• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėŠmurkšt į ežeriuką?
2009-07-21, 23:53:43
Ovidijus Stauskas


"Gimtinės ežerėliuose saulutė nusiprausia, ir debesų verpetai plaukia dangumi" – teisingą ir kol kas kasdienišką lietuviškos vasaros vaizdą atkuria poetė Ona Baliukienė. Kol įkyrūs debesys neapleidžia padangės, o šaligatvius kankina klampios balos, vis daugiau Lietuvos gyventojų vasara pasidžiaugti vyksta toli už gimtinės sienų. Vieni smalsauja, ar realybėje Viduržemio jūra žydresnė nei atostogų katalogo nuotraukose, ar Titikakos ežeras – dievų guolis. Visgi yra įvairiaamžių žmonių, kurie net negalvoja apie žygius į svetimus kraštus, o egzotiškus vandenis jiems atstoja ašarų liūnai, išsilieję dėl Maiklo Džeksono mirties. Taigi lankytojų akimis pažvelkime į vietines poilsiavietes, kurias siūlo Utenos miestas.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėAr žinojote, kad... (II dalis)
2009-07-19, 20:01:18
Karolina Stankevičiūtė


Medicina, biologija, chemija, evoliucija:

Uodas - tai gyvūnas, dėl kurio kaltės pasaulyje miršta daugiausiai žmonių. Gal todėl, kad jis turi net 47 dantis?
• Gerai žinoma, kad bebrų sruogliai (bebrų patinėlių analinės išskyros) gerina vyrų potenciją (paprastai vartojami, kaip spiritinis užpilas su medumi). Taip pat bebrų sruogliai dedami į prancūziškus kvepalus, nuo seno žinomi, kaip afrodiziakas (seksualinį susijaudinimą skatinanti priemonė).
• Bebrų sėklidėse yra 4 kartus daugiau fosforo, nei žuvyje ir 2 kartus daugiau vitamino B, nei morkose.
• Žodis maliarija susideda iš dviejų žodžių mal ir aria, kurie reiškia „blogas oras“. Senovėje buvo manoma, kad susergama nuo blogo arba purvino oro.
• Žmonės, valantys savo dantis šepetėliu du kartus per dieną, per metus nuo savo dantų pašalina 14 gramų apnašų.
• Žmogus gimsta su 300 kaulų, bet suaugęs teturi 206.
• Žmogaus akies vokas yra storiausias iš visų gyvūnų.
• Žmogaus akys nuo gimimo išlieka to paties dydžio.
• Žmogaus DNR artimesnis žiurkėms nei katėms.
• Žmogaus šlaunies kaulas yra kietesnis už betoną.
• Žmogaus šonkauliai sujuda maždaug 5 milijonus kartų per metus (kvėpuojant).
• Žirafa išsivalo savo ausis su 50cm liežuviu.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3.4 ] Skaityti toliau

PagrindinėNacionalinis jaunųjų mokslininkų konkursas
2009-07-17, 19:03:52
Tadas Dijokas ir Mindaugas Deksnys


Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursas vyko 2009 m. kovo 12-13 d. ESJMK baigiamasis turas - balandžio 15-17 d. - nuo 1988 metų kasmet rengiamas tarptautinis Europos Sąjungos šalių jaunųjų mokslininkų konkursas. Lietuva į šį konkursą buvo pakviesta 1992 m. kartu su Baltarusija, Bulgarija, Estija, Gruzija, Latvija, Lenkija, Rusija, Slovakija, Slovėnija, Turkija ir Ukraina. Nacionalinį konkursą Lietuvoje organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras (LJGC), Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras (LMITKC) ir apskričių viršininkų administracijos švietimo padaliniai.

Mes, Tadas Dijokas ir Mindaugas Deksnys, esame Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos 4g klasė mokiniai. Šiam konkursui parengėme projektą pavadinimu Bioetanolio gavyba ir panaudojimas (vidaus degimo variklyje).

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Menaslai dega...
2009-07-08, 9:52:18
Insomniac vampire


Mėnulio šviesoj paskęs mano mintys.
Ir nieko neliks, tik tuščias laukas
Ir juodas,
Juodas akmuo vidury širdies.

Ištrykš pro ausis man keisčiausi norai...
Mylėk! Netingėk! Neapkęski oriai...
Kentėki! 
Nes aš tavęs pakęst negaliu.

Už miško nuskris pavargęs melas,
Apkalbos senos pakvies jį prie stalo.
Valgyk!
Ir nuodyk pasaulį, nuodyk pasaulį!

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

MenasBeatodairiška meilė, gyvenimas ir jo klaidos
2009-07-03, 0:37:40
Gabielė Kazlauskaitė


Dar viena liūdna ir beprasmė diena. Gabrielė atsikvėpė. "Taip pasiilgau gyvenimo... Nors ką aš čia kalbu – aš jį turiu. Visas mano gyvenimas – Kamilė". Nuo tada, kai gimė dukrelė, merginai teko daug ištverti. Šeimos, draugų – visų aplinkinių reakciją į vienišą motiną. O kodėl ji vieniša? Gyvenimas taip norėjo. Dukrelės tėtis išėjo taip ir nesužinojęs, kad sukūrė stebuklą. Tos dienos buvo baisiausios Gabrielės gyvenime. Vieną dieną ji tiesiog išgirdo, kad jo nebėra ir nepatikėjo tuo. Nepatikėjo, kad likimas gali iš jos taip pasišaipyti, kad gali taip kankinti... O ji beveik tikėjosi, kad pagaliau bus laiminga...

Ne, jiedu nemylėjo taip, kad negalėtų vienas be kito gyventi. Net nėra vienas kitam sakę to žodžio "meilė". Tiesiog būdavo kartu ir tada viskas atrodydavo paprasta bei aišku. Jie buvo jauni, nieko kito ir nereikėjo tikėtis. Viskas buvo nesudėtinga ir menkos studentiško gyvenimo problemos negalėjo gadinti viso gyvenimo. Dabar ji žino, kad tos dienos buvo gražiausios, nors kartais atrodydavo lyg didžiausias košmaras. Nuolatiniai vakarėliai, bemiegės naktys, o ryte –paskaitos. Po to vėl laikas kartu. Nevisad draugiški juokai, keisti komentarai, atrodė, kad nieko nebus, o judviejų santykiai tiesiog neįmanomi. Abu turėjo antrąsias puses. Bet kai vieną dieną Gabrielė sužinojo, kad Jis paliko draugę, apsidžiaugė. Dabar Jis galės būti mano – pagaliau. Deja... Likimas kartais mėgsta pajuokauti. Mergina paliko draugą, kuris ją tiesiog dievino ir galėjo pakloti po kojomis visą pasulį, tikėdamasi, kad jiedviem kažkas pavys. Bet Jis tam nebuvo nusiteikęs. Jam tereikėjo pramogų, draugų kompanijų ir smagių naktų moteriškoje kompanijoje. Gabrielė megino viską pateisinti: Jis jaunas vaikinas, niekam neįsipareigojęs, vieną dieną tikrai supras, kad šalia yra žmogus, kuriam Jis rūpi ir tada visas atsiduos jai. Nespėjo... Jis tiesiog išėjo, niekam nieko nepasakęs. Kažkada juokais dar kalbėjo, kad jei jau mirti, tai geriau su trenksmu, nei tyliai. Taip ir nutiko. Aišku, ne specialiai. Avarija buvo atsitiktinė, kažkoks girtas kvailys pasipainiojo po kojomis. Jis važiavo naktį, pavargęs po varžybų, o iki namų tebuvo likę vos keli kilometrai. Ir tada atėjo pabaiga.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėFestivalis "TUNDRA'09" – trys paros amžinybės
2009-07-01, 15:00:39
"Utenos jaunimo" redakcija


Pernai Oro stichiją sutikęs Pociūnuose, šiemet jau VI - asis elektroninės muzikos festivalis "Tundra" sienas po atviru dangumi keičia į ežero skalaujamą krantą, kur liepos 3 - ąją atvers duris trims paroms šėlsmo ir draugiško šurmulio. Su renginio koncepciją atspindinčiu šūkiu "Trys paros amžinybės" festivalis grįžta į prieš du metus apleistą Dūburio ežero salą Zarasų rajone.

Keturiose, skirtingiems elektroninės muzikos stiliams dedikuotose, scenose muzikinius pasirodymus surengs daugiau nei 100 atlikėjų iš Lietuvos ir viso pasaulio.

Savitą muzikos pulsą atkartojančiais motyvais dekoruotose scenose – tradiciškai plati, bemaž visus elektroninės muzikos stilius aprėpianti garsų paletė. Šokių aikštelės dėmesio centre išliks psytrance, drumandbass, breakbeat, dubstep, techno, electro, hardcore ir IDM ritmai, o pavargusiems nuo šurmulio – rami ir stiliaus rėmuose netelpanti "Chill Out" scenos muzika.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasSvajonė...
2009-06-23, 21:17:19
Insomniac vampire


Kai pražydo vyšnių sodai 
Ji panoro skraidyt išmokti,
Vėją gaudė, vėjo klausė
Kur sparnus mergaitei gauti.

Bet gražuolis šiaurės vėjas
Nuskubėjo vyšnias suvelęs,
Ašarėlė jai per skruostą
Nuriedėjo... Nuriedėjo...

Štai pamatė ji plaštakę
Ir tyliu balsu pasakė,
Kad svajonė jos pakilti, 
Be sparnų turės numirti.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėSkelbiame du naujus foto konkursus!
2009-06-22, 9:44:43
"Utenos jaunimo" redakcija


Mokslo metai baigėsi, o atostogauti liko šiek tiek daugiau nei du mėnesiai, per kuriuos nieko gero nenuveiksi. Prie televizoriaus visą laiką nesėdėsi, miestas irgi greitai atsibos, o keliauti krizės metu nelabai kas nori. Bet visgi galima nuveikti šį tą naudingo. Mes siūlome Jums dalyvauti foto konkursuose "Šventos vietos" ir "Vasaros akimirkos".

"Vasaros akimirkos..." Tikriausiai slepiat daug nuotraukų kompiuteryje, arba planuojate fotografuoti. Neslėpkime jų. Tegul žmonės pamato, kaip turiningai ir smagiai galima praleisti vasaros atostogas, o namisėdos tegul pavydi ir bent jau mažų mažiausiai sugalvotų ką veikti vasarą.

Kitas fotografijų konkursas "Šventos vietos". Juk Utenos apskritis garsėja šventomis vietomis, akmenimis, bažnyčiomis. Ir tikrai nesuklysime pasakę, kad turime įvairiausių religijų mišinį (nuo paprasčiausių pagoniškų aukurų iki cerkvių). Manome, kad kiekviename kaimelyje yra kas nors unikalaus, ką tikrai būtų galima nufotografuoti.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos