• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėJaunimo požiūris į gyvenimą
2010-11-28, 17:13:39
Ieva Šedbaraitė


Turbūt dauguma suaugusių žmonių pasakytų, kad jaunimas yra dar nepatyręs gyvenime ir per daug lengvabūdiškai žiūrintis į jį. Drįsiu paprieštarauti. Jei moksliškai kalbėčiau, pasakyčiau, jog jaunimo hormonai bei per didelė energija jo požiūrį į gyvenimą perkreipia. Dėl tam tikro hormonų ciklo, paaugliai yra paviršutiniški ir nežiūrintys į gyvenimą rimtai. Kadangi pati esu paauglė, parašysiu visai kitą teoriją, remiantis kitų bendraamžių požiūriu į gyvenimą.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėKaip Utenos liberalus jaunimas tolerancijos dieną minėjo
2010-11-28, 17:08:43
Marija Šaraitė


Lapkričio 16-oji kalendoriuje pavadinta Tarptautine tolerancijos diena, o kad tai neliktų tik užrašas ant popieriaus lapo, jaunimas (ir ne tik) stengiasi šią dieną praleisti prasmingai. Juolab, jog tolerancija – ypač aktuali dvidešimt pirmojo amžiaus tema bei viena svarbiausių liberalizmo vertybių. Tad ne veltui Utenos liberalaus jaunimo organizacijos nariai išties pasistengė įprasminti tolerancijos dieną.

Jaunieji liberaliukai sumanė pasidomėti, ką apie toleranciją mano vietiniai uteniškiai, ar žino, kad lapkričio 16-oji yra tolerancijos diena. Savanoriai, pasiskirstę į nedideles grupeles, šturmavo miestą, o jo gyventojai turėjo pasidalinti savo mintimis bei gražiausias jų įamžinti plakatuose. Liberalus jaunimas aplankė mokyklas, kraštotyros muziejų, karininkus, pareigūnus, viešąją biblioteką, Utenos rajono savivaldybę ir tiesiog apkalausė miesto praeivius.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėTolerantiška akcija „Stipriai apsikabinkime“
2010-11-26, 20:29:03
Karolina Reišytė


Šių metų lapkričio 16 dieną Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos centras miesto mokyklose paskelbė draugišką apsikabinimų akciją „Stipriai apsikabinkime“, skirtą Tarptautinei tolerancijos dienai.

Organizacijos atstovų iš mokyklų savivaldų pagalba mokyklos buvo informuotos apie renginį. Tereikėjo pačių moksleivių iniciatyvos. Išaušus tolerancijos dienai mokyklos jau dalyvavo savo akcijose, tačiau visur gražiai įsipaišė Lietuvos moksleivių sąjungos uteniškių iniciatyva, sukūrusi bent kiek šiltesnę ir linksmesnę aplinką. Vienose mokyklose „stiprūs apsikabinimai“ pavyko piukiai, kitose nepasiteino draugiški, užkrečiantys apsikabinimai.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėKai negali susikaupti mokslams
2010-11-26, 20:26:56
Dalia Smalakytė


Nuplikusiomis medžių šakomis varvėte varva dangaus skysčiai. Išvada – ruduo. Atrodo būtų pats laikas susikaupti ir pradėti mokytis. Bet ne, Dalia ligonė – negali susikaupti. Būtų vaistų nuo dėmesio nekoncentravimo, pirkčiau ir valgyčiau. Na, tiesą pasakius tokių vaistų yra, bet jų lengvai ir pigiai tikrai negausi. Tačiau ne apie savo negalėjimą susikaupti noriu pakalbėti, nors tam ir koncentracijos stoka daro nemažą įtaką. Noriu papasakoti, ką veikiu, kai apima tingėjimas mokytis, o praleisti popiete priešais televizoriaus ekraną gaila.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėIr vėl skambėjo „Ave, Vita!“
2010-11-25, 19:32:27
Karolina Reišytė


Šių metų lapkričio 13 dieną Utenos muzikos mokykloje įvyko respublikinis moksleivių autorinės dainos konkursas – festivalis „Ave, Vita - 2010!“, sukvietęs jaunimą iš daugelio Lietuvos miestų. Kas trumpiau, kas ilgiau ruošęsi, kūrę dainas atvyko vedini bendro tikslo: išreiškiant save per muzikinę kūrybą iškovoti laureato vardą.

Koncertas buvo suskirstytas į tris dalis pagal amžiaus grupes ir nesvarbu kurios dalies atlikėjas lipo ant scenos, jis džiugino kiekvieno ausis bei akis. Žiūrovai stipriai palaikė savo favoritus aplodismentais, o Utenos rajono meras Alvydas Katinas sveikino muzikantus ir kartu su vertinimo komisijos pirmininku, grupės „Arbata“ lyderiu Andriumi Zaliesku, įteikė jiems vertingus prizus.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėUtenos jaunimas ir muzika
2010-11-25, 19:30:30
Neda Martinėnaitė


Dažnai net patys nesuvokiame, kokia didelė dalis mūsų gyvenimo yra susieta su muzika. Visai nesvarbu, kokio amžiaus esame, muzika kasdien supa mus. Utenos miesto jaunimas taip pat mėgsta laiką leisti klausydami vienokios ar kitokios muzikos, tačiau nuo ko priklauso jos stilius?

Didžiausia dalis jaunimo mėgsta pop kultūros muziką. Tai gali būti ir lietuvių atlikėjų dainos, ir užsienio dainininkų kūryba. Ją lengva klausyti, nesunku įsiminti melodiją ar žodžius, paprasta pritaikyti vakarėlyje ir pagal ją surengti šokius. Tokios muzikos klausytojai retai išsiskiria savo išvaizda, bet vis dažniau atsiranda išimčių. Populiariosios muzikos gerbėjos, ypač panelės, mėgsta atrodyti ryškiai, dažnai dėvi rožinės, baltos spalvos drabužius, trumpus sijonus, net ir dieną naudoja daug makiažo, puošiasi blizgančiais papuošalais ir pan. Taip, manau, mėgina atkreipti vaikinų dėmesį. Vaikinai taip pat pakankamai dažnai stebina savo išvaizda. Lyg atkartodami merginas jie nešioja žėrinčius auskarus, šviesius, aptemptus drabužius ir lankosi soliariumuose. Šios muzikos gerbėjus galima sutikti kiekvieną vakarą. Jie renkasi automobilių aikštelėse, ten garsiai klausydami savosios muzikos ir be reikalo kaitindami automobilių variklius.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAr Utenos jaunimas skaito?
2010-11-23, 19:29:48
"Utenos jaunimo" redakcija


Vis rečiau paaugliai stveriasi skaityti knygas. Nejaugi jos pasidarė tokios nebeįdomios? O gal būt rašytojai nebeturi apie ką rašyti? Tačiau šį „nenoro skaityti“ mitą 2009 metais visiškai sunaikino skaitytojai. Stephenie Meyer knygą „Saulėlydis“ tikriausiai perskaitė kiekvienas ir ne vieną kartą. Kas juos taip sudomino?

Kūrinio tema – uždrausta meilė. Šioje knygoje pasakojama apie paprastos merginos Belos ir vampyro Edvardo meilę. Kūrinyje keliami probleminiai klausimai: ar Bela su Edvardu peržengs leidžiamą ribą? Ar Edvardas įkąs Belai? Kodėl kiti vampyrai nori pakenkti Belai? Kodėl Edvardas negali matyti Belos minčių? Pats svarbiausias yra: ar įmanoma meilė tarp vampyro ir žmogaus?

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėNoriu būti laiminga
2010-11-22, 22:30:46
Deimantė Bružaitė


Jaunas žmogau, ar jautiesi laimingas, ar dažnai savęs paklausi, kas išviso yra laimė? Kodėl vienam žmogui likimas nuolat šypsosi, o kitam, kad nors truputėlį pabūti laimingam, reikia labai pasistengti ir, pagaliau, kaip to pasiekti? Kaip pamilti save ir gyvenimą? Labai populiarios psichologinės knygos, kuriose patariama kaip gyventi, kaip būti populiariam, kaip pasiekti pripažinimo, kaip jaustis komfortiškai, o visa tai ir susiveda į tai, kaip būti laimingam? Tokių patarimų gausu spaudoje, televizijos laidose. Pabandžiau visa tai apžvelgti, susisteminti ir pateikti jums. Jei bent vienas iš jūsų pasinaudosite išgirstu patarimu, jei bent viena diena jums atrodys laimingesnė nei iki šiol, būsiu labai laiminga...

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos