• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėPatriotizmas — slapta priedanga
2010-11-21, 11:35:44
Ausma Bernotaitė


Niekam ne paslaptis, kad šiuo metu Lietuvos visuomenė susiduria su tokiomis problemomis, kaip emigracija ir krizė. Tai jau tūkstančius kartų per žmonių galvas valkioti žodžiai. O situacija, regis, tik blogėja, nepaisant visų gražių ar nelabai kalbų. Visgi šis tas daroma, ir aktyviai.

Lietuvoje nebuvau beveik metus ir grįžusi labai nustebau radusi lentynas, lūžtančias nuo Lietuvos simbolikos, įvairias akcijas, rengiamas svarbiems valstybės įvykiams paminėti ir daug daugiau keistų dainininkų kūrinių apie tai, kaip jie labai labai myli savo šalį, nepaisant nuo mokesčių lūžtančios pašto dėžutės. Ką visa tai reiškia?

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėMuzika
2010-11-20, 20:16:42
Iveta Slabšytė


Šiais laikas jaunimas labai didelį savo laisvą laiką praleidžia prie kompiuterio. Ten jie bendrauja su draugais internete, žaidžia kompiuterinius žaidimus, žiūri filmus ar kita. Bet kodėl jaunimui sėdint prie kompiuterio taip reikalinga muzika? Kuo ji taip patinka jiems?

Beveik kiekvienas jaunuolis pasakytų, jog jis klausosi sau mėgiamos ir patinkančios muzikos. Tai jiems suteikia jėgų, atpalaiduoja, kartais net padeda užmigti. Vos ne kiekviename kompiuteryje galėtume rasti kelis šimtus dainų, o gal ir tūkstančius. Tad galime teigti, kad jaunimas ne tik didelį laiką prie kompiuterio praleidžia veltui, bet ir klausosi muzikos, kuri daro gerą įtaką jų nuotaikai.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėLaiko planavimas
2010-11-19, 17:52:05
Evita Meidutė


Ar Jums pažįstamas tas jausmas, kuomet negali ramiai miegoti naktimis, nes galvoje sukasi mintys, ką reikės daryti rytoj, ar ko nespėjau nuveikti šiandien? Turbūt ne vienas patyrėme tą gėdos jausmą, kada, per visą chaotišką dieną nespėjome padaryti namų darbų, o vėliau buvome per daug pavargę, kad pakeltumėme knygą ir į rankas paimtume rašiklį?

Turbūt sutiksite, kad savo laiką planuoti yra svarbu. Kartais per savaitę prisikaupia tiek darbų, jog sunku ir susigaudyti ką ir kada atlikti. Turbūt kiekvienas turėtų žinoti, jog egzistuoja toks dalykas kaip dienotvarkė. Dienotvarkė gali būti paprasčiausias popieriukas, į kurį surašome savo planus. Tačiau kaip juos sudėlioti?

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėĮvyko jaunimo organizacijų atstovų susitikimas
2010-11-18, 23:43:17
"Utenos jaunimo" redakcija


Š.m. lapkričio 11 d. Utenos rajono savivaldybėje vyko Utenos rajone veikiančių jaunimo ir su jaunimu dirbančių nevyriausybinių organizacijų atstovų susitikimas, kurį inicijavo visai neseniai Utenos rajono savivaldybėje pradėjusi naujas pareigas eiti, jaunimo reikalų koordinatorė Miglė Križinauskaitė. Susitikime, kuriame dalyvavo gausus būrys jaunimo, buvo pristatyta iš Utenos rajono savivaldybės vykdomo projekto "Utenos krašto jaunimo ir politikų dialogo stiprinimas", finansuoto programos „Veiklus jaunimas" parengta Utenos rajono jaunimo politikos 2011-2016 m. strategija, diskutuota apie organizacijų tarpusavio bendradarbiavimo stiprinimą, kalbėta apie jaunimo laisvalaikio Utenoje problemą, Jaunimo organizacijų atstovai pasakojo apie jaunų žmonių padėtį regionuose. Nebuvo išvengta ir jaunimo nevyriausybinių organizacijų finansavimo problemos.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Pagrindinė„Saulės“ gimnazija draugauja su kaimynais
2010-11-15, 22:48:25
"Utenos jaunimo" redakcija


Įprastai lietuvių visuomenėje kaimynų santykiai būna pašiepiami. Juk dauguma juokiasi iš kaimyno nelaimės, pavydi jam pasisekimo. O Utenoje turime kitokį pavyzdį. „Saulės“ gimnazija gražiai bendradarbiauja su savo kaimynu – Utenos specialiojo ugdymo ir užimtumo centru. Lapkritį senajame gimnazijos pastate, dvare, ekponuojama centro gyventojų darbelių paroda. Gimnazistai tiesiog žavisi neįtikėtinai kruopščiais kūriniais, kurie laikinai puošia gimnazijos sienas. Tai tik viena iš draugiškų kaimynų iniciatyvų, kurių ateityje dar daugės.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėStudijos Estijoje (III): ar čia slypi bent kiek išminties?
2010-11-04, 19:32:16
Egidijus Jurgelionis


Galiu pasakyti atvirai – jei paklaustumėte, ar verta studijuoti Estijoje ir paprašytumėte, kad atsakyčiau tik "Taip" arba "Ne" – parodyčiau Jums vidurinį pirštą. O jei mandagiai – tikrai nežinau.

Reikalas tas, kad institucija, kurioje šiuo metu studijuoju aš – Baltic Film and Media School – yra privati mokykla, kuri autonomijos pagrindu priklauso Talino universitetui. Na, o kadangi tai mokykla, už kurią turtingi tėveliai moka nemaus pinigėlius, kad jų saulytės turėtų iš ko ateityje duoną valgyt, jai keliami ir atitinkami reikalavimai.

Gerai, šiek tiek perdėjau – norintys studijuoti šiuoje mokykloje privalo laikyti stojamąjį egzaminą (daugiau apie jį galbūt galėtų papasakoti ne mainų programos studentai, nes mano stojamasis buvo kiek kitoks), tad ne kiekvienas, toli gražu, čia gali pakliūti. Kaip ir sakiau, ne kiekvienas čia gali pakliūti ir dėl finansinių sąlygų. Vienas bakalauro studijų programos semestras čia kainuoja 1500 eurų (maždaug tiek už studijas Lietuvoje moka "prabangių" profesijų studentai – psichologai, odontologai ir medikai). Visos vietos mokamos. Tai, beje, viena brangiausių studijų vietų Estijoje.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėKodėl mes pabėgame?
2010-10-27, 12:26:01
Ausma Bernotaitė


Po švietimo reformos jau pasikeitė dvi abiturientų laidos. Ir susidaranti situacija jau verčia griebtis už galvos. Studentai į svečias šalis dirbti arba studijuoti išvažiuoja panašiais mastais kaip gandrai į šiltus kraštus. Prieš man baigiant mokyklą, 2009-aisiais, mūsų, abiturientų, aplankyti buvo atvažiavę protingi dėdės iš protingo universiteto ir žadėjo, kad įsigalėjus dabartinei studijų tvarkai mes būsime karaliai. Tad kodėl vis daugiau ir daugiau studentų vengia tokio karaliavimo?

Visi geriausieji mokiniai turėjo gauti valstybės finansuojamas vietas universitete, tačiau atsitiko ne visai taip. Pasirodo, nesvarbu, koks buvo tavo metinių pažymių ir egzaminų vidurkis - specialybėms buvo skirtas nemokamų vietų skaičius, o ne studentams. Todėl atsitiko taip, kad net labai gerai besimokiusieji, stoję į konkurencingas specialybes, turi mokėti už mokslą. Finansiniu požiūriu, labiau pasisekė tiems, kurie šiaip ne taip pabaigę mokyklą, nusprendė, kad jiems patinka kokios nors keistos specialybės arba - mano nuomone, visai apgalvotai - nukeliavo į kolegijas.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėStudijos Estijoje (II): „skandinaviška“ lietuvio piniginė
2010-10-19, 20:26:39
Egidijus Jurgelionis


Estai, reklamuodami ar šiaip kalbėdami apie savo šalį, daro dvi esmines klaidas: giriasi, jog Skype – estų kūrinys (ar tikrai viskas nuo pradžios iki galo pagaminta Estijoje? Iš kur pagindinė idėja?) ir tauškia, kad estai – skandinavai. Skype patikrinti galite internete, kad ir po to kai baigsite skaityti šį rašinį, o kodėl estai neskandinavai... ar Jūs žinote, kiek ten viskas kainuoja?

Sutinku, skirstymas į regionus pagal kefyro kainą – reikalas juokingas, o ir, kad estai neskandinavai paneigti negaliu, bet kaimyną paerzinti reikia. Tačiau kainos Skandinavijos tikrai neprimena. Kažkada esu rašęs apie savo kelionę iš Lietuvos į Estiją per Latviją. Tai štai – Rygoje kainos didesnės nei Taline. Ar žinote, kokios kainos Norvegijoje? Patikrinkite, gal jau kaimynas milijonieriumi tapo ir grįžo – jis, išminties žmogus, Jums papasakos apie gyvenimą.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos