakoti, manau, nereikia, nes visi gerai ją žinom.
Trūkumas: instaliavus tenka siųstis daug tvarkyklių, nes neveikia nei garsas, nei wireless, nei WEBCam, nei bluetooth.

OS 2: Microsoft Windows Vista

Pirmas dalykas, kuris krito į akį - sistemos našumas... Viskas "stabdo" (ypač instaliavus visas papildomas tvarkykles ir paleidus porą programų).
Tiems, kas mano, kad kompiuteris per prastas Vista'i galiu pasakyt: Microsoft'as rekomenduoja 1Gb RAM, buvo 2Gb.
Aišku, viskas atrodo gražiai. Beje, įkyrėjo beribis klausinėjimas: "Allow/Deny?". Įjungus "instaliatorių" tavęs nuolat klausia: leisti ar neleisti. Jeigu jau leidžiu, tai gal noriu? Gal dar suprantu, ką darau? Kam tas klausimas? Tetrūksta tik: "Jūs įvedėte teisingą slaptažodį. Tai gali pakenkti sistemai. Tęsti?? Yes/No".
Kas dar? Labai džiugu, kad yra daug tvarkyklių (na, ne veltui DVD).

OS 3: Ubuntu 8.04 (Hardy Heron)


Tikrai nustebau. Langai atrodo gražiai, vos ne kaip Windows Vista; Viskas veikia vos instaliavus (na, buvo nedidelių problemėlių su mano wireless adapter'iu). OS visiškai nemokama, instaliuoti daug lengviau negu XP, idėtos visos reikalingos programos (Open Office, Mozilla firefox, keli žaidimai, video/audio player'is).
Jei tau trūksta kokios programos, tiesiog įjungi "Add/remove programs", paspaudi "Reload", kad atnaujintų programų sarašą iš interneto, sudedi varneles, ko tau reikia, ir spaudi OK.)
Ko aš, kaip programuotojas, pasigedau, tai normalus FreePascal'is. Yra kažkoks, viskas veikia, bet programas sugebėjau paleisti tik per jį patį (kaip ir debug mode...). O kaip paleisti komplikuotą failą, nesupratau...

Beje, tiems, kurie sako, kad "Linux sucks", drįsčiau paprieštarauti. Per linux laisvai galima paleisti Windows‘inius *.exe failus. Tam tereikia instaliuoti Wine (čia vėl padės "Add/Remove programs"). Pats buvau paleidęs keletą programų bei patį CS, kuris jau buvo instaliuotas kitoje HDD particijoje.
Beje, bijantiems galiu pasiūlyti "Install inside Windows" funkciją. Pabandyti. Po to tiesiog "užsikraunate" savo Windows ir paleidžiate "Uninstall". Jokios grėsmės jūsų kompiuteriui.
P.S. Dar vienas trūkumas: naudojant GNOME aplinką (default), Mozilla Firefox "vaikštant" internete siaubingai atrodo kai kurie maži šriftai. Tad naršyti internete siūlyčiau Konqueror(papildomai teks atsisiųsti kelias KDE bibliotekas, bet viskas automatizuota).

For conclusion...

Mano nuomone, paprastam vartotojui (arba "geimeriui") geriausia XP, nors Linux tikrai užtektų... Vista‘i skirčiau paskutinę vietą, o linux pasilikčiau sau.

šiuo metu naudoju XP ir Ubuntu.

Beje, jei kas ir "sucks" tai tik IE7. Priežasčių vardinti, manau, nereikia.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Socialiniai tinklai
Microsoft VS Linux

Įvertinimas
Įvertinimas:
425534.5
Jau įvertino: 1175

Įvertink!

Komentarai [ 9 ]
2010-04-14, 12:28:09
Doncee rašo:
Sako taip: ,,"UNIX - pasilik sau, LINUX - pasidalink su draugu, WINDOWS - atiduok priesui" Bet as geriau pasilikciau Windows nes prie kitos operacines sistemos jau butu sunku priprasti.
2008-08-27, 22:18:32
xor22h rašo:
Donatai, taip ta kart Vista tikrai buvo be SP1. Tik net nežinau ar tada jau buvo pasirodęs SP1 oficialiai. Šiuo metu naudoju Vista su SP1 ir tikrai pastebėjau skirtumus. Bet man visvien Ubuntu labiau patinka...
2008-06-14, 10:20:43
Andrius rašo:
Dėl OS kainos. Šiaip tik prie Ubuntu paminėta, kad ji - nemokama. Tačiau reiktų dar pridėti, kad Windowsų kaina vien tik legalaus DVD nupirkimu nesibaigia. O kur dar antivirusinės, antišnipinėjimo apsaugos, jų licencijų pratęsimas? O kaip bus po kelerių metų, kai Microsoft nuspręs nebeskelbti Vistos atnaujinimų, nes bus išleidusi naują produktą ir rūpinsis tik jo pardavimu? Teks vėl mokėti, norint būti "up-to-date".
Beje, skaičiuojant, kiek Vista užima darbinės atminties, reikia įskaityti ir antivirusinių, defragmentavimo programų naudojamą RAM, nes be šių programų Windows darbas - neįsivaizduojamas.
Linux operacinėje sistemoje atskirai rūpintis antivirusu ir defragmentavimu - nereikia.
Linux rules!
PS. Kažkada Linus Torvalds (Linux kūrėjas) pasakė: "Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect."
2008-06-13, 14:05:36
Donatas rašo:
jei nemoki tai nervina tas klausinėjimas, bet nesunkia galima išjungti ir bėdų nebus dar vienas dalykas teste mačiau kad Vista buvo be sp1, su sp1 Vista tapo žymiai greitesnė bei mažiau ramų ryjanti negu anksčiau
2008-06-12, 17:18:10
xor22h rašo:
O tipo Windows tai ne MICROSOFT'o?
O del sriftu tai kaip kam patogiau... Nori siuskis font'us, nori kita naršykle rinkis... Man pačiam patinka Konqueror... Kiekvienas daro pagal save...
2008-06-12, 14:51:18
andrius rašo:
Citata: "P.S. Dar vienas trūkumas: naudojant GNOME aplinką (default), Mozilla Firefox "vaikštant" internete siaubingai atrodo kai kurie maži šriftai. Tad naršyti internete siūlyčiau Konqueror".
Didesnio šlamšto už Konqueror man dar neteko naudoti. Žiauriai ryja darbinę atmintį.
O Gnome aplinkoje naršyti padeda į Linux įdiegti Microsoftiniai šriftai. Bet kaip suprantu, straipsnio autoriui apie tai nėra žinoma.
šiaip jau straipsnio pavadinimas skiriasi nuo turinio, nes turinyje lyginama windows vs linux, o ne microsoft vs linux
2008-06-09, 14:38:02
Eglute rašo:
Geras straipsnis. Idomus, issamus. bet kai as apie kompiuterius nelabai kam nusimanau tai cia man zalias miskas, bet straipsnis man patiko
2008-06-09, 9:17:44
xor22h rašo:
Tam kas nurašynėjo: Ne "komplikuota", o sukompiliuota... but, whatever, klaidų pasitaiko visiems...
2008-06-09, 9:12:41
xor22h rašo:
Wau... Net mano straipsni idejo... Jau maniau pamiršo kur... Bet kai paskaitai dar karta tai nemanai kad jis geresnis uz kitus...

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos