• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasUodų naktis
2010-07-22, 17:22:21
Karolis Adomavičius


Pabudo uodas, pakilo iš miegų.
Ir zvimbia tyliai, su šimtais kitų.
Leidžias saulė kaitri, už debesų,
Ir nešas kartu pulkus žabalių, gilių.

Jau laikas uodui siurblį galąst.
Kad ir kur tu beeisi, galės tau įkąst.
Vėl.. Bemiegė naktis. Ji bus karšta.
Štai: dar viena uodų būrio puota.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįSekant tėvynainių pėdomis arba nacionaliniai lietuvių aukso paieškos ypatumai svajonių saloje (I dalis)
2010-06-30, 11:19:40
Marija Šaraitė


Vasara. Ką veikti? Šio klausimo nebekėliau jau nuo pavasario. Jaučiau, reikia pinigų (noriu neapkrauti tėvų finansiniais poreikiais), tai reiškia – reikia darbo. Valio! Nusišypsojo laimė. Atsirado bendramintis ir ne šiaip koks, bet toks puikus, kad ir darbą rado, ir kelionės bilietus nupirko, ir dar pinigus iškeitė (žinoma, už viską mokėjo tėvai).

Tad baigėsi mokslai, įpusėjo birželis, laikinai atsikračiau visų atsakomybių ir išmoviau pamatyti pasaulio, įgauti patirties dirbant juodą darbą. Kur? Ogi ten, kur šimtai tūkstančių tėvynainių keliauja lobių ieškoti – į Angliją. Sėdėjau sau laisvu laiku, šypsojausi mąstydama apie pirmąsias dienas "in the home farm" ir sugalvojau papasakoti jums, kokių netikėtų siurprizų pateikė toji tarsi nuvalkiota, populiarioji šalelė.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėUteniškiai vasaros atostogas pasitiko kūrybingai
2010-06-30, 11:14:41
Marija Šaraitė


Vis auganti visuomeninė organizacija Utenoje – Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras – nepailsta ir toliau rengia šventes vietiniam jaunimui. Viena jų vyko mokslo metų baigimo proga. Jaunimas jaunimui suorganizavo renginį "Pasitik vasarą kūrybingai". Visi uteniškiai galėjo apsilankyti miesto sode (naujai sutvarkytame parke tarp prekybos centro "Senukai" ir šaulių namų) ir sudalyvauti įvairiose veiklose.

Nuo šeštos valandos vakaro susidomėję miestelėnai vaikštinėdami sode stebėjo uteniškių moksleivių fotografijų parodą, kur galėjo atrasti ir pažinti savo draugus. Taip pat akis buvo galima paganyti į jaunuosius modelius su smagia pasirodymo programa. Visą gražų vakarą buvo galima ne tik stebėti, bet ir dalyvauti patiems – žaisti linksmąjį "Twister".

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasDega Joninių pieva
2010-06-23, 14:49:55
Karolis Adomavičius


Dega, smilksta, kas ten vyksta?
Veržias dūmai – degina akis.
Ką tas Jonas ten kurena?
Visas kiemas vien ugnis.

Sakau Jonui: – Ką tu dirbi?
Pieva dega, lapai smirdi.
Jei tuoj pat neužgesinsi,
Mentai belsis į duris.

Jonas žvairai žiūri į mane:
Kas čia, kaip gi, ajają,
Kūriau laužą dabar čia,
Kad mokėčiau vakare.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėJCI Utena bunda!
2010-06-16, 19:32:23
Avelina Markevičiūtė


Birželio aštuntą dieną vyko viešojo kalbėjimo seminaras, kurio metu buvo atskleistos kelios kalbėjimo viešai paslaptys, ne tik naujokams, bet ir norintiems labiau patobulinti savo įgūdžius.

Seminarą vedė JCI (Junior Chamber International) narys - Žanas Gongapševas. Lektoriui pavyko ne tik sudominti visus atėjusius, bet ir pralinksminti gana niūrių antradienio vakarą. Kadangi auditorijoja buvo įvairaus amžiaus, lektorius dalijo patarimus tinkančius ne tik vyresniems , bet ir moksleiviams bei studentams. Netrūko šmaikščių ir ūpą pakeliančių istorijų, kurios pagyvino kelių valandų mokymus. Iš tiesų, kai kurie patarimai naudingi ne tik viešam kalbėjimui, bet ir šnekant draugų ar šeimos rate. Kas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti paprasta, kaip pavyzdžiui sudominti publiką, iš tikrųjų nėra taip jau lengva. Kelios, atrodytų nereikšmingos smulkmenos, gali daug ką pakeisti, net ir labai geroje kalboje. Tiek ir dar daugiau galima buvo sužinoti tikrai naudingame seminare. Taigi, lektoriui didelis pliusas už šmaikštų, bet kartu ir informatyvų mokymą.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MenasPrie ąžuolo
2010-06-14, 21:46:04
Aistė Meidutė


Grįžkim
Prie to didelio
Ąžuolo šiąnakt,
Kol rasoj
Muzikuoja žiogai
Ir kurkuoja
Varliukai žali,
Kol baltutės avelės
Ties pamiške ganos
Ir lyja
Lauke ir širdy.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėVasaros stovyklos – nauda vaikams ar tik brangiai praleistas geras laikas?
2010-06-09, 19:49:15
"Utenos jaunimo" redakcija


Mokslo metai jau baigiasi – paskutiniai atsiskaitymai ir moksleiviai pradės vykdyti savo vasaros planus. Dalis vaikų numatę, kad per atostogas dalyvaus vasaros stovyklose kartu su draugais. Tačiau tėveliams leisti savo vaiką į per 600 litų kainuojančią stovyklą – gana didelė prabanga.

Spręsdami šią problemą ir siekdami šviesti visuomemę, VšĮ "Mokslas ir Menas", šiemet organizuoja dviejų pamainų stovyklą "LINK". Stovyklų organizavime nemaža patirties turinčių idėjos iniciatorių pagrindinis siekis – praplėsti vaikų požiūrį į supančią aplinką ir padėti suvokti kūrybos reikšmę. Pripažinkime, kad išgirdę šį gražų žodį, pirma pagalvojame apie tapymą ir lipdymą.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėVasaros krepšinio stovykla jaunimui
2010-06-09, 19:44:21
"Utenos jaunimo" redakcija


Kasmetinė "Krepsininkas.net" vasaros krepšinio stovykla šiais metais organizuojama Ignalinoje. Ši stovykla skirta visiems Lietuvos vaikams nepriklausomai jie lanko krepšinio mokyklą ar ne. Krepsininkas.net stovyklose jaunimas turi galimybę pagerinti savo krepšinio įgūdžius, sustiprėti fiziškai, dalyvauti krepšinio konkursuose bei įdomiai ir turiningai praleisti laiką. Nuo praėjusių metų į Krepsininkas.net stovyklą registruojamos ir mergaitės.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos