• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėIlgąjį penktadienį į raidžių lankas!
2010-03-06, 23:05:14
Ovidijus Stauskas


Vasario 19 dieną, penktadienį, grupė "šapokiukų" susikrovė mantą ir "pasikinkę" dviaukštį autobusą išrūko į dar vieną kelionę. Ne, šįkart neplanavome pasiekti Stokholmo (ateitis, ateitis...) ar tolimųjų rytų, tačiau ekspedicijos tikslas išties rimtas – jau vienuoliktą kartą Vilniuje vykstanti Knygų mugė. Vieni moksleiviai, apsirūpinę kišenpinigiais, suko galvas, kokia literatūra papildyti savo kolekciją, kiti labiau laukė susitikimų su mėgiamais rašytojais, o lydintys mokytojai tikėjo, jog sutiks ne vieną seną bičiulį ar studijų draugą. Visgi galime lažintis, jog visa autobuso "įgula" buvo tikra, jog netrukus pateks į neišsemiamus raidžių, žodžių bei sentencijų laukus.

Komentarai [ 19 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėStudijos užsienyje
2010-03-04, 18:47:31
Jovita Molytė


Vis daugiau moksleivių šiais laikais nori išvažiuoti studijuoti į užsienį. Deja, toli gražu ne visiems tai pavyksta – nėra galimybių, trūksta pinigų arba tiesiog noro stengtis. Vis dėl to, tokiems žmonėms, kurie nori studijuoti užsienyje, bet neturi laiko (ar noro) tuo domėtis, gali padėti tokios organizacijos kaip "Studenčiokas.lt".

"Studenčiokas.lt" yra projektas, kuris teikia informaciją apie užsienio šalių universitetus, studijų kainas, stipendijas. Taip pat gali padėti sutvarkyti su kelione, viza ar apgyvendinimu susijusius reikalus.

Komentarai [ 10 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėEuroparlamentaras Leonidas Donskis susitiko su Utenos gimnazistais
2010-03-03, 23:37:16
Marija Šaraitė


Leonidas Donskis – Europos Parlamento narys, akademikas, visuomenės veikėjas, knygų bei straipsnių autorius, žmogaus teisių ir pilietinių laisvių gynėjas, Įvairovės ambasadorius Lietuvoje, filosofas, politikos teoretikas ir komentatorius, idėjų istorikas ir socialinis analitikas, apsigynęs humanitarinių ir socialinių mokslų daktaro laipsnius. Tokiais žodžiais vasario 26-ąją dieną Adolfo Šapokos gimnazijoje buvo pristatytas gerbiamas svečias. Neeilinio vizito sulaukę Utenos gimnazistai turėjo galimybę ne tik išvysti Leonidą Donskį, išgirsti didele patirtimi paremtus pasakojimus, bet ir patys su juo užmegzti dialogą.

Penktadienio popietę Adolfo Šapokos gimnazijos aktų salėje susirinko visų trijų miesto gimnazijų moksleiviai, pasiilgę turiningų renginių. Susitikimą pradėjo diskusijos moderatorės: Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientė Guoda Cibaitė ir "Saulės" gimnazijos moksleivė Marija Šaraitė. Po trumpos preliudijos žodis buvo perduotas atvykusiam į Uteną profesoriui Leonidui Donskiui. Tada visi akimirksniu nurimo ir dėmesį sutelkė į svečio monologą tema "Jaunimo pilietiškumas (1990 m., 2000 m., 2010 m.)".

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėUtenos jaunimą išjudino "Šokiai po atviru dangum"
2010-03-03, 23:34:27
Marija Šaraitė


Ilgąjį šventinį savaitgalį, nedarbo dieną tarp dviejų kontrastingų švenčių: Valentino dienos ir Vasario 16-osios, šalia Dauniškio ežero vyko žiemiškas bei snieguotas renginys. Keturias valandas prie naujojo tilto skambėjo įvairiausia muzika, kviečianti šventės dalyvius judėti, liepsnojo laužas, atšildydamas įšalusią žemę ir tirpdydamas vasario speigą. Nepabūgęs minusinės temperatūros susirinkęs gausus pulkas Utenos jaunimo linksminosi judėdami muzikos ritmu, o dalis jaunuolių tiesiog smagesnėje atmosferoje čiuožinėjo ant ledo.

Ši originali šventė taip ir buvo suplanuota jos rengėjos – Utenos liberalaus jaunimo organizacijos. Organizatorių vizija išsipildė: uteniškiai turėjo progą įdomiau, aktyviau ir nenuobodžiai praleisti laisvadienio vakarą. Tuo pasinaudojusius renginio svečius sušildė Utenos Šaulių rinktinės užkurtas laužas bei nemokama arbatėlė, kurią gamino ir visus norinčius vaišino Utenos liberalaus jaunimo merginos. Tie, kurių kojos vis tiek šalo, galėjo trypti, šokti, siausti po atviru dangumi, gryname ore.

Komentarai [ 23 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėVisa tiesa apie sapnus
2010-02-28, 9:27:21
Eglė Daugsevičiūtė


Žmonės kartais mėgsta pajuokauti, kad Dievas sugalvojo miegą, o velnias – žadintuvą. Juk miegas toks saldus. Tačiau dažnai mūsų dievinamą užsiėmimą sutrukdo atkeliavę sapnai. Jie būna įvairūs: geri, blogi, juokingi, baisūs. Kartais jie nieko nereiškia, o kartais visą dieną galvojame apie naktį užklydusį "bilduką". Tad pristatau jums visą tiesą apie sapnus.

Visų pirma tikriausiai reiktų pasakyti, kad sapnuoja visi. Na gerai, ne visi, sunkūs psichikos ligoniai – ne. Be abejo, vyrai ir moterys sapnuoja skirtingai, vyrai dažniau vyrus, o moterys tiek silpnosios, tiek stipriosios lyties atstovus. Be to, mes pamirštame 90% sapnų. Praėjus 5 min. po sapno neatsimename net pusės to, ką esame sapnavę. O praėjus 10 min. pamename tik 10 % sapno. Keistas dalykas, kad iš tiesų sapnuojame tai, ką matėme. Nors sapne regime daug nepažįstamų veidų bei vietų, tačiau mūsų sąmonė jų nesugalvoja. Visos vietos ir žmonės yra jau mūsų matyti realiame gyvenime.

Komentarai [ 24 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Kam man tos simfonijos?"
2010-02-24, 22:08:11
Ovidijus Stauskas


Vasario 19 dieną, penktadienį, narsieji "šapokiukai" vėl kamavo autobusų vairuotojus – dar viena ekspedicija! Ne, nesiruošėme grįžti į Ukrainą ar klajoti skersai ir išilgai mėlynojo gaublio. Keliautojų tikslas buvo kasmetinė Knygų mugė, kuri tradiciškai vėl vyko gana tolimame, tačiau jau nuodugniai ištirtame krašte – Vilniuje. "Litexpo" parodų centras vėl lūžte lūžo nuo aibės įvairiausių knygų, įdomių asmenybių bei parodų, leidžiančių išbandyti kūrėjo gyslelę. Toks nuotaikingas šurmulys išties primena spalvingas arabų šeicho vestuves, argi ne? Visgi, šįkart linksmybes teko sviesti šalin, nes 19 valandą į konferencijų salę apraudoti sudužusios meilės pakvietė tikras lietuviškos satyros "šeichas" Juozas Erlickas. Suprasdami pareigą užjausti šį neviltin puolusį pilietį svečiavomės vakaronėje "Mano meilė stikliniais kaliošais".

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėGarsiausia Lietuvos giminė Utenos krašte: Kristupas Radvila
2010-02-21, 11:12:24
Norbertas Černiauskas


Tikriausiai net ir mažai savo krašto praeitimi besidominantys asmenys pritars, kad viena iš žymiausių, o gal net žymiausia giminė Lietuvos istorijoje buvo Radvilos. Su šios giminės atstovais susiję ištisi mūsų praeities amžiai, o ypač Lietuos Didžiosios Kunigaikštystės istorija.

Žinome, kad su Radvilomis itin susiję keletas Lietuvos miestų - Kėdainiai, Biržai, Vilnius ir Radviliškis, bet nedaugelis uteniškių težino, kad jų kraštas taip pat labai artimas šios garsios didikų giminės praeičiai. Ne vienas garsiausių Radvilų ne tik lankėsi ar gyveno Utenos krašte. XVIII a. pr. Radvilos buvo stipriai įsitvirtinę Vyžuonose, kurios tapo vienu pagrindinių jų tvirtovių. Kodėl? Spėjama, kad Utenos krašte ir prasidėjo Radvilų giminės istorija. Yra žinoma, kad šios didikų giminės pradininkas Kristinas Astikas 1398-1442 m. buvo Užpalių ir Pienionių seniūnas, o vėliau jo tiesioginiai palikuonys nuolatos paveldėdavo Užpalių, Svėdasų, Vyžuonų apylinkių teritorijas. Vyžuonos XVIII a. pr. buvo tapusios ne tik pagrindiniu Radvilų nekropoliu, bet ir vieta kur nemažai laiko pralesdavo garsiausi to meto asmenys.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėLietuvos moksleivių sąjungos prezidentas aplankė uteniškius
2010-02-20, 12:29:19
Marija Šaraitė


Žiemišką vasario popietę į Utenos "Saulės" gimnaziją atvyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Vilniaus biuro komanda. Konferencijų salėje vykusiame susitikime su naujuoju LMS prezidentu Gabrieliumi Satkausku susirinko aštuonių Utenos rajono mokyklų atstovai. Mokyklų savivaldų infomavimo centro nariai jau seniai laukė šio susirinkimo, kad bent kiek geriau pažintų Lietuvos moksleivių sąjungą plačiąja prasme - už Utenos ribų, kituose Lietuvos miestuose. Tad džiugu, kad jaunieji uteniškiai sužinojo ne tik tai, bet ir daugybę kitų niuansų iš LMS pasaulio.

Visų pirma, kaip ir pridera, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Gabrielius Satkauskas pasisveikino su susirinkusiais Utenos moksleiviais. Nieko nelaukęs jis pradėjo pristatinėti LMS. Rodant naujausias moksleivių sąjungos skaidres Utenos mokyklų savivaldų informavimo centro nariams buvo tiek priminta LMS struktūra, tradicijos bei tikslai, tiek pristatyta nauja valdyba, revizijos komisija. Šį pristatymą taip pat stebėjo Utenos "Saulės" gimnazijos direktorius Valentinas Bubulis. Susidomėjęs mokyklos vadovas klausinėjo aktyviau už pačius mokyklų atstovus.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos