• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėMaldaujančios akys...
2009-02-18, 21:49:17
Gintarė Ažubalytė


Vos pravėrusi namų duris susitinku bent vieną benamę katę ar šunį, lankstančius kieme. Jie geria vandenį iš balų ir laukia, kada žmonės išneš pavalgyti iš šiltų namų, kokius kadaise ir patys turėjo. Tuomet jautėsi mylimi ir visai negalvojo, kas jais ryt pasirūpins. Bet pačios nuostabiausios gyvenimo akimirkos trunka tik iki tada, kol katytė ar šunelis maži, o kai užauga, atsibosta, tampa nereikalingi ir todėl jais bandoma atsikratyti. Žmonės palieka gyvūnėlius nežinomoje vietovėje ir nuvažiuoja. Ar galima tai vadinti žmogiškumu? Ar galima suvirpinti nors pačia kiečiausią širdies kertelę, kad kiti pagalvotų apie benamius gyvūnus: iš kur jie atsiranda, kaip jiems padėti ir kaip sustabdyti benamių skaičių gatvėse. Juk jų negalima įdarbinti, jie nemoka kalbėti, apsiginti.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kova tęsiasi
2009-02-17, 19:34:53
Eglė Daugsevičiūtė


Pirmasis darbas, kurį parašiau "Utenos jaunimui", buvo apie mokymąsi vasarą. Praėjus daugiau nei pusei mokslo metų, moksleiviai vėl stoja į kovą. Nenorėdami sutikti su "okupaciją" ir prievartą, bando atgauti tai, kas kiekvienam vaikui teisėtai priklauso: poilsis, atostogos, vasara be mokyklinio suolo.

"Mūšis pralaimėtas, bet karas dar ne" - frazė kaip kokiame veiksmo filme. Taigi va, mieloji valdžia, mūšį praėjusiais metais laimėjote, bet karas dar laukia. Pabaiga neaiški. O manau kovų bus ne vieną, kol atgausime vasarėlę. Kol Lietuvą kamuoja krizė, politikėliai, pagalvokite ir apie Lietuvos ateitį, apie Mus. Juk mes - ateitis, būsimieji prezidentai, advokatai, mokslininkai, politikai ir kt. Jaunieji Lietuvos protai, kurie tuoj sprogs nuo per didelio informacijos kiekio ir mūsų galvos žibės "ERROR" ženklu. Vaizdelis būtų tikrai ne iš maloniųjų. Bet pasikartosiu dar kartą, juk mes ne mašinos, ne kokie robotai, kuriuos sukonstravo japonai. "Perdegus" galvai, neatsuksite varžtelių ir neįkišite kito degiklio.

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Aparatiniai žmonės
2009-02-16, 20:16:19
Dovilė Tuskenytė


Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje kavos aparatas atsirado jau senokai. Kaip ir saldumynų dėžutė. Nors dėžutė turbūt per menkas žodis. Jau beveik fiziškai jaučiu, kaip mane ketvirčiavimui siunčia visi tie aparatiniai gimnazistai, kurie kiekvieną mielą pertrauką perka tris kartus per saldžią kavą, moka už ją tikrai per daug ir užkanda šį "sveiką" gėrimą dar vienu pilnu chemijos "Snickers" batonėliu.

Kodėl ta kava tokia populiari? Nejaugi namie neįmanoma išsivirti "Jacobs 3 in 1" ir sau palaimingai sėdėti prie televizoriaus? O čia puodeliai mažiukai, gėrimų pasirinkimas nedidelis, galiausiai jei tavo išsirinkto "karšto šokolado" miltelių nebebus aparate – gersi karštą vandenį, o pinigų taip pat neatgausi. Taigi – bandos jausmas. Visi perka, kaip aš nepirksiu?

Kavą geriantys žmonės žino, kad skirtingi kavos virimo būdai nulemia kavos stiprumą, skonį ir netgi kvapą. Tikri gurmanai yra linkę kavą virtis patys, nes Lietuvoje paplitę kavos aparatai gadina kavos skonį ir kvapą. Geriant "aparatinę" kavą prarandama pusė malonumo. Lieka tik žinojimas, kad šiandien kavos jau gėriau.

Komentarai [ 11 ] Įvertinimas [ 2.8 ] Skaityti toliau

MenasMergaitė, kuri niekada nebus mylima (II dalis)
2009-02-15, 19:07:29
Eglė Daugsevičiūtė


Nuslopus, o ir galiausiai dingus blogiukui iš mano širdies ir pradėjus mokytis, gyventi sekėsi gerai. Viskas stojo į senas vėžes. Kaip tik tie metai turėjo būti paskutiniai senojoje mokykloje ir buvo laikas "pakuoti" daiktus į gimnaziją. Tad su gerais pažymiais apsistojau vienoje iš jų. Bet ten mane pasitiko ne tik nauji mokytojai, klasiokai ir šūsnis namų darbų. Bet ten laukė ir Jis. Dar vienas nepažįstamasis, palikęs žymę mano širdyje.

O viskas buvo taip. Vasara praėjo ganėtinai ramiai, be jokių didesnių įvykių. Jos pabaigoje, vieno atsitikimo metu, netyčiomis per klaidą skype parašiau kažkokiam bernužėliui. Vyrukas atsakė. Tokia linksma gaidele prasidėjo mūsų bendravimas. Telefonas, skype - kuo toliau tuo dažniau chat’inome. Jaučiau, kad turiu tikrai gerą draugą, su kuriuo tiesiog smagu.

Bet, atėjus mokslo metams, aš Jo dar nebuvau mačius. Kadangi buvau labai nekantri, tai smalsumas jau žudė mane. One.lt jis nepriklausė - aš priklausiau. Jis mano nuotrauką matė ten - aš negalėjau. Tačiau likimas pasidarbavo savaip. Toje gimnazijoje, kurioje aš turėjau pradėti mokytis nuo rudens, Jis jau mokėsi metus. Būdavo keista praeiti koridoriumi, kai Jis mane stebi, o aš net negaliu įsivaizduoti, kuris iš jų yra Jis. Vienas toks nejaukus įvykis, kai dar "blūdinėdama" po naująją mokyklą, net jo klasiokai pašaukė mane vardu. Tikrai "susimėčiau" ir pasijaučiau labai nejaukiai. Ganėtinai keista, kad mane jau Jo draugai žino, kai aš Jo net akyse nesu mačius.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėValentino diena
2009-02-14, 20:19:13
Deimantė Bružaitė


Jau šiandien visi įsimylėjėliai švenčia Šv. Valentino dieną. Nors Šv. Valentino diena sena, kaip antikinė Roma, bet pas mus ji dar gana jaunas reiškinys. Todėl ir švenčiama, kaip papuola. Parduotuvėse lentynos lūžta nuo raudonose dėžutėse įpakuotų meilės saldainių iki širdelės formos tortų, nuo besibučiuojančių keramikinių meškiukų iki minkštų pagalvėlių, nuo meilės laiškelių klasiokams iki raudonomis širdelėmis apklijuotų mokytojų.

Gal vertėtų pasidomėti, kas gi tas Šv. Valentinas buvo, jei legendos nemeluoja? Manoma, kad Valentinas buvo krikščionių vyskupas ir kunigas. Romos katalikų bažnyčioje iki 1969 m. Šv. Valentino diena buvo švenčiama vasario 14 d. Kankinio Valentino gimimo diena bei metai nėra žinomi, tačiau, pagal Katalikų enciklopediją, Valentinas gyveno III amžiuje, Imperatoriaus Klaudijo II laikais. Lemtingąją vasario 14-ają savo krikščionišką tikėjimą paliudijo gyvybe, kaip Romos kankinys prie Via Flaminia. Vieni išlikę liudijimai sako, jį buvus nepaprastu žmogeliu – jis turėjo "įprotį" įsimylėjėlių poroms dovanoti gėlių. Pagal kitas legendas, jis bičiuliavosi su vieno romėnų kalėjimo prižiūrėtojo dukra. Prieš savo mirties nuosprendį kankinys jai pasiuntė atvirlaiškį su žodžiais "nuo tavo Valentino". Vėliau kankinio palaikai buvo perkleti į Terni miestą, kur iškilo Šv. Valentino bazilika.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

MenasTyros vakaro mintys
2009-02-13, 21:44:10
Eglė Ramoškaitė


1. Kai užpuola visiška psichodelika. Raudona, ryškiai mėlyna ir ryški šviesiai žalia. Būni ramiai, tyliai vienas minioje.
2. Kiek sveria galva? Jeigu jos nebūtų, mano KMI būtų toks, koks man patiktų.
3. Niekas nežino, bet turi slaptą šypsnį ir tik man taip šypsaisi. Nesąmonė. Kuo daugiau šypsaisi, tuo daugiau raukšlių atsiranda. Senatvėj keiksiuosi, kad kartais šypsodavausi.
4. Nesuprantu džiazo. Jeigu daina apie vienišą moterį, pasiklydusią tamsiose miesto gatvėse, kodėl skamba do, sol, mi? Turėtų būti bemoliai. Turėtų ne taip skambėti.
5. Man patinka vyrai. Vyrams patinka moterys, kurių KMI geras. Man nereikia galvos. Sveria. Plačiąja prasme.
6. Nesuprantu. Jeigu negražu, sakau, kad nesuprantu. Mandagumas.
7. Groja daina, skamba daugmaž taip: "Maybe tomorrow I find my way home". Skamba taip, kaip turėtų skambėti džiazo daina apie moterį, pasiklydusią tamsiose miesto gatvėse. Super.
8. Klausau įvairias dainas, raudas, gaidas, odes. Atgaivina prisiminimus kvapams. Kiekviena daina kvepia kitaip. Kai kurios kvepia taip pat. Čia turbūt dėl Winampo kaitos atskirais gyvenimo momentais.
9. Man patinka Sigitas Parulskis. Kalinio veido žmogus, rašantis raudonai, ryškiai mėlynai ir ryškiai šviesiai žaliai.
10. Kakava.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

SportasSportininkų vakaras
2009-02-12, 17:45:48
Marija Šaraitė


Jau kasmetiniu tapęs sportininkų pagerbimo vakaras sušaukė geriausius rajono atletus į šiltai papuoštą kultūros centro šokių salę. Vasario 4-osios vakarą iš viso Utenos rajono į šventinę vakaronę sugūžėjo ne tik puikius rezultatus parodę įvairių sporto šakų atstovai, bet ir jų treneriai, kūno kultūros mokytojai, sporto rėmėjai bei garbūs svečiai. Gerbiamieji, įsitaisę pirmoje eilėje, stebėjo renginį, iškilmingai sakė kalbas, sveikinimus, linkėjimus. Tai - Seimo narys Edmundas Pupinis, Utenos miesto meras Alvydas Katinas, Utenos savivaldybės švietimo, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, Utenos rajono savivaldybes tarybos narys Vidmantas Pimpė bei kiti žymūs šio krašto žmonės. Taip pat gražių žodžių nestokojo renginio vedėjai: kūno kultūros ir sporto centro metodininkė Vita Zarankienė su bičiuliu, švietimo, sporto ir turizmo skyriaus vyriausiuoju specialistu, Alvydu Gražiu. Vakarą savo nuotaikingomis dainomis papuošė "Decima" ir "Vivo" jaunimo kolektyvai.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Konferencija "Drąsinkime ateitį"
2009-02-11, 17:12:54
Marija Šaraitė


Vasario 10-osios rytą į "Saulės" gimnaziją turėjo sugūžėti mokiniai ir pedagogai iš 46 Utenos apskrities švietimo įstaigų. Deja, dėl netikslumų skelbiant susirinkimo laiką, gimnaziją devintą valandą pasiekė tik septynių mokyklų atstovai. Tačiau atvykusiems "Drąsinkime ateitį" projekto vadovams dalyvių skaičius nesutrukdė pradėti konferencijos. Trumpą įžangą pateikė "Saulės" gimnazijos direktorius Valentinas Bubulis, pasveikindamas atvykusius svečius ir pristatydamas mokyklą. Po kelių juokelių kalba buvo perduota konferencijos vedėjui, projekto direktoriui Edmondui Babenskui.

Konferencijoje buvo pristatytos "Drąsinkime ateitį" aktualijos, naujausias žurnalo moksleiviams "PI" numeris (vertas dėmesio žurnalas, kurį gali skaityti ir internete!), iniciatyvos - "Teisinių žinių olimpiada", "Sugrįžimai", "Atkurk Sąjūdžio istoriją". Taip pat projekto vadovas apdovanojo mokyklas, patekusias į TOP 100 (Anykščių Antano Baranausko vidurinė mokykla, Anykščių Jono Biliūno gimnazija ir Utenos Rapolo Šaltenio pagrindinė mokykla). Be šių apdovanojimų visi dalyviai gavo atminimo dovanėlių bei naujausio žurnalo "PI" egzempliorių savo mokyklai. Vedėjas Edmondas ne tik pasakojo apie „Drąsinkime ateitį“ veiklą, bet ir diskutavo su aktyviai dalyvaujančių mokyklų atstovais, kurie pateikė ne vieną klausimą.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos