• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-11-13


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasNukrito snaigė
2008-12-26, 17:28:11
Jūratė Giedraitytė


Nukrito snaigė balta ant pirštinaitės juodos,
Sunku patikėt, jog ji tokia viena,
Kita tokia niekuomet nepasikartos,
Manau, nepakęsčiau tokios vienumos,
Bet ji yra ne visai viena, nors tikrai kitokia,
Jos visos skirtingos savame būryje,
Tik susideda iš tų pačių dalykų
Ir ištirpsta drauge...

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėNežinia apie ką nežinia kam
2008-12-25, 20:35:45
Egidijus Jurgelionis


E.R. už konkretų tekstą

Nežinau, kada ėjau nežinia kur ir sutikau nežinia ką. Tas nežinia koks ištiesė nežinia kuo aplipusią ranką ir pasakė nežinia kokį šūdą. Aš nežinia kaip supykau ir pasakiau nežinia ką pikto, bet žinau tik kad labai pasmirdo po to. Tas išsitraukė nežinia kokį judriuką, surinko nežinia kokį numerį ir atvažiavo nežinia kiek alaus ir nežinia kokio alaus įkalę policijos pareigūnai. Kvapas buvo juntamas per nežinia kokį atstumą, bet aš laikiausi. Nežinia kokia ta mano valia. Kaip nežinia kas nežinia kokios mokyklos nežinia kokiam laikrašty nežinia kokia proga rašė: „kas teisus, nuspręs konstitucinis teismas“. Arba nežinia koks teismas - niekada nežinai, kaip ten būna.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėPerskaityk ir sudegink. Kažkoks konfliktas, kažkam.
2008-12-23, 9:22:30
Eglė Ramoškaitė


Brendo brendo ir pribrendo, o galvojau, kad praeis. Jeigu mano šitą pamąstymą, paremtą tikrais faktais, visgi įdės į internetinį puslapį, į kurį jis yra orientuotas, tai, manau, bus ženklas, kad pokyčių galime siekti. Mielas skaitytojau, prašau beskaitant šitas eilutes numesti visus savo principus į šalį ir su kalėdine nuotaika, pačiupus kavos puodelį ramiai paskaityti. Komentarai šį kartą tikrai laukiami. Keiksmažodžių netoleruosiu. :)

Kiek mums metų? Manau, kad iki 20, kai kuriems gal truputį daugiau, kai kuriems gerokai mažiau. Ką turi tokių metų sulaukęs žmogus? Tėvus, tėvų namus, mamos ir tėtės išlaikymą, draugus, kurie yra bene vienintelis iš tikrųjų mūsų pačių užtarnautas turtas. Draugais tampa klasiokai, bendraminčiai ar šiaip interneto fanatikai. Ką veikiate su jais? Kur susitinkate? Kiek numanau, tradicija jau nebėra visos katpėdėlės ar kitokie panašūs subjektai.

Komentarai [ 10 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėSportas po žiemos miego
2008-12-22, 19:20:08
Ovidijus StauskasPagaliau atslinko taip ilgai lauktos žiemos atostogos. Kalėdos, Naujieji metai…Tipiška atgaiva ir protui, ir sielai. O kaip bus su kauleliais? Gaila, tačiau gerbiamas kūno kultūros mokytojas negiria manęs už puoselėjamą sportinę formą.
Nuskambėjus paskutiniam skambučiai šiais metais pamažu "slidinėjau" namų link. Nejaugi laukia dar vienas nuobodus penktadienis?! Staiga telefono ekraną nušvietė žinutė, kviečianti į "kačialkę"...

Išlipome iš automobilio, pora gerų draugų krapštinėjo sportinius krepšius, aiškindamiesi, kur dingo sportbačiai. Akį kaip mat pritraukė vasariška iškaba "SunGym", puošianti tikrai didelį pastatą. Nemaža "kačialkė"... O kur dar automatizuotos durys! Įėjome į vidų, o mano mintyse per akimirką gimė kontrastas, skiriantis šią treniruoklių salę (vis dėlto kalbėkime lietuviškai) nuo nusmurgusios mokyklinės štanginės. Iš tiesų nustebino geltona spalva, kuri dominuoja, kurdama jaukią atmosferą. Gražu, jog sienas puošia spalvingi vaikų piešinėliai. Į juos ilgai spoksoti neteko, nes kolegos ragino laiptais kilti į viršų. Mus pasitiko administracijoje dirbančių merginų šypsenos (pliusas, pliusas...). Draugužiai čiupo raktelius ir išskubėjo į rūbinę, o aš, naujas veidas, pasilikau išklausyti svarbių nurodymų. Kalėdos prasideda anksčiau! Sporto ir sveikatingumo (įsidėmėkit, mielieji) centre "SunGym" iki Naujųjų metų galioja puikus pasiūlymas jaunimui. Abonemento kaina tik 65 litai. Na, man jau 16 metų, tėvų sutikimo neprireikė, todėl "pasirašiau".

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėKalėdos – kas tai?
2008-12-19, 21:30:29
Goda ir Edgaras


- Taip…
- Kas?
- Negi nežinai?
- Ko? – tokį dialogą girdėjau stovėdama autobusų stotelėje ir skaičiuodama minutes iki tol, kol pagaliau grįšiu namo. Iš pradžių nesupratau, apie ką yra kalbama, bet šiek tiek vėliau viskas išaiškėjo – ir vėl tos Kalėdos...
Skamba kvailai bei keistai : kaipgi galima nelaukti ŠITOKIOS šventės? Visai manęs tai nedžiugina. Kodėl? Ne finansiniai reikalai čia kalti, ne mintis, jog dovanas „atneša“ Kalėdų senelis, ne ateinančios atostogos... Atsakymas paprastas – pasaulyje tarp daugybės vaikų, tokių paprastų kaip aš, yra milijonai liūdinčių. Vieni iš jų neišvys šventinio stalo, nukrauto vaišėmis, kitiems paprastas namų židinys nešildys širdies. Jie iškentės dar vieną eilinę šventę, kai plėšydamiesi stengsis aplankyti abu tėvus ar tiesiog lauks JŲ aplankymo. Kalėdų esmė – ne dovanų vertė ir kiekis, o šeima (dažnai tai pamirštame).

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

SportasKomandos kapitonas
2008-12-18, 19:31:06
Ovidijus Stauskas


Nusprendžiau pakalbinti Utenos jaunučių (1993 m.) rankinio komandos kapitoną Justą Ivanauską. Jau spėjau įsitikinti šio žmogaus draugiškumu bei humoro jausmu, tačiau be galo įdomios yra ir sportininko gyvenimo subtilybės.

O.S.: Kodėl pasirinkai būtent rankinį, o ne antrąją mūsų religiją – krepšinį - ar futbolą?
J.I.: Kodėl būtent rankinis? Tiesą sakant, net neįsivaizduoju. Tiesiog vieną dieną į klasę atėjo treneris G. Paukštė ir paskelbė, jog vyks treniruotės. Tą dieną atėjau į pirmąją treniruotę ir iki šiol nepalieku rankinio aikštelės. Sugebu sportą suderinti su mokslais, todėl jie nekenčia taip, jog tektų mesti mylimą užsiėmimą. Be abejo, pasitaiko įvairių situacijų, tačiau stengiuosi tinkamai ruoštis kiekvienai pamokai.
O.S.: Trumpai papasakok apie komandą.
J.I.: Mūsų komandoje pastaraisiais metais išaugo žmonių skaičius. Jei gerai prisimenu, prieš trejus metus buvo tik 12 žaidėjų ir treneris. Dabar yra 16 žaidėjų. Žinoma, komandoje nėra tolygių vaikinų, visi po truputį tobulėja ir žingsnis po žingsnio eina tik pirmyn. Aš ir Ernestas Kalitončik žaidžiame už vyresniuosius. Tai būtų 1992 m. ir 1990 m. vaikinų grupės. Tenka paplušėti ir LRF (Lietuvos rankinio federacijos) čempionate.
Komanda žaidžia Lietuvos rankinio jaunučių čempionate. Tai - pagrindinis mūsų čempionatas ir sezono tikslas.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

MenasAtslinko žiema
2008-12-17, 20:57:07
Jūratė Giedraitytė


Atslinko žiema - šalta, vieniša,
Užšaldė pasaulį ledine liepsna,
Ir mano viduje pastatė vartus,
Kuriuos atrakint bus taip sunku..
Žiemos pataluos berželiai miegos,
Išskridę paukščiai mintyse dar dainuos,
Bet pažvelgus laukan tampa šalta man,
Ir sustingsta širdis, pabėga viltis,
Ir tik laiko vinis čia ilgai pasiliks,
Šaltai žiemai atslinkus vaikai besmegenį statys,
Kažkas bels į duris - gal tai tu, o gal liūdesys,
Bet Kalėdų šiluma jau šildo mane,
Prisimenu vaikystę su žavia šypsena.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėIr išskridę paukščiai sugrįžta...
2008-12-15, 19:02:12
Aurelija Jovaišaitė


Sakoma, ateina laikas, kai paukščiai išskleidžia margaspalvius sparnus ir išskrenda ieškoti laimės į tolimesnius horizontus. Vieni iš jų pamiršta, kur smagiai leido dienas, kiti vis dėlto mena gimtąjį kraštą su šypsena. Gerus prisiminimus išsaugojo ir Giedrė Mieliauskaitė, kuri, baigusi Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją, įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Šiandien ji - jau trečio kurso studentė, praeitais metais atvykusi į mokyklą pasidalinti įspūdžiais bei patirtimi. Ne išimtis ir kiti buvę abiturientai, kurie noriai užsuka į antrus namus, papasakoja apie naujo gyvenimo pradžią... Visi šie susitikimai vyksta gimnazijos bibliotekoje, kuriai vadovauja Vida Gudelienė. Tačiau ne tik baigę abiturientai pažvelgia į šią mokyklą. Noriai kviečia ir sostinės Vilniaus universitetas, jo centrinė biblioteka. O norinčiųjų dalyvauti tokiuose sambūriuose niekados netrūksta.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos