• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėModelių taikymas praktikoje
2009-10-28, 19:45:13
Eglė Ramoškaitė


Modeliai. Kitaip tariant, teorija. Ko verta teorija? Sakoma daug. Kiek studijų programų apsiriboja sakiniais? Keturis metus skaitai sakinius, kurie turi nušviesti tau kelią į darbą ateityje. Keturis metus skaitai sakinius, kurie, pasak dėstytojų, vėliau taps pamatu praktikoje. Kalbėsiu apie modelius, teoriją, kuri mums kalama įvairiomis priemonėmis visą gyvenimą, bet yra, švelniai tariant, beprasmė.

Paneikime teorijas.

Teorija nr 1. Galėčiau pritarškėt keletą lapų gryniausios sausiausios teorijos apie brendimą: kas ir kaip ir kada ir kodėl. Manau, bemaž visi suprantam, kad pagrindinis šios teorijos taškas dedamas ties nesuskaičiuojamu kiekiu problemų, kurios kyla brendimo laikotarpiu visiems mums. Antras taškas- jos visos tik mūsų galvoje ir po keleto metų mes iš jų tik pasijuoksime. O pabandykim pasijuokti iš paprasto piešinio: atstumtasis klasės draugas. Visi bent po vieną tokį turėjom. Visai nejuokinga. Ir iš antro piešinio: pirmoji nelaiminga meilė. Kitas pasakytų, kad čia būtent ta problema, iš kurios vėliau pasijuoksime. Vat ir nė velnio. Vieni pasijuoks, kiti randų gali neišsigydyti ir visą gyvenimą. Ir visai nesvarbu, kad "pirmoji meilė" buvo buvo patirta 12 ar 13 metų jaunuolio, ji gi galėjo būti ta vienintelė, kuri sužlugdė pasitikėjimą visam gyvenimui. Kaip, beje, ir patyčios.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėIdėjų pliūpsnis Utenoje
2009-10-24, 15:05:42
Ovidijus Stauskas


Aktyvų jaunimą vienijanti savanoriška organizacija "Darom" ir judėjimas "Aš Lietuvai" pristatė lapkričio 7 dieną vyksiančią akciją "Idėjų diena". Tai analogų Lietuvoje neturintis projektas, kurio metu kiekvienas šalies gyventojas turės galimybę savo idėjomis bei mintimis svariai prisidėti prie saugesnės ir patrauklesnės Mus supančios aplinkos.

Žiupsnelis istorijos

Pirmą kartą panašaus pobūdžio akcija įvyko Estijoje 2009 metų gegužės 1 dieną. Ją surengė Estijos "Darom" (Teeme) komanda. Akcija sutraukė daugiau nei 11 tūkstančių dalyvių, kurie pasidalino į 400 taškų (klubai, kultūros namai, klasė). Idėjų taškų dalyviai galėjo išsakyti savo idėjas ir siūlyti sprendimus apie trijų tipų problemas – lokalines (gatvės, miesto ar rajono lygmens), šalies, pasaulio. Visos idėjos buvo užregistruotos ir pateko į Idėjų Banką, o vėliau įvairios organizacijos, verslininkai galėjo imtis jas realizuoti.

Palaukite... (Atsisiųsti "Adobe Flash Player")

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėVokiška popietė
2009-10-23, 20:23:17
Marija Šaraitė


Ar girdėjai, kad "Saulės" ir Adolfo Šapokos gimnazijos ne tik konkuruoja, varžosi (kaip dažniausiai įvyksta), bet ir draugiškai bendrauja? Tai įrodo jaukus abiejų gimnazijų moksleivių, kurie mokosi vokiečių kalbą, susitikimas. Aišku, jis būtų neįvykęs be kolegių, puikių vokiečių kalbos mokytojų Jolantos Kavaliauskaitės ir Laimutės Sviklienės. Gerą humoro jausmą turinčios pedagogės norėjo pasidalinti savo mokinių žiniomis. Tai tikrai pavyko, o gimnazistai pristatinėdami savo parengtus projektus, apie vokiškai kalbančias Europos valstybes (Vokietiją, Austriją, Šveicariją), įdomiai bei turiningai praleido laiką, šiltai susibendravę kartu padainavo.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

SportasOlimpinis ugdymas A. Šapokos gimnazijoje
2009-10-22, 19:54:15
Eglė Daugsevičiūtė


Jeigu esate šapokietis, turbūt atkreipėte (ar bent turėjote) dėmesį, kad jau keletą metų Šapokos gimnazijoje labai intensyviai vyksta sportinė veikla, įvairiausiai renginiai, susiję su sportu, eksponuojamos parodos. Visa tai - ne šiaip sau. Tai dėl kilnaus tikslo, na, tiksliau sakant, projekto tikslo. Utenos Adolfo Šapokos gimnazija dalyvauja projekte "Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose 2008 – 2010 m".

Olimpinis ugdymas šalies mokyklose pradėtas įgyvendinti jau nuo 2006 m. Tačiau Šapokos gimnazija, nespėjusi įsitraukti į šį projektą, dalyvauja tęstinio projekto veikloje, kuris yra skirtas 3 metams (nuo 2008 iki 2010 m.). Tam, kad ši veikla būtų įgyvendinta, laikytųsi bendrų nuostatų ir numatytos veiklos, buvo sudaryta grupė, kuri koordinuos olimpinį ugdymą. Programos koordinatorė buvo paskirta kūno kultūros mokytoja A. Leipuvienė. O mokytojai - A. Karmonas, V.Latonas, R. Vanagickienė bei V. Karnickienė yra šios grupės nariai.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasMan atvėrė akis
2009-10-17, 21:55:34
Jūratė Giedraitytė


Man atvėrė akis, nebijot ateities,
O į ją atsisukt ir tik ranką ištiest,
Ir užvėrė vartus tolimos praeities,
Į kurią nebegrįšiu, nes durys užrakintos,
Nuo kurios nepabėgsiu, ir kurios neištrinsiu,
Bet tik tai, kas gera, teprisiminsiu,
Visas klaidas įdėmiai ištirsiu ir įsiminsiu,
Ir daugiau neverksiu dėl mažų dalykų,
Kas buvo - pražuvo, daugiau nebeliko,
Ateitis bus šviesi, aš tikėsiu tuo,
Dėsiu pastangas dėl vilties,
Kurią mes visi turime, kuri mus lydi,
Nes mes visi kažką turim,
Nes visi kažką mylim...

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Utenos Krašuonos pagrindinės mokyklos renovacija
2009-10-14, 18:20:20
Konradas Kazlauskas


Jau visiems atsibodęs ir įgrisęs žodis KRIZĖ. Bet iš dalies krizė nepasiekė Utenos Krašuonos pagrindinės mokyklos.

Utenos apskrities viršininko administracija į Utenos regiono renovacijų projektų sąrašą 2007-2010 metų laikotarpiui įtraukė ir Utenos Krašuonos pagrindinę mokyklą. Projekto pasiūlymo teikėjas buvo Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius.

2009m. buvo pradėta renovuoti Krašuonos mokykla. Nors darbai turėjo būti pradėti jau pavasarį, bet mokyklą pasiekė tik rugpjūčio mėnesį. Taigi, rugsėjo 1-ąją mokinius pasitiko ne itin graži ir švytinti mokykla, o apgriozdinta pastoliais ir kitomis statybinėmis medžiagomis mokykla. Tačiau, mes žinojome, kad jau po kelių mėnesių išorinė dalis bus atremontuota ir tai guodė!

Komentarai [ 11 ] Įvertinimas [ 2.8 ] Skaityti toliau

PagrindinėSocialiniai tinklai
2009-10-13, 22:21:39
Julius Lisauskas


Socialiniai tinklai – manau, visiems labai gerai žinomas reiškinys. Manyčiau, visi nors viename socialiniame tinkle lankotės kasdien. Facebook'as, lietuvių pamėgtas one.lt, frype.lt, netlog.com - tai tik maža dalelė to, kas egzistuoja.

Šiame straipsnyje pabandysiu trumpai papasakoti, kas man patinka ir kas nepatinka socialiniuose tinkluose, ir gale pristatysiu vieną naują socialinį tinklą.

1. One.lt
Privalumai: Daug lietuvių.
Trūkumai: Lėtas, daug netikrų vartotojų, pilnas reklamų, beveik viskas mokama ir nervinantis nemokamas videogagos skin'as, kuris visuomet jus nukreipia į videogagą.

2. Facebook
Privalumai: Daug vartotojų, tvarkingas, gražus puslapis, grupės, klubai, testai, žaidimai, nuolat augantis lietuvių skaičius.
Tūkumai: Įkyrus spam’as (draugas pasiūlė jum žaisti vieną ar kitą, draugas atsakė į klausimą apie jus ir t.t.)

3. Netlog
Privalumai: Nemokamas (nepaisant mokamos VIP narystės), aplikacijos, skinai, kuriuos galima susikurti pačiam, grupės.Tai antras pagal populiarumą socialinis tinklas Europoje, su daugiau nei 50 milijonų vartotojų, žaidimai, vykdomosios programos nuotraukų ikėlimui bei naujienų peržiūrai.
Trūkumai: Vis dar mažas lietuvių skaičius.

4. Frype.lt
Privalumai: Grupės, muzikos puslapiai, vykdomoji programa profilio naujienų peržiūrai nepaleidus naršyklės.
Trukumai: Mokami skinai, mokama vieta nuotraukoms, registracija tik su pakvietimais.

Komentarai [ 16 ] Įvertinimas [ 3.5 ] Skaityti toliau

MenasNebebijosiu daugiau, nieko nebijosiu...
2009-10-12, 23:00:56
Jūratė Giedraitytė


Nebebijosiu daugiau, nieko nebijosiu...
Aš drąsi, aš savimi tikiu,
Priimsiu tai, ką siųs likimas,
Eisiu iškėlus galvą,
Nors širdį vers skausmas,
Tu nežinosi tiesos,
Jei apvilsi tu mane, tai tu ne tas,
Jei tau visad reikės manęs,
Aš niekad nepaleisiu tavęs...

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos