• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasSpektaklis „Juodoji našlė“
2011-11-03, 7:33:43
Justė Patumsytė


2011-11-15 d. 18val. Utenos Kultūros centre vyks Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Juodoji našlė“.
„Juodosios našlės“ veiksmo centre – stipri moteris, tačiau lytis nėra lemiamas veiksnys, nes pjesės veikėjai atitinka archetipinius elgsenos modelius. „Noriu su tavimi pasimylėti“, – sako Gešė, tačiau vyras, užuot apkabinęs, talžo ją tol, kol moteris sukniumba ir susirietusi pradeda inkšti. Pagrindinė veikėja ne kartą žeminama, tačiau jai už viską svarbiau fizinio pasitenkinimo alkis. Vildamasi išsaugoti meilužį, ji net, kaip Medėja, ima žudyti savo vaikus. Kiekviena jos žmogžudystė – tarsi ritualas. Gešė nejaučia kaltės ir neatgailauja – ji pati yra vienišos širdies ir kūniškos meilės auka.
Spektaklije vaidins garsūs Lietuvos aktoriai ir senaristai kaip: Rimantė VALIUKAITĖ, Vaiva MAINELYTĖ, Arūnas VOZBUTAS, Džiugas SIAURUSAITIS, Vytautas RUMŠAS, Saulius BALANDIS ir dar begale kitų.
Blieto kaina suaugusiems 35Lt. O su mokinio pažymėjimu 25Lt. Ateik, bus įdomu!

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėGamta – tavo antrieji namai!
2011-11-02, 16:42:19
Agnė Ša


Gamta visada buvo žmogaus ar gyvūno namai, prieglobstis... Mes einam į miškus pasivaikščioti, atsipalaiduoti, pasvajoti, pagrybauti ar tiesiog pakvėpuoti grynu oru. Tačiau nesusimąstome apie tai, kaip mūsų neapdairūs pasivaikščiojimai gali pakenkti miškui, upei, ežerui, mažam arba dideliam gyvūnėliui...
Įsivaizduokime tokią situaciją, eini paežere ir matai plaukiojančius plastmasinius butelius, skardines, plastikinius maišelius... Ką tu darysi, abejingai praeisi pro šalį, surinksi šiukšles ar dar ir pats prisidėsi prie gamtos niokojimo?.. Nejaugi taip sunku suvalgius, tarkim, kokią ledų porciją ar traškučių pakelį, įsidėt šiukšles į kišenę ir išmest kur ir priklauso? Juk rankos dėl to nenukris. Kartais verta susimąstyti ką gamta duoda mums dovanų, o ką mes duodam gamtai atsakydami į jos besąlygišką meilę? Juk būna taip gera kai nueini prie kokio upelio ir matai kaip skaidriame vandenyje blizga įvairios žuvys, varlės linksmai kurkia ir šokinėja gaudydamos vabzdžius... Gražu!
Taigi sakau tau, žmogau, jei toks dar esi, jei nori, kad gamta ir toliau suteiktų tau prieglobstį, kai tau jo labiausiai reiks, neniekink jos dosnumo ir mylėk ją. Dažniau susimąstyk apie gamtos taršą ir nepatingėk šiek tiek pagloboti ją pačią. :)

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėBurelių nauda
2011-11-01, 10:15:28
Martynas Mikalauskas


Mokyklose yra daug bureliu, bet ar verta juos lankyti?
Jei tau seksis iš to burelio galėsi užsidirbti. Lankydamas dailės mokyklą ir gražiai piešdamas jau dabar gali pardavinėti savo piešinius ar dalyvauti konkursuose. Jei lankai muzikos mokyklą gali groti gatvėse ar dalyvauti renginiuose ir taip užsidirbti ar prasimušti į viršūnes ir į šlovę.
Lankydamas burelius tu tobulėji. Net jei ir nepasieksi, ko nors toje srityje, tau dar liks fizinės ir dvasinės vertybes. Kiekvieną diena tu stiprėsi, išmoksi ką nors naujo ir mokėsi ar groti, ar piešti, ar žaisti dar geriau, bet norint tobulėti reikia įdėti daug pastangų, noro ir ryžto, nes be vieno iš trijų tu nieko nepasieksi.
Jei tau atsibos, ar dėl kažkokių priežaščių „mesi“ burelį tu nieko neprarasi. Vistiek turėsi likusį hobi, kuris padės praleisti laiką, ar kokį sugėbėjimą, kuriuo galėsi linksminti draugus.
Aš manau, kad būrelius verta lankyti, nes juos lankydamas tu tobulėji ir nieko neprarandi. Jei tu dar neturi jokio užsiėmimo, gerai agalvok, ką lankysi ir pradėk lankyti burelį!

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Utenos Dailės mokykla
2011-10-31, 9:18:50
Gerda Misevičiūtė


Lankau Utenos Dailės mokyklą jau trečius metus ir labai džiaugiuosi, nes ten daug išmokau ir sužinojau. Pamokos vyksta po 2 ir 3 valandas per dieną nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Kiekvienais metais mokykloje yra tapybos, dailės istorijos, piešimo ir kompozicijos pamokos, o kiekvienais metais keičiasi erdvinė plastika, skulptūra , keramika ir grafika. Šios pamokos priklauso nuo to, kurioje klasėje mokaisi. Tikrai rekomenduočiau lankyti šią mokyklą tiems, kuriems patinka piešti , bendrauti ir aišku turi laiko. Man šioje mokykloje patinka ir todėl, kad nėra griežtos tvarkos, kuri neleistų šnekėtis per pamoką ar vieną dieną neateiti. Į dailės mokyklą visi ateina savo malonumui, pailsėti nuo dienos darbų ar šiaip gerai praleisti laiko su draugais. Dirbantys mokytojai tikrai išmano savo darbą, visada padeda, pataria, todėl tikrai neverta jaudintis jei manai, kad nemoki piešti ir neturi menininko gyslelės. Reikia tik didelio noro ir pastangų.Mokytojai puikūs žmonės, kurie turi ką papasakoti ir pasidalyti savo patirtimi.
Tris kart per metus būna darbų peržiūros ir vasaros praktika, kuri trunka dvi savaites. Per peržiūras rašomi pažymiai. Atostogos kaip ir kiekvienoje mokykloje taip pat yra, o po peržiūrų likusią savaitę nereikia eiti į mokyklą. Taigi, viską papasakojau ir manau, kad kiekvienas žmogus norintis tapti turtingas ne materialine prasme turi užsiimti kūrybiniais darbais ir tapti įdomesniu žmogumi.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėKas skatina lietuvius piratauti?
2011-10-30, 20:06:00
Dovydas Treinys


Šuolaikiniame pasaulyje, kurį valdo technologijos, dažnai galime išgirsti žodį "piratavimas". Girdime, kad tai - nelegalu, uždrausta, kompanijos praranda pinigus ir t.t. Tačiau lietuviai net nemano sustoti piratauti. Kas juos skatina tai daryti?
Kompiuterinis piratavimas – tai duomenų kopijų darymas ar duomenų modifikavimas pažeidžiant autorių teises. Dažniausiai pirataujami dalykai Lietuvoje: filmai, įvairios programos, žaidimai... Kas skatina lietuvius piratauti? Visų pirma - kaina. Lietuvoje vidutinis atlyginimas siekia vos pusantro tūkstančio litų. Legaliai perkant programas tektų už jas sukloti kelis šimtus, kai kurioms - tūkstančius. Juk žmogus, kuriam sumokėjus mokesčius, vos lieka pinigų, negali leisti šitokių pinigų programoms, ypač kai jas galima gauti nemokamai.
Taip pat piratauti yra žymiai patogiau nei pirkti programas legaliai. Juk nereikia eiti į parduotuves, laukti siuntinio ir pan. O jei parduotuvė neturi tos prekės? O jeigu siuntinys vėluoja arba visai neatvyksta? Pirataujant galima viską siųstis iš Interneto tiesiai į jūsų kompiuterį, tai nieko nekainuoja, užtenka žinoti kelis puslapius, užsiiminėjančius piratavimu, kurių yra tūkstančiai.
Failų ir programų dydžiams vis didėjant, failas siunčiamas ilgiau ir ilgiau... Interneto tiekėjai tai puikiai mato, todėl bando mums įsiūlyti kuo pigesnį ir greitesnį Internetą. Dėl to mūsų Internetas yra vienas geriausių pasaulyje. Filmą galime nelegaliai atsisiųsti per keliolika minučių. Žymiai greičiau nei kelias savaites laukti siuntinio.
Aš manau, kad vienas pagrinfinių aspektu, kodėl Lietuvoje taip intensyviai pirataujama, yra mūsų įstatymai. Vakarų šalyse visi vengia piratauti todėl, kad bet kada gali būti patikrintas jų kompiuteris, ar ten nėra nelegalių programų ir pan. Radus nelegalią programą kompiuterio sąvininkui taikomos sankcijos, baudos. O Lietuvoje pagal įstatymus, svetimas žmogus net negali įkelti kojos į mūsų namus.
Ką jau kalbėti apie kompiuterio tikrinimą. Kadangi niekas negali mūsų nubausti, mes ir toliau jaučiamės saugūs, nelegaliai "pumpuojam" programas, filmus, žaidimus ir kita.
Prie piratavimo Lietuvoje dar prisideda lietuvių nežinojimas apie piratavimą. Dauguma net nežino, kad tai – nelegalu. Kai kuriose mokyklose mokytojai vaikams rodo nelegaliai atsisiųstus filmus, tėvai prašo vaikų atsiųsti vieną ar kitą programą, namuose į kompiuterius įraštyos nelegalios operacinės sistemos...
Taigi, mano manymu, lietuvius skatina piratauti galimybė gauti failus nemokamai, greitai, patogiai ir žinojimas, kad jiems nebus taikomos jokios sankcijos ar baudos už tai. Lietuvos valdžia turėtų apsvarstyti galimybę įvesti įstatymus baudžiančius piratautojus, ir patys lietuviai turi susimastyti apie savo daromą žalą kompanijoms.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 2.8 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįIspanija - svajonių šalis
2011-10-29, 7:45:39
Karolina Šešplaukytė


Ispanija - šalis Europos pietvakariuose, Pirėnų pusiasalyje. Šalis ribojasi su keturiomis valstybėmis: Portugalija, Prancūzija, Andora ir Gibraltaru. Jos krantus skalauja Viduržemio jūra ir Atlanto vandenynas.
Ispanijos sostinė Madridas - didžiausias šalies miestas(~ 3mln. gyventojų). Taip pat labai garsūs Ispanijos miestai: Barselona, Valencija, Sevilija. Jie garsėja savo milžiniškais pastatais, gausiai turistų lankomomis vietomis.
Šiltas šalies klimatas traukte traukia turistus iš įvairių pasaulio šalių. Ispanija turistus traukia šilta saule, plačiomis šypsenomis, triukšmingomis linksmybėmis, didingais kalnais, kvapą gniaužančiais miestais.Flamenko šokis, bulių kautynės, įvairios tradicinės šventės - tik nedidelė šalies įvairovės dalis. Čia galima pamatyti snieguotas Pirėnų viršukalnes, Valensijos apelsinų plantacijas, bei Almerijos dykumas. Taip pat negalime pamiršti smėlėtų paplūdimių, jūros, saulės ir visą laiką čia verdančio gyvenimo.
Ispanija taip pat pasižymi garsiais žmonėmis, pavyzdžiui, atlikėjas Enrique Iglesias. Ispanija taip pat garsėja futbolo pasiekimais; 2010 metais Ispanijos vyrų futbolo rinktinė laimėjo pasaulio futbolo čempionatą, ir tai dar labiau suvienijo šalies gyventojus. Taip pat ją garsina tokios futbolo komandos kaip Real Madrid C.F., F.C. Barcelona.

Vos nuvykus į Ispaniją pamatai visą laiką besišypsančius žmones, pamiršusius visus rūpesčius ir paprasčiausiai besimėgaujančius gyvenimu. Praleidęs ten nors truputį laiko, nebenori palikti šio nuostabaus krašto.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėŽiemos trūkumai ir linksmybės
2011-10-28, 16:02:44
Eglė StonkutėŽiema, šalta, niūru, liūdna ir baugu. Visi labai laukia žiemos atostogų, kad galėtų pasimėgauti žiemos džiaugsmais ir papromagauti.
Tačiau lauke labai greitai temsta, todėl nesinori ten ilgai būti. Ne visada termosas su karšta arbata padeda susišildyti, todėl norėtųsi įdomios veiklos jaunimui, savaitgaliais ir pentadieniais, jaukioje aplinkoje.
Jau praeitą žiemą visi džiaugėsi ir ėjo pačiuožynėti ant naujo ledo, padaryto prie kultūros centro. Kiekvieną vakarą prisirinkdavo jaunimo, grodavo muzika, būdavo labai jauku. Tačiau, kad ir judame, čiuožynėjame, vistiek greitai sušalame. Galėtų būti koks jaukus, šiltas jaunimo kampelis, kur galima būtų pasėdėt, susišildyt.
Artėja Kalėdos, didžiausia šventė, kurios visi labai laukia. Kadangi Utenos jaunimas ypač aktyvus ir labai šaunus, būtų galima suorganizuoti Kalėdinę šventę visiem, bendrą, su šokiais, gera muzika ir nuotaika.
Žinoma, kad A.Šapokos gimnazijoje niekada netrūksta renginių. Taip pat bus čia  rengiami Kalėdiniai renginiai ir pasirodymai. Tai bus labai gera proga pasirodyt prieš visus, kokia tavo klasė šauni ir kūrybinga. Šitoje mokykloje veiklos ir renginių niekada netrūksta,  visada smagu per šventes. Tačiau yra kur tobulėti visokioms jaunimo organizacijoms. Niekda pramogų nebūna per daug.
Kreipiuosi į visus, ar norėtų kas nors žiemą praleisti kiek kitaip ir nebijoti didelių šalčių? Norim laisvomis dienomis, ar per atostogas, laisvą laiką praleisti ne vieni pas kituos namuose, su arbatos puodeliu rankose, o mieste, su draugais ir jaukia aplinka, jaukiame kampelyje.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėŠiukšlės kosmose
2011-10-27, 7:58:02
Eligijus Zenkovas


Palyginus su visa žmonijos istorija kosminė era tetrunka akimirksnį – 60 metų. Per tiek laiko jau yra spėta padaryti didelę žalą su šiukšlėmis kosmose.
Aukščiausios NASA institucijos į kosmosą yra išskraidinę virš 5000 aparatų, kurių bendra masė viršija 2 milijonus tonų. Tie, kurie iškelti į 600-800 km aukštį skrajoja kelius dešimtmečius.
Kosmose skraido ne tik visoki aparatai , kuriuos sukūrė NASA. Tai pat beribėję erdvėje yra daug kitokių šiukšlių, kurios gali paveikti kosmosą į neigiamą pusę. Tai įvairūs golfo kamuoliukai, kitos atliekos, kurios beveik yra vien Rusijos šalies. Tai atsitinka , todėl ,kad kosmonautai retkarčiais pameta įvairius krepšius su visa įranga ir kitais daiktais. Tokios šiukšlės gali skrieti net 9 kilometrų per sekundę greičiu, ir tai gali padaryti didelę žalą kitam asmeniui. Visos kosmoso šiukšlės dažniausiai susidaro susiduriant su įvairias orbitos aparatais. Žiūrint į istoriją, pavyzdžiui, 2009m. vasario 10d. kosmoso erdvėje susidūrė du aparatai, nepasidalinę kelio. Tai 1993m. paleistas Rusijos palydovas ir 1997m. Amerikos sukurtas didžiulis aparatas.
Įvairios kosmose skrendančios skeveldros gali pažeisti erdvėlaivių korpusą, gali atskristi į žemę ir sužeisti bet kokį gatve, net ir Utenoje, einantį žmogų.
Amerikoje įkurta daug įvairių bazių, kurios stebi kosmose skraidančių palydovų kelią ir gali bet kada jų skridimo kryptį nukreipti visai į kitą pusę, kad jos nesusidurtų.
Tad galima spręsti, kad ne tik žemėje yra daug šiukšlių, bet ir kosmose. Negalime sakyti, jog kosmosas tai beribė, didelė erdvė, kur nėra nei vienos dulkelės. Manyčiau, kad tai yra labai blogai, nes gali pasaulio pabaiga prasidėti ir nuo kosmoso erdvių, ne vien nuo ledynų atšilimo ir sausrų. Įvairūs skraidantys objektai gali paveikti visą žmoniją į neigiamą pusę.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3.7 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos