• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-11-13


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MuzikaSkautų dainos konkursas
2009-03-15, 21:02:17
"Utenos jaunimo" redakcija


Sausio 24 dieną Kauno technologijos universitete jau dešimtą kartą vyko vyriausio skautininko Felikso Šakalio atminimui skirtas skautų dainos konkursas.

Kad patektų į respublikinį konkursą, skautai 2008 metų lapkričio – gruodžio mėnesiais varžėsi atrankiniuose turuose kraštuose. Skautai turėjo išmokti 3 dainas: Skautų himną, liaudies dainą, kurioje būtų žodžiai "sesė" arba "brolis", ir laisvai pasirinktą dainą. Atrankinio turo žiuri atrinko ne tik kraštuose geriausiai pasirodžiusius skautus, bet ir išrinko dainas, kurios skambės Kaune. Šiais metais Utenos kraštui atstovavo Utenos tunto "Saulės" gimnazijos patyrusi skautė Monika Repečkaitė. Jai gitara akomponavo Utenos tunto Utenio draugovės patyręs skautas Andrius Vielavičius. Monika atliko lietuvių liaudies dainą "Saulala raudona" ir... laimėjo II vietą tarp patyrusių skautų solistų. Sveikiname!

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAr literatūra moko gyventi?
2009-03-14, 20:11:26
Kristina Tubytė


Mano manymu, literatūra nesvarbu, kokia ji, mus visada mokė ir moko, kaip reikia gyventi, elgtis, mąstyti ir galbūt gali paveikti mūsų protą. Nesvarbu, kokiam mes gyvenam amžiui ar tai Renesanso epocha, ar niūrūs reformatų laikai, ar dabartis.

Antikinė literatūra mus mokė išminties, mąstyti apie pasaulį, jo esmę bei prasmę. Juk kaip ir Ezopo pasakėčios, kaip ir Kristijono Donelaičio pasakėčių bei garsiosios poemos "Metai" ištraukų pabaigoje visada būdavo koks nors pamokymas, vienur trumpesnis, kitur žymiai ilgesnis. Jie, kaip ir Ezopo kūriniai, mokė, kad reikia būti darbščiam, per daug nesimėgauti vynu (kas Graikijoje buvo įprastas dalykas). Nieko keisto čia nematau tik, žinoma, negalima "perlenkti lazdos".

Viduramžių literatūros pradžia laikoma prancūzų epas "Rolando giesmė", kur didvyriškasis Rolandas kovoje už prancūzų laisvę miršta mūšyje kaip didvyris ir nepamirškim to, kad kai buvo kuriamas Rolando giesmės epas, šalyje ir visur kitur plito trubadūrų pasakojimai, kurie taip pat buvo herojai! Mitiniai didvyriai! O kur dar Dantės Aligieri kūrinys "Dieviškoji komedija", kuri irgi mus moko, kad negalima blogai elgtis, paleistuvauti, kad reikia visus žmones mylėti. O kaip Renesanso kūrėjai, dailininkai? Juk Italija yra Renesanso lopšys. O kiek ten kurta visko! Kas gi daugiau jei ne Šekspyras mums būtų parodęs tikrą meilę bei Hamleto bejėgiškumą arba Rablė, kuris savo kūrinyje "Gargantiua ir Pantagruelis" bandė išjuokti tuometinę feodalinę sistemą ir santvarką bei parodyti, kad taip elgtis negalima.

Komentarai [ 11 ] Įvertinimas [ 3.5 ] Skaityti toliau

PagrindinėEuropos parlamento rekomendacijos siekiant tobulinti švietimo sistemas
2009-03-13, 19:07:51
Milda Urbonaitė


Europos Sąjunga turi tapti labiausiai konkurencinga ir dinamiška ekonomika pasaulyje, kurianti vis daugiau darbo vietų bei siekianti socialinės sanglaudos. Tokį sprendimą priėmė valstybių narių vadovai 2000 metų kovo mėnesį. Norint pasiekti šį ambicingą tikslą, pasak jų, reikia ne tik radikaliai reformuoti Europos ekonomiką, bet ir modernizuoti socialines ir švietimo sistemas. Vadovai, susirinkę 2002 metais, paskelbė dar vieną tikslą – iki 2010 metų Europa turi tapti švietimo ir ugdymo sistemų kokybės pasauline lydere. Todėl tais pačiais metais buvo priimta Švietimo ir ugdymo 2010 metų darbo programa.

Europos Parlamentas praeitų metų gruodžio pabaigoje dar kartą patvirtino paramą bei pritarimą šiai programai bei pasiūlymus Europos Komisijai, kaip paspartinti joje išvardintų tikslų siekimą.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Būk matomas darbdaviui!"
2009-03-12, 19:29:13
"Utenos jaunimo" redakcija


2009 m. kovo – balandžio mėn. inicijuojama akcija "Būk matomas darbdaviui! Registruokis "Talentų banke!", kurios tikslas skatinti registruotis "Talentų banko" programoje, teikiančioje išskirtines galimybes atskleisti savo pranašumus ir būti pastebėtam darbdavio.
"Talentų banko" dalyviais gali tapti:
- studentai, besimokantys aukštojoje mokykloje ne žemesniame nei III kurse,
- aukštosios mokyklos absolventai,
- dirbantys aukštos kvalifikacijos specialistai, mokantys bent vieną Europos Sąjungos šalių kalbą.

"Talentų banko" dalyvio anketą galite užpildyti savarankiškai internete adresu www.ldb.lt/jaunimui.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėSiekdamas asmeninių tikslų žmogus turi paisyti ir visuomenės poreikių
2009-03-10, 21:11:35
Viktorija Vilkickaitė


Kiekvienas iš mūsų, nepaisant rasės, religinių įsitikinimų ar tautybės, esame individuali asmenybė. Žmogus, nori to ar ne, "užprogramuotas" žengti tuo keliu, kuris jį nuvestų į pilnavertį gyvenimą. Vis dėlto, siekdamas asmeninės naudos, individas privalo paisyti ir visuomenės poreikių.

Dažnas žmogus siekdamas gauti tai, ko nori, pamiršta, kad nebus laimingas, jei vienas džiaugsis, o kiti liūdės. Šią tezę atspindi Patriko Suskindo romanas "Kvepalai. Vieno žudiko istorija". Kūrinyje vaizduojamas jaunuolio gyvenimas, kurio pagrindinis siekis buvo sukurti pačius geriausius ir prabangiausius kvepalus visame pasaulyje. Savo troškimams įgyvendinti Jeanas nužudo 12 pačių gražiausių šalies merginų, iš kurių pagrobia jų odos aromatus ir po to negailestingai jas nusiunčia į pomirtinį gyvenimą. Nors personažas ir pasiekia savo troškimą, istorija anaiptol nesibaigia žodžiais: "Ir jis gyveno ilgai bei laimingai". Į pragaištį jaunuolį atvedė pačio sukurtas aromatas, apnuodijęs ir privertęs pakvaišti minią. Žinoma, pasitaiko nuomonių, pagrindžiančių mintį, jog daugelis individų supranta, kad džiaugtis gyvenimu gali tik būdamas tarp laimingų žmonių. Šią mintį puikiai įkūnija Alberto Kamiu romanas "Maras".

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Darom 2009"
2009-03-09, 18:51:50
Deimantė Bružaitė


Fizikos mokslas teigia, kad niekas iš niekur neatsiranda ir niekas niekur nedingsta. Tą mums patvirtina ir gamta: kiek ąžuoliukų pasodinsime, tokią ir turėsime ąžuolų girią, kiek nuodingų medžiagų per kaminus paleisime į orą, tiek jų atitinkamai sugrįš į mūsų plaučius.

Numestas plastikinis maišelis yra nuo 500-1000 metų. O didžioji dalis išmestų šiukšlių yra plastikas. Šios šiukšlės ne tik lėtai suyra ir gadina kraštovaizdį, bet ir kenkia aplinkai, mūsų sveikatai, nes yrant maišeliui išsiskiria anglies dvideginis. Sveikintina kai kurių įmonių iniciatyva prisidėti prie mūsų gamtos išsaugojimo. Jau baigiasi metai, kai vienas iš prekybos centrų pirkėjams siūlo prekes dėtis į ekologiškus maišelius. Tokie maišeliai suyra greičiau negu per metus. Didžiausias bioplastiko pagrindu pagamintas maišelio privalumas – jis neteršia aplinkos ir tausoja gamtą.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėGauki riestainio skylę!
2009-03-08, 15:19:44
Eglė Daugsevičiūtė


"Pirkite, pirkite riestainio skylę!", "Mediniai šaukštai, šakutės, samčiai!", "Verbos, verbos!" - šie ir kiti panašūs siūlymai per Kazimierines skambėdavo visoje Lietuvoje. Galbūt pakvietimų šių ir nebeliko, tačiau Kaziuko mugė išliko.

Kovo 7 dieną Utenoje, Taurapilyje, lygiai vidurdienį vyko Kaziuko mugė. Mugės organizatoriai, kurie kvietė nusipirkti medinio šaukšto ar verbos, - tautodailininkai ir meistrai. Nuo pat šventės pradžios būriavosi begalę žmonių. Jaunas ar senas, didelis ar mažas - visi skubėjo į mugę. Žmonės, norėdami parduoti kokį savo pagamintą rankdarbį ar šiaip niekutį, netilpo Taurapilio salėje, tad nemažai jų įsikūrė lauke.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėUtenos Mokinių Tarybai devyneri
2009-03-07, 19:49:03
"Utenos jaunimo" redakcija


Utenos mokinių taryba (UMT) – visuomeninė, savarankiška, pelno nesiekianti bei viena aktyviausių jaunimo organizacijų mūsų mieste. UMT vienija visus Utenos mokinius. Taryba savo veiklą pradėjo dar du tūkstantaisiais metais, taigi šiais metais švęs jau devintąjį gimtadienį. Per ilgą devynerių metų laikotarpį Utenos mokinių taryboje spėjo pasikeisti keli šimtai moksleivių iš devynių miesto mokyklų. Sėkmingai buvo įvykdyta dešimtys projektų, seminarų, renginių, akcijų. Tačiau svarbu nepamiršti, kad UMT, kaip kiekviena organizacija, turi savo veiklą bei tikslus, su kuriais kviečiu susipažinti.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos