• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MuzikaMaištingas Rokas beldžiasi...
2009-09-06, 21:04:54
Ovidijus Stauskas


Per apsiniaukusį dangų ir nerimstantį lietų pasibeldė rugsėjo 5-oji diena. Slogios nuotaikos nė pėdsako! Tokį niūrų šeštadienį Uteną okupavo vienos nakties festivalis – konkursas "Rebel Rock 2009". Visiems užsimiršusiems arba ničnieko nenutuokiantiems primename, jog šis projektas gyvuoja jau nuo 2004 metų ir yra skirtas tik mokyklinio amžiaus roko atlikėjams bei mylėtojams. Taigi, puiki proga jaunimui parodyti muzikinius sugebėjimus sugrįžo į Uteną.

Nors klubo "DisPar" durys buvo atvertos 18.30 val, žiūrovai, ištroškę čaižių gitarų skambesio, šmirinėti aplink ėmė gerokai anksčiau. Vieni aptarinėjo būsimą koncertą, kiti vaišinosi ugniniu vandenėliu ir dalijosi su jaunųjų grupių nariais. Juk būtina padrąsinti maištingas sielas!

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėParanojiško šizofreniko iliuzijos, sapnai, svajonės... (VII dalis)
2009-09-05, 12:28:37
Insomniac vampire


- Keisti vis dėlto tie žmonės, - kartą rimtai pasakė berniukas, nukritęs iš žvaigždės į Žemę. – Jie turi tiek daug, bet nemato nieko. Jiems rūpi tik tai kas laikina ir visiškai nusispjaut į amžinybę.
- Nekreipk į juos dėmesio, - pasakė mergaitė, nukritusi iš kitos žvaigždės. – Jie laikini.
- Bet ar nemanai, kad nėra nieko pastovesnio už laikinumą?
- Dabar Tu pats sau prieštarauji! Jei sakai, kad laikinumas yra amžinas, o žmonėms rūpi tik laikini dalykai, tai jiems iš tiesų galvoje vien tik mintys apie amžinybę, - ramiai atsakė mergaitė rausvomis garbanomis.

Toliau jiedu sėdėjo tylėdami. Taip prasėdėjo kol plaštakė, tupėjusi ant pražydusios aguonos, savo lengvais sparneliais padarė tris šimtus ir dar keturis mostus. Tada mažieji žvaigždžių vaikai panoro apsižvalgyti pasaulyje, kuriame atsidūrė netyčia (o gal ir suplanuotai). Mažyliai keliavo nuo vieno pasaulio krašto link kito. Kelyje jie sugaišdavo tiek laiko, kiek truktų svajonei nuskrieti iki artimiausios žvaigždės ir sugrįžti atgal. Berniukas kalbėjo su žvėrimis, paukščiais, vabalais, o mergaitė bendravo su įvairiomis žolėmis, gėlėmis, medžiais. Svečiai iš žvaigždės vengė kalbėti su žmonėmis, nes žmonės, jų nuomone, buvo patys žiauriausi ir kvailiausi padarai iš visų matytų per tūkstantį amžinybių.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Mokslo ir žinių diena
2009-09-03, 20:28:21
Eglė Daugsevičiūtė


Lietuvoje Rugsėjo 1-oji - tai mokslo ir žinių diena. Taipogi ir metas, kai po vasaros atostogų ateina laikas sugrįžti į mokyklos suolą. Vieniems tai pirmi metai mokykloje, kitiem - paskutiniai. Galbūt laukėm, bijojom, buvom abejingi šiai dienai, tačiau, kad ir kokie mūsų, moksleivių, jausmai buvo, išvengti mokyklos bent teoriškai negalėjom.

Nuo pačio ryto miesto turguje galėjai pamatyti įvairiausių gėlių. Pasiūla buvo gana didelė: rožės, gvazdikai, kardeliai... Kvapas ir grožis kaip A. Baranausko poemoje "Anykščių šilelis":

Miškan (turgun), būdavo, eini - tai net akį veria;
Vat teip linksmina dūšią, ažu širdies tveria,
Kad net, širdžiai apsalus, ne kartą dūmojai:
Ar miške (turguje) aš čia stoviu, ar danguj, ar rojuj?!
Kur tik žiūri, vis gražu: žalia, liekna, gryna!
Kur tik uostai, vis miela: giria nosį trina!


Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 2.8 ] Skaityti toliau

PagrindinėParanojiško šizofreniko iliuzijos, sapnai, svajonės... (VI dalis)
2009-08-31, 20:09:41
Insomniac vampire


Vyksta karas. Baisus karas tarp manęs Nr. 1 ir manęs Nr. 2. To karo baisybių niekas nepastebi, bet aš jas jaučiu. Gaila, kad NATO negali čia atsiųsti čia savo taikos palaikymo padalinių. Bijau, kad šis karas nesugriautų manęs iki pat pamatų. Jaučiuosi keistai. Nežinau kurią pusę palaikyti: save Nr.1 ar save Nr.2?..

Nejau visi yra akli? Kodėl niekas nepastebi baisių sprogimų širdies rajone? Kodėl niekas nemato, kaip liepsnoja akių slėniai, ir neiškviečia ugniagesių? Visi kaip susitarę tvirtina, kad pats turiu įveikti save. Bet kurį save??? Vargšė siela laikoma įkaite susiskaldžiusio mano pasaulio.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėParanojiško šizofreniko iliuzijos, sapnai, svajonės... (V dalis)
2009-08-30, 20:39:10
Insomniac vampire


Pro ryškiai žaliomis žaliuzėmis pridengtą langą į vidų bandė pažvelgti galvą nulenkęs jurginas. Jo sparnuotos mintys beldė į langą prašydamos įsileisti į širdį. Kiekviena jurgino mintis ant sparno nešė po aukso dulkę ir barstė jas man į akis. Nuo dulkių akyse pradėjo kauptis ašarų jūra. Ta jūra užliejo visą mano mažytį pasaulį, kuriame gyveno svajonės, sapnai ir iliuzijos.

Ašaros, išplovusios iš akių auksą, padengė vyzdžius sidabro sluoksniu ir mano pasaulis užtemo. Tamsa buvo švelni kaip aksomas, bet labai šalta. Jurgino mintys klajojo po mano tamsą vis dar barstydamos aukso dulkes sapnams, svajonėms ir iliuzijoms ant veidų. Pamažu mano pasaulis ėmė švytėti auksinės aušros šviesa ir vėl atgavo spalvas, nors akys vis dar nematė.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėParanojiško šizofreniko iliuzijos, sapnai, svajonės... (IV dalis)
2009-08-28, 14:00:28
Insomniac vampire


Aušra atrodo tokia lengva ir gili, kai žiūri į ją bemiegių naktų nupoliruotomis akimis. Gal ir keista, bet griežtas kūno reikalavimas pailsėti silpnesnis už beprotišką norą vėl išvysti stebuklą – naujos, šviesios dienos gimimą. Tas stebuklas visados toks dramatiškas ir mielas, nesvarbu, kad kartu su juo ateina ir daug kvailų minčių ir poelgių.

Iškart, kai gimsta nauja diena, bėgu link jos elektros laidais virš gatvių, namų, sodų, žmonių... Žodžiu, virš beverčių egzistencijos kūrinių. Ne! Jie negali būti beverčiai, juk yra sukurti žmogaus rankomis, vadinasi – neįkainojami...

Niekada nesupratau, kodėl visi žavisi vakaru... Juk tai yra didžiulis skausmas ir liūdesys. Kiekvieną vakarą miršta šviesa, ryte užgimusi diena, viltis, kad būtent šiandien surasi tikrąjį tiklą gyventi. Nors aš jį jau radau. Reikia gyventi visų pirma dėl savęs, savo ego. Nesamones kalba, kad reikia pirma žiūreti kitų ir tik paskutinėje vietoje prisiminti save. Juk tik mylėdmas save galėsi mylėti kitus, tik pats būdamas laimingas tokiais galėsi padaryti ir aplinkinius...

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėNeburbuliuok pro šalį!
2009-08-25, 20:37:18
Ovidijus Stauskas


Rugpjūčio 24 diena, 18 valandų ir 30 minučių. Parką, nusidriekiantį palei Dauniškio ežerą, maudo saulės spinduliai. Pastarieji perveria būrį įvairaus dydžio muilo burbulų, kuriuose atsispindi ryškios parko lankytojų šypsenos. Ar rutina alsuojantis pirmadienis tapo švente?

Pasiaiškinsit?

Įžangoje nupasakotas neįprastas reiškinys gavo neįprastą vardą – Burbuliatorius. Pavadinimą išgirdę, to paties pirmadienio prislėgti nusivylę namų šeimininkai veikiausiai prisimena nenutylančias bei priekaištų nestokojančias antrąsias puses. Visgi "žmogėnai", kurių širdžių vasara apleisti dar nesiruošia, sugrįžta į vaikystę ir muilo burbuliukų kalnus. Būtent šią pusę palaiko Burbuliatoriaus kūrėjai laimikis.lt komanda. Sąveiką su praeiviais bei miesto žaidimus inicijuojanti kūrybinė grupė paskelbė idėją, pagal kurią tą pačią dieną (pirmadienį), tą pačią valandą skirtingus miestus papuošia muilo burbulų fiesta. Tikslai: 1) Paversti pirmadienį lengva diena. 2) Atgaivinti nepelnytai užmirštas viešas erdves. 3) Sukurti paralelinį įvykį, kuriame dalyvautų keli miestai. Pastarųjų ratas išties plečiasi, įsitraukė vienuolika miestų, o jų tarpe Čikaga, Barselona, Štūtgartas ir... Utena.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Juventus LKSK" oficialiai patvirtino dalyvausianti LKL pirmenybėse
2009-08-20, 19:34:06
Eimantas Skersis


Utenos "Juventus LKSK" klubas kitą sezoną dalyvaus Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Šią informaciją patvirtino ir komandos prezidentas Žydrūnas Urbonas.

"Dabar jau galime drąsiai pasakyti, kad "Juventus LKSK" klubas kitą sezoną tikrai dalyvaus LKL pirmenybėse", - teigė Ž.Urbonas.

Komandos prezidento nuomone, šį sprendimą lėmė LKL išdalytas stojamasis mokestis: "Šimtas tūkstančių litų mūsų komandai - milžiniški pinigai. LKL sprendimas mums palengvino užduotį, o kitaip tariant, papildė mūsų komandos biudžetą šimtu tūkstančių. Gal didiesiems klubams tai yra juokinga suma, tačiau mes dabar galime lengviau formuoti komandą ateinančiam sezonui. Klubas taps profesionalus, reikės pinigų žaidėjų išlaikymui ir kitiems ūkio reikalams, todėl šis sprendimas mums buvo labai palankus".

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos