• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėAr naudinga skaityti knygas?
2009-04-24, 23:47:38
Rūta Verbickaitė


"Dauguma žmonių skaito knygas", - sakydavome anksčiau. Dabar gi, turbūt negalime to taip drąsiai teigti. Žmonės vis labiau atsirenka dalykus, kurie jiems vienaip ar kitaip naudingi, o visa kita atmeta. Knygos kartais atsiranda prie pastarųjų sąrašo, tačiau, manau, kad taip elgiasi tik tie, kurie nesupranta, ką iš tikrųjų praranda.

Anksčiau knygų skaitymas buvo savotiška pramoga, atotrūkis nuo kasdienės rutinos. Dažnai žmogus leisdavo sau vakare, po sunkių darbų, atsipalaiduoti ir įsijausti į tai, kas pasakojama spausdintuose puslapiuose. Perskaitęs vieną ar kitą knygą, pasakodavo apie tai kitiems. Vaikams paūgėjus, tėveliai pirkdavo knygutes ir skatino juos domėtis, skaityti. Tokiu būdu buvo lavinami ne tik skaitymo įgūdžiai, bet ir vaizduotė. Knygų nauda buvo akivaizdi.

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėUteniškiai brido pirmieji
2009-04-23, 19:37:03
Marija Šaraitė


Pavasariškos saulės spindulių lepinamą penktadienio popietę smalsiausias Utenos jaunimas rinkosi prie kultūros centro lauko pakilos. Aktyvius uteniškius sudomino paslaptingos, viliojančios orientacinės varžybos, kurios vadinosi "Brisk per Uteną". Iš tiesų tai akį patraukiantis pavadinimas, kuris sukvietė nemažą būrį dalyvių bei žiūrovų. Kas tai per žaidimas? Kėlė klausimą keturių užsiregistravusių komandų nariai. Beveik visi susirinkę nežinojo, ko laukti bei tikėtis iš neįprastų, žaismingų orientacinių varžybų. Tačiau gana greitai visiems susirinkusiems uteniškiams vilniečiai organizatoriai numalšino smalsumą, papasakodami apie visą "Brendu.lt" idėją.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėIš Milnoro dienoraščio. Pirmasis puslapis
2009-04-20, 20:42:03
Ovidijus Stauskas


Autoriaus pastaba: visi (beveik) pavartoti vardai/vietovardžiai neatspindi jokių (beveik) tikrų įvykių. Tiesiog nusprendžiau sukurti tekstą apie paauglį, šiek tiek pasimetusį šiuolaikinėje visuomenėje ir ją interpretuojantį savaip. Tebūnie tai pavasario, kuris nusprendė įsibėgėti, proga. Tikiuosi, kad nei vienas neįsižeis ir, kas žino, gal pavyks išnarplioti bent keletą gyvenimiškų problemų?

Balandžio 17-oji

Labas vakaras, išblyškęs popiergali. Kaip laikosi tavo 23 eilutės? Pasirengusios atlaikyti mano tušinuko dūrius? Tikiuosi, kad visiškai, nes senasis dienoraštis, kurį dabar gali laikyti savo protėviu, pasimirė net nepadėjus pirmosios varnelės ant "ž"! Priežastis – veikiausiai popieriaus gamybai paaukotas ne ąžuolas, o puvimo procesu besimėgaujantis bukas. Važiuojam!

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...VPU – viešnamis prie upės?
2009-04-16, 16:12:48
Gintarė Sabakonytė


Šį klausimą panorau panagrinėti ne dėl to, kad mokausi Vilniaus pedagoginiame universitete, bet todėl, kad pabodo klausyti, kaip protingai "šmaikštuoliai" jį liaudžiai pateikia. Ausiai nemiela klausyti, kaip koks nors rimtuolis, pasirėmęs į medį, esantį VPU kiemelyje, "tampo" cigaretę ir loja kaip nuo grandinės nutrūkęs šuo, kad šis universitetas vos ne grieko vertas. O ir pačiam argi negėda, kai mindžioja kiemelio žolę, mėto "bikus" kur papuola ir dar plyšauja visa gerkle... Rėkauja ir tie, kurie net žalio supratimo apie šį universitetą neturi.

Bet kodėl būtent Vilniaus pedagoginis universitetas? Kuo jis prastesnis už kitus? Gal todėl, kad čia stojančiųjų ne tiek daug (visi baidosi mokytojo specialybės)? O kodėl stojančiųjų mažiau? Todėl, kad šiuo laiku mokytojo vardas su žemėmis maišomas. "Visi mokytojai blogi!" – taip sakydavau ir aš, kai mokiausi aštuntoje klasėje... Pirmoje klasėje mane auklėtoja būtų į kampą pastačiusi už tokius žodžius. Dabar keičiu savo nuomonę ir suprantu, kad būti mokytoju turėtų būti labai sunku. Jis turi nešti didžiulį kraitį atsakomybės, valios, stiprybės ir milžinišką krepšį žinių. O kur daugiau jų gali gauti, jeigu ne VPU?

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėJuoda dėmė
2009-04-13, 9:26:35
Gintarė Ažubalytė


Rūkymas - žalingas įprotis, nuo kurio žmogus sunkiai atpranta. Vos keletą kartų užtraukęs cigaretę jis ima priklausyti nuo jos. Tačiau kodėl žmogus pradeda rūkyti? Gal dėl to, kad neturi, ką veikti, o gal kad parodytų kitiems, koks jis šaunus ir pritaptų jų, ar tiesiog jis neturi, kur dėti pinigų ir gali per mėnesį išleisti apie trisdešimt litų ir daugiau vien cigaretėms. Manau, rūkymo priežastys priklauso nuo kiekvieno žmogaus skirtingai, tačiau rūkalius, nors ir kenkdamas sau, turi atkreipti dėmėsi į rūkančiųjų etikos taisykles, nemėtyti nuorūkų bet kur, o jei mėto, tai turi atsakyti už padarytą žalą.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Finišo tiesioji
2009-04-11, 16:47:45
Dovilė Tuskenytė


Atėjo pavasaris – atgimimo metas. Džiaugiamės ryškėjančia gamta, šilstančiais orais ir mokslų pabaiga. Kas kitąmet vėl žygiuos į mokyklas, o kas išvažiuos į kitus miestus studijuoti. Kiekvienas pavasaris kiekvienai abiturientų kartai suteikia dar vieną streso ir mirštančių neuronų dozę. Atestatą į dantukus ir beldiesi į universitetų duris. Šį kartą pakalbinau kelis Utenos Adolfo Šapokos ir Saulės gimnazijų abiturientus apie tai, kaip jie jaučiasi, ką planuoja ir kuo nori būti užaugę.

Edita Zacharovaitė
Kokios tavo nuotaikos artėjant egzaminų sesijai? Ar tavo ateities planų nekoreguoja neaiški švietimo reforma?
Labai laukiu egzaminų, ypač matematikos. Įdomu, kokios bus užduotys, juk mes tokių dar niekad nesprendėm. Kadangi labai pasitikiu savo jėgomis ir stengiuosi mokytis, tikuosi gerai išlaikyti egzaminus ir nekvaršinu sau galvos visokiomis reformomis.

Tačiau jei nebūsi pati geriausia - vadinamojo studento krepšelio negausi ir teks mokėti už mokslą. Negąsdina pakilusios mokslo kainos universitetuose? Ypač "matematiškose" specialybėse. Ką ketini studijuoti?
Apskaitą ir auditą. Negąsdina. Kaip jau sakiau, labai pasitikiu savo jėgomis ir nematau rimtų priežasčių nuogąstauti.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėEkologiškai saikingai ir saikingai ekologiškai
2009-04-10, 10:19:20
Ausma Bernotaitė


Kone madingas tapo ekologiškas gyvenimas. Anglijoje merginos didžiuojasi nešiodamos iš perdirbtų medžiagų pagamintus papuošalus. Na, iki Lietuvos toks visuotinis apsirgimas aplinkos tausojimo idėjomis dar neatkeliavo – matyt, todėl, kad lietuvių televizija dar nepasiekė vakarietiškųjų lygio – per televizorių afišuojamos tik kyšininkavimo ir emigracijos problemos. Visgi žmonėms po truputį pradeda rūpėti bent per artimiausius 50 metų nesusinaikinti. Būti draugiškam aplinkai reiškia ne tik pirkti duoną žaliam pakely, bet ir taupyti pačius paprasčiausius dalykus.

Šiltnamio efektu, atrodo, jau visi spėjo įsitikinti. Tai pati akivaizdžiausia priežastis, kodėl turėtume rūpintis aplinka. O pradėti galima nuo namuose sunaudojamos elektros ir vandens. Dėl elektros mus visus tėveliai mokė: "Išjunk, kai išeini iš kambario", o apie vandens taupymą net "Statoil" reklamos: užsuk, kai valaisi dantis. Galima pridėti: plauniesi galvą - prauskis ne po dušu, o vonioje. Beje, tualetai vieni didžiausių vandens rajūnų mūsų namuose! Jei labai norite jį pasotinti be nuostolių, galite prie bakelio netgi skalbimo mašiną prisitaisyti (tik iš jos imami švarūs drabužiai gali netyčia susitepti). Na, o sveikam taupymui ypač padeda vaizduotė. Pavyzdžiui, taupant elektrą galima dažniau susikurti romantišką nuotaiką uždegant žvakę namuose (nepamirštant šviestuvams elektros tiekimą atjungti). Būdų išties apstu, bet svarbiausia – neišvystyti taupymo godumo auglio savy, nes tokiu atveju aplinkos saugojimas gali tapti manija.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Aušra" po sparneliu priglaudė jaunąjį menininką
2009-04-08, 15:27:04
Ausma Bernotaitė


Kovo 6-tą dieną prekybos centre "Aušra" netikėtai išdygo Arvisto Kero, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abituriento, fotografijų paroda. Prie vaikino idėjos įgyvendinimo prisidėjo ir Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubas. Parodos Arvistas niekur nereklamavo, neorganizavo atidarymo iškilmių, bet džiaugėsi, jog ir be šių pagalbinių priemonių ji buvo pastebėta, gerai įvertinta, o kelios nuotraukos iškart rado užsakovus.

Jau apie ketverius metus vaikinas groja gitara, piešia ir fotografuoja. Netikėtai atsiskleidusius gabumus piešimui ir fotografijai jis brandino savyje, tobulino, šlifavo, kol sukūrė pakankamai, kad galėtų surengti savo pirmąją parodą, kuri buvo atidaryta Utenos A. Šapokos gimnazijos parodų salėje. Paklaustas, kodėl ir kaip toliau kūrė ir nusprendė papuošti "Aušros patalpas", Arvistas atsakė lakoniškai: "Buvo nuotraukų, noro, gavau pasiūlymą." Daug laiko ir pastangų į savo kūrybą įdedantis vaikinas ne išsikvepia, o atvirkščiai – įgija dar daugiau noro fotografuoti.

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos