• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasĮvykiai širdy
2008-10-19, 19:46:57
Jūratė Giedraitytė


Kartais būna taip sunku, kad plyšta širdis... Taip sunku paaiškint savo jausmus.. Tau taip sunku Širdy.. visom prasmėm.. morališkai, teoriškai.. Ir spaudžia... ir slegia.. ir taip negera.... Turbūt visiems būna tokių akimirkų.. Nesinori gyvent.. Norisi būt vaiku.. norisi, jog taip nebūtų.. bet... būna per vėlu.. bet negalim nieko pakeist.. ir paskutiniai vilties stikliukai dūžta... Būna žiauriai sunku... visa tai dėl meilės.. Ji tokia graži būna... jei ja turi.. Tokia žiauri, kai baigiasi.. kai jos netenki.. Tuomet norisi spjaut ant visko.. Tačiau ne visi taip gali... Aš negaliu... Žinau, jog ateis diena, kai galvosiu kitaip.. tai atrodys verta.. atrodys, jog verta kentėt buvo dėl to, kas buvo gražu.. O, gražių akimirkų buvo labai daug.. Dabar jas prisiminus su nostalgija nebenori to.. tai tave skaudina.. norisi tai pamiršti.. norisi nebematyt to žmogaus.. ir tuo pat metu ji matyt visada... Tačiau tai slegia.. Tai kelia didelį skausmą.. toks painus tas gyvenimas.. viską apverčia... sumaišo kortas.. ir po to grįžt i savo vėžias reik daugybės pastangų... Vienam tai padaryt gali būt per sunku.. ir tas gražiausias dalykas gyvenime - meile - tampa pačiu žiauriausiu, koks tik gali įvykt.. kad ir kaip ..

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėGamta ir jos saugojimas
2008-10-17, 19:32:09
Kristina Tubytė


Sveiki, čia vėl aš! Šį kartą nusprendžiau su jumis pakalbėti apie gamtą bei jos saugojimą, nors ir puikiai suprantu, kad šia tema rašo visi, kas tik netingi. Tačiau ir man norisi išsakyti savo nuomonę...

Nuo senų senovės žmonės šlovino gamtą ir jos grožį ne tik "gyvai", bet ir savo kūryba: tai darė Antanas Baranauskas – "Anykščių šilelyje", Salomėja Nėris - eiliuotoje pasakoje "Eglė žalčių karalienė", Donelaitis – "Metuose". Visi gražiai aprašo gamtą ir ją lygina su žmogumi, kuris rūpinasi savo aplinka "tarsi koks gaspadorius". Nepamirškime ir Ternerio su "Noremo pilimi prie Tvido upės vasaros rytą" ar Kacušiko Hokusajaus romano "Banga".

Komentarai [ 16 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasAngeliukas
2008-10-16, 19:12:44
Miglė Mikulėnaitė


Angeliukas tyliai pravirko...
O kodėl, o kodėl jau vėlu?
Net kai saulė gražioji užmigo,
Angeliukui dar buvo graudu.

Nuo pat ryto jisai sau galvojo.
Per pietus - susikrimtęs jis mąstė.
Net kai oras gražiai kvietė, mojo,
Angelėlis vis svarstė ir svarstė.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėKada žmogus gali pažinti save?
2008-10-15, 19:31:16
Dovilė Tuskenytė


Visą gyvenimą mes einam, klumpam, svajojam, kuriam, statom. Visąlaik bandom pasiekti tai, ką vadiname gyvenimo pilnatve (namai, sutoktinis, vaikai, darbas). Tarsi taip taptume laimingi. O kas taip pasakė? Brolio žmonos močiutė? O jeigu aš nenoriu taip gyventi? "Ne, vaikel, taip visi gyvena." Bet ar tas peršamas laimingas gyvenimas iš tikrųjų yra tikrasis visa ko siekimas? O jei dabar gydytoju dirbantis žmogus iš tikrųjų norėjo būti šokėjas? Ar užsidaręs tarp keturių sienų, gyvendamas kitų įteigtą gyvenimą jausiesi visavertis?

Turbūt nuo Antrojo pasaulinio karo laikų turime gyvenimo stereotipą, kuriam buvo nevalia nusižengti ilgus metus. Dabar esame laisvesnė visuomenė, kurioje homoseksualai yra toleruojami, moterys ir vyrai turi lygias teises, o juodaodžiai gali gauti tokį patį darbą kaip ir baltaodžiai. Paaugliai privalo žinoti, ką veiks užaugę. Švietimo ministerijai nerūpi psichologų rėkimas, kad žmogus subręsta tik dvidešimt penktais savo gyvenimo metais. Daug vaikų baigia muzikos ar dailės mokyklas, nors jų niekas neklausia, ar jie nori mokytis groti, piešti. Svarbiau diplomas – nebėra aktualus jausmas, kad grojimas pianinu kai kuriems atstoja pora valandų koncentracijos stovykloje. O jei galėtume nuskrieti į ateitį ir sužinoti, kaip gyvensime... Tada būtų lengviau pasirinkti. Tarsi Johano Volfgango Gėtės Faustas – pagyventume ateityje penkias minutes su kitu savimi ir, grįžę atgal, pasirinktume tinkamesnį kelią.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėInternetas ir mes - kas keičia ką?
2008-10-14, 7:04:06
Saulius Socius


Jau daugiau kaip dešimt metų internetas vienaip ar kitaip lemia milijonų žmonių įpročius. Mes praleidžiame daug laiko prisijungę prie vienos ar kitos jo tarnybos, ieškodami informacijos ar patys ją įkeldami. Pasaulinis tinklas tapo neįkainojamu įrankiu įvairaus pobūdžio tyrėjams ir rašytojams – informacijos paieška, anksčiau priversdavusi kelias dienas praleisti bibliotekoje, dabar užima vos kelias minutes. Greitas žvilgsnis į Google ar kokią nors kitą paieškos sistemą, keletas nuorodų ir prieš mūsų akis jau yra įdomus faktas ar citata, kurios autoriaus anksčiau būtume ieškoję labai ilgai. Internetas paslaugiai pateikia ir margą pramogų spektrą – pradedant tinklaraščių rašymu ir baigiant vaizdo įrašų peržiūra.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Menas4-ever
2008-10-13, 20:20:45
Dovilė Tuskenytė


Gyveno mergaitė
Numirė ji
Kaip ir visi
Mirtingieji
O ji norėjo
Būti
NEMIRTINGA
Kaip to nori
Ne vienas žmogus

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėKą reiškia būti tolerantiškam?
2008-10-12, 18:30:22
Otilija Limbaitė


Vis dažniau į Vakarų Europos gyvenimo ypatumus besilygiuojantys lietuviai prabyla apie toleranciją. Pastaruoju metu tai gana aktuali ir plačiai aptarinėjama mūsų visuomenės tema. Tapo madinga puikuotis prieš kitus savo brandumu ir šiuolaikišku požiūriu į gyvenimą, remiantis teiginiu: „aš tolerantiškas“. Ne paslaptis, jog šios sąvokos analizei publicistinės televizijos laidos ar spauda skiria labai daug dėmesio, į pagalbą pasitelkdamos ne tik eilinių asmenų, bet ir psichologų nuomonę. Nepaisant to, atsakyti į klausimą, ką reiškia būti tolerantiškam, vis dar išlieka be galo sudėtinga. Koks turėtų būti, kaip privalėtų elgtis žmogus, kad galėtume be jokių dvejonių priskirti jam šią vertybę?

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Europos klubas" ieško naujų narių!!!
2008-10-11, 20:41:29
Justina Griškevičiūtė


Sveiki! Kreipiuosi į aktyvųjį Utenos jaunimą, turintį idėjų, kurios gali pakeisti gimtąjį miestą, praturtinti jį naujais renginiais, taip pat ugdyti pilietiškumą ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir jaunimo. Esu Utenos "Europos klubo" prezidentė Justina Griškevičiūtė. Šiai organizacijai priklausau jau trejus metus. Klube įgyta patirtis organizuojant projektus, renginius, koncertus, diskusijas, viktorinas, parodas, stovyklas bei seminarus naudinga ugdant visuomenišką, savimi pasitikintį, bendraujantį, organizuotą jaunimą. Kiekvienais metais organizuojame jau tradicija tampančias foto nuotraukų parodas Europos tematika, "Europos judriosios savaitės" renginius, dieną prieš rasizmą "Visi skirtingi – visi lygūs", o taip pat Europos Sąjungos dienos – gegužės 9-osios- viktorinas šalia klubo esančiame skvere, o vakare – koncertą (2008-ųjų gegužės 9-osios renginį vainikavo koncertas "Rebel Rock"), vasarą organizuojame kasmetinę stovyklą, diskusijas bei kitus naudingus užsiėmimus.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos