• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėAr mes finansiškai išprusę?
2011-11-24, 10:58:07
Paulius Žukauskas


Pinigai - tai kone visiems aktualus dalykas šiais laikais. Dažnai savęs klausiame, ką darytume, jei būtume turtingi? Gal galėtume atsipalaiduoti ir džiaugtis gyvenimu, o gal tektu gerokai paplušėti, kad esamo turto neprarastume?

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėRūkymas
2011-11-18, 6:42:38
Augusta Valentukevičiūtė
Šiais laikais turbūt jau nenustebsime, jei išvysime paauglius rūkant cigaretes. Tai yra paplitusi problema jaunimo tarpe. Mokykla imasi veiksmų: vykdo įvairias akcijas, neleidžia moksleiviams rūkyti mokyklos teritorijoje. Tačiau dažnai tokios priemonės nepasiteisina: mokiniai nenustoja rūkyti, tiesiog jie tai daro už mokyklos teritorijos ribų arba po pamokų. Kodėl mokiniai taip daro?
Dažniausiai rūko tie jaunuoliai, kurių psichologinė pusiausvyra silpnesnė, gyvena ne ytin savarankiškai. Jie laužo taisykles. Tai yra maištavimo požymis, tai rodo, jog paauglys neturi galimybės savęs išreikšti kitais būdais. Dažniausiai tai daro tie vaikai, turintys problemų šeimoje arba tie, kurie susideda su prasta kompanija. Tačiau kartais tai daro iš pirmo žvilgsnio gero elgesio, puikiai besimokantys mokiniai. Tą darydami paaugliai bando įrodyti, jog jiems negalioja suaugusiųjų nustatytos taisyklės, bando panaikinti "geros mergaitės/gero berniuko" etiketę.
Manau, viena iš pagrindinių priežasčių yra kompanija. Dažnai, rūkydami kompanijoje, jie nori parodyti aplinkiniams, kad yra labai "kieti", esą jiems negalioja įstatymai, jiems nė motais tėvų, mokytojų įspėjimai apie rūkymo žalą. Šiuo atveju dažnai neigiamai suveikia tėvų spaudimas vaikams. Tačiau, dažnai,
net jei ir paaugliams nepatinka rūkyti, jie tai daro ne savo noru. Kodėl? Nes bijo būti išjuokti draugų.
Kita priežastis - tiesiog smalsumas. Neretai vaikai nuo pat mažumės mato, kaip aplinkiniai rūko, nekeista, kodėl jiems ir patiems atsiranda noras pabandyti.
Dažniausiai smalsumas patenkinamas pabandant rūkyti tik vieną kartą, nes paaugliams dažnai nepatinka cigarečių kvapas, jiems svaigsta galva, ima silpnumas,  pila prakaitas, pykina. To dažniausiai užtenka smalsuoliams. Jie supranta, kad tai nėra gerai ir gali puikiai be to apsieiti. Tačiau neretai juos tai "užkabina" : jiems patinka cigarečių kvapas, jų laikinas poveikis: apsvaigimas, be to, tai vienas iš būdų pasirodyti šauniam. Būna, kai draugai pasako, jog tai dėl to kad tu nerūkai, kad reikia dažniau rūkyti ir bloga savijauta praeis. Tą išgirdęs, paauglys taip ir daro, o girdėdamas draugų pagyras, jis jaučiasi tapęs suaugusiu bei begalo šauniu. Tačiau, iš tikro, jis palaipsniui save žudo.
Visos šios priežastys veda į vieną didelę problemą - priklausomybę nuo rūkymo. Jie to nebedaro dėl kompanijos, dėl to kad parodytų esantys šaunūs. Paaugliai  tai daro dėl to, kad... jaustųsi normaliai. Tai nebeteikia didelio malonumo, mokiniams reikia rūkyti dėl to, kad sugebėtų susikoncentruoti. Tai jau nebėra grupinis ritualas, tai yra fizinis poreikis rūkyti, kuris veda prie išties blogų dalykų. Laimė, jeigu jaunuolis yra psichologiškai stiprus ir turi valios mesti rūkyti. Tačiau dažniausiai tai tampa didele problema, lydinčia žmones visą likusį gyvenimą. Žmogaus noras mesti rūkyti dažnai būna per mažas ir jis nebesugeba tam atsispirti.
To pasekoje, jam rūkant didėja tikimybė susirgti vėžiu (dažniausiai-plaučių), širdies ir kraujagyslių ligomis, lėtinėmis plaučių ligomis. O susirgus, rūkymo pasekmės gali privesti net iki mirties.
Taigi, ar verta?Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėMobiliųjų telefonų žala
2011-11-17, 8:56:22
Ligita Norkūnaitė


Šiandiena beveik kiekvienas turi mobilųjį telefoną, tačiau labai mažai žino apie jų pavojų sveikatai. Mobilieji telefonai yra labai pavojingi sveikatai ir ypač vaikų, nes visi mobilieji telefonai spinduliuoja elektromagnetinę radijaciją, kuri yra kenksminga organizmui ir ypač smegenims. Kai kurie gydytojai mano kad telefonas yra pavojingesnis net už rūkimą!!!
Mobilieji telefonai gali sukelti tokius negalavimus kaip:
1. Nemigą.
2. Galvos skausmus.
3. Nuovargį.
4. Sukelia smegenų ir kitų rūšių vėžį.
5. Raumenų skausmą.
Vaikams telefonai yra dar labiau pavojingesni. Vaikų kaukolė yra plonesnė  ir smegenys dar tik vystosi, todėl mobiliųjų telefonų skleidžiamos  elektromagnetinės bangos lengviau prasiskverbia pro plonesnius kaukolės kaulus ir taip neigiamai veikia smegenų vystimąsi. Tyrimai rodo, kad naudojant mobilųjį  telefoną tikimybė gauti smegenų vėžį padidėja 40-270%.
Laisvų rankų įranga ne išeitis. Laisvų rankų įranga arba taip vadinami ‘blue toothai’ yra dar blogiau nei  laikant telefoną prie ausies, nes jie gauna papildoma signalą iš mobilaus telefono.
Kaip sumažinti mobiliųjų telefonų keliamą žalą? Geriausia būtų išviso jų nenaudoti, bet manau tai neįmanoma, nes daugelis žmonių neįsivaizduoja savo gyvenimo be šito daikto.
1. Kalbėti įsijungus mikrofoną.
2. Laikyti kuo toliau nuo savo kūno, geriausia rankinėje.
3. Nelaikyti telefono šalia savęs miegant.
4. Patartina kalbėti lauke, nes uždarose erdvėse signalas ir skleidžiama radiacija tampa labiau koncentruota.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėDidelė šventė mažame miestelyje
2011-11-16, 6:36:55
Tadas Laginauskas


2011 09 24 dieną Utenoje vyko miesto šventė ir uteniškiai atšventė 750-ąjį Utenos jubiliejų.
Šventė vyko nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vkaro.Viskas prasidėjo nuo policininkų eisenos Utenio aikštėje, po to didelis prekeivių mąstas Aušros gatvėje ir galų gale linksmybės vakare.Ten nenuobodžiavo nei maži, nei  dideli. Vaikams buvo atvežti guminiai atrakcijonai ir supynės. Nuo 19h. koncertavo ,,Jonis'' ir ,,Žvaigždžių kvartetas''. Didžiausia šventės staigmena buvo didingi fejerverkai ir atidarytas fontanas. Fontane buvo galima pamatyti judančias gyvūnų figurėles. Daugelis buvo apstulbę, o kaikurie sakė ,,nieko ypatingo, mačiau geresnių''. Buvo žmonių kurių nuomone, jog šventės didžiausia pažiba buvo iš Afrikos grįžęs ,,Pupų dėdė''. Dar viena iš stagmenų uteniškiams ir miesto svečiams buvo 370 metrų ilgio Lietuvos vėliava. Nuo kultūros centro Aušros gatve iki pat Dauniškio ežero, ją nešė Adolfo Šapokos ir Dauniškio gimnazijų moksleiviai.
Dauguma Utenos gyventojų ir miesto svečių turėjo likti tikrai patenkinti.
Sveikiname tave Utena su 750-uoju jubiliejumi!

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaGytis Paškevičius: „Žmones į Dangų pasiima tik su vaikiška širdim“
2011-11-15, 6:35:47
Evelina Baltuškaitė


Kai ištari žodį „vaikystė“, kiekvienam mūsų kyla gausybė vaizdinių. Prisiminame prie ežero leistas vasaras, pačių skaniausių ledų skonį, žvilgtelime į visam gyvenimui per vaikišką neapdairumą likusias žymes... Apie vaikystę, šypseną sukeliančius prisiminimus,  gyvenimo, kuris bėgo beveik prieš 50 metų spalvas kalbamės su atlikėju, muzikos ir tekstų autoriumi Gyčiu Paškevičiumi.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįDarbas – atostogos Norvegijoje
2011-11-14, 6:35:51
Migle Musteikyte


Norvegija yra labai graži šalis. Ji yra šiaurėje, todėl ten dažniausiai buna vesesnis oras nei Lietuvoje. Salis apsupta Skandinavijos kalnu, jie yra labai miskingi.
Sioje salyje teko apsilankyti vasara. Ten vaziavau dirbti du menesius pusbrolio aukle. Islipusi is lektuvo iskart atkreipiau demesi i kalnus, apsisukusi aplink juos visur maciau. Gyvenau Orkangerio miestelyje. Musu kieme augo alyvos, vysnios, serbentai, prie upes galedavai rasti ir avieciu, taigi augalai panasus 5 Lietuvos. Norvegai pasirode draugiski, mandagus zmones. Labai dideli ivaizdi paliko pardavejai kai kiekvienu kartu ateini i parduotuve ir visada pasisveikina: -Hei, su sypsena veide. Kiekviena seima turi bent po viena dvirati. Kieme gyvenusi mociute, kuriai yra virs sesesdesimt metu, su dviraciu mindavo iki parduotuves, kuri buvouz  tri kilometru. Mano amziaus merginos labai domisi zirgais. Mes gyvenome prie pat zirgyno. Taigi kiekviuena diena matydavau jodinejancias mergaites, net per didziuli lietu jos nenustodavo jodineti. Berniukams labai svarbus yra futbolas, vazinedama dviraciu kiekviena vakara matydavau kaip jie ji zaidzia. Sekanciame mietelyje yra net sildomas stadionas, taigi jie gali zaisti ir ziema.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaTebūnie naktis!
2011-11-13, 8:22:44
Neringa Šiožinytė


Kiekvienais metais birželio mėnesį, nuo 2007m., vykstantis kultūros renginys Vilniaus miesto gatvėse suburia vis daugiau jaunimo. Ir dėl visai aiškių priežasčių:
1. Visi renginiai yra nemokami;
2. Renginiai prasideda naktį ir baigiasi paryčiais;
3. Prie įvairių kultūros renginių prisideda naktiniai klubai, kurių įėjimai nemokami, taip pat terasos su geriausiais Lietuvos Dj'ais.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...UTENOS ADOLFO ŠAPOKOS MOKINIŲ SEIMO TARYBA
2011-11-12, 6:26:57
Odeta Šileikytė


Retas žmogus, jau seniai baigęs mokyklą ir tik kartais matantis ją pro automobilio langą, žino, kas ištikrųjų dedasi šios įstaigos viduje. Dažniausiai manoma, jog vaikai tiesiog mokosi, ruošia pamokas ir porą kartų per metus sudalyvauja kokioje nors šventėje. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos moksleiviai norėtų paneigti šį mitą ir pristatyti savo Mokinių Seimo Tarybą, kuri ir rūpinasi, kad gimnazistai neužstrigtų rutinoje ir patirtų kuo daugiau gerų emocijų.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos