• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėMuay Thai
2011-02-06, 19:03:09
"Utenos jaunimas" redakcija


Muay Thai - tailandietiškas boksas. 1630 metais pirmą kartą buvo paminėtas Muay Thai vardas. Muay Thai - viena iš seniausių kovinių sporto šakų. Būtent sporto šaka su konkrečia kovine technika, sudaranti galimybę varžytis dviems kovotojams tarpusavyje pagal konkrečias taisykles. Didelę įtaką Muay Thai technikai turėjo Muay Boran kovinė sistema skirta žudyti. Iki šių dienų Tailando armija treniruojama pagal Muay Boran sistemą. Ji pasižymi judesių paprastumu ir veiksmų efektyvumu. Kiekvienas Muay Boran veiksmas yra skirtas sužeisti arba nužudyti priešą.

Sušvelninus Muay Boran veiksmus, nes jie buvo per daug žiaurūs, juos padarius ne tokius pavojingus priešininkui, sukūrus varžybų taisykles atsirado kovinė sporto šaka vadinama Muay Thai. Galutinai Muay Thai taisyklės patvirtintos 1930 metais. Įvestos svorio kategorijos ir bokso pirštinės, tada kova persikėlė į bokso ringą.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėEuropos muzikos apdovanojimai (EMA) 2010
2011-02-05, 10:22:36
"Utenos jaunimas" redakcija


Šiemet Europos Muzikos Apdovanojimai vyko Ispanijos didmiestyje Madride. Šou prasidėjo Lapkričio 7 dieną 23:00 valandą.

Tiems kurie dar nežino, šį renginį organizuoja MTV televizija. Geriausias įžymybes renka žiūrovai balsuodami internete. Beje nominantai neprivalo būti iš Europos žemyno Taip pat būna Europos kino apdovanojimai ir Europos vaizdo klipų apdovanojimai.

Renginį vedė JAV aktorė Eva Longorija. Prieš kiekvieną pasirodymą vakaro vedėja keitė ne tik drabužius, bet ir šukuoseną. Ši spėjo persirengti net trylika kartų! Išties įspūdingai, nors visai nieko keisto, juk ši moteris populiari jau daugybė metų ir prie to pripratusi.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėŠių laikų jaunimas mano akimis
2011-02-04, 17:15:57
Jurgita Lazauskaitė


Jaunimas - mūsų ateitis. Kad ir kaip dažnai tariame šiuos žodžius, neretai nuvertiname ir smerkiame mūsų jaunimą. Esame įpratę kartoti koks blogas, nemandagus yra šių laikų jaunimas, tačiau retai patys suaugusieji susimąsto, apie ką šių laikų jaunimas galvoja, kokių problemų turi.

Nesistebime, kad esame skirtingų veido bruožų, charakterių, išvaizdos. Bet gana dažnai smerkiame tuos, kurie kuo nors išsiskiria iš savo bendraamžių bei aplinkinių. Gatvėje sutikę iššaukiančiais drabužiais apsirengusį paauglį, vyresni žmonės, o kartais net ir patys bendraamžiai į jį žiūri keistu žvilgsniu. Aš puikiai suprantu kodėl, nes žmonėms jis atrodo paslaptingas ir keistas, nes išsiskiria iš minios. Mano nuomone tai nėra blogai, būti kuo nors išskirtiniu. Manau reikia būti originaliu savo aprangos stiliumi bei išvaizda. Aš nesmerkiu savo bendraamžių ir suprantu juos. Juk paauglystė, norisi viską išbandyti, taip pat norisi kažkuo išsiskirti iš kitų, niūrių žmonių.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėŠokių rutina
2011-02-01, 18:51:54
Dovilė Meidutė


Kaip ir kiekvienas žmogus, turiu savo hobį – šokiai.

Jau dešimt metų šoku Utenos kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių ir dainų ansamblyje „Vieversa“. Kolektyvui vardas yra suteiktas 1996 m. Ansamblis vienija apie 120 įvairaus amžiaus vaikų. Mūsų programoje – įvairių Lietuvos regionų liaudies šokiai, rateliai,dainos, žaidimai. Dalyvaujame rajoninėse, apskrities, respublikinėse, pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventėse, konkursuose ir festivaliuose įvairiose šalyse.

Šiais metais mano grupė yra priskirta prie jaunių amžiaus vaikų. Grupėje yra dvidešimt keturi žmonės: dvylika mergaičių ir tiek pat berniukų. Esame suskirstyti poromis. Šokame du kartus per savaitę po dvi, dvi su puse valandos. Krūvis yra gana didelis. Repeticijose turime atiduoti daug savo jėgų,turime stengtis gerai ir net gi be priekaištų šokti, būti linksmi ir pailsėję. Kiekvieną repeticiją privalome būti tvarkingai apsirengę, mergaitės turi susirišti kuodus, taip, kad netrukdytų šokti. Šokiuose – kaip mokykloje, jei vieną repeticiją nedalyvausi, paskui bus labai sunku visus pasivyti.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėNauja valdžia – nauja jėga!
2011-01-31, 23:28:56
Diana Paunksnytė


Š. m. sausio 24 dieną įvyko Utenos liberalaus jaunimo (ULJ) rinkiminė sueiga. Nepabūgę šalto oro didžioji dalis organizacijos narių susirinko į miesto centre esančią kavinę „Antika“. Prasidėjus susirinkimui buvo apžvelgta visų metų ataskaita, kurią pristatė jau buvusi ULJ pirmininkė Gerda Mieliauskaitė. Ji įrodė, kad per praeitus metus Utenos liberalaus jaunimo savanoriai nuveikė tikrai nemažai.

Pasidžiaugus ir prisiminus puikias akimirkas visų mintys artėjo prie pagrindinio susirinkimo tikslo – naujos valdžios, organizacijos branduolio, rinkimų. Pirmiausia įvyko pirmininko ir jo pavaduotojo, vėliau sekretorės ir tarybos rinkimai. Po trumpos pertraukėlės, skirtos balsų skaičiavimui, visi nekantriai laukė rezultatų.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėMuzika
2011-01-25, 8:00:00
Iveta Slabšytė


Šiais laikas jaunimas labai didelį savo laisvą laiką praleidžia prie kompiuterio: bendrauja su draugais internete, žaidžia kompiuterinius žaidimus, žiūri filmus ar kita. Bet kodėl jaunimui sėdint prie kompiuterio taip reikalinga muzika? Kuo ji taip patinka?

Beveik kiekvienas jaunuolis pasakytų, jog jis klausosi mėgiamos ir patinkančios muzikos, nes ji suteikia jėgų, atpalaiduoja, kartais padeda užmigti. Vos ne kiekviename kompiuteryje galėtume rasti kelis šimtus, o gal ir tūkstančius, dainų. Tad, galime teigti, kad jaunimas ne tik daug laiko prie kompiuterio praleidžia veltui, bet ir klausosi muzikos, kuri daro gerą įtaką jų nuotaikai.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėDvasinės vertybės šiuolaikiniame gyvenime
2011-01-19, 8:00:00
"Utenos jaunimo" redakcija


Daugelis šiuolaikinių žmonių dažnai gyvenimą matuoja pinigais. Dvasines vertybes jie tiesiog nustumia į šalį, kaip kokį nereikalingą daiktą. Laimę - jie matuoja pinigų kiekiu, džiaugsmą - nauja vila ant jūros kranto, o meilę- milžinišku žiedu su briliantu. Manau, jog yra net tokių, kurie dėl didelės pinigų sumos, atsisakytų savo draugų, artimųjų. O kaip pasielgtumėte Jūs? Įsivaizduokite, jog turite milijonus litų, prabangius namus, automobilius, bet neturite nė vieno tikro draugo, kuris jus mylėtų ne dėl milžiniškų sąskaitų banke, o dėl to, koks Jūs esate viduje. Įsivaizduokite, jog neturite artimųjų, kurie jums galėtų padėti įveikti visus sunkumus ir paguosti, kai to labiausiai reikėtų... Ko tada būtų verti jūsų milijonai, jei nebūtų su kuo juos pasidalinti? Juk pasidalintas džiaugsmas - dvigubas džiaugsmas, o pasidalintas skausmas - pusė skausmo.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėVeltinukų paroda „Aušroje“
2011-01-18, 8:00:00
Greta Pakalnytė


Sausio 14 dieną 16 valandą prekybos ir pramogų centre „Aušra“ atidaryta tautodailininkės Vidos Paulauskienės veltinių darbų paroda. Nors darbeliai kuklūs, bet paroda susidomėjo nemažai meno mėgėjų, tautodailinikų, verslininkų bei gimnazistų. Vidą Paulauskienę sveikino ir dar daug kūrybingų metų linkėjo artimiausi draugai, bendraminčiai bei kolegos.

Pristatytos pirtinės kepurės, vitpadžiai, naminės šliurės – viskas, kas patogu ir praktiška namų buityje. Tautodailininkė apgailestavo, kad jau pačių, galbūt, gražiausių ir kokybiškiausių darbelių parodoje nematyti, nes jie išpirkti. Tautodailininkė sako: „Sarbiausia, kad viskas iš natūralios medžiagos – mano draugės Sudeikių apylinkėse auginamų avių vilnos“. Pasak autorės, svarbus metų laikas, diena ir net paros metas, kada kerpamos avys, nes tai, smarkiai įtakoja kūrybinį procesą.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos