• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-11-13


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėMes darom, o TU?
2010-04-16, 20:56:33
Marija Šaraitė


Ei, mielasis žmogau, ar tau nepabosta kiekvieną gražų pavasarį po žiemos styrančios šiukšlių kalvos ar net visi kalnai? Jei ne, ar tu esi tuo tikras? Pamąstyk. Juk kasmet nutirpus sniegui į akis spygina pernykščių popiergalių, įvairiausių chemijų ir butelių butėlaičių purvinas švytėjimas. Tau jos netrukdo? Puiku. Toliau brisk šiukšlėmis nusėtais keliais ir spardyk jas rodydamas savo kultūringumą.

Tačiau dabar noriu atkreipti Tavo, neabejingo savo aplinkai piliečio, dėmesį. Tikiu, kad jau girdėjai ar matei žalutėles visuotinės aplinkos tvarkymo akcijos "Darom'10" reklamas. Taigi telieka nepamiršti, kad šį šeštadienį (balandžio 17 d.) nuo 10 valandos ryto Tavęs lauksime Utenos šiukšlių rinkimo taškuose:
• Skaistašilyje (ateik prie Utenio stadiono);
• Vyžuonaičio (Malūno) ežero pakrantėse (ateik į paplūdimį šalia Molėtų gatvės).


Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėLietuvos moksleivių sąjunga dalino gerumą
2010-04-13, 22:03:36
Greta Nakliudaitė


Artėjant šventoms Velykoms Lietuvos moksleivių sąjungos (toliau LMS) Utenos biuro nariai panoro pasidalinti savo gerumu su likimo nuskriaustais žmonėmis, kurių nuotaiką praskaidrintų dėmesys bei nuoširdžiai padovanota labdara. Tad kovo 22-26 dienomis jie vykdė akciją "Ir TAVO širdyje slypi gerumas", kurios metu Utenos gimnazijų bei pagrindinių mokyklų moksleiviai galėjo nešti nereikalingus drabužius, batus, žaislus ir visa kita, kas galėtų praversti kitiems žmonėms, į savo mokyklos punktą.

Praėjus dosnumo savaitei LMS Utenos savanoriai toliau tęsė savo misiją. Pirmąją velykinių atostogų dieną jie suvežė labdarą iš visų mokyklų į "Saulės" gimnaziją. Ten kelias valandas rūšiavo daugybę maišų su drabužiais, batais bei kitais įvairiausiais dovanotais daiktais. Kitomis dienomis jaunuoliai aplankė Utenos vaikų socialinės paramos ir ugdymo bei Utenos specialiojo ugdymo ir užimtumo centrus. Dovanota labdara ir suteiktas dėmesys daugybę veidų privertė šypsotis. Taip pat visų nuotaiką pakėlė Lietuvos moksleivių sąjungos narių dainuojamos dainos ir vedami smagūs žaidimai.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėPrisimenant Velykas...
2010-04-11, 19:37:22
Jovita Molytė


Praėjus Šv. Velykoms, parduotuvėse jau nurinkinėjamos dekoracijos ir neparduoti suvenyrai nunešami į sandėlius, kur jie lauks kitų metų, kada vėl bus sukrauti pardavimui kaip nauja prekė. Tačiau šįkart ne apie tai, o apie tuos suvenyrus, kurie taip pat yra ir Velykų simboliai, ir jų reikšmę. Populiariausi iš jų yra du: Velykų kiškis ir kiaušiniai.

Velykų kiškis. Viena Europos legenda sako, kad kiškis niekada neužmerkdavo akių ir stebėdavo kitus gyvūnus per naktį, dėlto jis tapo mėnulio simboliu ir siejamas su Velykomis, nes jų data nustatoma pagal mėnulio kalendorių. Kiškis taip pat yra ir naujo gyvenimo simbolis. Egipte žmonės tikėjo, kad triušis buvo atsakingas už naują gyvenimą pavasarį. Vėliau krykščionys susiejo jį su Kristaus prisikėlimu.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

SportasJaunieji Utenos futbolininkai pakilo į neregėtas aukštumas
2010-04-10, 21:12:09
"Utenos jaunimo" redakcija


Krepšiniu ir dviračių sportu pastaruoju metu gyvenanti Utena gali didžiuotis ir jaunaisiais savo futbolininkais. Rėmėjų paramos beveik nesulaukiantys 1998 metų gimimo uteniškiai prestižiniame "Ateitis Cup – 2010" turnyre aplenkė trylika komandų ir užėmė aukštą trečiąją poziciją.

Krito ir garsūs vardai

Nulinėmis lygiosiomis su Minsko FŠ-5 (Baltarusija) ekipa turnyrą pradėję Utenos KKSC futbolininkai D grupėje 3:0 sutriuškino Rygos G.Šitiko akademiją (Latvija) bei 4:0 nepasigailėjo Naujosios Vilnios "Granito" futbolininkų.

Ketvirtfinalyje Arūno Rastenio auklėtiniai 1:0 privertė pasiduoti gilias futbolo tradicijas turinčią Maskvos "Trudovye rezervy" (Rusija) komandą, o pusfinalyje tik po 11 metrų baudinių serijos 2:3 nusileido FŠ-5 futbolininkams.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėSavaitgaliais mokomės linksmai
2010-04-05, 11:33:18
Avelina Markevičiūtė


Kas? Kur? Kodėl?

Kovo 27 - 28 dienomis Antakalnių kaime, Utenos rajone vyko komandinio darbo mokymai jaunimui. Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga "Apskritasis stalas" kvietė dalyvauti ne tik "Apskritojo stalo" valdybos narius bei savanorius, bet ir visus norinčius tapti "Apskritojo stalo" dalimi.

Nepabijoję anksti keltis šeštadienio rytą, šešiolika jaunuolių patraukė link, netoli Saldutiškio esančios, sodybos. Jau nebe pirmą kartą svetingi šeimininkai priima "AS" svečius. Juk smagu visiems, kai išvažiuojant nereikia raudonuoti iš gėdos, o laukti kitų mokymų.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Sportas"Juventus" pirmame etape su grandais nežais
2010-04-03, 21:22:56
Egidijus Jurgelionis


Vakar paskutinėse LKL reguliariojo sezono rungtynėse Utenos "Juventus" rezultatu 76:71 (13:25; 16:11; 23:14; 24:21) nugalėjo Prienų "Rūdupio" krepšininkus ir su 13 pergalių užsitikrino ketvirtąją vietą, išvengdami susitikimo su LKL grandais jau pirmąjame atkritamųjų varžybų ture.

Sunkiai rungtynes pradėję uteniškiai pirmajį kėlinį pralaimėjo 12 taškų skirtumu ir iki trečiojo kėlinio vidurio buvo priversti vytis varžovus. Nelengviau sekėsi ir prisivijus – kova vyko taškas į tašką, tik keletą kartų buvo pavykę įsiveržti į priekį 4 ir 6 taškų skirtumu. Tačiau, daugiausia Virgilijaus Praškevičiaus pastangomis, Utenos krepšininkai sugebėjo išlaikyti minimalų pranašumą ir išplėšti svarbią pergalę.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MenasPavasaris
2010-04-02, 21:03:30
Karolis Adomavičius


Saulės blynas dangum rieda,
Upės liejas už krantų,
Katės grįžta į namus,
Antys plauko po laukus.

Jonas žigulį jau plauna,
Karvės mūkia - pieno bus!
Štai pavasaris ateina!
Tuoj mes lėksim į daržus!

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėPepės, Karlsono, Emilio, Ronjos ir kitų vaikų mama
2010-04-01, 10:20:15
Eglė Daugsevičiūtė


Taip pat Madikės, Brolių Liūtaširdžių, Lotos... Galėčiau tik vardinti ir vardinti. O šių vaikų tikrai ne vienas ir ne du. Nors, tiesą pasakius, žodį – mama - turėčiau rašyti kabutėse, tačiau, nepykit mielieji kalbininkai, negaliu, nes manau, kad ji pati tikriausia šių personažų mama. Kas ji? Manau jau atspėjote. Astrida Lindgren – žymiausia Švedijos ir viso pasaulio vaikų rašytoja.

Sausi faktai. Rašytoja gimė 1907 m. lapkričio 14 d. Turėjo dvi sesutes ir brolį. O pati susilaukė dviejų vaikų: Karinos ir Larso. Pirmoji A. Lindgren knyga išleista, kai autorei buvo 37 – eri. Autorė parašė savo tėvų meilės pasaką "Samuelis Augustas iš Sevedstorpo ir Hana iš Hulto". Pepės Ilgakojinės vardas gimė Karinos galvoje, kai ši sirgo. Švedų rašytoja mirė 2002 m. sausio 28 d. Astrida Lindgren mirė sulaukusi garbingo 94 metų amžiaus. Švedijos vyriausybė po jos mirties įkūrė Astridos Lindgren Memorialinį Apdovanojimą A. Lindgren garbei. Šis apdovanojimas yra didžiausias pasaulyje piniginis apdovanojimas vaikų ir jaunimo literatūros rašytojams, kurio suma 5 mln. Švedijos kronų (apie 2mln. litų).

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos