• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-11-13


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Sportas"Juventus LKSK" klubas - NKL pusfinalyje
2009-04-05, 21:33:10
Eimantas Skersis


Utenos "Juventus LKSK" klubas tęsia kovą dėl Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) apdovanojimų. Ketvirtadienį uteniškiai lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse namuose 109:73 (19:20, 22:15, 40:17, 28:21) sutriuškino traumų išretintą Pasvalio "Pieno žvaigždžių" klubą, laimėjo seriją rezultatu 3:2 ir pusfinalyje susitiks su Pakruojo "Merestos" ekipa.

Kitoje pusfinalio serijoje iki trijų pergalių kovos "Mažeikių" ir Prienų "Rūdupio" klubai.

Lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse atkakli kova aikštelėje vyko tik pusantro kėlinio. Žydrūno Valuckio vedini pasvaliečiai pirmajame ketvirtyje ne tik nieko nenusileido aikštės šeimininkams, bet po pirmųjų dešimties minučių turėjo minimalų pranašumą - 20:19.

Antrajame ketvirtyje įspūdingai beveik pilnos Utenos arenos palaikomi "Juventus LKSK" krepšininkai po Mariaus Kugaudos ir Giedriaus Kulbio metimų laimėjo atkarpą 9:2 ir įgijo šešių taškų persvarą - 28:22. Nors svečiai po Gabrieliaus Ramono dvitaškio vėl buvo persvėrę rezultatą savo naudai (31:30), "Juventus LKSK" laimėjo paskutinę trijų minučių atkarpą 12:4 ir įpusėjus susitikimui jau turėjo septynių taškų pranašumą - 42:35.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Melagių diena
2009-04-03, 22:47:15
Konradas Kazlauskas


Balandžio 1-oji tai vienintelė diena metuose, per kurią mes galime meluoti, kiek tik leidžia fantazija ir nesulaukti jokių priekaištų, nes juk tai melagių diena! Šia proga Utenos Krašuonos pagrindinėje mokykloje vyko akcija.

Nuo pamokų pradžios iki pabaigos beveik visi mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai buvo "užsimaukšlinę" įvairiausius galvos apdangalus. Kai kurie buvo su paprasčiausiais kapišonais, o kiti netgi su perukais, veidą dengiančiomis skaromis... Koks gi viso to tikslas? Ogi mokiniai norėjo mokytojams iškrėsti pokštą. Jie jiems tvirtino, kad Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos internetinėje svetainėje paskelbta, jog mokyklose siaučia mažų padarėlių, vadinamų utelėmis, epidemija ir jie privalo nešioti kepures, kad neužsikrėstų. Atsirado tokių mokytojų, kurie patikėjo, o kiti nesuprato šio pokšto ir liepė nusiimti apdangalus. O, be to, iki balandžio pirmosios apie šią akciją neturėjo sužinoti ir nežinojo nei vienas mokyklos mokytojas.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėKultūringa popietė
2009-04-02, 21:43:22
Marija Šaraitė


Visiems lietuviams yra puikiai žinoma legendinė Lietuvos nacionalinės televizijos laida "Popietė su Algimantu Čekuoliu", nuo kurios neatsiejamas vedėjas - gerbiamasis Algimantas Čekuolis. Jis – didis Lietuvos žurnalistas su ypač turtinga gyvenimo patirtimi bei įspūdinga biografija. Algimantas kiekvienam daug siekiančiam žiniasklaidos atstovui turėtų būti autoritetas (man jis yra būtent toks). Taigi reikia džiaugtis, kad septyniasdešimt septynerių metų amžiaus garsus Lietuvos veikėjas, rašytojas bei keliautojas su malonumu atvyko į Uteną ir suteikė uteniškiams progą gyvai išvysti bei išgirsti autoritetingą asmenybę. Algimantas Čekuolis pavasariu dvelkiančią penktadienio popietę Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje pristatė savo naujausią, bet jau spėjusią išpopuliarėti knygą "Popietė su Algimantu Čekuoliu". Susitikimo su knygos autoriumi metu dalyviai kėlė įvairiausius klausimus, į kuriuos Algimantas atsakė ypač išsamiai, taktiškai, tiesiog "čekuoliškai". Įdomaus žmogaus neįprasta ir popietė. O jos pikantiškų detalių kvapą pabandysiu perteikti visiems praleidusiems kultūringą susitikimą su ypatingo dėmesio verta asmenybe – Algimantu Čekuoliu.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

MenasAteity...
2009-04-01, 21:50:38
Eglė Neseckaitė


Buvo sausa žiema, kažkur 2028, o gal 2030 metai, kai, priglaudusiam Apgalvotoje Automobilių Aikštelėje savo Nissan Bluebird, o gal Ford Escort kėbulą, jam sukako maždaug 38, o gal 40 metų. Taip, skvero, esančio kitapus neišklypusių šaligatvių ir skendinčio gėlynuose ( įkipai mirksinčios petunijos), pagrindinis akcentas - "Benas – Lietuvos mikrorajone" - išmušė trečią valandą. Išmušė garsiai garsiai ir aiškiai aiškiai, garsiai. Išmušė tvirtai apsisprendęs. Išgąsdino prižiūrimų parkų karklus. Jie užtikrintai, o gal atsakingai graibo žemę savo šakom. Vakarietiškas švaros-tvarkos-grožio jausmas snaudė susisupęs į baltą paauksuotą mundų. 38, o gal 40 metų kūnas stovėjo įsispyręs į žalsvus sandalus, balkšva servetėlė patamsėjo nuo prakaito iš gilių raukšlių. 15.05 tik tak.
Žalsvi sandalai stypsojo. Su vėjų verksmais grupelė raudonplaukių jaunuolių treniravosi "Lezginką".

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAr žinojote, kad... (I dalis)
2009-03-31, 20:09:14
Karolina Stankevičiūtė


• Fiziškai yra neįmanoma nusičiaudėti atsimerkus. Miegant čiaudėti neįmanoma, nes neveikia neuronai, kurie sukelia čiaudėjimą. Bet pakankamai didelės dirgiklių dozės gali pažadinti žmogų vien dėl to, kad jis nusičiaudėtų.
• "Vitrinų" liga – tai kraujo apytakos sutrikimai kojų arterijose
• Amaras jau gimsta nėščias ir po 10 dienų pagimdo kitą.
• Aštuonkojo akies vyzdys yra stačiakampio formos.
• Begemoto patelės pienas yra šviesiai rožinės spalvos.
• Blusa gali nušokti atstumą, 350 kartų viršijantį jos kūno ilgį. Tai tas pats, jei žmogus peršoktų futbolo stadioną.
• Čiaudant žmogaus širdis sustoja.
• Daugiau nei 1000 paukščių per metus žūva, kai atsitrenkia į langus.
• Dauguma dramblių sveria mažiau negu mėlynojo banginio liežuvis.
• Dauguma karvių duoda daugiau pieno, kai klausosi muzikos.
• Dauguma žmonių vorų bijo labiau nei mirties.
• Delfinai miega atmerkę vieną akį.
• Elektros kėdę išrado dantistas.

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėUteniški, netingėk
2009-03-29, 16:54:13
Marija Šaraitė


Pavasaris. Palaima širdyje. Saulė šildo tiek mus, tiek ir visą gamtą. Pagaliau kelia į dangų savo jaunus žiedelius pirmosios snieguolės, dygstančios tarp paskutinių sniego salelių. Gražu, ar ne? Tačiau baigiančios nutirpti baltos (mieste dažniausiai pilkšvos) pusnys atveria ne tik malonų akiai atgimstančios augalijos paveikslą, bet ir pilną pernykščių šiukšlių vaizdą, verčiantį nusisukti ar užsimerkti. Bet juk žmogus nebūsi visąlaik tarsi aklas, kad nepastebėtum tų per visą žiemą susikaupusių, kraštovaizdį darkančių atliekų. Tad pavasarį kiekvienas plastikinių niekučių pievoje nepraleidžiantis pro akis pilietis išsiruošia rinkti šiukšlių. O tu? Vieni švarina savo kiemą, kiti – dar ir apsileidusių kaimynų pievelę, o treti – net ir miesto centrą, prisijungę prie visuotinės atliekų rinkimo akcijos.

Susidomėjai, mielas uteniški? Tokioje miesto švarinimo akcijoje gali dalyvauti ir Tu! Tau tereikia būti pilietiškam, norėti bei netingėti. Balandžio 18 dieną progą parodyti savo neabejingumą ekologijai tau suteiks tarptautinis atliekų rinkimo projektas "Darom 2009". Tą pačią dieną savo tautiečių aktyvumą tvarkant užterštą gamtą rodys Latvija, Lenkija, Rusija, Vokietija, Suomija bei Estija. Pastarojoje 2008 metais ir kilo šios kilnios akcijos idėja. Pernai Estijoje į paskirtus plotus susirinko per 50 tūkstančių savanorių (apie 4% visų šalies gyventojų), kurie surinko apie 10 tūkstančių tonų šiukšlių. Ar gali tai įsivaizduoti? Vienam statistiniam estui – 10 kilogramų arba vienam akcijos dalyviui – 200 kilogramų atliekų! 2008 metais "Darom" vyko ir Lietuvoje, tačiau mūsų aktyvumo neverta lyginti su kaimynų. Taigi estai mums tiesiog puikus pavyzdys šiųmetinei visuotinei švarinimosi akcijai "Darom 2009".

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėTeatro diena
2009-03-27, 17:47:19
Violeta Develienė


Pradžiai truputį istorijos apie dramos entuziastus Vyturių pagrindinėje mokykloje.

Utenos Vyturių pagrindinės mokyklos dramos studija "Palėpė" susikūrė senokai - 1998-aisiais metais. Studiją lanko vaidyba besidomintys vaikai nuo pirmos iki dešimtos klasės. Taip pat veikloje dalyvauja ir mokytojai, mėgstantys papokštauti. Esame įsikūrę mokyklos rūsyje. Mes galime pasigirti, kad per visą gyvavimo laiką esame suvaidinę daugiau nei 30 spektaklių. Renginių ir švenčių senai nebeskaičiuojame, labai mėgstame gastroles. Turime ir savo vaikų teatrų festivalį "Kišenė" Utenoje. Tai kasmetinis šalies teatralų susibėgimas, į kurį ir šiemet tikimės sulaukti svečių ir iš tolimiausių Lietuvos miestelių.

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasVienas žingsnis į šoną (II dalis)
2009-03-26, 19:08:24
Jomantė Juknaitė


Prasivėrė durys. Akinamas saulės šviesos mišinys privertė vaikiną prisimerkti. Žengęs keletą žingsnių vaikinas sviedė kuprinę į pirmą pasitaikiusią kabiną, ir ši nukrito kaip sunkus akmuo ant grindų. Erikas atsisėdo ant palangės ir žiūrėjo į baltą sniegą, nuo kurio baltumo pradėjo skaudėti akis.

Galvoje ne mintys, o makalynė. Kažkas panašaus į skystą tešlą – bandai minkyti, vis tiek nesiformuoja, viskas tykšta ant žemės, o nuo žemės jau nebesurinksi. Panašiai ir Eriko galvoje. Viskas mėtosi iš vieno šono į kitą ir niekas nebesusirenka.

Negeras jausmas lyg ir apniaukė šviesų žiemos rytą. Šitaip susimaut per pirmą pamoką. Nors koks čia susimovimas. Kitų akimis vis viena atrodai kaip žmogus be kompleksų: sugebi kalbėti su mokytoju, kaip su sau lygiu, kartais net išvesti iš kantrybės, bet iš tiesų bandai nuo savęs kažką nuslėpti. Esi lyg žmogus su kauke, kurią kaskart vis prisiklijuoji su klijais. Ją vis darosi sunkiau nusiimti, kol galiausiai ta kaukė tampa tavo gyvenimo dalimi.

Nuskambėjo skambutis. Iš klasių pradėjo plūsti vaikai. Ką tik koridoriuose persmelkusią tylą vis labiau drumstė kalbos, klykavimai, keiksmai, popierių šnarėjimai ir... dūžta stiklas. Matyt, jau vėl eilinį kartą sudaužyta kokia nors stiklinė valgykloje, bet garsas skamba visoje mokykloje.

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos