• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasUpės. Rudenėjant
2011-05-02, 10:06:18
Aistė Meidutė


Menkas upės tekėjimas.

Guli skulptūriškos vagos

Ir niekas negal nubaidyti

Pasenusios šmėklos rudens.

Maudos bangoj pilkos antys –

Lapkričio upių vaiduoklės,

Glaudžias prie kranto dubens

Nusigandę kažko.

Nebesupaisysi šito lietaus pratekėjimo

Venom pasaulinėm,

Juokias pamėkliškai karklai,

Barstydami juodus lapus,

Dunkso skulptūriškos vagos

Moters liemens silueto,

Kosčioja žydras,

Velnioniškai žydras dangus.Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vasario 5 dieną vyko festivalis
2011-05-01, 8:39:46
Ingrida Jotkaitė


Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vasario 5 dieną vyko festivalis „ARGO“ 2011. Tai tradicija tapusi, kasmetinė šokių fiesta, kas kartą suburianti šokių kolektyvus iš Lietuvos miestų.

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėHogvartsas LT
2011-04-30, 19:01:49
"Utenos jaunimas" redakcija


Kiek trikdantis šios temos pavadinimas, ar ne? Na, gal ne visiems. Juk šiuolaikinis jaunimas toks nenuspėjamas ir kupinas įvairiausių istorijų… Meilės, dramos, neapykantos, peozijos, neatskleistų paslapčių ar tiesiog tinginiavimo. Tokias istorijas reikia įamžinti.

Leiskite prisistatyti. Aš – Dorota Grandz, Karma Lutecis bei Eos Wadjet. Esu jos trys viename ir jos visos savotiškai žavios, kad ir be galo skirtingos. Gyvenu Hogvartse jau tris ar keturis metus… Žinai, kad jo ribos bei sienos mačiusios ir šilto ir šalto. Šiuo metu reikalai nėra ypač geri – mes (forumas) merdime. Tad nusprendžiau parašyti Jums, mielieji, nes gal jūs norėsite su manim arba mumis sukurti kvapą gniaužiančią istoriją ir suskaldyti realybės bei fantazijos rėmus.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėBibliotekų Savaitė Utenoje
2011-04-22, 13:27:23
Ovidijus Stauskas


Sveikas gyvas, pilieti! Tikime, jog tikrai žinai, kur stūkso A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka. Visai nesvarbu, ar ten leidi valandų valandas skaitydamas knygų stirtas, ar mėgsti akis pabadyti į kompiuterio ekraną, ar tiesiog iš šalies paspoksai į išties originalų bibliotekos dizainą bei novatorišką įrangą. Atėjo metas, kai teks tvirtai suveržti sportbačių raištelius, pasipustyti sijonus, nusivalyti užrasojusius akinius ir traukti ten, nes prasideda Nacionalinė Lietuvos Bibliotekų Savaitė 2011!

Utenoje Bibliotekų Savaitės renginių ciklą pavadinimu „Biblioteka: Atrask iš naujo“ organizuoja neformalaus ugdymo jaunimo grupė atstovaujanti „Sėkmės mokyklai“.

Pirmasis renginys įvyks jau balandžio 26 dieną bibliotekos konferencijų salėje. Čia 19.00 val. pirmą kartą lankysis geriausi Slam poezijos atstovai. Ši alternatyvi poezijos srovė pasaulyje itin sparčiai populiarėja – jau rengiami nacionaliniai turnyrai, o viskas prasidėjo 8-ajme dešimtmetyje, kai amerikietis Marcas Smithas metė darbą ir nedideliame barelyje ėmė organizuoti poezijos vakarus kaip pasipriešinimą televizijai, kuri užgniaužė asmens pasirinkimo laisvę. Tekstui nėra jokių apribojimų: tragiškas, komiškas, rimuotas, nerimuotas, kupinas žargono. Alternatyvią poeziją balandžio 26-ąją pademonstruos Žygimantas Kudirka, Benediktas Januševičius, Darius Jurevičius, Jurga Tumasonytė.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėVivo - sidabro diplomas tarptautiniame konkurse
2011-03-03, 21:17:01
Violeta Develienė


Utenos Dauniškio gimnazijos vokalinė grupė „Vivo“ pelnė sidabro diplomą tarptautiniame chorų festivalyje – konkurse „Kaunas Musica Religiosa“. Konkursas vyko vasario 25-27 dienomis Kaune, VDU Didžiojoje auloje ir Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Konkurse dalyvavo chorai ir ansambliai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos. Vertinimo komisiją sudarė garbūs muzikai: prof. Petras Bingelis (komisijos pirminininkas), Rolandas Daugėla (festivalio meno vadovas), prof. Vytautas Miškinis, kompozitorius Vidmantas Bartulis, Lietuvos chorų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkė Leokadija Januškienė.

Grupė „Vivo“ taip pat pelnė ir dar vieną apdovanojimą - internetinio portalo www.choras.lt įsteigtą specialųjį prizą išraiškingiausiam kolektyvui.

Laureatų apdovanojimo ceremonijoje konkurso dalyvius sveikino festivalio globėjas J.E. Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAr mokame būti laimingi?
2011-02-18, 18:05:52
Monika Morkūnaitė


Laimė – tai visiems žinoma sąvoka, bet retas žmogus gali drąsiai pasigirti, kad yra iš tiesų laimingas. Šį žodį linksniuojame dažnai, bet privalome pripažinti, kad nė nežinome tikrosios jo reikšmės. Yra sukurta daugybė apibrėžimų, bet visgi, kaip ir daugelį dalykų, laimę visi suvokiame skirtingai. Dažnas sako, jog tai tiesiog pakili emocinė būsena, bet kuo tuomet laimė skiriasi nuo džiaugsmo? Šventiniai palinkėjimas „laimės, meilės, džiaugsmo“ nuvertino šiuos žodžius, tačiau tarp jų yra nemažas skirtumas. Juk džiaugsmas – tai tik trumpalaikis pasitenkinimo jausmas, o laimę daugelis traktuoja kaip ilgalaikę ar netgi amžiną dvasinę būseną. Liūdna, bet akivaizdu, kad tokį teigiamą jausmą kaip laimė išgyvena tik nedaugelis iš mūsų ir dažniausiai net ir jiems ji nebūna ilgalaikė.

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėFotografija
2011-02-10, 22:12:51
Karolis Antanas Stankevičius


Fotografija tai vaizdų išsaugojimo technologija, naudojant mechaninius, cheminius ar skaitmeninius metodus. Žodis kilęs iš graikų kalbos reiškia - piešimas šviesa.

Šiuo metu pasidarė „madinga“ fotografuoti. Vieni, mano, kad padaryti sėkmingą nuotrauką užtenka paspausti užrakto mygtuką. Tačiau taip nėra, reikia išmanyti kompoziciją, apšvietimą, ir kitas fotografavimo subtilybes. Jei trūksta paskatinimo ar norit geresnių rezultatų, lankykit fotografijos būrelį. Ten išmoksit visas pagrindines fotografijos taisykles.

Vieni puikiai fotografuoja su „muilinėmis“, kiti – mano, jog be veidrodinio fotoaparato gerų nuotraukų padaryti neįmanoma. Tačiau nuotraukos pasisekimą lemia fotografas, o ne fototechnika.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėTolerancija. Kam ji reikalinga?
2011-02-07, 21:31:08
Jovilė Palubinskaitė


Kiekvienas žmogus pasaulyje, kad ir koks jis būtų, yra individuali asmenybė. Jis turi savo stilių, pomėgius, interesus, laikosi savų įsitikinimų ar nuostatų. Ir tai yra pagrindiniai bruožai, kurie skiria asmenybes vieną nuo kitos. Tačiau kartais tai yra priežastis, dėl kurios prasideda patyčios, panieka, ginčai, asmens sumenkinimas. Juk negalima neigti, kad pasaulyje nėra žmonių, kurie nenori teigiamai žiūrėti į tuos, kurie yra šiek tiek kitokie. Todėl ir atsirado tokia sąvoka „tolerancija“, kurios reikšmę, manau, nesudėtinga suprasti.

Pats žodis „tolerancija“ yra kilęs iš lotynų „tolerantia“, reiškiančio kantrybę. Tačiau, dabar mes galime sutikti labai daug šio žodžio reikšmių. Kadangi kiekvienas žmogus tai supranta savaip. Galbūt vienam šis žodis reiškia pagarbą kitam žmogui, jo požiūriams, interesams. Kitam tai asocijuojasi su papraščiausiu draugiškumu, o trečiam – tai draugystė.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos