• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėUtenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriuje - kūrybiškumo ugdymas
2010-02-18, 7:11:29
Violeta Develienė


Drabužių dizaino ir dailiųjų darbų būrelis JM Laisvalaikio skyriuje jau skaičiuoja penkioliktus metus. Būreliui vadovauja mokytoja metodininkė Zita Kasauskienė. Per tiek metų nuveikta daug: įvairiuose dizainerių konkursuose pristatyta daugiau nei dešimt drabužių kolekcijų, nesuskaičiuojamos parodos ne tik Utenos mieste, bet ir Vilniuje, Ignalinoje bei kituose Lietuvos miesteliuose. Utenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriaus vedėja Rasa Legenienė pasidžiaugė, kad keletas būrelį lankiusių mokinių jau pasirinko šios krypties profesijas.

Mokytoja Zita dirba su įvairaus amžiaus mokiniais. Mažieji kuria paprastus darbelius: paveikslėlius, siuva nesudėtingus žaisliukus, drabužėlius lėlėms, mokosi siuvinėti, megzti, veria karoliukų papuošalus ir t.t. Vyresnieji užsiima rimtesniais darbais: kuria drabužių kolekcijas konkursams, siuva drabužius sau, pasitaiso nešiojamus drabužius, kuria aksesuarus.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėLietuviais esame mes gimę...
2010-02-16, 12:05:21
"Utenos jaunimo" redakcija
Lietuviais esame mes gimę,
Lietuviais turime ir būt!
Tą garbę gavome užgimę,
Jai ir neturim leist pražūt!

Jurgis Zauerveinas


Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasTave pamačiau...
2010-02-14, 13:17:59
Karolis Adomavičius


Tave pamačiau, tu užbūrei mane.
Norėjau prieit, pasakyt, bet deja.
Pavertei vergu savu, galvot negaliu,
Negirdžiu, nematau, i tave tik žiuriu.

Tavo akys ugninės, ir šilkiniai plaukai.
Tavo balsas, toks mielas - klausyt amžinai.
Taip noriu pabut, kartu su tavim, bet tu nežinai...
Aš myliu tave, man be tavęs negerai.


Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Pasukite į kairę, ten baltos durys..."
2010-02-10, 21:19:25
Ovidijus Stauskas


Vasario 8 dieną, pirmadienį, Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką aplankė garsus Lietuvių rašytojas bei žurnalistas, kurį puikiai apibūdina paprastutė mįslė: "Vyrukas, dievinantis šlepetes, o jo tikrų tikriausias sūnus – padūkęs Zuika. Kas?". Taip, tai Vytautas Račickas, kuris į mūsų miestą užsuko, kad pristatytų savo naujausią romaną "Baltos durys". Šįkart skaitydami nebesutiksime veikėjų, tokių kaip smalsusis Edvardukas, kuris detektyvinius galvosūkius narpliojo triptike "Šlepetė". Autorius pasuko kur kas niūresniu keliu, vedančiu į narkomanų gyvenimą. Taigi jau pakeliui į susitikimą su ponu Račicku kirbėjo klausimas, kodėl nuotaikingas istorijas išstūmė gatvės gyvenimo tema?

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėUtenos liberalus jaunimas nemiega
2010-02-06, 20:22:57
Marija Šaraitė


Lietuvos liberalus jaunimas (toliau – LLJ) – organizacija, vienijanti veiklų, atvirą ir kupiną laisvų idėjų jaunimą visoje valstybėje. Dar prėjusių metų rudenį Lietuvos liberalaus jaunimo skyrius Utenoje pradėjo kviesti bendraminčius prisijungti prie pilietiškos ir savanoriškos veiklos. Susirinkusi grupė uteniškių susipažino su atvykusiu pasisvečiuoti LLJ pirmininku Edgaru Stanišausku, kuris papasakojo organizacijos istoriją bei pristatė veiklą ir galimybes. Taigi nieko nelaukęs Utenos liberalus jaunimas pradėjo veikti kaip tikra visuomeninė organizacija.

Iškart po liberalaus jaunimo pirmininko vizito, uteniškiai buvo pakviesti dalyvauti 21-ojoje LLJ sueigoje. Tad mūsų miesto liberalus jaunimas nuvyko į Kauną susipažinti su kitų miestų atstovais ir įsilieti į jų tarpą. Po šventinių atostogų jaunimas susirinko į susitikimą su dideliais uždaviniais. Visų pirma, Utenos liberalūs jaunuoliai gražiai paminėjo Sausio 13-ąją. Vakare susirinkę Utenio aikštėje jie leido šviečiančius dangaus žibintus. Po to uteniškiai paminėjo Tarptautinę Holokausto dieną. Jie sausio 27-ąją pagerbė žuvusių žydų atminimą, sutvarkė kapines, ant jų uždegė žvakutes.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaUtenos senosios muzikos ansamblis "Vox animæ"
2010-02-05, 22:12:58
Violeta Develienė


2009 metais UTENOS SENOSIOS MUZIKOS ANSAMBLIS "Vox animæ" muzikos gerbėjams paruošė išskirtinį XX - XXI a. dainų repertuarą ir mielai koncertuoja Lietuvos ir užsienio bažnyčiose, dvaruose, koncertų salėse. Dalyvauja įvairiuose festivaliuose, renginiuose, šventėse, seminaruose. Ansamblyje dainuoja muzikos mokyklos choro UTREMIO nariai, taip pat šia muzika besidomintys moksleiviai, studentai, muzikos mokyklą baigusieji, profesionalai iš kitų Lietuvos miestų. Vienas ansamblio narys - Romos Katalikų Bažnyčios kunigas Andrius Šukys. Vadovė - Virginija Šeduikienė, Utenos muzikos mokyklos mokytoja metodininkė.

Ansamblio istorija
Senosios muzikos ansamblis "Vox animæ" įkurtas 2003-ųjų metų pavasarį Utenos muzikos mokykloje. Kolektyvo formavimasis prasidėjo po Utenoje įvykusio tarptautinio senosios muzikos seminaro ir koncertų ciklo. Buvo užmegztas glaudus bendradarbiavimas su Senosios muzikos ansambliu iš Vilniaus "Giesmių tarnai". Kartu parengtos muzikinės programos ir pristatytos Utenos apskrityje, festivalyje "Banchetto musicale".

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

MenasKai aš sutikau Merę
2010-02-04, 18:59:12
Eglė Ramoškaitė


Rankoje norėčiau laikyti "kruvinosios merės" stiklinę. Raudonosios mirties su daug tabasco padažo. Jausti deginantį skonį burnoje ir šildyti kiekvieną kapiliarą. Išgyventi kiekvieną gurkšnį iš naujo. Bute daugiausia 15 laipsnių šilumos. Viduje 36, 4.

Ką gali jums papasakoti žmogus, ilgą laiko tarpą gyvenęs kitokį gyvenimą, nei buvo pratęs. Ką gali parašyti žmogus, kurio gyvenimą galima pavadinti paprasčiausiai apatija.

Ką galiu parašyti aš.

Rankoje norėčiau laikyti "kruvinosios merės" stiklinę. Norėčiau turėti tiek stiprybės ir tiek drąsos, kad vienu delno spustelėjimu sutraiškyčiau ją į smulkias šukes. Noriu, kad jos susmigtų į delną ir abu raudonieji susimaišytų, o tabasco padažas degintų delną. Noriu sužinoti, ar dar galiu jausti skausmą. Noriu išguiti apatiją iš savęs.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėParoda "Motinystė"
2010-01-28, 16:33:43
Violeta Develienė


Utenos specializuotame mados ir grožio prekybos centre "Aušra" atidaryta subtili paroda. Antrame aukšte lankytojai gali pasigėrėti fotomeninko Romo Čekanavičiaus darbais.

Romas Čekanavičius savo kelią į fotografiją pradėjo 1972 metais, kai jam mama padovanojo išsvajotą fotoaparatą "Smena". Dirbdamas įvairiausiuose darbuose domėjosi kino menu, tapyba ir istorija.

Interneto portale http://www.cekanavicius.lt/ autorius apie save pasakoja – "Turiu sukaupęs didelę atvirukų kolekciją su įvairiuose pasaulio muziejuose eksponuojamais renesanso laikų tapybos kūriniais, taip pat turiu keletą pašto ženklų albumų tapybos tema. Pasinėriau į senų fotoaparatų kolekcionavimą - buvau surinkęs daugiau kaip 300 aparatų kolekciją, iš kurių dabar liko tik nedidelė dalis. 2000m. rekomendavus fotomenininkui Romualdui Rakauskui tapau fotomenininkų sąjungos nariu".

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos