• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasDaivos Žvinytės tapybos darbų paroda
2011-07-19, 10:36:39
Daiva Trapnauskienė


Mados ir grožio centro „Aušra“ antrame aukšte liepos 22d. 16 val. atidaroma pirmoji autorinė Daivos Žvinytės tapybos darbų paroda „Gyvas...“. Joje bus eksponuojami jaunos autorės tapyti paveikslai. Autorę su pirmosios parodos atidarymu pasveikinti ir ateities kūryboje dar platesnių kūrybinių erdvių gali palinkėti visi  centro lankytojai. Parodos atidarymo metu savos kūrybos dainas atliks A.Šapokos gimnazistas E.Jurelė.

Komentarai [ 18 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėKelionių dienoraštis:
2011-07-02, 1:53:36
Ausma Bernotaitė


Į Aziją!
Keliauti į vakarų Europą, Ameriką – smagu, saugu. Galima pamatyti ir daug gražių statinių, ir civilizuotos kultūros. Visgi, šįkart nusprendžiau, kad jau pats laikas patirti ką nors labiau intriguojančio. Be to, kada gi bus geresnis laikas aplankyti besivystančias šalis, jei ne tuomet, kai jos tik vystosi ir kelionės po jas dar vis pigios?.. Pirmu savo taikiniu išsirinkau Indiją, po to kviesiu bent mintimis keliauti su manimi ir toliau į rytus – į tolimąją Kiniją. O vėliau – mąstysim.
Abi kultūros – vienos iš pirmųjų pasaulyje, išsivystę gerokai anksčiau nei Lietuvėlė, viliojančios savo legendomis, pavojais (tikrais ir tariamais) ir senųjų kultūrų paveldu. Indija – tai šalis, iškilusi maždaug 1500 tūkst. metų pr. Kr.  Dabartiniai kasinėjimai sufleruoja ir dar tolimesnes datas, bet apie tai pasiskaityti paliksiu Gerbiamajam Skaitytojui. Kaip ten bebūtų, Indo slėnį apgyvenę Arijų  gentys – tiesa, savo išvaizda nevisai atitinkančios hitlerio aprašymus  –  ten gyvena ir dabar.
Indijoje išsivystė Induizmas, kastų sistema, kuri – nors ir nebėra oficialiai priimtina – gyvuoja iki šiol. Norėčiau kelis žodžius tarti apie šią sistemą. Kaip daug kam žinoma, kastų sistema – tai hierarchiniai visuomenės sluoksniai, kurie iš pradžių buvo tokie: brahmanų (dvasininkų), kšatrijai (kariai), vaišijai (amatininkai, pirkliai) ir šūdrai arba neliečiamieji. Žodis „šūdrai“, pagal jo lietuviškąją šaknį, labai atitiko tuometinį žmonių gyvenimą: jie atlikdavo bjauriausius darbus ir galėjo bendrauti tik vieni su kitais. Mahatma Gandis itin kovojo už šių žmonių lygybę ir jam dalinai pavyko. Visgi, nors šiandieninėje Indijoje žemiausiosios kastos žmones uždrausta vadinti ir „šūdrais“ ir „neliečiamaisiais“, jų situacija tik iš dalies geresnė. Aukštesniųjų klasių žmonės vis dar neįsivaizduoja, kur dingsta šiukšlės iš namų, kaip nešvarūs indai išsiplauna. Sustokime čia, nes tai man vos ne asmeniškai skaudus dalykas ir – prižadu – prie jo tikrai dar sugrįšime, kai savo akimis pamatysiu, kaip tai vyksta pačioje Indijoje.

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįNyaaa! =^.^=
2011-06-30, 17:19:28
Karolis Ruzgas


"Nyaaa!" PROGRAMA
Utena 2011 metai

!!!RENGINYS NEMOKAMAS!!!

ORGANIZATORIUS: Visuomeninė organizacija Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubas.

RENGINIO GLOBĖJAS: Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas

PARTNERIAI: Japonijos ambasada Lietuvoje
Neformali jaunimo grupė "JapaNatioN"
Utenos Adolfo Šapokos gimnazija
Utenos Kultūros centras

RĖMĖJAI: Utenos Rajono Savivaldybė www.utena.lt
Kavinė "Elfas"
Leidykla - spaustuvė "Indra" www.indra.lt
Internetinė parduotuvė www.japanese.lt
Dailė ir rankdarbių reikmenų parduotuvė "Pieštukai - Popieriukai" www.piestukai-popieriukai.lt
Reklamos agentūra "Anona" www.anona.lt
UAB "Balionų karaliai" www.balionai.lt
"Letraset" www.letraset.com
Šventinės atributikos parduotuvė "Smagiau"
Radijo stotis "IR" www.indrosradijas.lt/ir/
Laikraštis "Utenos apskrities žinios" www.utenoszinios.lt/
Internetinis radijas "Matrica" www.utenoszinios.lt/
Firminė saldainių parduotuvė "Rūta"
Lietuvos Go asiciacija
"Mezon" www.mezon.lt
Knygynas "Pegasas" www.pegasas.lt


Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėUteniškiai vasarą pasitiko su Lietuvos Respublikos Prezidente
2011-06-03, 7:58:46
Greta Pakalnytė


2011 metų birželio 1 dieną, kai termometrų stulpeliai pakilo iki 30 laipsnių karščio ir saulė plieskė ištisą dieną, niekam nekilo abejonių, kad vasara jau prasidėjo. Be to, birželio 1- oji – tai vaikų gynimo diena. Šias dvi šventes uteniškiai paminėjo kartu su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite.

Šalies vadovė aplankė Užpaliuose gyvenančią 13 vaikų auginančią Šv. Teresės šeimyną, o vėliau sveikino Vaikų gynimo dienai skirtos Utenos miesto šventės „Mes – Lietuvos vaikai“ dalyvius, susirinkusius prie Dauniškio ežero. Prezidentė džiaugėsi, kad Utenoje yra tiek daug gražių ir kūrybingų vaikų, o tai reiškia, kad Utena turės puikią ateitį. Išsakė savo lūkesčius, jog Lietuvoje nebeliktų vaikų globos namų ir visi vaikučiai gyventų šeimose apsupti meile. Šalies vadovei patiko, kaip sutvarkytas mūsų miestas: gražus ežeras, bažnyčia, gražiai tvarkoma aplinka.Komentarai [ 19 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kas iš tiesų yra mokykla
2011-06-02, 11:21:42
Monika Morkūnaitė
Atėjus vasarai, didžiausiu mokinių džiaugsmu tampa pagaliau besibaigiantys mokslo metai ir naujais iššūkiais bei potyriais kvepiančios atostogos. Dauguma jaunuolių džiaugiasi, kad pagaliau turės laiko savo mėgstamai veiklai, nebereikės keltis ankstyvą rytą, o vakare sėdėti prie krūvos namų darbų. Tačiau ne visiems išsvajotosios vasaros atostogos atneša vien tik džiaugsmą. Bene labiausiai aptarinėjama tema vasaros pradžioje tampa abiturientai, kuriems ši mokslo metų pabaiga yra kur kas daugiau. Negana siaubą keliančių egzaminų ir neraminančios nežinios dėl savo ateities, ne vienam abiturientui – parodo jis tai, ar ne – širdį suspaudžia mintis, kad jis priverstas užversti vieną spalvingiausių ir gražiausių puslapių savo gyvenime ir visam laikui palikti mokyklą.
Sakoma, kad tai, kas mums brangu, dažniausiai pradedame vertinti arba kaip reikiant įvertiname tik tuomet, kai to netenkame. Galbūt panašiai yra ir su mokykla? Juk dažnai paaugliams yra juokinga klausytis, kaip jų tėvai ar seneliai sakosi norintys bent vienai dienai sugrįžti į mokyklą. Tačiau vis dažniau apie tai prasitaria ir studentai. Juk tie dvylika metų – tai ne šiaip sau prievartinis formulių ir įvairiausių taisyklių kimšimas į galvą, o iš tiesų kur kas daugiau. Mokykla išmoko žymiai daugiau, nei kartais galima pagalvoti. Visų pirma, paminėsiu tai, kas paprasčiausia ir aiškiausia – į mokyklą einame tam, kad gautume žinių. Ir visai nesvarbu, kad ne viskas sekasi ar patinka, tai yra natūralus dalykas, rodantis, kad žmogus geba rinktis ir mąstyti. Nesimokydami visų rūšių dalykų mokiniai niekuomet taip ir nenuspręstų, kuria kryptimi nori pasukti ir susieti savo gyvenimą. Ar yra humanitarai, ar „tiksliukai“, mokiniai dažniausiai supranta vyresnėse klasėse, besimokydami gimnazijoje, o tai padeda jiems suprasti, kokių aukštumų siekti toliau. Tad kažin ar gyvenime apsieitume be tos gausybės žinių, kurias gauname mokykloje, ir visai nesvarbu, ar visas jas iš tiesų panaudosime, bet tikrai verta pripažinti, kad mokykla išmoko mokinius mąstyti. Antra, mokykla suteikia vaikams neeilinį šansą lavinti save bet kokioje srityje, neskaitant mokslo. Juk kiek daug užauga gabių muzikantų, šokėjų, dailininkų, atradusių savo pomėgį ir talentą būtent mokyklinių būrelių dėka. Bene didžiausias jų privalumas yra tas, kad už šitokį neformalų lavinimą nereikia mokėti pinigų, o vaikai gali ugdyti save pasirinktoje srityje dažnai pakankamai aukštu lygiu. Ir dar vienas priežastis, kurios negaliu nepaminėti teigdama, kad mokykla yra vienas nuostabiausių dalykų žmogaus gyvenime – tai būtent joje užsimezgančios meilės, ilgalaikės pažintys ar prasmingos draugystės. Kiek dainų pridainuota, eilėraščių prirašyta apie kiekvienam žmogui malonią prisiminti meilę mokyklos suole. Žinoma, ji retai būna ilgalaikė, nors kartais visgi būna, tačiau šio jausmo neįmanoma pamiršti visą gyvenimą. O ką jau kalbėti apie draugus, su kuriais gera susitikti ir pasidalinti savo gyvenimu kad ir po kelių dešimčių metų. Taigi iš tiesų nesunku suprasti, koks skurdus ir pilkas būtų vaikų ir jaunuolių gyvenimas be mokyklos, nes ji – tai unikalus dalykas ir viena didžiausių vertybių bet kurio žmogaus gyvenime.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįNyaaa! =^.^=
2011-05-26, 20:19:04
Karolis Ruzgas


“Anime, kosplėjus (cosplay), manga, kokius dar ten japoniškus “keiksmažodžius” sakei?” – šito dažnai paklausia VO UEKK prezidentas A. Bernotas, kai kalba pasisuka apie naują, šio aktyvaus jaunimo klubo, projektą “Nyaaa!“. Manau daugelis esate matę „Drakonų kovą“, „Pokemonus“, „Digimonus“ ar galbūt netgi prisimenate vieną iš pirmesnių anime Lietuvoje „Candy Candy“. Šio stiliaus animacija abejingų nepalieka – vieniems ji patinka, kiti ją peikia. Projektas „Nyaaa“ skirtas besidomintiems anime bei manga bei Japonijos kultūra.

Projekto idėja nėra nauja Lietuvoje (o ką jau kalbėti apie likusį pasaulį), tačiau Utenoje tokio pobūdžio renginys vyks pirmą kartą. Tikimės sulaukti ne tik uteniškių, svečių iš kitų miestų, bet ir dalyvių iš kaimyninių šalių. Mintis surengti tokį renginį Utenoje kilo pagyvenus Vilniuje ir grįžus namo. Liūdna, bet kolkas Utena yra miegantis miestas, turintis labai didelį potencialą. Taigi bandysime su trenksmu pažadinti mylimą Uteną prieš jos labai gražų 750 metų jubiliejų.Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3.3 ] Skaityti toliau

MenasKaip padaryti filmą nepardavus savo tėvų sodo namelio?
2011-05-25, 7:31:04
Ingrida JotkaitėPasibaigus Europos jaunimo savaitei, dalis jaunimo savo žinių bagažą papildė naujomis, dar negirdėtomis idėjomis. Vieną iš jų Utenos jaunimui pristatė projektas „Kino garažas“. Jaunimas buvo kviečiamas atrasti savitą žvilgsnį į kiną, klausti bei diskutuoti apie kino prodiusavimą ir, žinoma, rasti atsakymą į klausimą „Kaip padaryti filmą nepardavus savo tėvų sodo namelio?“.
Nuo ko gi reikia pradėti kurti filmą?

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėTarptautinė jaunimo stovykla Lietuvoje „Be the change!“
2011-05-23, 10:35:50
Sėkmės mokykla


Šią vasarą „Sėkmės mokykla“ organizuoja savo ketvirtąją vasaros stovyklą, į kurią
jau antrus metus iš eilės bus kviečiami moksleiviai iš užsienio, taip pat turėsime
lektorių užsieniečių, tad stovykla vyks anglų kalba.

Dalyvių amžius: 15-18 m.
Stovyklos trukmė: 7 d.
Stovyklos kaina: 799 Lt (perkant iki 06.01 – 699 Lt, „Sėkmės klubo“ nariams – 649
Lt)
Stovyklos data: 2011.07.17 – 07.23

Šiemetinis stovyklos šūkis – „Keiskis!” (angl. „Be the change!”). Pažink save.
Išgirsk save ir išmok išgirsti kitą. Atrask save gamtoje ir gamtą savyje. Būk
pokyčiu, ir visa aplink tave pasikeis. Keiskis! Be the change!


Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos