• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėIntelektas
2009-02-26, 20:03:01
Viktorija Vilkickaitė


Kaip jau teko pastebėti, dauguma žmonių intelektą sieja tik su turimų žinių kiekiu. Todėl norėdama paaiškinti šią sąvoką, pateiksiu platesnės informacijos.

Intelektas – mąstymas, suvokimas, atmintis ir dėmesys – iškėlė žmogų aukščiau kitų gyvūnų ir padarė gamtos valdovu. Jis formavosi ilgą žmonijos evoliucijos periodą ir dabar padeda prisitaikyti prie sudėtingiausių situacijų, spręsti įvairiausius klausimus. Intelektas – tai ne tik žinių gausybė (erudicija), bet svarbiausia – gebėjimas jomis kūrybiškai pasinaudoti. Didesnio intelekto žmogus sugeba geriau naudotis abstrakčiomis sąvokomis, mokytis, teisingai spręsti gyvenimo problemas, originaliai protauti.

Intelektą įprasta vertinti atsižvelgiant į jo platumą, gilumą, lankstumą, savarankiškumą ir nuoseklumą. Jo platumui būdingas gebėjimas aprėpti ištisą klausimų įvairovę, kūrybiškai mąstyti įvairiose mokslo ir gyvenimo srityse. Intelekto gilumas – tai sugebėjimas įsigilinti, suvokti klausimo esmę, savarankiškumas – gebėjimas savarankiškai spręsti įvairius klausimus, per daug nesiremiant kitų patarimais, lankstumas – greit atsisakyti neteisingo sprendimo būdo ir susirasti kitą. Intelektui pirmiausia svarbu ir nuoseklus logiškas mąstymas, mokėjimas naudotis žiniomis, o ne jų gausybe.

Komentarai [ 23 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Tramtatulis" 2009
2009-02-25, 20:48:25
Violeta Davelienė


Vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius pavienius folkloro atlikėjus (dainininkus, muzikantus, pasakotojus).

Konkursas skiriamas Lietuvos vardo tūkstantmečiui, jame kviečiami dalyvauti rajonų, miestų vaikai ir moksleiviai. Vyksta du konkurso turai: vietinis ir respublikinis. Pirmąjį, vietinį, turą organizuoja savivaldybių kultūros, švietimo skyriai arba jų įgaliotos įstaigos – kultūros centrai, etninės kultūros centrai, mokyklos, muzikos mokyklos ir pan. Antrąjį – Lietuvos liaudies kultūros centras.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

SportasUtenos ekstremalaus sporto entuziastai
2009-02-24, 19:38:50
Erlandas Abukauskas


2008m. lapkričio mėn. Utenoje įsikūrė klubas, kuris ateityje vienys ekstremalių sporto šakų atstovus. Kol kas daugiausiai iniciatyvos imtasi su riedlenčių sportu, nes prastomis oro sąlygomis tiesiog nėra, kur važinėti. Ieškoma patalpų, kuriose bus galima treniruotis bei ruoštis varžyboms tiek vasaros, tiek žiemos metu. Laikui bėgant prisijungs ir kitos sporto šakos. "Utenos ekstremalaus sporto entuziastų klubas" stengiasi sudaryti kuo palankesnes, saugesnes sąlygas ekstremalams. Lietuvoje šiam sportui yra skiriama mažai dėmesio lyginant su kitomis šalimis. Turi būti bent po vieną patalpą su įranga, skirta treniruotis, didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Komentarai [ 20 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėNebūkime abejingi neįgaliesiems
2009-02-23, 22:03:22
Nerijus Leika


Dauguma visuomenės narių į neįgalų asmenį vis dar žiūri negatyviai ir dažnai jį laiko nepilnaverčiu visuomenės nariu. Ne tik jaunimas, bet ir suaugę žmonės vengia bendrauti su neįgaliaisiais, yra abejingi jų problemoms. Vaiko požiūrį į tam tikrus visuomenės narius ir socialinius reiškinius formuoja tėvai, mokytojai, mokydami moralės, gero elgesio, supratingumo, o taip pat ir neabejingumo žmogaus nelaimei. Deja, ne visi to išmokstame.

Švietimo sistemoje neįgalių asmenų padėtis pamažu gerėja, bet ne taip greitai, kaip norėtųsi. Kalbant apie neįgaliųjų socialinę apsaugą, vienas svarbiausių socialinių rodiklių – jų užimtumas. Specialiųjų poreikių žmonės privalo turėti vienodas galimybes gauti produktyvų ir apmokamą darbą. Darbo įstatymai ir norminiai aktai neturi diskriminuoti neįgalių žmonių, o atvirkščiai – sudaryti tinkamas sąlygas integruotis į darbo rinką. Valstybė privalo užtikrinti lygių teisių, lygių galimybių įgyvendinimą, visapusišką dalyvavimą visuomeniniame gyvenime, pasirinkimo laisvę. Visuotinį švietimą įgyvendinantys valdžios organai turi keisti įstatyminę bazę, sudaryti lanksčias mokymo programas, bendradarbiauti su darbdaviais, skatinti juos pritaikyti darbo vietas neįgaliesiems.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Sportas"Juventus LKSK" pergales skina ir naujoje arenoje
2009-02-21, 22:02:41
Egidijus Jurgelionis


Vasario 21 dieną naujojoje Utenos sporto ir pramogų arenoje vykusiose rungtynėse pirmąją vietą NKL (Nacionalinė Krepšinio Lyga) reguliariajame sezone užsitikrinusi Utenos "Juventus LKSK" ekipa nepasigailėjo Kauno "LKKA - Atleto" krepšininkų. Pirmąsias NKL rungytnes naujoje arenoje žaidę uteniškiai svečius palaužė rezultatu 90:64 (22:19; 16:19; 30:12; 22:14).

Pirmajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką. Likus keturioms minutėms iki kėlinio pabaigos Kauno "LKKA - Atleto" krepšininkai spurtavo ir laimėję atkarpą 7:0 išsiveržė į priekį 11:17. Uteniškiai, palaikomi sirgalių ir Adolfo Šapokos gimnazijos pučiamųjų orkestro, sugebėjo atsitiesti ir laimėję atkarpą rezultatu 11:2, po pirmo kėlinio įgijo trijų taškų persvarą - 22:19.

Antrasis kėlinys prasidėjo svečių spurtu. Jie laimėjo atkarpą rezultatu 12:4 ir penkiais taškais išsiveržė į priekį 26:31. Pasikartojo pirmojo kėlinio scenarijus – "Juventus LKSK" krepšininkai atsitiesė. Tiesa, nepavyko įsiveržti į priekį ir į rūbinę uteniškiai išėjo turėdami dviejų taškų deficitą – 36:38.

Komentarai [ 15 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėLaiškas Gerbiamajam Donatui
2009-02-21, 21:21:11
Eglė Daugsevičiūtė


Gerb. Donatai, norėčiau pakomentuoti ir įsigilinti į jūsų atsiliepimą "Utenos jaunimo" straipsnyje "Kova tęsiasi".

Genialu... mažinti mokymosi krūvį...
Donatai, pirmasis mano rašytas sakinys: "Pirmasis darbas, kurį parašiau…" Manau, norint į visą tai įsigilinti, reikėtų perskaityti pirmąjį mano darbą. Juk nesunku žvilgtelėti ir spustelti mygtuką (o tau jis, juk sukelia LABAI daug emocijų ), kur parašyta: "Daugiau autoriaus straipsnių". Idėja buvo ne tame, kad reikia mažinti krūvį. Norėjau pasakyti, kad vasarą turime vaikščioti į mokyklą be jokio tikslo. Juk tada jau dažniausiai būname pabaigę vadovėlius ir einame į „šulę” tik šiaip sau. Sakyk, koks tikslas trinti mokyklos sienas? Švaros diena klasėje? Filmų žiūrėjimas? Ar tų pačių uždavinių sprendimas dar kartą? Manai, kad tai labai lavina tavo protą? Pagaliau ir patiems mokytojams atsibosta.

Komentarai [ 11 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

SportasŽiūrovus į "Juventus LKSK" rungtynes vilios ne tik krepšinis
2009-02-20, 21:02:29
Eimantas Skersis


Šeštadienį, vasario 21 dieną, "Juventus LKSK" krepšininkai naujoje Utenos sporto ir pramogų arenoje žais pirmąsias Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato rungtynes. Stebėti šių rungtynių atvykę žiūrovai išvys ne tik intriguojančią krepšinio dvikovą, bet ir puikią šou programą.

Prieš dvikovą Lietuvos Respublikos Himną atliks Justas, rungtynių metu žiūrovus linksmins Vytauto Latono vadovaujamas A. Šapokos gimnazijos orkestras, kuris renginyje pasirodys kartu su savo šokėjomis.

Orkestras, kartu su dainininke Juste, atliks naujai aranžuotą Utenos miesto himną bei daug puikių kūrinių.

Sportiniu požiūriu šeštadienio dvikova Utenoje yra labai svarbi "Juventus LKSK" krepšininkams, nes pergalė šioje dvikovoje uteniškiams leistų užsitikrinti pirmąją vietą NKL reguliariajame sezone ir turėti savo aikštelės pranašumą visuose atkrintamųjų varžybų etapuose.

Bilietus į rungtynes galite įsigyti parduotuvėje "Optimalūs kompiuteriai", kuri yra įsikūrusi "Senukų: prekybos centre. Bilietų kainos: 5-10 litų.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Atsakomasis straipsnis į "Aparatiniai žmonės"
2009-02-19, 17:45:40
Germanas Ičius


Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje kavos aparatas atsirado jau senokai. Kaip ir saldumynų dėžutė. Nors dėžutė turbūt per menkas žodis.
Tai tikras "Saldžių Majų" altorius. O ką jau kalbėt apie tą žavų kavos aparatą, prisišliejusį prie "Snickers" batonėlių lobyno! Ir visa ši kompozicija skirta patenkinti nežabotą aparatinių gimnazistų potraukį per kiekvieną pertrauką permokėti už tris kartus per saldžią kavytę.

Kodėl ta kava tokia populiari? Nejaugi namie neįmanoma išsivirti "Jacobs 3 in 1" ir sau palaimingai sėdėti prie televizoriaus?
O jei tu nori kavos išgert mokykloje/darbe ir nieko čia nepadarysi? Ir kokio velnio gert didžiausią puodą to "3 in 1" chemijos šedevro? Vatsonai, (kaip ten tas taiklus (nors ir ne visada) posakis apie logikos deficitą?) nereikia būt genijum, kad suprastum, jog tą pačią kavą aparatas spaudžia, tą pačią iš pakelių tu išbarstai ir užpili vandeniu. O dideli puodeliai yra priešingybė mažiems. Maži puodeliai, mažos lėkštės, maži maximų vežimėliai... Paskata nesekti JAV nutukėlių pavyzdžiu – džiaukimės, tauta!

Taigi – bandos jausmas. Visi perka, kaip aš nepirksiu?
Nutariau pasiimti paskolą savo smulkiom išlaidom, nes, kaip jau aptarėm anksčiau, mes permokam už du gurkšnius aparato syvų, o su pinigais juk dabar striuka – sunkmetis užklupo... Kaip pirksiu, kai kiti neįperka?

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos