• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-11-13


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Aplink pasaulįLietuvos gyventojai kviečiami megzti šiltas kepures Afganistano vaikams
2009-08-17, 21:57:22
Violeta Develienė


Lietuvos Caritas ir Lietuvos Kariuomenės 10-oji provincijos atstatymo grupė organizuoja akciją "Šiltos kepurės Afganistano vaikams" ir kviečia Lietuvos gyventojus numegzti nors po vieną šiltą žieminę kepurę Afganistano Goro provincijoje gyvenantiems vaikams.

Lietuvos vadovaujamos Provincijos atstatymo grupės - trumpiau dar vadinamos PAG - savo misiją Afganistane pradėjo dar 2005 m. birželio mėnesį. Šių metų lapkričio mėnesį išvyksianti grupė - jau 10-oji pamaina, kurios pagrindinis tikslas - padėti Afganistano valdžiai užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas atkurti provinciją, sugriautą ilgą laiką trukusių karinių veiksmų.

Misijos metu yra siekiama palaikyti draugiškus santykius su Goro provincijos moksleiviais ir mokytojais. Šiuo metu situacija Afganistano, ir ypač Goro provincijos, mokyklose yra labai sudėtinga – didesnė dalis mokyklų neturi pastatų, trūksta kvalifikuotų mokytojų, moksleiviai nėra aprūpinti mokyklinėmis priemonėmis, daugelis vaikų neturi šiltų drabužių. Nors mokyklas lanko tik 130 tūkst. vaikų, tačiau per dieną viena kėde pasidalina net 43 mokiniai. Šiuo metu Goro provincijoje veikia apie 600 mokyklų, tačiau tik pusšimtis iš jų yra įsikūrę pastatuose, likusios pamokas rengia tarptautinės bendruomenės padovanotose palapinėse arba atvirame lauke.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėGeriausių šalies mokyklų šimtuke – Utenos gimnazijų nėra
2009-08-13, 7:43:04
Egidijus Jurgelionis


Šį pirmadienį jau šeštus metus iš eilės savaitinis žurnalas "Veidas" paskelbė Lietuvos gimnazijų ir vidurinių mokyklų reitingą. Nė viena Utenos miesto ir rajono gimnazija nepateko net į pirmąjį šimtuką.

Remiantis Švietimo ir mokslo ministerijos, LAMA BPO bei Lietuvos gimnazijų ir vidurinių mokyklų duomenimis sudarytame reitinge aukščiausią vietą užėmė užėmė Adolfo Šapokos gimnazija. 29,78 proc. šiųmetinių gimnazijos absolventų įstojo į pirmu numeriu stojimų lape parašytas studijų programas, su tokiu rezultatu nusmukdydami gimnaziją į 162 vietą reitingo lentelėje. Praėjusiais metais A. Šapokos gimnazija tokiame pačiame reitinge buvo 31.

Antrąją vietą rajono mokyklų sąraše ir 223 respublikiniame reitinge užėmė Užpalių gimnazija. 26,09 proc. jos absolventų rudenį studijas pradės išsvajotose aukštosiose mokyklose pagal trokštamiausias studijų programas. Praėjusiais metais Užpalių gimnazijos užimta vieta taip pat buvo gerokai aukštesnė – 42.

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

MuzikaRoko Naktys 2009
2009-08-12, 18:56:42
Indrė Urbonaitė


Roko naktys baigėsi, bet himnas tebeūžia galvoje. Ir kaip jo neišmoksi, kai taip dažnai girdi... :)

Pirmieji pasirodymai vyko jaunimo scenoje, kuri buvo pastatyta naujiems talentams, šviežioms grupėms pagarsinti. Kaip ir dauguma (visi) nesupratau, ką ten veikė reperiai... O geriausiai įsiminė vietinė grupė Typoshytaka su "tualetas niekuo dėtas" ir nuogu bosistu... :) Didelio palaikymo didžiojoje scenoje sulaukė Siela, Rebelheart'ai kažkaip nuvylė, nesiklausė ir net visų prašomi "Ilgo kelio" nesugrojo. Soul Stealer paliko neblogą įspūdį, man patiko. (Beje, kitą dieną mačiau, kaip Milius maudėsi.) Po jų sceną perėmė Rojaus Tūzai, kurią paskui užleido mano labiausiai lauktiems Korpiklaani. Kadangi labiausiai laukti, tai ir suėjo geriausiai. Mačiau, kaip apsauginis juokėsi iš mūsų headbang'o. O pasekmes jaučiu dar ir dabar. Paskutinės grupės Suicide Djs paklausiau iš toli. "Stebuklingas šeškas" ir ten gerai skambėjo. Bet naktis tuo nesibaigė. Dar laukė filmas apie Metallica...

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasParanojiško šizofreniko iliuzijos, sapnai, svajonės... (III dalis)
2009-08-06, 21:56:49
Insomniac vampire


Sninga... Aš vėl vienas vaikštau voratinklio tiltais tarp girgždančių debesų. Bijau... Man dreba rankos, nes bijau susitikti puolusį angelą – Tave. Bijau pamatyt tas iki skausmo pažįstamas akis, liejančias kraujo ašaras, kurios nukritusios ant žemės nuodija žmonių mintis ir paverčia juos bevaliais robotais su mechaninėmis širdimis...

Aš tokiu tapau dar tada, kai Tu nebuvai puolęs angelas, kai dar gyvenai tarp žmonių ir su jais. Bet Tau niekada nebuvo gana to, ką turėjai. Turėjai mano širdį, bet to nepakako: išplėšei ją, uždarei narvelyje ir užrakinai. Taip aš tapau robotu, paklūstančiu Tavo valiai.

Lyg to Tau būtų maža, užsimanei tapti angelu. Ir dėl šio prakeikto Tavo noro, aš turėjau nuplėšti sparnus trims gulbėms... Niekada sau neatleisiu, kad tai padariau! Bet viską dariau manydamas, kad pasikeisi, manydamas, kad suprasi, jog netapsi laimingu žmogumi versdamas kitus kentėti. Bet Tavo garbės troškimas buvo stipresnis už širdies balsą ir užvaldė visą kūną.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasParanojiško šizofreniko iliuzijos, sapnai, svajonės... (II dalis)
2009-08-05, 11:51:55
Insomniac vampire


Žengiau žingsnį ir vanduo užliejo mano pėdas smėlyje. Tariau žodį ir į dangų pakilo milijonai drugių. Vėjas juos nešė tolyn, link blyksinčių žvaigždžių, kurios kaip rasa krito man į plaukus ir jie nušvietė visą tamsų koridorių. Žengiau dar vieną žingsnį ir įleidau šaknis į betonines grindis. Šaknys skverbėsi vis giliau, kol pasiekė Tavo širdį, tačiau į ją įaugti nepavyko, nes širdį gaubė storas, nepramušamas abejingumo šarvas. Jis sušaldė šaknis ir jos nudžiuvo, tad galėjau žengti dar vieną žingsnį.

Jau buvau pakėlęs koją, tačiau tą akimirką mane apniko plėšrios abejomės. Pradėjo mane kankinti aštriais klausimais: "Kam to reikia?", "Kur eini?", "Dėl ko eini?"... Atsakymų į šiuos klausimus nežinojau, bet mane išgelbėjo balsas, atėjęs iš seniai užmirštų ateities vizijų. Tas balsas ragino nesustoti, bėgti vis toliau ir toliau. Jis nužudė aštriadantes abejones ir aš vėl judėjau pirmyn.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasParanojiško šizofreniko iliuzijos, sapnai, svajonės... (I dalis)
2009-08-04, 9:36:49
Insomniac vampire


Vakar. Kai lijo rūgštus lietus ir krito surūdiję debesys, Tu atėjai iš sugriuvusio kviečių lauko. Įžengei pro mano slenkstį ir namus užliejo nepaaiškinama žiemos kaitra. Aš mačiau, tavo akys buvo paraudusios nuo ilgų verkimo valandų, žiūrint į danguje besimylinčias žvaigždes. Tu tylėjai. Aš tylėjau. Kambaryje tvyrojo klampi tyla, kuri kaip lakusis smėlis tempia vis giliau, kai bandai ją nutraukti. Tylą nustelbti sugebėjo tik užkimusio arbatinuko kvietimas išgerti po puodelį žemuogių arbatos...

Aplink tartum sustojo laikas. Girdėjosi tik geležinės širdies girgždesys, kai ji stengėsi varinėti Tavo venomis ledu virtusį kraują. Arbata buvo šalta kaip akmuo po rudeninio lietaus, palyginus su tavo ašaromis. Jos kaip maži lietaus lašai krito ant stalo. Kur ašara paliesdavo samanotą stalą, išaugdavo po mimozos žiedelį, bet vos tik jį palietus, žiedlapiai užmerkdavo akis ir sudegdavo nuo tavo prisilietimo...

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kodėl aukštojo mokslo reforma užknisa...
2009-08-03, 13:09:02
Rūta Treinytė


Senolių išmintis teigia, kad mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs. Tačiau ką daryti, jei po dvylikos metų, praleistų mokykloje, nuskynei vaisių, kuris ne tik atrodo mažas ir sudžiūvęs, bet yra dar ir neįkandamas? Kaip tada reikia pasiteisinti aplinkiniams – tėvams, tetoms ir dėdėms – jog buvai bloga investicija ne tik jiems, bet ir visai Lietuvai?

Studentus šiandien bene labiausiai neramina prasta aukštojo mokslo reforma. Forumai tiesiog lūžta nuo aibės žinučių, tiek išsakančių pasipiktinimą, tiek dalinančių patarimus. Norėčiau pateikti savo nuomonę, apie kai kuriuos ne tik reformos, bet jau ir pasibaigusių egzaminų niuansus. Žinoma, turbūt su daug kuo nesutiksite, tačiau prašau išklausyti. Jeigu žodžiai priverčia susimąstyti ar diskutuoti, tai jau rodo, kad judama problemos sprendimo linkme.

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįIlga savaitė Kambodžoje
2009-07-23, 17:07:46
Mindaugas BudreikaAngkor Wat šventyklų kompleksas
Kambodžai pašvęsta savaitė prasidėjo ketvirtadienį, tačiau šis faktas niekaip neįtakojo, baisiausios Azijos sienos titulą gavusios, korumpuotų Aranyaprathet sienos pareigūnų nuotaikos. O taip! Tapau dar vienu kvailu baltaveidžiu...

Pirmasis, bei daugumai vienintelis kelionės taškas pažymėtas ir mano žemėlapyje – Siem Reap. Tai antras pagal dydį miestas Kambodžoje. Pats miestas nėra labai garsus ir yra tik pastogė atvykėliams. Kambodžos pinigų kalimo mašina yra nutolusi apie 7 kilometrus į šiaurę ir yra žinoma kaip Angkor Wat. Angkor Wat yra šventyklų kompleksas ir kartu XII amžiuje pastatytas didžiausias religinės paskirties pastatas pasaulyje kasmet sutraukiantis milijonus žioplių, bei paploninantis kiekvieno iš jų pinigines tarp 20 ir 40 USD.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos