• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėVolungė vėl kviečia kurti dainas ir eilėraščius
2010-01-26, 18:29:25
Edmundas Pupinis


Siekiant propaguoti pilietiškumo, tautiškumo ir patriotiškumo idėjas Utenos rajone, bus organizuojamas ketvirtasis, tradiciniu tapęs pilietinių dainų ir poezijos festivalis-konkursas "Volunge šauk ąžuole", skirtas Lietuvos nepriklausomybės dienai, Vasario 16-ajai, paminėti. Festivalyje-konkurse vėl kviečiami dalyvauti Utenos ugdymo įstaigų moksleiviai, ugdymo įstaigų absolventai ir kiti Utenos rajono gyventojai.

Manau, kaip ir kiekvienais metais, renginys susilauks didelio susidomėjimo ne tik tarp dainų atlikėjų, bet ir tarp poezijos kūrėjų bei žiūrovų. Juk tai puiki proga, siekiant meninės ir kūrybinės saviraiškos, pademonstruoti savo pilietinį sąmoningumą ir meilę Tėvynei. Praėjusiais metais konkursui buvo pateikta per penkiasdešimt Utenos mokyklų moksleivių sukurtų eilėraščių, o muzikinėje festivalio-konkurso dalyje buvo atlikta per trisdešimt dainų, iš kurių daugiau negu pusę atliko patys dainų autoriai ne tik iš Utenos miesto, bet ir Utenos rajono seniūnijų.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįAteities karjeros perspektyvos skatina studentus studijuoti užsienyje
2010-01-25, 13:15:03
Giedrė Rutkauskaitė


2009 m. rudenį Dream Foundation atliko apklausą tarptautiniu mastu apie studijas užsienyje. Buvo apklausti studentai, kurie susidomėję studijomis užsienyje arba kurie šiuo metu studijuoja kitoje šalyje. Apklausos tikslas buvo sužinoti, kodėl žmonės vyksta studijuoti į užsienį, kas daro įtaką jų sprendimui ir ar jie patenkinti šiuo pasirinkimu. Atsakymų įvairovė priklausė nuo konkrečios švietimo įstaigos, kurioje mokosi respondentai, nes apklausoje dalyvavo skirtingos mokymo įstaigos.

Iš viso apklausoje dalyvavo 260 žmonių iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Bulgarijos ir Rumunijos. 1/3 iš respondentų buvo vaikinai, 2/3 – merginos ir beveik 50 % šiuo metu studijuoja Jungtinėje Karalystėje ir Danijoje. 73 % iš respondentų studijavo bakalauro pirmame arba antrame kurse. Beveik 80 % respondentų mokėsi valstybės apmokamoje vietoje (69 %) arba už studijas mokėjo mažiau negu 2000 eurų per metus (10 %).

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Utenos Europos klubas"
2010-01-24, 22:07:08
Aina Žvirblytė


Utenos Europos klubas – tai Utenos jaunimo organizacija, įsikūrusi 2001 metais. Klubo nariai yra Utenos bendrojo lavinimo mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai. Klubas turi prezidentą, kuris kas keletą metų keičiasi kartu pakeisdamas ir klubo veiklą. Šiuo metu organizacijos prezidentė yra Utenos "Saulės" gimnazijos gimnazistė Aina Žvirblytė, kuri aktyviai vykdo reformas, skatina savo bendraamžius nesnausti ir kurti sau mielą, jaukią aplinką Utenos mieste. Utenos Europos Klubas turi savo įstatus, emblemą ir dainą. Klubo veikla įdomi, linksma ir smagi. Dalyvaujame įdomiose paskaitose, konferencijose ir seminaruose bei patys rengiame viktorinas ir šventes. Taip tobuliname save.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėJaponija
2010-01-22, 20:58:38
Jovita Molytė


Japonija. Turbūt kiekvienas iš mūsų, išgirdęs šios šalies pavadinimą, pirmiausiai pagalvoja apie automobilius, mobiliuosius telefonus ar robotus. Po to kažkur atmintyje iškyla nindzės, samurajai, geišos... Tačiau dažnas lietuvis nežino nieko daugiau apie šią šalį. Taigi pamėginkime pažvelgti į Japonijos kultūrą iš arčiau.

Tradiciniai japonų menai – amatai.

Ikebana – puokščių sudarymo menas. Ši meno rūšis kildinama iš seno japonų papročio padėti gėles ant altoriaus, kuris paplito Japonijoje kartu su budizmu.

Origami – popieriaus lankstymo menas. "Tikras origamis" yra lankstomas nenaudojant žirklių ir klijų.

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėStiprėja ir Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras
2010-01-20, 18:40:52
Marija Šaraitė


Pirmasis susitikimas

Gruodžio pabaigoje Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) komanda atkeliavo į mūsų miestą. A.ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko pirmasis LMS Utenos mokyklų savivaldų informavimo centro (MSIC) susitikimas. Jam dirigavo buvusi moksleivių sąjungos prezidentė Austė Bartninkaitė ir su ja kartu iš Vilniaus atvykę sostinės MSIC savanoriai: Roberta Mižutavičiūtė ir Vladas Pužauskas. Į susitikimą susirinko septynių Utenos rajono gimnazijų ir pagrindinių mokyklų atstovai. Taip pat svečiavosi ir viską stebėjo dabar jau buvusi jaunimo reikalų koordinatorė Alina Plistkova.

Susitikime Utenos jaunimas ne tik daugiau sužinojo apie Lietuvos moksleivių sąjungą, bet buvo ir apmokyti. Austė Bartninkaitė pravedė keletą susipažinimo žaidimų, kurie visus išjudino bei sukūrė jaukią atmosferą visai popietei. Jau pažinodami vieni kitus susitikimo dalyviai atliko keletą psichologinių testų ir sužaidė smagių žaidimų. Tačiau visus labiausiai įtraukė ir buvo įdomiausia - diskusija. LMS senbuviai su uteniškiais savanoriais dalinosi gerąja patirtimi, pasakojo apie veiklos galimybes ir diskutavo aktualiausiais šių dienų jaunimo klausimais. Utenos atstovai atsakė tuo pačiu, aiškindamiesi savojo kiemo trūkumus ir privalumus.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Argo 2010"
2010-01-19, 22:12:46
Eglė Daugsevičiūtė


Kiekvienas uteniškis, kuris bent šiek tiek domisi šokiais, žino, kas yra ARGO šokių fiesta. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje sausio 15 dieną vyko kasmetinė ARGO šokių fiesta 2010.

Respublikinėje šokių fiestoje dalyvavo net 12 šokių kolektyvų iš visos Lietuvos! Net trys šokių grupės iš Šiaulių: "DIVA" ("Sandaros" pagr. mokykla), "DOMINO" ("Romuvos" pagr. mokykla), šių kolektyvų vadovė yra L. Strazdauskienė bei "AREKA" (S. Daukanto gimnazija), vadovė - A. Gutauskienė. "MAGIJA" - šokių studija iš Jonavos R. Samulevičiaus pagr. mokyklos (vadovė R. Auglienė). Na ir kolektyvai iš Utenos: "S.F.E.R.A", "UNITED HARDSTYLE MOVEMENTS", "TANDEMUS", "STELLA", "DESSA", "ERDVĖ", "32". Vadovės: R. Bernotienė, D. Kaziūnienė, E. Kutkienė, E. Pauliukevičiūtė, V. Rakauskienė. Na ir žinoma renginio šeimininkai Liudmilos Gudaitienės "ARGO"!

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėVyžuonos parkas
2010-01-14, 17:48:51
Brigita Rušėnaitė


Jaunimas jau nebeturėjo naujų vietų susitikimams... Kai valdžia nusprendė prie Vyžuonos upės esančiame pušyne įrengti apšviestus pasivaikščiojimo takus, tiltelius... Ir ne tik saulėgrąžų gliaudymui, bet ir romantiškiems pasivaikščiojimams, augintinių vedžiojimui, kvėpavimui kiek grynesniu oru... Ir vaizdas gražus, ir statybininkai bei šaligatvių šlavėjai turi darbo (gal tai bus viena iš išsivadavimo iš krizės gniaužtų dalis?).

Šiek tiek plačiau apie takelius, tiltelius, laiptelius ir gražią aplinką. Pušyne už "Maximos", Sporto arenos, prie Vyžuonos upės įrengė naują parką. Viena iš jo naujovių – laipteliai, kuriuos būtų galima pakrikštyti "Utenos laimės žiburiu" (kuris, beje, veda į ligoninę). Čia, mano duomenimis, yra 112 laiptelių. (Netikite? Galite perskaičiuoti...) Kaip jau minėjau, šiame parke galima vedžioti savo šuniukus, katytes, žiurkėnus - visus Jūsų augintinius, kuriems, jūsų nuomone, yra reikalingi pasivaikščiojimai, tačiau dėl visų gerovės nepamirškite surinkti jų ekskrementus. Tai nėra naujiena. Tam yra įrengtos specialios šiukšlių dėžės. Taip pat šiame parke numatyta pastatyti daugiau nei šimtą suoliukų!

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAr gražus gyvenimas – tau spręsti
2010-01-12, 17:07:47
Ausma Bernotaitė


NLP (NeuroLingvistinisProgramavimas) – taip vadinasi gera būsena. Galima tai vadinti nepasidavimu srovei, pozityvumo terapija ar autoprogramavimu. Koks pasaulis – gražus ar baisus ir pavojingas – priklauso nuo mūsų požiūrio į jį. Taip pat su problemomis, "gyvenimo pabaigomis" ir netgi šiek tiek su pasitikėjimu savimi.

Visų pirma pradėkime nuo to, kaip veikia protas. Tarkime, kad įvyksta kažkas "negero", kitaip sakant, nemalonaus, kas priklauso ne nuo mūsų valios. Pavyzdžiui, mokytojai šiandien hormonų svyravimai ir ji tiesiog nori ant ko nors išsirėkti. Auka pasirenka... tave. Po to, žinoma, ką nors apie tai galvosi. Štai čia trumpam ir sustokim. Juk čia tiek daug pasirinkimų, kuriuos galima kontroliuoti. Galima mąstyti: "Velnias, aš tikrai bukagalvis, jau antrąkart per šį semestrą gavau 4 " arba: "Atsibodo man ji, ką iš viso veikiu aš čia šitoj mokykloj?", o gal: "Hm... Na, ir mama neapsidžiaugs, bet kad jie žinotų, kaip man linksma buvo tą vakarą, kai nepasimokiau!", taip pat filosofiškai: "Ji kiek perdeda, nes pats ketvertas man pamoka. Iš šio taško galiu pajudėti toliau". Mintys priklauso mums ir nuo mūsų. Dabar – maža užduotėlė. Pabandyk įsijausti į kiekvieną mintį ir pajausti, kuo jos skiriasi. Kiekviena mintis neša savy būseną ar, "mandriau" šnekant, neurolingvistiškai programuoja. Tai, kaip jausiesi išėjęs iš pamokos, priklauso nuo tavęs. O būsenos jau nepažabosi – reiks su ja kurį laiką pagyventi.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos